2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aynen canm bende başta cok iyiyim diyordum kendi kendime nazar ettim 😂😂🤦🏻‍♀️ Bebişim 2-3 haftadır sırtı dönük ne yaptıysak dönmedi yüzünü bile göremedik cinsiyet kaldı öyle 2 hafta sonra 15 haftalık olacağım belki ozaman gösterir🙄😅
Ay hadi yaa bak sen şuna sırtını dönmüş nazlı bu nazlı kız doğdu içime 🤩🤩

Hanımlar tekrar merhaba
Bugün vücudumda döküntüler var diye bi doktora gittim(kendi doktorum kan testleri istedi diye eve yakın bi özel hastaneye gittim). Doktor bişi dokunmuştur devam ederse cildiyeyede git bi önemli bişi görünmüyo dedi. Gitmişken ultrasonda bakalım dedim en son 2hafta önce gördük ve haftasonu stresli bi zaman yaşadım diye.
Doktor baktı 9+1miş(sat a göre 2gün geri gidiyo normal bu) boyu 2,44 cm olmuş ve hafif hareketleri başlamış gördüm onuda. Kalp atışıda baktı doktor ve anlam veremediğim bi şekilde kalp atışı olması yeterli bunun azı çoğu yok falan bişiler demeye başladı. Kaç peki dedim inatla bi rakam söylemedi atması yeterli az atsana arttırma yolu yok çok atsada azaltma yolu yok falan bişiler geveledi sordum 3defa rakam söylemedi benzer laflar söyledi. Ben muayenelerde hep ses kaydıda alıyorum sonra aklıma takılan bişi olursa dinliyorum insan telaştan o anda bazen gözden kaçırıyo ilaç kullanımı falan diye. Neyse bugün aniden gidince eşime de yolladım kaydı. Hem kalp atışı seside duyuluyordu dinleme arasında diye. Onunla aklına takılmış kalbimi yavaş yani ne diyo anlamadım falan dedi. Tabi bende zaten evham İçin bahane bekliyormuşum içime kurt düştü şimdi. Netten baktım düşük riski artıyo diyen yerler falan var. Kendi doktoruma haftaya salı gidicem o zaman dinleyince yorum isterim tekrar ama hiç böyle bişi yaşayan duyan var mı? Bide bu ultrason kağıdı resmim kalp atışı nerde yazıyo anlayan var mı? Netten baktım ama direk orda yazan kalp atımı göremedim bnm kağıtta. Bilen yardımcı olursa sevinirim
Umarım bebeğiniz sağlıklıdır. Olumsuzluk olsa söylerdi diye düşünüyorum. Doktordan haBersizce ses kayDı yapıyorsanız doğru bulmuyorum .

Arkadaslar merhaba, birkac gundur kasiklarimda ve belimin yaninda bobreklerimin oldugu yerde agri var. Geceleri cok sik tuvalete gidiyorum ve idrarimi yaparken soylemesi ayip ikinmak zorunda kaliyorum sanki gelmiyormus gibi hissediyorum ve o an kasiklarim cok agriyor. Gunduz daha fazla su ictigim icin zorlanmiyorum. Idrar yollarimi usutmus olabilir miyim acaba? Bazi arkadaslar bu konuyla ilgili yazmisti sikayetler bunlarmiydi hatirlayamadim. Doktora cuma gunu randevum var sikintili bir durumsa erken giderim. Tesekkurler🌸
Kesik idrar, idrar yaparken yanma vs de varsa idrar yolu enfeksiyonu olabilir .

Kızlar Merhaba, bugün 12+5 ve ikili tarama için ultrason yapıldı. CRL 6.6 haftası ile uyumluymuş ancak ense kalınlığı 2.3 çıktı. Doktorum sınırın 2.5 olduğunu ve sınıra yakın olduğu için Down Sendromu riski içerdiğini söyledi. Nipt önerdi ancak bunun için kan tahlilinin de sonucunu bekliyorum. 26 yaşıma yeni girdim, hep sağlıklı beslenirim, alkol ve sigara kullanmıyorum. Yani risk grubunda değilim bu yüzden telaşlıda değilim ama yine de moralim bozuldu. Benzeri bir durum ile karşılaşan oldu mu?

