2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bulantısı azalan yada iştahsızlık yaşarken iştahı azda olsa gelen varım? Günde 3 tane prilam içiyorum iştah sıfır kusma yok ama bulantı aynen devam ya 9 ay sürerse diye çok korkuyorum
Aynı durumdayım boş boş ogurmekten kasıklarım karnım ağrıyor artık yataktan hiç kalkmak istemiyorum oğlum var evde mecburi kalkıyorum ama sürekli eziyet gibi hep bulanıyor 😟😟😟😟

Merhabaaa doktordan geldim bebek iyi💃 3 kez adet gibi kanama geçirdim. 17 gündür hiç geçmeyen yer yer kırmızı yer yer kahve kanamalar oldu. Bunu buraya kanaması olup umutsuzluğa düşenler için yazıyorum. Tam bebek kadar bir kanama alanı varmış. 2 ihtimal var dedi. Belki ikizdi düşüyor dedi. Ama ben sanmıyorum öyle olsa 3 kez ultrasona girdim. Kimse görmez miydi?
2.si de işte kanama dedi. Plasentayı kapatabilir bebeği engelleyebilir dedi. Perinatologa git bebeğin gelişimine baksın dedi. Zaten ben de randevu almıştım. Böyle işte.
Bugün lekelenmem açık kahverengi olunca sevinmiştim geçiyor herhalde diye ama az önce bildiğiniz kanama oldu. Çok korkuyorum bir an önce sabah olsa da doktora gitsem. Tam foruma girdim bu yazınızı gördüm. İnşallah benim bebeğim de iyidir.

Günaydın. Gece üçten beri alt karnımda orta şiddette regl ağrısına benzer bir ağrı var. Ne artıyor ne azalıyor. Bu endişelenmem gereken bir şey mi?

Günaydın. Gece üçten beri alt karnımda orta şiddette regl ağrısına benzer bir ağrı var. Ne artıyor ne azalıyor. Bu endişelenmem gereken bir şey mi?
kanaman falan yoksa endişelenecek bişey yoktur bence. Ben de aynı durumdaydım bi haftadır çok şükür geçti ağrılarım. Rahim büyüdüğü için oluyormuş bu ağrılar.

Aynı durumdayım boş boş ogurmekten kasıklarım karnım ağrıyor artık yataktan hiç kalkmak istemiyorum oğlum var evde mecburi kalkıyorum ama sürekli eziyet gibi hep bulanıyor 😟😟😟😟
Ben de bulantıdan acile gittim. Serum ve ilaç verdiler rahatladım ama tekrar başladı. Bu mide bulantısı beni çok kötü etkiliyor bütün gün hiçbir şey yapamıyorum 😢 Doktor dan ilaç isteyeceğim yarın

Cook gecmis olsun canim.. kaç yaşında kizin? Bir yaş itibariyle kullanilan bir damla var ust solunum yolu enfeksiyonları tedavisinde kullanılıyor. İsmi UMCA. İnternetten de araştırabilirsin. Dogal icerikli. Gerçekten cok fayda ediyor. Gunde 3 kez 10 damla kullanılıyor cok etkili. Enfeksiyon ilerlediyse antibiyotik şartsa doktora antibiyotik icmedigini söylersen igne yazar. Hem kisa sürede iyilesir. Ben de bazen antibiyotik verildiginde keske igne verseydi diyorum. Cok zor icirmek cidden.
Evde de bitki caylari icirebilirsin. tarçınlı zencefilli, balli limonlu çay, ihlamur ayva kabugu elma kabugu sogan kabugu, limon ile kaynatinca da cok iyi geliyor. Keçiboynuzu pekmezi zaten cook iyi geliyor. Hasta olacağımi hissettigimde bir kasik yiyorum ustune su icmiyorum, inanilmaz rahatlatiyor bogazimi. Bir de cold mix diye bir damla var burun tikanikligini acmak icin odaya damlatabilirsiniz ve hatta odadaki bakterileri bile öldürüyormus. Allah şifalar versin inşallah 🙏
Umca benim de vazgecilmez ilacimdir hem cocugum icin hem kendim icin

