2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaslar merhaba, birkac gundur kasiklarimda ve belimin yaninda bobreklerimin oldugu yerde agri var. Geceleri cok sik tuvalete gidiyorum ve idrarimi yaparken soylemesi ayip ikinmak zorunda kaliyorum sanki gelmiyormus gibi hissediyorum ve o an kasiklarim cok agriyor. Gunduz daha fazla su ictigim icin zorlanmiyorum. Idrar yollarimi usutmus olabilir miyim acaba? Bazi arkadaslar bu konuyla ilgili yazmisti sikayetler bunlarmiydi hatirlayamadim. Doktora cuma gunu randevum var sikintili bir durumsa erken giderim. Tesekkurler🌸
Sağlık ocağına randevu alıp gidin bence sabah ilk idrarla tahlil yapsınlar. İdrar yolu enfeksiyonu gibi geldi bana. Benim 2 gün arayla yaklaşık 4 saat böbreklerim ağrımıştı idrarda da hafif yanma vardı. Düşük düzeyde çıktı enfeksiyon o yüzden ilaç vermediler bol bol sıvı tüket dediler öyle yaptım sıcak tuttum bide sardım tülbentle bi kaç gün içinde geçti çok şükür.

Ben de dün girdim ikili teste, ense kalınlığının 3 ün altında olmasını isteriz dedi. Senin 2.3 ise normal değil mi ya içini ferah tut bi doktora daha girsen ölçüm için
Belirsizlik yaşamak istemiyorum yine. Kan sonucu çıktıktan sonra eğer bir problem olduğunu söylerse nipt yaptıracağım %99 doğruluk oranı ile sonuç veriyormuş. İlgili makaleleri okumaya başladım 3'ün altında olması yeterli yazıyor ve nazal kemik varlığı bu olasılığı daha da düşürüyor. Neden beni korkutmaya çalıştığını anlamadım. Başkası olsa bu kadar ısrar etmem ama biz eğitimli insanlarız dedi 🤔🙄

Kızlar daha 8+2 yim hiç abur cubur yiyor musunuz benim canım çok cips istiyor az önce dayanamadım browni kek yedim 🙄

Ne yalan söyleyeyim arada yiyorum ya cips canım istiyor ama öyle her hafta değil.
Ya ben daha hiç yemedim ama az önce gittim aldım sade patates cips aldım bari çok katkı olmasın diye paketi daha açmadım o bana bakıyor ben ona 🤣 çikolata yedim arada. Canım etti yemekti falan hiç istemiyor pizza yaptım geçen kendi elimle

Ya bence bizim ikincide de böyle olucak, çok üstüne gidiyoruz hiç zevk almıyor belki çocuk görev gibi görüyor. Başka bir doktora götürücez bakalım şimdi inşallah rahatlatacak bir şey söyler ya da verir.

Çok merak ediyorum valla senden gelecek sonucu ahaha sen şimdi aman sağlıklı olsun diye isteyemezsin gönülden ama ben senin yerine Allahım inşallah kızı olur diyebilirim bence ahahahah :)
Ah caniiim amin😅 simdi sira bekliyorum bakalim ins ogrenirim😂 durumu buraya bildireceğim 🙏
Yok ikincide öyle olmazsin eminim...sütten ağzı yanan hesabı😂

kızlar cidden çok bunaldım artık. Eşinin her hareketine benim gibi sinir olan var mı acaba? Sürekli bir ilgi bekliyorum. Eşimde fazla gamsız bir adam bu sefer kendimi sürekli ağlamaklı buluyorum. Herkesten nefret eder, kin besler oldum. Ben mi abartıyorum diyorum bazen ama elimde değil. Ailem, eşim, eşimin ailesi hepsi sinirimi bozuyor. Bir bunalım, bıkkınlık yaşıyorum. Corona zaten etkiledi. Gezip bir hava almak yok. Arkadaşlarımla dertleşmek yok. Cidden bu süreci nasıl aşıcam ben?:KK43:
Bu aralar ben de bunaldım. Eşim sigara içicem diye sürekli çalışma odasına giriyor yeni moda oldu, aynı evde miyiz değil miyiz belli değil. Bir taraftan mide rahatsızlıkları artık canımı okuyor, bebeklerimiz sağlıklı olsunlar ama hayırlısıyla geçsin bu mide sorunları artık 😟
Şöyle eve bir misafir gelse de ne pişirsem diye düşünsem diye istiyorum özene bözene hazırlanmayı falan özledim.
Pandemi + hormonlar bizi böyle yaptı sanırım 🤭

