2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Bursa'da Jimer Acıbadem'den sonra gelen en pahalı hastane diye biliyorum, ben Hayat Hastanesi'ne gidiyorum arkadasimda eltimde orada yaptılar doğumlarını ikiside çok memnun kaldı hastaneden personeli çok ilgili temiz bir hastane ilk dogumumu çekirge dorukta yapmistim hastane iyiydi ama personel pek ilgili değildi 6 yıl önce , Pembe Mavi'de Jimer'den bı tık daha uygun sanırım cevreden orası içinde iyi olduğunu duydum
doğrudur canım bu hastanelerin hepsine gittim.Pembe mavide hemşire işi yürütüyor tüp bebek tutmayınca doktor yüzüme bakmadı resmen.Doruk çok kalabalık doktorumda tavsiye etmedi 3 kişinin yapacağını bir kişi yapıyor doğum sonrası ilgi zayıf dedi.Hatta sizin dediğiniz gibi doruktansa hayat hastanesi personeli daha ilgili dedi.Aslında ben çekirge doruğa gidiyordum doğumda uyguna gelecekti ama her kontrolde bir saate yakın bekleyip bebeği doğru düzgün göremeden moralim bozuk eve gelmekten bıktım ve bıraktım.Doğum fiyatlarını sormayı yeni aklettik nedense 😊

Tabi canım, benim hastanede İzmirin orta halli özel hastanelerinden biri öyle medical park vs gibi çok lüks değil yani
Medicalpark la görüştüm tam neleri kapsar soramadım ama 8800₺ gibi bişey dedi. Bebek için de 500₺ civarı bi ödeme oluyormuş. Özel sigorta anlaşma fiyatı mı bu bilmiyorum ama.

doğrudur canım bu hastanelerin hepsine gittim.Pembe mavide hemşire işi yürütüyor tüp bebek tutmayınca doktor yüzüme bakmadı resmen.Doruk çok kalabalık doktorumda tavsiye etmedi 3 kişinin yapacağını bir kişi yapıyor doğum sonrası ilgi zayıf dedi.Hatta sizin dediğiniz gibi doruktansa hayat hastanesi personeli daha ilgili dedi.Aslında ben çekirge doruğa gidiyordum doğumda uyguna gelecekti ama her kontrolde bir saate yakın bekleyip bebeği doğru düzgün göremeden moralim bozuk eve gelmekten bıktım ve bıraktım.Doğum fiyatlarını sormayı yeni aklettik nedense 😊
Çekirge doruk dediğin gibi kızımda Sühendan Benderli'ye gidiyordum 3 saat beklediğimi bilirim kimseye de önermiyorum o doktoru insan ilişkileri olmayan gebeyi herseyde azarlayan sakinleştirmek yerine sürekli nutuk veren bir doktor doğumdan sonrada kaç sefer emzirme için yardım istemiştim hiç oralı olmadı hemşireler jimer ve pembe maviye fiyattan ötürü hiç gitmedim zaten ama hayat Hastanesi'nde iki kişinin doğumuna gittim eltimde hemşireler sürekli emzirmeye yardımcı olmak için geldi odalarida çok temiz kat görevlileri bile her cagirdiginizda geliyor personel çok ilgili doktorumdanda arkadaşım çok memnun kalınca onun tavsiyesiyle orayı tercih ettim fiyatlar da daha makul şu zamanda insan gibi muamele görmek istiyorsan malesef ciddi paralar ödemek gerekiyor

Artık bende öyle düşünüyorum gerçekten tamam şeker yüklemesi yaptım değerim biraz yüksekti ama bir buçuk aydır diyet yapıyorum banamisin demiyor hala ayni kilosu ne yapacam şaşırdım artık bende eşimde uzun boyluyuz ama çok kilolu değiliz aslında ben adetime daha 5 gün varken testte çıktı adet günümun diğer günü kan verdim 2444 çıkmıştı acaba erken mi dollenme diyorum 🤷
Cnm hiç endişelenme genetiktir.

Arkadaşlar ben doktorumun özel muayenehanesine gidiyordum doğumu Bursa Jimer de karar verdik büyük ihtimal sezeryan olacak ama fiyatı 7000 TL dendi açıkçası bize çok geldi.Benim gibi özel muayenehaneye gidip kendi doktoru (güya anlaşmalı) özel hastanede doğum yaptıracak olan var mı?Bu saatten sonra doktor da değişmek istemiyorum ama rakam da çok uçuk bir rakam kararsız kaldım.
Ben de özel kliniğe gidiyorum. Bayındır hastanesinde karar kıldım. 9250 tl doğum. Sezeryan olursa 1000 tl daha vericez. Ankarada fiyatlar hep böyle. Ama benim doğum paketi 10. Haftadan beri gidiyorum. Kan tahlili, Muayene vs. Hepsi icinde. Sizin sadece doğum mu. Yoksa paket mi paketse normal bence

İlk gebeliğimde erken doğum sancı kasılması ile hastanede bile yattım, ilaçlar serumlar derken 39+4 de kendi isteğimle sezaryen oldum.doktorumda erken doğum şüphesi olan gebelerim yüzde 95i genelde geç doğum yapar 😝ki ben 22.haftadan beri kasılması başlayan biriydim.için rahat olsun diye yazıyorum Allahın izniyle zamanında doğum yapma ihtimalin yüksek.ki artık riskli haftaları geçtik şükür doğsalar bile sorunsuz yaşama tutunma ihtimalleri yüksek Allah izin verirse tabi.🤲
Ya bende 26. Haftadan beri kasılmadan dolayı hastanede yatıyorum 😔her gün düzenli bir şekilde kasılmam hep oluyor ilaç falan bikaç kez verdiler artık onu da vermiyorlar sadece serumla devam ediyoruz 30+1 oldum benim de bekler mi acaba sizin de kasılmalar hiç geçmemiş miydi

