2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar ben detaylı için inşallah o günleri görürüz yer araştırmaya çalışıyorum ama hem eşiminde içeri girdiği hem cd filan verende bir yer olsun istiyorum .. istanbul-avrupa yakası için bilgisi olan var mı?
güneşli erdem hastanesi ile konuştum 400 tl imiş ama eş alınmıyor dediler ..

Kızlar ben resmen topalliyorum sol kalcamdaki agri cok zorluyo, kramp gibi giriyo aniden yürürken zor basiyorum sol tarafıma. Dr magnezyum ağırlıklı multivitamin verdi d vit ve demir hapi da verdi ama henüz etkisini görmedim. Burdan araştırdım taa 2011 de yazilanlari okudum bu kadar erken kalca ağrısı yaşayan cok olmus, kiminde magnezyum işe yaramış kiminde süt yoğurt tüketmek ise yaramis kiminde hicbisey etki etmemis veya kendiliğinden gecmis zamanla ama çok zorlanıyorum yaa süt yoğurt da tüketemiyorum midem tam düzelmedi var mi böyle olan?

Ben daha kalp atışını duymadan keseyi görünce sormuştum cok meraklı gibi o da sorun yok iliski olabilir dedi sonra kalp atışını bekledik, sonra da eskisi kadar sık olmasa da devam ediyoruz sıkıntı yaşamadım çok şükür

Ali ekiz var ataköyde. Eşi alıyor. CD ve fotoğraf veriyor. Ben dün ikili test için ona gittim. Detaylıda da ona gideceğim. Hakkında harika yorumlar da var. 600 tl

Merhaba kızlar benim tansiyon ölçüldü sağlık ocağında
3 Mart'ta 147/76
4 Mart'ta 131/84
5 Mart'ta 119/75 çıktı haftasonu devreye girdi o yüzden ölçmedim sizce bir zararı var mıdır bebeğe ne yapmam gerekiyor şuan 11+2 haftadayim

Öncelikle geçmiş olsun, bana en çok gece uykudayken oluyor, iki kez de gün içinde oldu. Nedense hep sağ bacağımda oluyor ve kalça ile bele vuruyor. Buradan bir arkadaşımız sağolsun magnezyumdan bahsetti ve ben de haftaya kontrole gittiğimde doktoruma söyleyeceğim. Yoğurt ve süt yiyemiyorum, d vitamini alıyorum ama etkisini görüyor muyum onu da bilmiyorum..

O kramp normal aslında çok görülen bisey daha cok magnezyum kalsiyumun takviyesiyle azalıyor, benimki uykuda otururken yatarken hic rahatsız etmiyo sadece yürürken sanki incitmisim gibi ama öyle bisey de olmadı cok ilginç insallah takviyeler ise yarar. Her günümüze ayrı ayrı çok şükür tabi yine de

Herkesin kendini iyi hissettigi bi tansiyon ölçüsü vardır, benim ve anne tarafımın genelde düşüktür, annemin 12 ye ciksa başı ağrır kötü hisseder ama 12/8 ideal tansiyon degeri olarak bilinir. Kendini kötü hissetmiyosan aşırı da yüksek veya düşük çıkmıyorsa sorun yoktur diye biliyorum benim hep 10/7 çıkıyor

Avrupa yakası yok ama ben Çamlıca Medipolde giricem inşallah eş alınıyor dediler fiyat henüz bilmiyorum ama doktorun çok iyi olduğunu okudum. Civarda Medipol varsa sor istersen benimkinde eş giriyor dediler

Kızlar merhaba bir şey sormak istiyorum. Eşleriniz bebek için bir şeyler yapıyor mu? Yani gelişimi hakkında yazılar okumak, alınacak eşyaları araştırmak gibi. Mesela ben kitaplar aldım okuyorum. Instagramda da çocuk gelişimi hakkında sayfaları takip ediyorum hatta eşime de atıyorum ama okumuyor. Bebek sanki yokmuş gibi hiç doğmayacakmış gibi takılıyor. Bu biraz canımı sıkmaya başladı. Ben mi abartıyorum diye düşündüm ama sizlere de sorayım dedim.

