2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Iki görümce var istanbulda biz bursada geliyor kışın biraz onlarda biraz bizde kalıyorlar keyfi durum memleket kışın soğuk kimsede yok diye geliyorlar
Böyle sürekli gezen evinde durmak istemeyen yaşlıları da hiç anlamam. Kışın kimse bi yere çıkamıyor zaten. Bizimde eşimin memleketinde akrabalarını hergün çağırsan yok demezler yeterki gezme olsun. Ankara'da uzaktayım şükür kafam rahat doğumu orda yapsam ben hastaneden eve dönmeden ziyarete gelirlerdi.

Yoğurt yemeyince bebek niye kaka yapıyormuş onu anlamadım senşn doktor bi de beni görse hastaneye yatırır herhalde. Ben de ne sorun ararsan var

Canım yapacağımız şey , elimizden geldiğince dikkat etmek.mesela burda inülin kullanıp diyet yapıp şekeri hala yüksek olanlar var.ya da bir öğün insülin kullanmadan ölçüm yapıp şekeri normal çıkan var.dediğim gibi stres de yükseltiyor orası kesin.sen dikkat edeceksin gerisi Allaha emanet.ben mesela bugün sabah 200 çıktı.diğer öğünler dikkat ettim normal sınırlara düştü.he doyuyormuyum hayır ama enazından vicdan yapmıyorum sende yapma.arada kaçamak olur herkeste oluyor.

amin canım çok saol Allah hepimizin dünyaya gelmiş gelmek üzere tüm kuzularını bağışlasın

Yoğurt yemeyince bebek niye kaka yapıyormuş onu anlamadım senşn doktor bi de beni görse hastaneye yatırır herhalde. Ben de ne sorun ararsan var
Bende bilmiyorum ki sormadım hiç iki buçuk saat doktoru bekledikten sonra biran önce çıkmak istedim oradan ama bir daha ki sefer soracağım çok merak ettim nedenini

Kız yaşlı da değiller ki kp58 kv 56 yaşında birşey diyemiyorum işte eşimin hatırına durun evinizde yada görümceler bekar beraber duruyorlar zaten gidin orda durun tmm gelin bana da ama bir hafta hadi iki hafta ne bileyim işte napcan onlarda öyle şimdiden hizmet istiyorlar yaşlanınca napariz bilmiyorum

kızlar bugün kontrolüm vardı bebişim gayet iyi çok şükür sata göre 32+5 usg ye göre 35+3de 2880 gram olmuşuz. rahim ağzı kısalmış 2.8 bu yüzden erken doğum bekleyebiliriz dedi. zaten baştan beri progestan kullanıyodum 7. ayda normale yaklaşınca bırak demişti tekrar kısalmış. ama artık progestana gerek yok dedi gidişata bırakacağız tehlikeli dönemi geçtik heralde... bu arada nst serüvenim de başladı yarım saat kıpırdamadan yatınca her yerime belime kalçama bıçaklar saplandı kalkamadım valla. bundan sonra haftada bir gideceğim kontrole. bizde durumlar böyle :)

Canım bana dr açlık 95 i tokluk 140 ı geçmeyecek dedi ve insülin vermedi ve ben geçirmemeye çalıştım geçtiği zaman yürüyüş yaparak düşürdüm en fazla 155-160 arası çıkmıştır oda çok nadir sana düşük olmasına rağmen insülin vermesine şaşırdım

Sizin bebeğin kilosu icin doktor bişey dedi mi normal mi ya da değil mi bir sıkıntı var mi yok mu çünkü maşallah kilosu iyi durumda

Yüzde bimilyon katılıyorum.
Eskiden şeker yüklemesi yoktu mesela.
Zaten bu konuda doktorlarda iki görüşe sahip.
Kimi aman biz yapalımda bizden çıksın olay diyor,kimi gerekli tedbirlerle çokta büyütülcek bir konu olmadığını dile getiriyor(bazılarında ciddi anlmda şeker problemi var onları ayrı tutuyorum ,doktorum insüline rağmen diyet yapamadığı için 300-400çıkıyormuş).
Canan karatayda profesör ama şeker yüklemesine karşı.başka profesöre sor kesinlikle yapılmalı diyor.benim doktorumda 170-180e kadar normal ama dikkat edilmeli şeker hamırişi tüketilmemeli diyor.falan falan.benim inandığım (tecrübede ettim) sen dikkat et gerisini Allaha bırak.olacağı varsa oluyor.

