2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
bazen bebek belli bi yöne doğru esnemeye kendini ittirmeye çalışıyor benimki mesela kafası sağda yüzü aşağı dönük olacak şekilde yatay duruyor, hep öyle, bazen ayaklarıyla kendini ittirip kafasını sağ tarafa dayıyor bir kaç saniye öyle kalıyor, öyle ki karnım sağ tarafa uzuyor işte o anlarda o tarafta kasılma ve gerilme hissediliyor, yani tek bir tarafta hissettiğin kasılma ve sertleşme bebeğin pozisyonuyla ilgili olabilir. ben diğer kasılmayı da yaşıyorum ama onda tüm karnım sertleşiyor hafif bir ağrı eşlik ediyor bu setleşmeye bi de o anlarda bebek hareketi kesiyor.

Ahhh canım kıyamam başın sağolsun çok zor gerçekten, biz de kv yi kaybettik eşim hala toparlanamadı yazık, bebek sevincimiz bile buruk kaldı.

Diğer mevzuya gelince, doğum yapacağın yeri seçmek en doğal hakkın. Kızımda ben de hem devlete bir doktora hem özelde bir doktora gidiyordum. Açıkça söylemiştim siz çok iyi bir doktorunuz ama doğumu özelde düşünüyorum şartları daha iyi, yeni doğan yoğun bakım ünitesi vs var diye. Sende hiç çekinme söyle, siz çok iyi bir doktorsunuz ama eşim refakatçi olacak o yüzden özel düşünüyorum de. Eşim doğduğu an bebeği görmek istiyor çok heves ediyor de

kaybınız için üzüldüm bu süreçte zor olmalı başınız sağolsun, bence fazla detaya iniyorsunuz düşüncelerinizde, karşı tarafı bu kadar önemseyip kendinizi yormanız doğru değil, burda tek önemli olan sizin ne istediğiniz nasıl rahat edeceğiniz, doktora ayıp olur diye sizin için bu kadar önemli ve hayatta bir iki kez yaşanacak bir süreci planlamadığınız ve istemediğiniz bir yönde değiştirmek çok ama çok anlamsız, hamilelik bizi fazlasıyla hassas yapıyor ve fazlasıyla empati kurmaya itiyor ama inanın bana hiç doğru değil bu durum. oturup önce ben ne istiyorum nasıl rahat ederim diye düşünüp ona göre kararınızı vermenizi öneririm. doktor için planlarınızı değiştirip çok zorlanacağınız bir süreçle doğum yaptığınızı düşünün, o doktor sizi muhtemelen bir daha görmeyecek ve bir süre sonra hatırlamayacak bile ama siz yaşadığınız zorlukları asla unutmayacaksınız. illa bir açıklama yapma gereği duyuyorsanız eşim yanımda olsun istiyorum diyebilirsiniz, ki bu bile bahane değil çok haklı bir neden..

Valla ben yazdım sandım mesajı.
Bende ilk bebeğimde 30yaşındaydım.
Gayet enerjik ve sorunsuzmuş.
Şimdi parmağımı kaldırınca heryerim ağrıyor.
Sağ sal kasık acıyor oturarak uyuyorum

Ben değil de eltim yaşamış ama doktoru inanmamış olmaz öyle şey diye
İnternette araştırdım biraz ,benim gibi yaşayan ve soranlar var.ilk gebeliktede olmuştu doktorum banada inanmadı.ama var yani parmak çıtlması gibi bi ses.hareket ettikçe geliyor.

Benimkide en başından beri 2.8 son aylarda hiç bakılmadı gidince sorayım bende progestan kullanmana gerek yok dedi banada zaten kullanmıyodum rahatsız ediyor.

Kızlar yaşın da etkisi olmakla beraber ilk bebek ikinci bebekte de durum değişiyor hamilelrtikte. ilkinde sen işte hiç yıpranmamıs depoların dolu dolu bi hamilelik yaşıyorsun ama ikinci de ilk çocuğa bakarak bi hamilelik geçiyor ne yaşadığını nasıl yıprandığını vücut daha çok hissettiriyor sana. Ben oglumu 22 yaşımda aldım kucağıma şimdi 25imde alacağım İnşaAllah bi kaç aya ben bunda daha çok yoruldum aylarca tansiyonum hiç çıkmamasına rağmen burnum kanadı mide yanmalarından bulantılardan çok çektim. Şimdi de eklem bacak ağrıları ödemlerle uğraşıyorum Allah beterinden saklasın tabi yengem derdi hep sakın 30undan sınra dogurma, diye o yüzden ileri yaşta dogursam daha, da, kötü olabilirdi bilemiyorum

Kolay gelsin canım ben hazırladım taşındıktan sonra yapacaktım ama bizim erkenci kuş belli değil ne zaman geleceği aceleci hazır ettim bı kendi çantam kaldı onuda bugün halledeceğim