Troitin bebeğe zarar verdiği yükseklikler bunlar değilmiş ama çok daha yüksek değerler bebeğe zarar veriyormuş. O yüzden düşük doz da olsa ilaç kullanmak iyi bence
Kızlar ilk hamileliğim de 9 ay boyunca kullandım ben de ilacı, düşse bile bıraktırmamıştı hem kadın doğumcum hem de troidlerime bakan doktor. İlacın bir zararı yok aksine dengede tutuyor tshı. İçiniz rahat olsun

KN
Merhabaaa doktordan geldim bebek iyi💃 3 kez adet gibi kanama geçirdim. 17 gündür hiç geçmeyen yer yer kırmızı yer yer kahve kanamalar oldu. Bunu buraya kanaması olup umutsuzluğa düşenler için yazıyorum. Tam bebek kadar bir kanama alanı varmış. 2 ihtimal var dedi. Belki ikizdi düşüyor dedi. Ama ben sanmıyorum öyle olsa 3 kez ultrasona girdim. Kimse görmez miydi?
2.si de işte kanama dedi. Plasentayı kapatabilir bebeği engelleyebilir dedi. Perinatologa git bebeğin gelişimine baksın dedi. Zaten ben de randevu almıştım. Böyle işte.
kuzum aynı şeyleri yaşıypruz kanama alanamın çok büyük değil benim ama kırmızı kandan sonra gelen kahverengi akıntılar afedersn çamurusumsu akıntı hiç durmadı doktor onun normal oldğnu söyledi kırmızıya dönmedi ağrım öok olmadığı sürece rabbim evlatlarmızı korusun gerçekten öyle büyükki mevlam bende dün gittm kese suyu gelişimi kalp atışı çok güzel dedi sıkı takip için haftaya çağırdı zaman geçmiyo korkuyorum da iki kaybım olunca ama rabbim büyük böylemolup sağlıkla kucağna alan çok insan gördm rabbim bizide sağkıkla kavuştrsn🤲

Arkadaşlar iyi geceler,hsonu köye gitmiştik.orada galiba soğuk aldım,bugün öğleden sonra boğazımda kaşıntı var,bir iki hapşırdım vs..kızımda 38.5 derece ateş eşlik ediyor ve burnu da tıkalı..ateşini kontrol altında tutmaya çalışıyoruz.üst solunum yolu enfeksiyonu oldu muhtemelen ikimizde de..şöyle bir sorun var kızım ne zaman böyle olsa,bugüne kadar 3-4 kere olmuştur.asla antibiyotik içiremiyoruz.direkt kusuyor.biz doktora gittiğimizle kalıyoruz.zaten bi antibiyotik bide ateş düşürücü veriyor genelde doktorlar.sadece bir keresinde 18 aylıkken çok kötü olmuştu o zaman serumla verdiler.sık hastalanmaz ama hastalanınca da böyle..
Bir tavsiyeniz olur mu tecrübeli anneler?
Benim için ne tavsiye edersiniz?malum hamilelik,zaten 5 haftalıkkem bir grip atlattım bir hafta yatırdı beni...tekrar aynı şeyi yaşamak istemiyorum.ne iyi gelir evde sizce?
Canım öncelikle geçmiş olsun, burnunu açık tut şırınga ile burun yıkaması yapıp sonra burun aspiratörü ile çekebilirsen bu çok rahatlatıyor birde yakasına coldmix damlatabilirsin daha rahat nefes alıyor. Akşam uyutmadan önce ince bi havluyu ütüyle ısıt yakmayacak kıvamda tabiki, beyaz sabun varya hacışakir onu sür havluya ve göğsüne kapa 2 sa dursun havluyu al aynı işlemi uygula bu sefer sırtına kapa. Sırt ve göğüs aynı anda olmayacak dönüşümlü. Çok iyi geliyor bunlar oğlumda böyle atlatıyoruz biz:)