Valla bende şaşırdım.
Benim 180 çıktı dikkat ediceksin dedi 170e kadar normal ama dikkatli olmalısın dedi.
İnsülini bukadar rahat veren doktorlara bende şaşıyorum.

Sizin bebeğin kilosu icin doktor bişey dedi mi normal mi ya da değil mi bir sıkıntı var mi yok mu çünkü maşallah kilosu iyi durumda
evet hep diyor iri bebek diye ama kilolu değil yani sorun teşkil edecek anormal bi kilo söz konusu değil, yapılı bebek yani karın çevresi boy orantılamasında bi anormallik olmadığı için hiç bir zaman sorun olduğunu söylemedi. ilk oğlumdan tecrübeliyiz doktorum da ben de, biraz büyük doğacak gibi..

Kızlar hepinize hayirli dogumlar diliyorum belki lazımdır belki degildir sadece yazmak istedim bende 10 martta dogum yaptım bebegim 24 gunluk suan emziriyorum kendisini darisi size saglikla mutlulukla kavusun insallah
Cok lazım olan seyleri onermek istedim bende yaradı tabi sizde lazim olurmu bilmiyorum ama bence genel lazim seyleri solemek istedim yani kullanisli olan gerçekten gerekli bikac sey
Ben aventin gogus kalkanlarıni aldim delikli ve deliksiz kapaklari var içinde delikli olan gogus ucu yarasi icin gogus ucu ssutyene surtmesin diye ve hava alip nemli kalip iyilessin diye deliksiz olanda sut akarsa icinde biriksin sonradan sut saklama sisesine yada biberona aktarma amacli ben kullaniyorum ..
Gogus ucumun biri yara oldu ilk gunden beri geçmiyor lansinoh krem kullaniyorum o biraz yumuşatıyor ..
Birde fizyolojik serum ve burun temizleyici oneriyorum burun tikanikligi ollur diye
Birde buhar makinasi oneriyorum e bebekten weewell aldik bz bebek dogduktsn sonra aldik hirilti oldu burnu tıkandı malum kalaoroofer ve klimalar hava kurutuyo ..
Almam gerektigini bilmiyodum mesela o kadar araştırma yaptim buhar makinssi ve fizyolojik serumu sonradan öğrendim ..
Bez olarak sleepy aldim 1 kutu 80 li ama yetmedi bebegim 2990 dogdu suan 3 750 3.kutu sleepy deyiz bidahaki kutuyu 2 ya da 3 numara alacagim hafiften darlasmaya basladi ona gore bez durumunu ayarlsyablrsniz stoga gerek yok
Bebeginiz 4 kilo civari gelirse direk 2 numara alin bence..
Sleepy den baya memnunum ..
Sudocrem oneririm cok guzel ve yogun bi pisik kremi kucucuk kutusu bile 50 60 tl ama cidden çok uzun sure gidecek kadar yogun ve guzel ..
Cildindeki sivilceler icin bepanthen oneririm ..
Birde tam ustune oturan citcitli tulumlar alt ust takımlardan daha kullanisli geldi bana yada en kolayi fermuarli tulumlar en muhtessemi ..
Bu arada bana bikac kisi elektrikli pompa cok gereksiz demisti ama ben dogumdan sonra 3.gunden beri kullaniyorum olmasa napardim bilmiyorum pompayi cunku bebekler ilk dogdugunda emmesi kuvvetli olsada sutu cekemiyorlar cene kaslari tam gelismedigi icin ..
Emzirip emzirdikten sonra baktim hala agliyo ac pompa ile sagip veriyordum ilk 15 gun boyle surdu cunku 40 dakka emsede yinede açlıktan agliyordu hemde benden sut geldigi halde meger cekemiyomus birsz yorucu olsada emzirip sonra sagip verdim sonr cekebilmeye basladi ama yine pompadan kurtulamadim simdide emzirdiktsn sonra yine sagiyorum kalani yedekliyorum ya gece yardimci biri varsa yanimda o veriyor bi ogun boylece aralıksız 4 saat uyumus oluyorum .. emziriyorum 2 saat sonra uyaniiyor zaten o saatte sagilani veriyolar 2 saatte ole uyuyo 4 saat ediyo .. yada disariya bi markete bile gitmek luks oluyo o sirada yetişemezseniz evdeki yardim eden kimse bebise o sagilani veriyor filan falan ..
Sut saklama sisesi oneririm 6 li
Kucuk cam gaz yapmayan marka bi biberon alin kesin ..
Benden simdilik bu kadar birde korkutmsk gibi olmasin ama.bol bol uyuyun