Kızlar selam, 35 haftadayım geceleri uyuyamıyorum, bugünde çok nefes darlığı çekiyorum, azcık iş yapayım işi bitirdim mi sanki başım dönüyorum gözlerim kapanıyor.
Ve çok hızlı bir şekilde kilo almaya başladım, zaten almıştım bu son aylarda dahada çoğaldı şuan toplam 19 oldu haftada 1,5 veya 2kilo olarak artıyor, ayaklarımda çok ağrıyı şişmeyede başladı sanırım ödem oluyor önerisi olan varmı

Çok haklısın ilk gebelikte prenses gibiydim. Ne zaman canım isterse yatar dinlenir, keyifle dizi izler kitap okurdum. Şimdi 19 aylık çocukla nerdeee. Eşim yardım ediyor sağolsun ama birimiz kızı oyalarken birimiz iş yapıyor yani ikimizde aktif oluyoruz yine. Gündüz çok ayakta kaldığım zaman gecelerde berbat oluyor doğal olarak her yerim ağrıyor

Benimki de yarım hazır en azından doğum anında ebeye verilecek eşyalar hazır valiz tamamlanmayı bekliyor

Canım gece mümkün mertebe yüksek yastıkla yat, 2-3 yastık koy üst üste ve yan yat. Alçakta yatınca ben de dararıyorum. Ödem için tuzu tamamen kes derim. Ben yemeklerin çoğunu tuzsuz yapıyorum ara sıra bazı yemeklere hafif tuz atıyorum sadece ki ona rağmen gece ödem oluyor yine. Bi de fazla karbonhidrat da ödem yapıyor. Tansiyonunu takip et muhakak, hızlı kilo alımı ve ödem tansiyon riski getirir. Kilo artışın ödem kaynaklı da olabilir. Sen yine de protein ağırlıklı beslenmeye çalış canım zaten sayılı günün kalmış

Evet cnm maalesef oğlan gündüz uyuyunca denk gelirse dinleniyorum yoksa iş yapıyorum öyle sere serpe aksama kadar yan gel yat yok 2.olunca. Zorlu günler başlıyor bakalım bundan sonra kasılmalar sancılar dogumla birlikte 2ye 3e bölüncen ağrı sızı bi yandan kıskanmalar ihtiyaçların bitmemesi Allah kolaylık versin zor bi süreç bizi bekliyor 2çocuklu hayata uyum sağlayana kadar perişanlık çekeceğiz maalesef

Nar ekşisini bende yeni keşfettim cidden düşürüyor tansiyonu. Bu arada bende alfamet iki tane kullanmama rağmen 13-8 13-9 civarı çıkıyor. Doktorum çok sıkıntılı görmüyor. İdrar tahlili yaptırdım o da normal çıktı benim tansiyon strese bağlı çıkıyor ben anladım. Çok ölçme dedi sabah öğle akşam ölç yeter dedi

Ben onun arada pit pit diye guclu ve sert cikan bir gaz sesi oldugundan supheleniyorum. Karin iyice gerginlesti, gazlar da bir garip ilerliyor sanki, kisa kut araliklarla.
Yok kuzum gaz sesi başka onu ayırt edebiliom bu bildiğin parmak kemiği çıtlaması gibi.kıpırdadıkça gelio ses aşırı hareketli oldugu zamanlarda.benim gibi tarif edenler var internette.nyse ilk gebeliğimdede oldu herhangi bir sorun olmadı inşallah bundada olmaz.

Ben başım ağrımaya başlayınca anlıyorum zaten ölçüyorum yüksek çıkıyor normalde olcmuyorum yuksek dediğim 12-7 civarı çıkıyor ama bnm normalde 10/6 çıkardı hep

Bizimde böyle bir durumumuz oldu ben açıkça söyledim.emeğiniz büyük güvenimiz sonsuz ama pandemi şartları eşimin benim durumum falan refakatçi problemi ölçüp biçince mecburen başka yerde doğum yapmam gerekicek.hakkınızı ödeyemem ama açıkca söylemek istedim dedim ,bizimki anlayışlı bi doktor ,tabiki sağlıkla doğum yapta nerde oldugu önemli değil dedi.bana herzaman sorabilirsin herşeyi dedi.zaten egosu olmayan bir doktorsa asla ters tepki vermez.neyse onu söyle.dolandırmadan direk.ayrıca hepsi bir kenara ,bu eşin ve senin tercihin yani söylemeye çekinmeni anlıyorum ama kararını verdiysen artık rahatça nefes al ve aynı burda yazdığın gibi konuş.

Benimki de yarım hazır en azından doğum anında ebeye verilecek eşyalar hazır valiz tamamlanmayı bekliyor
Bende makineden çıkmalarını bekliyorum. Herşeyi aldım aslında kendim için ama valize koymadım. Doğum anında ebeye kim ne verecek onu da bilmiyorum çantayı açıp alsınlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…