2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaslar merhaba, birkac gundur kasiklarimda ve belimin yaninda bobreklerimin oldugu yerde agri var. Geceleri cok sik tuvalete gidiyorum ve idrarimi yaparken soylemesi ayip ikinmak zorunda kaliyorum sanki gelmiyormus gibi hissediyorum ve o an kasiklarim cok agriyor. Gunduz daha fazla su ictigim icin zorlanmiyorum. Idrar yollarimi usutmus olabilir miyim acaba? Bazi arkadaslar bu konuyla ilgili yazmisti sikayetler bunlarmiydi hatirlayamadim. Doktora cuma gunu randevum var sikintili bir durumsa erken giderim. Tesekkurler🌸
Böbrek ve sol tarafımda benim de ağrı var. İdrarda falan sorun yok ama ağrı çok rahatsız ediyor bazen. Hatta buraya da yazdım leğen kemiğim de ağrıyor diye. Sanırım normal bunlar rahim genislemeye başladığı için iç organlara baskı yapıyormuş.

Valla şükür ediyorum ama bulantı olmaması da ilginç geldi ne bilim hamile miyim değil miyim anlamadım 🤣
Bende senin gibiydim 10-11 haftada başladı cok şiddetli değil ama iştahımı kesti simdi 13 haftalığım hala devam ediyor doktorum 14-16 haftalarda biter dedi

Yok önceki rakam söylememişti 7+3de ydi ilk kalbi duymamız ve 7+1de normal bu boyu 1cm kalbi atıyo güzel herşey yolunda demişti rakam sormamıştım hiç öyle bi konuşma olmadığından yada aklıma gelmediğinden
Benim doktor hep söylüyor çünkü daha önceki gebeliğimde doktor bu bebek kalbi çok iyi anne karnında ölmez kromozomsal bir bozuklukluğu yok demişti gerçekten öyle çıktı. Doktorlar kalp atışı önemli olduğu için takibini yapıyorlar Bende aşağı yukarı o zamanlar gitmiştim genelde bir cm oluyor o haftalarda ölçümü normal birdahaki gidişinde sor için rahat etsin

Doktorumu cok seviyorum ve guveniyorum, uzun yillardir ailecek bizi tedavi eden biri. Ancak tsh a bakmadi, sorunca klinik bir durum yoksa gerekli degil dedi. Ben de israr edemedim. Aklima takilip duruyor malesef ya 😟
TSH devlette hep bakılır bende gebelik sekizden sonra yükselişe geçiyor onun için ben hep takip ediyorum. Birde aşırı yorgunluğun varsa mesala işten gelip yemek yemeye mecalin olmuyorsa troidin yavaşladı demek tabi hamileliğin verdiğinden ayrı yorgunluk oluyor ilaç kullanınca daha dinçleniyorsun hemen farkediyor yemek yemeye halin yokken üç çeşit yemek pişirecek hale geliyon.Böyle bir durumun varsa git sağlıkocağına ölçtür ama 12. Haftadan sonra bebek kendi tiroidini ürettiği için yükseliş duruyor

Arkadaşlar iyi geceler,hsonu köye gitmiştik.orada galiba soğuk aldım,bugün öğleden sonra boğazımda kaşıntı var,bir iki hapşırdım vs..kızımda 38.5 derece ateş eşlik ediyor ve burnu da tıkalı..ateşini kontrol altında tutmaya çalışıyoruz.üst solunum yolu enfeksiyonu oldu muhtemelen ikimizde de..şöyle bir sorun var kızım ne zaman böyle olsa,bugüne kadar 3-4 kere olmuştur.asla antibiyotik içiremiyoruz.direkt kusuyor.biz doktora gittiğimizle kalıyoruz.zaten bi antibiyotik bide ateş düşürücü veriyor genelde doktorlar.sadece bir keresinde 18 aylıkken çok kötü olmuştu o zaman serumla verdiler.sık hastalanmaz ama hastalanınca da böyle..
Bir tavsiyeniz olur mu tecrübeli anneler?
Benim için ne tavsiye edersiniz?malum hamilelik,zaten 5 haftalıkkem bir grip atlattım bir hafta yatırdı beni...tekrar aynı şeyi yaşamak istemiyorum.ne iyi gelir evde sizce?