Eklentiler

• IMG20210223105412.jpg
    IMG20210223105412.jpg
    108,4 KB · Görüntüleme: 70
  • IMG20210223105450.jpg
    IMG20210223105450.jpg
    100,8 KB · Görüntüleme: 68
  • IMG20210223105957.jpg
    IMG20210223105957.jpg
    110 KB · Görüntüleme: 69
Kızlar Merhaba, bugün 12+5 ve ikili tarama için ultrason yapıldı. CRL 6.6 haftası ile uyumluymuş ancak ense kalınlığı 2.3 çıktı. Doktorum sınırın 2.5 olduğunu ve sınıra yakın olduğu için Down Sendromu riski içerdiğini söyledi. Nipt önerdi ancak bunun için kan tahlilinin de sonucunu bekliyorum. 26 yaşıma yeni girdim, hep sağlıklı beslenirim, alkol ve sigara kullanmıyorum. Yani risk grubunda değilim bu yüzden telaşlıda değilim ama yine de moralim bozuldu. Benzeri bir durum ile karşılaşan oldu mu?
Sınır 3 diyor bazı doktorlar. Hiç moralinizi bozmayın kan sonucunu bekleyin ona göre hareket edersiniz sonra. Nazal kemik göründü mü onun hakkında bişey söyledi mi?

Doktora danisdin mi hic? Belki bir istah acici flan verir. İlk oglumda cok pesinden koştum. Ay ay ne yemesi gerekiyor ne yememesi gerekiyorsa birebir uyguladim. Asla yemegi seven bir cocuk olmadi. Simdi bes yasinda cok sukur bir suredir pek bisey ayirt etmiyor. İkinci oglumda tamamen saldım 😅 hic extra biseyler yapma derdim olmadi bu sefer o istiyor yemek yemek. Yani bu iste biraz ters orantı var galiba. Arkadaslarimdan da biliyorum, pesinden kosunca aman yesin biraz kilo alsin deyince olmuyor. Ve o az yedi diye sen kotu bir anne olmuyorsun tabiki😊 oyle dusunme. Buyudukce de duzeliyorlar. Onemli olan saglikli olsunlar🙏☺️ takma cok annesi.
Yarin gideceğim insallah yaa.cunku artık belli olur gibi geliyor. 12.hafta bitmek uzere. Düşün düşün yeter artik kafayi yedim🤪
Ya bence bizim ikincide de böyle olucak, çok üstüne gidiyoruz hiç zevk almıyor belki çocuk görev gibi görüyor. Başka bir doktora götürücez bakalım şimdi inşallah rahatlatacak bir şey söyler ya da verir.

Çok merak ediyorum valla senden gelecek sonucu ahaha sen şimdi aman sağlıklı olsun diye isteyemezsin gönülden ama ben senin yerine Allahım inşallah kızı olur diyebilirim bence ahahahah :)

Sınır 3 diyor bazı doktorlar. Hiç moralinizi bozmayın kan sonucunu bekleyin ona göre hareket edersiniz sonra. Nazal kemik göründü mü onun hakkında bişey söyledi mi?
Evet göründü, ölçümünü yaptı 0.31 cm ancak hiç onun hakkında bir şey söylemedi. Çok teşekkür ederim ilginiz için🙏 IMG20210223143857.jpg

kızlar cidden çok bunaldım artık. Eşinin her hareketine benim gibi sinir olan var mı acaba? Sürekli bir ilgi bekliyorum. Eşimde fazla gamsız bir adam bu sefer kendimi sürekli ağlamaklı buluyorum. Herkesten nefret eder, kin besler oldum. Ben mi abartıyorum diyorum bazen ama elimde değil. Ailem, eşim, eşimin ailesi hepsi sinirimi bozuyor. Bir bunalım, bıkkınlık yaşıyorum. Corona zaten etkiledi. Gezip bir hava almak yok. Arkadaşlarımla dertleşmek yok. Cidden bu süreci nasıl aşıcam ben?:KK43:

Ben de dün girdim ikili teste, ense kalınlığının 3 ün altında olmasını isteriz dedi. Senin 2.3 ise normal değil mi ya içini ferah tut bi doktora daha girsen ölçüm için

X