Arkadaşlar ben doktorumun özel muayenehanesine gidiyordum doğumu Bursa Jimer de karar verdik büyük ihtimal sezeryan olacak ama fiyatı 7000 TL dendi açıkçası bize çok geldi.Benim gibi özel muayenehaneye gidip kendi doktoru (güya anlaşmalı) özel hastanede doğum yaptıracak olan var mı?Bu saatten sonra doktor da değişmek istemiyorum ama rakam da çok uçuk bir rakam kararsız kaldım.
Ben canım izmirde Dr sadece 4 bin alıcak sezeryan normal fark etmıyor, 3 hastane önerdi biri 3 bin, dıger 3300, dıger 4750 dedi, yanı toplam dr ile birlikte 7 8 buluyor

Ya bende 26. Haftadan beri kasılmadan dolayı hastanede yatıyorum 😔her gün düzenli bir şekilde kasılmam hep oluyor ilaç falan bikaç kez verdiler artık onu da vermiyorlar sadece serumla devam ediyoruz 30+1 oldum benim de bekler mi acaba sizin de kasılmalar hiç geçmemiş miydi
Azaldı ama olması gerektiği kadar azalmadı.
Bide doktorum erken doğum kasılması olsa çoktan doğururdun demekki vucudunun kasları ile alakalı bir durum demişti ozaman biraz rahatlamılştım.benim bildiğin 5dakikada 6-7 kasılmam oluyordu.ilacı 36.haftaya kadar kullandım sonra kestik.ara ara serum yedim hastanede.36da kesince doğar dedik , 39u geçti gelmeyince sezaryenle aldırdık.inşallah canım sende vakti saati gelince sağ salim doğurursun 🤲

Kasılmalar için neden yatıyorsunuz ki benimde var ilk gebeliğimde de olmuştu açıklığınız falan mı var?

Birde ben bir buçuk aydır diyet yaptığım halde bebeğin kilosu hala ayni değişen bişey yok ben hiç kilo almadım ama bebegim 2 hafta önden gidiyir ben mi biseylere yanlış yapıyorum yoksa bebeğim genetik olarak mı acaba iri anlamadım bu işten bişey 🤷
İlk gebeliğimde kızım 4 kilo doğmuştu bunda daha az kilo almama rağmen 2 hafta önden gidiyor diyette yaptım hiç farketmedi, üzmeyin kendinizi zayıf olmasından iyidir. Sadece doğum zor oluyor.

Medical park söz konusu ise normaldir 😬
Öyle aman aman lükste değil yani. İzmirde genelde insanlar doktorunu özel muayenehane seçip hastaneyi ona göre ayarlıyorlar dolsyısıyla özel hastaneye direkt gitme pek yatgın değil gözlemlediğim. Sağlık sektörü özel sektör olarak çok gelişmemiş istanbul ankaraya göre

Öyle aman aman lükste değil yani. İzmirde genelde insanlar doktorunu özel muayenehane seçip hastaneyi ona göre ayarlıyorlar dolsyısıyla özel hastaneye direkt gitme pek yatgın değil gözlemlediğim. Sağlık sektörü özel sektör olarak çok gelişmemiş istanbul ankaraya göre
İzmirdeki medikal park luks dgl ama sıradan Bır yer 😄

İlk gebeliğimde kızım 4 kilo doğmuştu bunda daha az kilo almama rağmen 2 hafta önden gidiyor diyette yaptım hiç farketmedi, üzmeyin kendinizi zayıf olmasından iyidir. Sadece doğum zor oluyor.
Siz normal doğum mu yaptınız peki sizin şekerden kaynaklı mi yoksa genetik olarak mı iri bir de kaçıncı hafta doğdu acaba biraz fala soru sordum k bakmayın ☺️

Benim ilk doğumcum öyle özel doktordu çok pahalıya geliyor ya sgk anlaşması da yok, özel sigorta mız da yok. Doktor özel olunca Allah var daha çok ilgileniyorlar. Bu sefer direk evime yakın bi özel hastane seçtim fiyat daha uyguna geldi ama ilk doktorum kadar çok ilgiliydi diyemiyorum 😬

Gunaydin kizlar
Dogum cantalarinizi hazirladiniz mi?
Ev isi yikama utuleme derken beynim artik error veriyo.
Eksik gedik bisey varsa ekleyin bana olur mu liste yaptim daha cantaya koyucam🙈

Kendime nevresim tek kisilik
Bebek yatagina kucuk carsaf hastaneninkine yatmasin dedim
Depend
Ic camasiri
2 takim gecelik
1 takim pijama
Corap
Gogus pedi
Tarak
Bebege 3 takim
2 battaniye biri ince biri kalin
Bebek bezi
Biberon
Islak mendil
Ne olur ne olmaz pisik kremi koysam mi diyorum

Siz neler koydunuz az mi cok mu bilemedim
He bi de mutlaka kuru kayisi koy dedi kuzenim sezeryandan sonra rahat tuvalete cikmak icin ona lagman a kadar gitmis is

X