2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Bende makineden çıkmalarını bekliyorum. Herşeyi aldım aslında kendim için ama valize koymadım. Doğum anında ebeye kim ne verecek onu da bilmiyorum çantayı açıp alsınlar 😅
Bak onu sen ayrı bi yere koy. Temiz bi poşet olabilir, bez bi kese veya küçük bi hurç olabilir. Zıbın, çorap, alt üst takım, çorap, şapka, penye kundak, bez, eldiven. Bunları koy üstüne de ebeye verilecek yaz. Eşin filan bilemez. Sen o ara ameliyathane de olacaksın muhtemelen dikişlerin atılıyor olur. Ben bez bi poşetin içine koydum. İşte anca bi o bi de batarsa 2.yedek kıyafetler hazır valide 😬 daha çok ıvır zıvır var, benim eşyalarım var. Bu hafta içi toplarım inşallah hepsini. Zaten pijamaları ütüleyip askıya asıcam valize koymadan kılıf geçirip askıda götüreceğim, kırışmasınlar 🤪

Aaa çok şaşırdım sıkma derecesi mi yüksekti desem elde yıkamada yüksek olmaz. Benim 30 da çekme olmadı. Çok mu küçülmüş. Ama zaten 37 gibi doğarsa bebekler küçücük oluyor merak etme.
Düşük devirdeydi özellikle bir markanın takımı daha çok küçülmüş. Neyse başka yenidoğan almıcam zaten hepsi minicik.

Bak onu sen ayrı bi yere koy. Temiz bi poşet olabilir, bez bi kese veya küçük bi hurç olabilir. Zıbın, çorap, alt üst takım, çorap, şapka, penye kundak, bez, eldiven. Bunları koy üstüne de ebeye verilecek yaz. Eşin filan bilemez. Sen o ara ameliyathane de olacaksın muhtemelen dikişlerin atılıyor olur. Ben bez bi poşetin içine koydum. İşte anca bi o bi de batarsa 2.yedek kıyafetler hazır valide 😬 daha çok ıvır zıvır var, benim eşyalarım var. Bu hafta içi toplarım inşallah hepsini. Zaten pijamaları ütüleyip askıya asıcam valize koymadan kılıf geçirip askıda götüreceğim, kırışmasınlar 🤪
Bende 5 takım pijama götürcem terlersem yada lekelenirse rahat edemem ama valize tıkıcam😅 hastaneden çıkınca giymek için elbise koyucam terlikle çıkarım zaten. İşim çok daha benim.
2 gün eşim ne giyecek acaba onada çanta hazırlıyım üstündeki kıyafetle durur yoksa.

Kızlar çanta hazırlsyınca resim atıverin gaari fikir olsun bize de ben birçoğunuza göre sona doğru dogurcam muhtemelen o yüzden 🙈 az çok fikirleşelim hem kim ne koyduğunu da yazsın piliss :anneadayı: :KK54::21:

Yoksa tüm hastane çıkışlarını karıştırıp bebeği rengarenk giydirir 😂
Kloroplastın kilitli poşetleri var. O poşetlere bebeğin tek seferde giyeceklerini koyabilirsin. İçine bir de bez koyarsın. Bu şekilde 3 poşet hastane sürecinde yeterli olur. Çantada dağılmaz ve de steril kalır. Poşetlere asetat kalemiyle içindekileri de yazabilirsin. O poşetlerin etiket bölümü var.

Kloroplastın kilitli poşetleri var. O poşetlere bebeğin tek seferde giyeceklerini koyabilirsin. İçine bir de bez koyarsın. Bu şekilde 3 poşet hastane sürecinde yeterli olur. Çantada dağılmaz ve de steril kalır. Poşetlere asetat kalemiyle içindekileri de yazabilirsin. O poşetlerin etiket bölümü var.
Ben öyle yaptım. Bebeğin doğunca giyeceklerini koyup bantladım poşetimi üstüne bebeğin giyeceği kıyafetler yazdım. Bebek yedek kıyafetleri dedim bi poşete. Anne iç çamaşırları dedim vs. Vs.

Kızlar çanta hazırlsyınca resim atıverin gaari fikir olsun bize de ben birçoğunuza göre sona doğru dogurcam muhtemelen o yüzden 🙈 az çok fikirleşelim hem kim ne koyduğunu da yazsın piliss :anneadayı: :KK54::21:
Canım sona bırakma bence ben yıkayıp sererken bile belimin ağrısından duramadım. Ayakta durmak iş yapmak gittikçe zorlaşıyor.

Ben ilk kıyafet olarak zıbın alt üst takım bi çıtçıtlı badi eldiven şapka koydum birde penye battaniye. Çorap koymadım ama.

X