2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kızlar bebeğin herşeyi ne kadar masraflı ne kadar pahalı ya ay siz bu pahalılıkta nasıl 2.yi doğurmaya karar verdiniz
Daha bebek arabası, puset alamadan dünya kadar masrafı oldu.

Bi çok şeyi ikincide kullanmak için saklayarak tabi

Bana bu masraflar bile çok geldi herşeyin iyisini almaya çalışıyorum almasam vicdanım rahat değil. Herşeyi de erkek bebeğe göre aldım ilerde kızım olsa nasıl kullancam bilmiyorum

Biz de kızın bebek arabası ve park yatağını bordo renk almıştık Allah'tan onları kullanacağız ama kalan her şey pembe pembe.. battaniyelerinden birini bari sarı yeşil vs alsaymisim diyorum. Bugün kızın battaniyesinin aynısını mavisini aldım artık. Babynest var pespembe gerçi kız hiç kullanmadi bile onu belki kullanırım. Onun dışında kıyafetler sil baştan. Hastane odası süslemek için aldığımız şeyler de pespembeydi tabi ama onlar çok pahalanmis ya çok guzel bir kapı süsü almıştık üç sene önce 50 TL gibi bir şeydi şimdi neredeyse 250 TL olmuş aynilari

Benim öyle değil. Sadece nevresim ler çok kırışık çıkıyor. Onları da atmıyorum kolay kolay. En son ütüleme ayarına geçiyor kurutma bitince. Çıkarınca da sıcak sıcak katlayınca biçok sey ütülü gibi oluyor ama benim kurutma ayrı tabi. Etkisi. Var mı bilmiuorum

Ay benim yüzükler çok uzun zamandır olmuyor. Magnezyum ben de kullanıyorum ama faydası yok hiç ağrılarıma. Kilosuna hiç takılma valla. Oğlum 3850 doğdu. Ama 2800-3000 doğan bebekler iki aya oğlumun kilosunu geçti yumuk yumuk oldu. Sağlıklı olsun en önemlisi.

Benim 22.haftadan beri 4 5 gün çıkıyor hep. Hiç artmadı. Randevu bulabilirsem bende gidicem bu hafta. Perinatoloji doktorum 1 ay sonra bana gel 2 hafta sonra kadın doğuma git. Böylece sen 2 haftada bir muayene olmuş olursun. Biz seni ayda bir görürüz dedi. 9 nisana perinatoloji doktoruna randevu buldum ama kadın doğuma randevu bulamıyorum.

Emeğine sağlık cok güzel olmuş. Tulum a bayıldım. Kac tane ip kullandim tulum için canim ve şiş numarasi kac.bende ormek istiyorum hic tecrübem yok umarım yaparım.
4 numara sis kullandım. 1.5 ip yetti. Seneye kışa giyecek şekilde yapmak istedim ama biraz daha büyük oldu. Seneye de giyer biraz buyuk olur gibi. ondan sonraki senede giyer gibime geliyor şimdi basla renkten biraz daha küçüğünü yapıyorum

Kızlar bebeğin herşeyi ne kadar masraflı ne kadar pahalı ya ay siz bu pahalılıkta nasıl 2.yi doğurmaya karar verdiniz
Daha bebek arabası, puset alamadan dünya kadar masrafı oldu.
Benim de senin gibi ilk bebek. Beşiği kuzenimden aldım. Bebek arabasını ve puseti erkek kardeşim alacak. Kiyafet işini kizkardesimden ve kuzenimden hallettim yeni kıyafet çok az aldım. Battaniye aldım 2 tane de ördüm. Geçen gün de kapalı çarşıya gittim battaniye kumaşı, muslin kumaş, nevresimlik kumas aldım. Ben dikeceğim evde makinede. Yelek patik hırka falan kendim örüyorum. Çok masraf yapmamaya çalıştım açıkçası ben. Küvet takımını arkadaşım aldı. Anne bebek çantası biberon emzik seti babynesti de diğer arkadaşım aldı. Sling istiyorum kanguru almicam. Sling i de görumceme söyledim ne lazım deyince. Geçen listeme baktım eksik olarak bebek bakim ürünleri ile alindan ateş ölçer kalmis. Başka eksiği de varsa doğduktan sonra alınır diyorum. Bebeğin yediği helal giydiği haram derler. Mobilya almadım çünkü evim küçük. Kendi yatak odası dolabımda 3 askılık yeri vardı. Onun bir askılık yerine eşim raf kestirdi ve kendisi yerleşimini yaptı. Kıyafetleri de oraya koydum mobilyaya gerek kalmadı. Elimden geldiğince masrafı minumumda tutmaya çalıştım.