KN

kuzum aynı şeyleri yaşıypruz kanama alanamın çok büyük değil benim ama kırmızı kandan sonra gelen kahverengi akıntılar afedersn çamurusumsu akıntı hiç durmadı doktor onun normal oldğnu söyledi kırmızıya dönmedi ağrım öok olmadığı sürece rabbim evlatlarmızı korusun gerçekten öyle büyükki mevlam bende dün gittm kese suyu gelişimi kalp atışı çok güzel dedi sıkı takip için haftaya çağırdı zaman geçmiyo korkuyorum da iki kaybım olunca ama rabbim büyük böylemolup sağlıkla kucağna alan çok insan gördm rabbim bizide sağkıkla kavuştrsn🤲
Dün çamur gibiydi bugün hiç yok. Ama ben bitmemiştir diyorum gene gelecek. Çünkü o kanama alanını atması lazım bir şekilde.

Ya bulantı varken imkansiiiz.. geçsin de inşallah kendime her konuda ceki düzen vericem
Ben de aynı durumdayım. Çok az içebiliyorum. Kendimi zorladığımda da safra olarak çıkarıyorum. Yudum yudum içebiliyorum. Sıvı şeylerde bir maden suyu midemi bulandırmıyor. Diğer her şey özellikle de su çok bulandırıyor midemi.

Arkadaşlar iyi geceler,hsonu köye gitmiştik.orada galiba soğuk aldım,bugün öğleden sonra boğazımda kaşıntı var,bir iki hapşırdım vs..kızımda 38.5 derece ateş eşlik ediyor ve burnu da tıkalı..ateşini kontrol altında tutmaya çalışıyoruz.üst solunum yolu enfeksiyonu oldu muhtemelen ikimizde de..şöyle bir sorun var kızım ne zaman böyle olsa,bugüne kadar 3-4 kere olmuştur.asla antibiyotik içiremiyoruz.direkt kusuyor.biz doktora gittiğimizle kalıyoruz.zaten bi antibiyotik bide ateş düşürücü veriyor genelde doktorlar.sadece bir keresinde 18 aylıkken çok kötü olmuştu o zaman serumla verdiler.sık hastalanmaz ama hastalanınca da böyle..
Bir tavsiyeniz olur mu tecrübeli anneler?
Benim için ne tavsiye edersiniz?malum hamilelik,zaten 5 haftalıkkem bir grip atlattım bir hafta yatırdı beni...tekrar aynı şeyi yaşamak istemiyorum.ne iyi gelir evde sizce?
bol c vitamini. Covid geçirenlere de en çok c vitamini öneriyorlar. Bir de propolis. O da bağışıklığı güçlendiriyor hatta hamilelere de öneriyorlar.

Ay hadi yaa ben de fazla hava atmıyım o zaman bulantım yok diye 🤩 inşallah geçer seninde çok zordur bulantı cinsiyeti öğrendiniz mi
Aynen canm bende başta cok iyiyim diyordum kendi kendime nazar ettim 😂😂🤦🏻‍♀️ Bebişim 2-3 haftadır sırtı dönük ne yaptıysak dönmedi yüzünü bile göremedik cinsiyet kaldı öyle 2 hafta sonra 15 haftalık olacağım belki ozaman gösterir🙄😅

Kızlar dokunduğum çoğu şeyi çarpmaya başladım hatta dün eşimi öperken dudağımdan çarpıldım :KK70: Var mı benim gibi pikaçuya dönüşen :KK70:
Bunun hamilelik le bir alakası olduğunu hiç düşünmemistim 😅 iş yerinde hiçbir yere dokunamiyorum kapı kolları özellikle üst üste carpiliyorum😅

Ben de aynı durumdayım. Çok az içebiliyorum. Kendimi zorladığımda da safra olarak çıkarıyorum. Yudum yudum içebiliyorum. Sıvı şeylerde bir maden suyu midemi bulandırmıyor. Diğer her şey özellikle de su çok bulandırıyor midemi.
Gececek insallah ya 12. Haftadan sonra bebek bizim beslenmemizden etkileniyo, doktor dedi bunu, kendini biseye zorlama o zamana kadar dedi. O zaman da bu bulantılar geçmiş olur insallah

X