2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
doktor randevum haftaya sali. randevum gecmeden acile gitmeyecektim kiiii bu gün yine kanama ile karsi karsiyayim, rekor süre 3 hafta :işsiz:
neyse bugün cagirirda isten sonra giderim, insallah bebisimi büyümüs görürüm :dua: (caktirmayin her ne kadar sık karsılassamda bu durumla, korkmuyor da degilim)

İlk öğrenince ne okusam onu yiyordum. Şunu yiyin şöyle olur bunu yiyin böyle olur. Şu an hiç alakası yok. Zaten az şey yiyebiliyorum diye hiç sakınmıyorum. Canım çikolata istiyor onu da kanamaya yoruyorum. Yiyiorum valla napayım.
Vera06m Vera06m korkma alışalım artık inşallah bir şey yoktur

Ay hadi güzel haberler inşallah bekliyorum valla laptopun başında ahahaha :KK70:
Çok şükür sira geldi ve muayene oldum. Cok şükür saglikli hersey yolunda. Bombayi patlatiyorum kizim oluyor inşallah 😢🥺😃😄 bugun 11+6 oldugu icin 3 unde gel O zaman kesin söyleyeceğim dedi. Cok mutluyum insallah degismez♥️♥️♥️🤗🥰😍

Beeen 😂yazık kedim de pikaçu gibi sevemiyorum sürekli elektrik çarpıyor ikimizi, ilk kez bu kış böyle oldu.. Bilgisayar açma tuşundan ve araba kapısından da nasibimi alıyorum. Geri kalanı yavaş etkiliyor ama bunlar 'ayh' dedirtiyor. 😂
Yaa sorma dediğin gibi bazı eşyalarda daha fazla oluyo🤣 Eşim artık bana dokunurken çekiniyor çarpılacak diye yazık😂😂

doktor randevum haftaya sali. randevum gecmeden acile gitmeyecektim kiiii bu gün yine kanama ile karsi karsiyayim, rekor süre 3 hafta :işsiz:
neyse bugün cagirirda isten sonra giderim, insallah bebisimi büyümüs görürüm :dua: (caktirmayin her ne kadar sık karsılassamda bu durumla, korkmuyor da degilim)
İnşallah kötü bişey değildir canım içini ferah tut🌸

Kızlar Merhaba, bugün 12+5 ve ikili tarama için ultrason yapıldı. CRL 6.6 haftası ile uyumluymuş ancak ense kalınlığı 2.3 çıktı. Doktorum sınırın 2.5 olduğunu ve sınıra yakın olduğu için Down Sendromu riski içerdiğini söyledi. Nipt önerdi ancak bunun için kan tahlilinin de sonucunu bekliyorum. 26 yaşıma yeni girdim, hep sağlıklı beslenirim, alkol ve sigara kullanmıyorum. Yani risk grubunda değilim bu yüzden telaşlıda değilim ama yine de moralim bozuldu. Benzeri bir durum ile karşılaşan oldu mu?
Korkma canım inşallah ikilide her şey normal çıkacak Allah’ın izniyle. Bir de ben onun minicik burnunu yerimmm yerimm 🧿 maşallah. çok sağlıklı olacak😇inşallah

Çok şükür sira geldi ve muayene oldum. Cok şükür saglikli hersey yolunda. Bombayi patlatiyorum kizim oluyor inşallah 😢🥺😃😄 bugun 11+6 oldugu icin 3 unde gel O zaman kesin söyleyeceğim dedi. Cok mutluyum insallah degismez♥️♥️♥️🤗🥰😍
Yaa çok sevindim maşallah canım🧿 Bizde yakında öğreniriz inş🐣😍 Biz tutturabildik mi acaba cinsiyetini ne demiştik acaba🙊

Öyle aşırı bir yorgunluğum yok çok şükür. Rahat rahat yemek pişirebiliyorum, ama ben hep evdeyim birkaç ay önce işten ayrılmıştım 🙈
Çalışıyor olsam iş stresinden huzursuzluktan psikolojik kesin eşime yüklenirdim gibi geliyor, çalışan arkadaşlara Allah kolaylık versin 🙏🏼

Yemek yiyememekten biraz kilo verdim hani tiroid ile kilo alıp vermek de ilişkilendirilir ya ondan söylüyorum. Bu durumda çıkarım yapamayız heralde değil mi? (Hehe ilkel yöntemlerle tsh tahmini yapılır 😁)

Tshi kendi kendime baktıracaktım da sonra doktorun işine karışmış gibi olmak istemedim ne bileyim 🤭 bir de doktor tsh sorunu olsa gebelik olmazdı dedi, ama tabi gebelik de bozuyor. Aslında çok pinpirikli biridir kendi kızı hamile ona da kendi bakıyormuş, doğum anı için arkadaşına gönderiyormuş sadece.

Tecrübeli bir annesiniz ya ne güzel çok teşekkür ecerim 🌸
Evet benim öncesinde normal oluyor olmasa ilaç kullanmadan hamilelik mümkün olmuyor sonrasında yeterli olmuyor troid geçici bir süre yetersiz oluyor düzeliyor ama bebekte zekageriliği yapıyor diyorlar onun için doktorlar özellikle üniye gittimi bir çok şeye bakıyorlar birde uzun süre yetersiz olmadığından kilo alımı farkedilmiyordur ama sürekli yetersiz olanlarda kilo saç dökülmeside oluyor.Eğer kilo aldıysan şişlik olabilir tuzlu şekerlibaharatlı şeylerden kaç

Evet benim öncesinde normal oluyor olmasa ilaç kullanmadan hamilelik mümkün olmuyor sonrasında yeterli olmuyor troid geçici bir süre yetersiz oluyor düzeliyor ama bebekte zekageriliği yapıyor diyorlar onun için doktorlar özellikle üniye gittimi bir çok şeye bakıyorlar birde uzun süre yetersiz olmadığından kilo alımı farkedilmiyordur ama sürekli yetersiz olanlarda kilo saç dökülmeside oluyor.Eğer kilo aldıysan şişlik olabilir tuzlu şekerlibaharatlı şeylerden kaç
Hiç yiyemiyorum zaten öyle şeyleri biraz kilo da verdim bu süreçte. Of inşallah sağlıkla dünyaya gelir bebiş kötü bi etkisi olmasın 🙏🏼 Teşekkür ederim yeniden 🍀🥰

8+1 im daha hiç bulantı yaşamadım ilginç olan ben miyim
Canım bende 11+5 im benimde hiç olmadı içini rahat tut şanslıyız bence doktorum kızdı hatta bulantım yok dedim diye kendi kendine nazar değdirme kıçını kaşı dedi 😂 Allah yardımcısı olsun bulantı yaşayan arkadaşların en kısa zamanda kesilir inşallah 🙏😊

X