2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
4 hastane çıkışı, ayrıyeten zıbın tulum takımları, şampuan, havlu, pişik kremi, biberon, battaniye, bez, ağız mendili koyucam.
Kendime altüst pijama takımı, elbise gibi olanlardan pijama, emzirme sutyeni, depend külot, içeri-dışarı terliği, uzun tshirt, elbise, havlu koyucam.
Tamam inşaAllah bende bi sabun tozu alıp yıkaym tekrar hepsini de bi çanta hazırlayım. Emzik koymus tım ben oğlum tutmustu hastanede iyi de, oldu

Kızlar bişey sorcam ,
Sessiz ortamda bebeğiniz çook hareketliyken , sizin karnınızdanda çıt çıt kemik çıtlaması gibi ses geliyormu?
Bunu ilk gebeliğimdede yaşadım ,doktorum hiç karşılaşmadım dedi.oldugu zaman ses kaydı al dedi ama ses kaydı alcak yükseklikte bir ses değil.
Hani parmaklarınız çıtlar ya ,öyle bir çıt sesi.
Yok canım. İki hamileliliğimde de hiç duymadım

Kizlar selam..
Gecen hafta bi giriseyim dedim hastane cantasina hafta basinda ananemi kaybettik 😔😭 Hic bisey yapamadim kolum kanadim kalkmadi. Ev temizligi hersey kaldi annem de ist da kaldim tek basima. Uzuntu desen hersey ust uste.. eksikler var onlari bile alamadim. Dun gece bi gaza gelip tum kiyafetleri yikadim kuruyunca utulicem artik yerlestiriciem. 33+3 um bugun cok agirlasim egilmek uyumak ne mumkun her yerim agriyo. Dr sezeryan icin 39 da aliriz ekstra bisy olmadigi surece dedi. Simdilik hersey yolunda cars kontrolum var.

Bi de bi konuda fikir istiyorum sizden;
Benim bundan once kayip yani gebelik sonlanmam oldugu icin devletteki perinatolog cok ilgilendi hikayemi de bildigi icin ben ilgilenicem takibini yapicam dedi 15 gunde bir ona , ayda 1 ozeldeki kadin dogumcuma gidiyorum ki dogumu ozelde yapicam diye.

Ustelik perinatolog riskli gebelik olunca girdikleri ameliyat ve dogumlar hep riskli oluyo ve devlet olunca ben hic dogumu aklima getirmedim zaten covidden dolayi korkarak gidiyorum ve hastanenin fiziki sarti vsvs..

Gecen gun dedim ki hocam siz planli sezeryani kacinci haftada yapiyorsunuz o da 39 da aliriz dedi ben şok. Aliriz da kasti benim dogumu orada yapacagimi mi dusundu diyorum.

Esim de diyo hocanin hakki cok kirmadan guzel bi dille soyleyelim diyo hakkatten 4 haftadan beri o bakiyo.
Bir de benim aklimda hep perinatoloji yan dal ya bi haftadan snr tamamdir kadin dogumcuna devam et artik takiplerin de bitti demesini bekliyodum.gunlerdir bu da beynimi yiyo. Ozel de dogum yapmayi dusunuyorum en basta odada esim de kalabilir konfor acisindan. Devleti dusuneyim diyorum dr un hatrina asla es i odaya dahi almiyolar. Ve hastane cok buyuk bebek vs hemen yaninda getirmezler ben kafayi yerim. Her seyimi ozele gore ayarladim. Guzel bi uslupla nasi konusabilirim. Beynim durdu gercekten bana fikir verin kizlar kitlendim😔
Başınız sağolsun çok üzüldüm. Allah sabır versin. Bence doktorunuza açık sekilde söyleyin. Devlette Refakatçi yani eşiniz alınmadığı için özelde düşündüğünüzü. Bence daha geçerli bir gerekçeye gerek yok.

Kızlar çanta hazırlsyınca resim atıverin gaari fikir olsun bize de ben birçoğunuza göre sona doğru dogurcam muhtemelen o yüzden 🙈 az çok fikirleşelim hem kim ne koyduğunu da yazsın piliss :anneadayı: :KK54::21:
Bebeğe 4 takım kıyafet bez emzik battaniye Müslin bez pişik kremi
Kendime iki pijama takımı bir Sabahlık bir tayt ve tişört havlu Depend külot Terlik tarak şampuan Sütyen atlet Lansinoh krem diş fırçası macunu. Aklıma gelen bunlar. Valiz gardırop üstünde açıp bakamadım 🙈Bir de kahve bisküvi falan alıp koyacağım içine refakatçi için.

2 makine yıkadım ben omo bebek deterjanıyla bazıları aynı kalmış bazıları küçülmüş.
Çok şaşırdım küçülmesine.şimdiye dek yıkadığım hiçbir bebek kıyafeti küçülmedi.hep de yüksek de yıkadım en başta 60 falan. Belki kurutmada çeken olmuştur biraz ona dikkat etmedim ama 30 derece elde yıkamada çekmesi çok ilginç. Hangi marka çekenler?

Özellikle hangi marka yada mağazanın ürünleri küçülmüş merak ettim, birde deviri daha dusuk yapın 800 gıbı
800 devirdi. Us polo yenidoğan seti, ağız mendilleri, 2 tane tulum zıbın seti etiketleri kestiğim için hangi marka bilmiyorum.