Gruba bakıyorum da nerdeyse herkeste şeker çıkmış. Bana çok tuhaf geliyor bu durum gerçekten. Bayadır grubu takip ediyorum. Başka bir gündem yok. Yanlış anlaşılmasın bunu kötü anlamda söylemiyorum ama bu kadar çok kişide çıkmış olması ilginç geliyor. Bende yaptırsam bende de çıkacaktı belki de.

Hayırlı olsun ne güzel kurtulmuşsunuz darısı bizlere. Tavsiyeler için çok teşekkürler.
Bunların bir kısmı bebeğe ve anneye göre değişen seçenekler. Serum fizyolojik her daim lazım gerçekten. Ama burun temizleyici dediğiniz otribebe gibi Bi şeyse bizim doktorumuz hiç tavsiye etmiyor onu. Sadece serum sıkmamızı önerdi hep.
Elektrikli pomba için de öyle düşünüyorum ilk bebeğime hiç ihtiyaç duymadım.gerekli olursa alınmalı bence. Pahalı da Bi şey çünkü. Tabi bebeğe bakacak birileri varsa ayrıca konfor o tartışılmaz.
Buhar makinesi de ihtiyacq göre alınmalı. Bazı evlerdeki nem oranı yeterli. Biz hiç ihtiyaç duymadık.

Bezle ilgili bilgi vermen çok iyi olmuş, taze tecrübeli anne olmama rağmen unutmuşum dün sleepy 1 numara paketi açtım şok oldum küçücük diye. Ama kızımda da 1 numara ile başlamıştık. Tabi kızım şimdi 6 numara takıyor ondan herhalde 1 numara aşırı küçük geldi gözüme. Benim bebişte en fazla 3500 kilo doğar hatta belki anca 3 kilo doğar ondan 1 numara iyi o zaman.

Evet bizde de çok şükür buhar makinesine ihtiyaç olmadı. Ama izmirdeyim tabi buranın nem oranı iyi. Kışın da peteklere su koyuyorum.

Elektrikli pompayı ben de ihtiyaç olunca almıştım. Dediğiniz gibi çok pahalı ihtiyaç halinde almak daha mantıklı

Ben de aynıyım. Yürürken ve yatakta dönerken hiç geçmeyen bir kasık ağrım var nerdeyse haftalardır. Keyfim tadım hiç yok. Artık bitsin diye bekliyorum.
Bende aynilarini yasuyorum ustune ustluk ic kasik kaslarim yirtildi bi ay yuruyemedim cok acili geciyor hic biyere ciiamiyorum sdc hamilelik agridi olsa ona bile raziyim kortizon yaptilar.kasiklarima ama banamisin demedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…