Bence bi tansiyon aleti edinmelisin. Yükselmeye meyilli bi tansiyonun var belli ki. Son aylarda tansiyonu düşük olanın bile yükselebiliyor düzenli takip edersin için rahat eder sağlık ocağına gitmekle de her gün her gün uğraşmazsın

Avrupa yakası yok ama ben Çamlıca Medipolde giricem inşallah eş alınıyor dediler fiyat henüz bilmiyorum ama doktorun çok iyi olduğunu okudum. Civarda Medipol varsa sor istersen benimkinde eş giriyor dediler
Onu da ekliyorum teşekkürler canım
Benim eşimde sevmez öyle kitap okusun araştırsın filan .. ama normalde de öyle kendisine dahi bir şey alacak olsa hayatım sen bi araştırsana der ayrıntıdan hoşlanmaz .. şuan da da öyle ekstra bir şey yapmıyor dediğin konularda .. ben diyorum hep araştırdım şunda şu iyimiş bu marka iyimiş bunu alalım o da tamam der .. bu beni rahatsız etmiyor.. karnıma gelip canım oğlum diye sevmesi yetiyor bana erkekler bazen kucağına alana kadar anneler kadar çocuk konusunda yoğun duygular yaşayamıyor bu ondan kaynaklanıyor olabilir.. ya da dediğim gibi ayrıntılara bizim kadar takılmıyorlar.. ama bazen bazı yerlerde eşleri çok pimpirikli olan eşleri de okuyorum, herkes bir olmuyor bence size olan ilgisi sevgisi düşüncesi güzelse çokta sorun yok

Şu an için tek düşündüğü benim ve bebeğin sağlık durumu. Bu söylediklerinin erkekler için çok erken şeyler olduğunu düşünüyorum. Kucaklarına aldıklarında babalığı hissettikleride bilimsel olarak kanıtlanan varlıklardan bahsediyoruz maddi manevi her zaman desteğini hissedeceğim o kesin de bebek bakımı gelişimi için beklentini çok yükseltme derim en azından ben öyle yapıyorum

Gayet normal bence. Annelik bebek rahme düşünce babalık doğumda başlar derler. Bizim gibi sabırsız olmayabilirler, içinde yaşıyor olabilirler. Ya da anne sorumluluğu fazlasıyla alıyorsa bişey yapmaya gerek duymuyor olabilirler. Benim eşim oğlumda çok ilgiliydi. Araştırmalar yapar bak bu böyleymiş falan derdi. Ama sonrakiler öyle olmadı. Öğrendikten sonra mutlaka her akşam 2-3 dakika da olsa elimi koyar konuşur bana sürekli iyi misin bulantın ağrın var mı kendini yorma iş yapma ben evde olduğumda yaparım falan der hepsi bu. Bu kadarı da beni şimdilik tatmin ediyorhareketleri iyice hissedilir olunca senin eşinde de değişimler olur bence. O hareketler çok başka duygular yaşatıyor bence, olayı idrak etmeyi sağlıyor. Şimdi çok zaman var gözüyle bakıyoruz ama hareketler başlayınca az kaldı işte hareket ediyor bi canlı var içimde diyorsun. Çoğu anne bile bu aşamada çok değişiyor iyi yönde

Ben bunu aldım yeni tansiyonum düşük benimde. Gayet iyi araştır sende istersen. 270 lira verdim

Eklentiler

• 24D40604-64F4-4086-8FFF-D78F54B0F0F8.jpeg
    60,1 KB · Görüntüleme: 55
Benimki arada karnımı sevmek ve kola istedigimde kızmak dışında hicbisey yapmiyo ben de oku araştır diyorum ama hem fırsat bulamiyo hem henüz ilgi alanına girmiyor, hafta hafta gelisim videolarini var dr anlatıyor onu beraber dinliyoruz o zaman ilgiyle dinliyo ama özellikle kendisi açıp dinlemiyo. Bizde hormonlardan dolayı annelik hissi ve merak yüklendi ama onlarda öyle bisey olmadığı için canını sıkma bence, özellikle karnımız da pek büyümedigi icin idrak edemiyolar baba olacaklarını sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…