Çok şaşırdım küçülmesine.şimdiye dek yıkadığım hiçbir bebek kıyafeti küçülmedi.hep de yüksek de yıkadım en başta 60 falan. Belki kurutmada çeken olmuştur biraz ona dikkat etmedim ama 30 derece elde yıkamada çekmesi çok ilginç. Hangi marka çekenler?
Panço, minilamb, bg store, bambaki, civil baby, hm olanlar küçülmemiş.
Zıbın setlerde, us polo yenidoğan setinde küçülme var.

Panço, minilamb, bg store, bambaki, civil baby, hm olanlar küçülmemiş.
Zıbın setlerde, us polo yenidoğan setinde küçülme var.
Merhaba okyunca yazmak istedim bende uspa hastane çıkışı almıştım, yıkadım hiç bir şey olmadı, acaba makinanın ayarıylamı alakalı bir problem oldu ki, hatta yumuşacık penyesi çok hoşuma gitti benimde🙏🏻

Emzik almadım hiç aklıma da gelmedi. Neden emzik veriyoruz ki 🤔
Emzik candır.
Hayat kurtarır.
Ama şöyle bişey var , tuttuğu emzikten 2-3tane al ve eş zamanlı hepsini ver sırayla.yoksa asla başka emzik tutmuyorlar.ucunu yumşattığı emziği istiyor hep.oyüzden 2-3tane aynı emziği dönüşümlü verki yedekte emzik olsun.tek emziğin kaybolma riski büyük.biz bi ara ne yapcağımızı şaşırmıştık tecrübesizdik tabi.

Bebeğe 4 takım kıyafet bez emzik battaniye Müslin bez pişik kremi
Kendime iki pijama takımı bir Sabahlık bir tayt ve tişört havlu Depend külot Terlik tarak şampuan Sütyen atlet Lansinoh krem diş fırçası macunu. Aklıma gelen bunlar. Valiz gardırop üstünde açıp bakamadım 🙈Bir de kahve bisküvi falan alıp koyacağım içine refakatçi için.
Kağıt havlu bize çok yaramıştı.
Hastanenin odasındaki çok sertti hani makineden gelenlerden.
Her wc sonrası kanama için silerken yumşak lazım oluyo.ped almayıda unutma canım büyük gece boyu.

Merhaba okyunca yazmak istedim bende uspa hastane çıkışı almıştım, yıkadım hiç bir şey olmadı, acaba makinanın ayarıylamı alakalı bir problem oldu ki, hatta yumuşacık penyesi çok hoşuma gitti benimde🙏🏻
Makinem hem yeni hemde elde yıkama programında yıkadım ama avuç kadar 10lu set. Kumaşı güzel rengi canlı ama minicik 1 hafta ancak giyer.

Kızlar ben, eşim ve annem ne yazık ki corona olduk. Annem ikinci aşısını yaptırmaya gittiğinde aile hekimi koronaymış, ondan kaptı ve bize bulaş oldu. Benim bugün 4. günüm, başta çok panikledim haliyle, şimdi daha sakinim. Doktorum ciğere inerse bebeği alabileceğini söyledi, ciğer geliştirici iğne yapılacak o yüzden haftaya. 35.haftadayız. Bebeğim iyi, hareketli, yakın takipteyiz ama. Benzer süreçten geçen ya da geçtiğini duyduğumuz var mı aranızda? Nasıl atlattınız? Bebekleriniz nasıl? Güzel hikayelere çok ihtiyacım var..

Kızlar ben, eşim ve annem ne yazık ki corona olduk. Annem ikinci aşısını yaptırmaya gittiğinde aile hekimi koronaymış, ondan kaptı ve bize bulaş oldu. Benim bugün 4. günüm, başta çok panikledim haliyle, şimdi daha sakinim. Doktorum ciğere inerse bebeği alabileceğini söyledi, ciğer geliştirici iğne yapılacak o yüzden haftaya. 35.haftadayız. Bebeğim iyi, hareketli, yakın takipteyiz ama. Benzer süreçten geçen ya da geçtiğini duyduğumuz var mı aranızda? Nasıl atlattınız? Bebekleriniz nasıl? Güzel hikayelere çok ihtiyacım var..
Çok geçmiş olsun. Ben ilk zamanlar doktoruma sormuştum. Çok fazla covit olan gebem oldu ama sıkıntı yaşamadık hiçbirinde demişti. Sizde sıkıntısız atlatırsın inşallah🙏🏻🙏🏻 Moral en büyük ilaç

Ben eve eşim de ilk haftalarda geçirdik 7-8 haftalıktık daha. Çok sıkıntı olmadı ben baya halsileştim ağır bir grip gibi oldu öksürük de 1 ay devam etti ama atlattık şükür. Bebek de herhangi bir şey olmadı şükür.

Geçmiş olsun. Sayılar o kadar arttı ki artık her yerde var bu virüs. Umarım hepiniz de en hafif şekilde atlatırsınız geçer gider şu hastalık. Benim başıma gelmedi. Kardeşimin ofisindeki arkadaşı poZitif çıktı mutasyonlu virüstü. Hemen o test oldu negatif çıktı. Benim de kardeşimle temasım olduğu için tereddüt ettik başta doktoruma sordum. Bi nevi indirek temaslıydım. Gebelerde hafif ya da belirtisiz geçiyor genelde bu haftalardan sonra bir şey olmaz diye yatıştırdı. Olur ya korona olursam negatif basınclı ameliyathane fakültede olduğu için orda dogum yapabileceğimi söyledi. Dün kardeşim tekrar test verdi emin olmak için yine negatif. Ciger geliştirici iğneyi vermesi çok güzel. Onu ben de geçen hafta yaptırdım cunku bu hafta alacaz bebeği.

X