2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar merhaba bebeğim normalde 11+1 ancak bugünkü muayenede 11+4 çıktı.
Doktor cinsiyet hakkında kesin birşey söyleyemedi. Buradan tahmin yapabilecek olan var mı :) nub teorisine uygun mu 11. hafta tahmin yapmak için

Eklentiler

• 8E8E8001-B943-4323-9935-C130DBDD6A04.jpeg
    83,7 KB · Görüntüleme: 52
Yok kendimi kötü hissetmiyorum ama hemşire yüksek çıkıyor gebelikte bu kadar olmaz dedi bende çok tedirgin oldum kötü bir şey olmaz inşallah

Oğlumda eşime sorardım birşey hissediyor musun diye ,yok hiçbirşey hissetmiyorum derdi. Ben de hep korkardım kötü bi baba olacak diye. Ama doğduktan sonra çok fena bağlandı. Çok güzel de ilgileniyor. Erkekler bebek doğuncaya kadar baba olmuyorlar

Hiç canını sıkma bence onlar bizim kadar mucizenin farkında değil henüz biz de tam farkında değiliz göbekler büyüyünce bebek hareketlenince onlar da hissedeceklerdir. Erkeklerde özellikle bebeği kucağına alınca geliyormuş babalık içgüdüsü bizim gibi değiller. Biz kan sonucunu görür görmez elimizi karnınıza götürüyoruz benim eşimin işi çok yoğun yani okumaya araştırmaya çok vakti yok beni bile iki dk arar iyi olduğumdan emin olur o kadar. Ama vakti olsa da benim gibi açıp araştırma yapmazdı sanmıyorum. Şimdi sadece abur cuburuma karışıyor ya da marketten bana bir şey alacaksa içeriğini araştırıyor o kadar.

Şahsen ben kendim bile tam o hisse varamadım. Sürekli bi mide bulantısı daha gözümü açıp da bi doğru dürüst hamile gibi davranmadım bile

Kızlar ben 10+2 günlük hamileyim tat alma sıkıntım var şu bile içemiyorum tadı kötü geliyor yediğim yemekler tatsız geliyor hiç tat slamiyorum yediğim şeyleri severek yiyemiyorum bu sorunu yaşayan var mı ne zamana kadar devam eder ne zaman bitrr çok sıkıcı bir durum

benim eşimin maksimum yaptığı protein yemem konusunda ye ye diye zorlaması, bu konuda doktora et yemiyor vs diye söylendi. doktor tahlil konusunda da eşlik ediyor. şimdilik ben de çok şey beklemiyorum, zamanla sahiplenecektir diye düşünüyorum. insanlara şöyle dönüyor, böyle hareketli diye anlatması bile bana yetiyor şimdilik. arkadaşların da dediği gibi erkekler bizim gibi değil, ancak doğunca algılayacaklar :)

Ay evet haklisin ama ben de tam bir basak burcuyum ayrintici her seyi kafaya takan bu sefer hormonlarin etkisiyle niye diye sorguluyorum

Hanımlar merhabalar, ben de nasipse eğer eylül annesi olacağım. Şu an 13 haftalık gebeyim ancak iki gündür çok özür dileyerek söylüyorum wcde beyaz pıhtı gibi akıntı geliyor. Sıvı halde değil daha katı şekilde. Bu akıntıdan bir gün önce sağlık ocağında tahlil verdim bir sorun yok demişlerdi. Ama bu akıntı gittikçe katılaşıyor. Böyle bir durum yaşayan oldu mu , endişelenmem gerekli mi

Ay kızlar haklısınız ben biraz fazla abarttım galiba. Bır şey değil adamcağız da kendini kötü hissediyor. Bu hormonlar çok etkiliyor ya. Başlıyorum ağlamaya bu sefer niye böyle yapıyor diye aslında elinden geleni yapıyor benim için. Temizlik olsun yemek hazırlamak toplamak olsun. Ama işte bir başak burcu olarak ben de taktım mı takıyorum

Hormonlar bizi fena yönlendiriyorlar maalesef En ufak şeyi kafama takıyorum normalde umursamayacağım şeyleri. Oturup ağlıyorum başım ağrıyana kadar bu kez. Mantıklı düşününce kendime kızıyorum ama o hormon dengesizliği tekrar başa saldırıyor. Takacak birşey daha buluyorum

Allah bağışlasın,maşallah canım, nubunu pek göremedim

Şahsen ben kendim bile tam o hisse varamadım. Sürekli bi mide bulantısı daha gözümü açıp da bi doğru dürüst hamile gibi davranmadım bile
Bulantım olmadı şükür karnımda toparlanmaya başladı o yüzden hissiyatım başladı artık ama ben bazen unutuyorum hamile olduğumu ya, annem de sen doğunca bebeği de unutursun bir yerde neyse ki kırkına kadar yanında dururum alışırsın o zamana kadar diyor

Çocuk gelişimi ile kitap okuyan var mı arkadaşlar? Okuyup beğendiğiniz önerdiğiniz
Canım normalde iyi kitap okuyan bir insanım. Maalesef bir aydır okuyamadım. Çocuk gelişimi kitaplarına hiç daha sıra gelmedi. Ama Saniye Bencik Kangal'ın kitaplarını okumayı düşünüyorum İnşallah kitaplarıma kavuşurum yakın zamanda.

Ahh o anneler Allah başımızdan eksik etmesin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…