Kızlar hayırlı sabahlar. Bi kaç gündür çok perişan halde kalkıyorum karnım çok rahatsız huzursuz kasilmalarim oluyor 2gün önce dr a gitmiştim ama bişey yoktu herşey iyi dedi. Oglum da doguma yakın olan kas ağrılarını huzursuzlukları nefes alma problemlerini simdiden yaşamaya başladım galiba böyle giderse erken dogum yapacağım bildiğiniz perişanım oturmak sıkıntı kalkmak yatmak uyumak herşey problem olmaya başladı birden bi sürü şikayet çıktı ortaya

MaşaAllah ❤ sağlıkla gelsin hepsi. Bem takmıyorum aslında da oglum hep 3 4 gün geride idi bazı ölçüleri daha geride geliyordu hatta 3200 civarı dogdu toparlayamadı kiloyu bende hep sandım ki gelişmiyor meğerse boyu uzunmuş 1ayda 7cm uzamıştı yeni doğduğunda hala normalin üzerinde boyu diyor hemşireler kilosu ideal hiç bi zaman şişko bi bebek olmadı elhamdülillah hep sağlıklıydı en önemlisi de bu bence

Aynı durum bendede var 31 e kadar cok rahattı 2 gundur kasılma Daha dpgrusu bıldıgıgımız regl agrısı ama cok sık oluyor, cmtsı kontrol var bakalım,Dr ztn yalancı kasılma karın olur demıstım sanırım bu o daha hıc bir seyım hazır dgl, bende erken dogurucam kesin 37 38 de gelir benım oglan

Crp 11 çok yüksek bir değer değil korkma hafif bi enfeksiyon vardır.

İkincilerde herşey daha çabuk basliyor sanırım bende kizimdayken doğuma gittiğim 39+2. gün bile elimde bez yer siliyordum bu sefer bir oda temizlesem şimdiden nefes nefese kalıyorum karnım sertleşiyor kendimi çok hantallasmis hissediyorum aslında kızımda aldığım kilo ile aynı gidiyor kilo alimim doktoruma söylediğimde ikinci gebeliklerde sıkıntılar daha çabuk başlar normal demişti geçen hafta gittiğim kontrolde kasilmalarim var dediğimde normal hatta günde 20-30 sefer bile olabilir ama bir iki dakikayı geçmemesi gerekiyor dedi

Ellerine sağlık canım olsun seneye giysin çok güzel olmuş. Bende ip alıp denicem bakalim

3200 çok iyi Bir kilo bence. Doktorlar normal doğum açısından fazla kilo istemiyorlar. Yanlış hatırlamıyorsam senin de normsl olmuş. Benim sezaryen oldu kilodan dolayı. 4 ten fazla görünüyordu ultrasonda. Bizim ki de hiç kilolu olmadı valla kilosu fazla doğmasına rağmen. Ama dediğin gibi emsallerine göre boyu uuzndı hep. Aynı kiloda olan bebek kollar boğum boğum dururken bizimki zayıf gibiydi :) ama bakınca da arada 5 6 cm boy farkı çıkıyordu. Gerçekten sağlıklı olsunlar yeter ki.

Bu tarz seyler ici magnezyum onerilmiyor muydu?

Benim elimden iş gelmiyor dikim, örgü bilmiyorum. Eşimde öyle hiçbi şeyi yapamaz. Kimseden 1 zıbın bile almadım herşey üstüme kaldı
Ben artık bebeğin fazla eşyalarını dağıtırım başkaları da faydalansın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…