kızlar cidden çok bunaldım artık. Eşinin her hareketine benim gibi sinir olan var mı acaba? Sürekli bir ilgi bekliyorum. Eşimde fazla gamsız bir adam bu sefer kendimi sürekli ağlamaklı buluyorum. Herkesten nefret eder, kin besler oldum. Ben mi abartıyorum diyorum bazen ama elimde değil. Ailem, eşim, eşimin ailesi hepsi sinirimi bozuyor. Bir bunalım, bıkkınlık yaşıyorum. Corona zaten etkiledi. Gezip bir hava almak yok. Arkadaşlarımla dertleşmek yok. Cidden bu süreci nasıl aşıcam ben?:KK43:
Bence bu yasaklar evden çıkamamak çok etkiledi bizi. Hamilelik zaten fiziksel ve psikolojik olarak insanı değiştirirken üzerine özgürlüğümüzün kısıtlanması biraz daha da bunalttı.. ben sakin olmaya çalışıyorum aman diyorum ben gergin olursam bebeğim de hisseder diyorum o yuzden huzurlu olmaya çalışıyorum .. tabii ki her zaman kolay olmuyor.. yalnız değilsin üzme yıpratma kendini ben mesela akşam pubg oynarken neden grupta ki kıza yönlendirme yaptın diye trip attım ki eşim çok dikkatli olduğu halde ottan sebep buluyorum.. sohbeti sana iyi gelecek arkadaşlarınla konuşmayı dene kuzum belki iyi gelir tek olmadığını da unutma hepimiz benzer şeyler yaşıyoruz az kaldı havalar ısınıyor yasaklar azalacak bebişlerimiz büyüyecek bunları düşün canım motive ol lütfen canımmm ❤️ Sana iyi gelecek şeyleri düşün onları denemeye çalış kendini yıpratma üzülerek, yorma kalbini ❤️
Kızlar daha 8+2 yim hiç abur cubur yiyor musunuz benim canım çok cips istiyor az önce dayanamadım browni kek yedim 🙄
Ben bisküvi çok yiyorum mide bulantıma iyi geliyor diye valla 😬 arada çikolata da atıyorum ağzıma 😬 başta süper sağlıklı besleneceğim diyordum ama pek başarılı değilim bende 😅

Bence bu yasaklar evden çıkamamak çok etkiledi bizi. Hamilelik zaten fiziksel ve psikolojik olarak insanı değiştirirken üzerine özgürlüğümüzün kısıtlanması biraz daha da bunalttı.. ben sakin olmaya çalışıyorum aman diyorum ben gergin olursam bebeğim de hisseder diyorum o yuzden huzurlu olmaya çalışıyorum .. tabii ki her zaman kolay olmuyor.. yalnız değilsin üzme yıpratma kendini ben mesela akşam pubg oynarken neden grupta ki kıza yönlendirme yaptın diye trip attım ki eşim çok dikkatli olduğu halde ottan sebep buluyorum.. sohbeti sana iyi gelecek arkadaşlarınla konuşmayı dene kuzum belki iyi gelir tek olmadığını da unutma hepimiz benzer şeyler yaşıyoruz az kaldı havalar ısınıyor yasaklar azalacak bebişlerimiz büyüyecek bunları düşün canım motive ol lütfen canımmm ❤️ Sana iyi gelecek şeyleri düşün onları denemeye çalış kendini yıpratma üzülerek, yorma kalbini ❤️

Ben bisküvi çok yiyorum mide bulantıma iyi geliyor diye valla 😬 arada çikolata da atıyorum ağzıma 😬 başta süper sağlıklı besleneceğim diyordum ama pek başarılı değilim bende 😅
Valla bende öyle yapıyodum hatta ben transfer sürecinde (tüp bebek ile gebe kaldım) 2 haftada 2 kez kelle paça günü bile yapmıştım. Çorbalar ful kemik sulu tavuk sulu falan ama hepsinden tiksinti geldi hamur falan yiyesim var çiğ köfte abur cubur Sanırım bende başarısızım 🤣🤣 cipsi yedim üstüne elma yiyorum şimdi kötü bişey üstüne iyi bişey yapım dedim 😅

Kızlar yarın doktor randevum var benim için dua eder misiniz hayırlısıyla güzel haberler alayım. Pazar gecesi başlayan lekelenmem bugünde devam ediyor ama bugün rengi çok açık kahverengi. Sanki reglimin son günü gibi sildikçe açık kahverengi leke geliyor inşallah önemli bir şey değildir.
Ne yaptin canım inşallah hayırlı haberler verirsin durumun nasıl

Valla bende öyle yapıyodum hatta ben transfer sürecinde (tüp bebek ile gebe kaldım) 2 haftada 2 kez kelle paça günü bile yapmıştım. Çorbalar ful kemik sulu tavuk sulu falan ama hepsinden tiksinti geldi hamur falan yiyesim var çiğ köfte abur cubur Sanırım bende başarısızım 🤣🤣 cipsi yedim üstüne elma yiyorum şimdi kötü bişey üstüne iyi bişey yapım dedim 😅
Ben hamileliği öğrenince sağlıklı yiyeceklerle doldurdum evi ama sürdüremedim .. napalım ya ölçüyü çok aşmadıkça artık 😅😬

Kızlar dokunduğum çoğu şeyi çarpmaya başladım hatta dün eşimi öperken dudağımdan çarpıldım :KK70: Var mı benim gibi pikaçuya dönüşen :KK70:
Beeen 😂yazık kedim de pikaçu gibi sevemiyorum sürekli elektrik çarpıyor ikimizi, ilk kez bu kış böyle oldu.. Bilgisayar açma tuşundan ve araba kapısından da nasibimi alıyorum. Geri kalanı yavaş etkiliyor ama bunlar 'ayh' dedirtiyor. 😂

Yaa kızlar kafama birsey takıldı bir kaç uygulama kullanıyorum 13 haftalık bebeğin kilosu 20-25 gr diyor benmki 65 gr cıktı doktor normal dedi ama internette hic bu kada yüksek görmedim😅

Çatlak kremim geldi içeriğini atıyorum baya temiz geldi bana. Umarım işe yarar

Eklentiler

• 16140873121871410682586836854480.jpg
    16140873121871410682586836854480.jpg
    88,6 KB · Görüntüleme: 52
X