TSH devlette hep bakılır bende gebelik sekizden sonra yükselişe geçiyor onun için ben hep takip ediyorum. Birde aşırı yorgunluğun varsa mesala işten gelip yemek yemeye mecalin olmuyorsa troidin yavaşladı demek tabi hamileliğin verdiğinden ayrı yorgunluk oluyor ilaç kullanınca daha dinçleniyorsun hemen farkediyor yemek yemeye halin yokken üç çeşit yemek pişirecek hale geliyon.Böyle bir durumun varsa git sağlıkocağına ölçtür ama 12. Haftadan sonra bebek kendi tiroidini ürettiği için yükseliş duruyor
Öyle aşırı bir yorgunluğum yok çok şükür. Rahat rahat yemek pişirebiliyorum, ama ben hep evdeyim birkaç ay önce işten ayrılmıştım 🙈
Çalışıyor olsam iş stresinden huzursuzluktan psikolojik kesin eşime yüklenirdim gibi geliyor, çalışan arkadaşlara Allah kolaylık versin 🙏🏼

Yemek yiyememekten biraz kilo verdim hani tiroid ile kilo alıp vermek de ilişkilendirilir ya ondan söylüyorum. Bu durumda çıkarım yapamayız heralde değil mi? (Hehe ilkel yöntemlerle tsh tahmini yapılır 😁)

Tshi kendi kendime baktıracaktım da sonra doktorun işine karışmış gibi olmak istemedim ne bileyim 🤭 bir de doktor tsh sorunu olsa gebelik olmazdı dedi, ama tabi gebelik de bozuyor. Aslında çok pinpirikli biridir kendi kızı hamile ona da kendi bakıyormuş, doğum anı için arkadaşına gönderiyormuş sadece.

Tecrübeli bir annesiniz ya ne güzel çok teşekkür ecerim 🌸

8den sonra da başlayabilir ama inşallah hic olmaz güzel güzel yer içer tadını çıkarırsın, benim de bikac tanıdığım hic bulantı yaşamadı, kimisi de 9 ay kustu 🙁
Ay evet herkeste değişik oluyor ama geneli bulantılı. Ya ben herşeyi yiyemiyorum mesela etten falan tiksinti geldi ama bulantım yok sadece Bi de suyu zor içiyorum inşallah başlamaz

Arkadaşlar iyi geceler,hsonu köye gitmiştik.orada galiba soğuk aldım,bugün öğleden sonra boğazımda kaşıntı var,bir iki hapşırdım vs..kızımda 38.5 derece ateş eşlik ediyor ve burnu da tıkalı..ateşini kontrol altında tutmaya çalışıyoruz.üst solunum yolu enfeksiyonu oldu muhtemelen ikimizde de..şöyle bir sorun var kızım ne zaman böyle olsa,bugüne kadar 3-4 kere olmuştur.asla antibiyotik içiremiyoruz.direkt kusuyor.biz doktora gittiğimizle kalıyoruz.zaten bi antibiyotik bide ateş düşürücü veriyor genelde doktorlar.sadece bir keresinde 18 aylıkken çok kötü olmuştu o zaman serumla verdiler.sık hastalanmaz ama hastalanınca da böyle..
Benim için ne tavsiye edersiniz?malum hamilelik,zaten 5 haftalıkkem bir grip atlattım bir hafta yatırdı beni...tekrar aynı şeyi yaşamak istemiyorum.ne iyi gelir evde sizce?
Geçmiş olsun. Sen ilaç kullanamazsın ama bol su içmemi önermişti bana doktor onu hatırlıyorum. Bi de ıhlamur içebilirsin boğazını yumuşatır. Kızın içinse ben oğlumda soğan kaynatıp suyunu içirirdim enfeksiyona çok iyi gelirdi hiç antibiyotik ağrı kesici vs kullanmadık. Ateşi içinde limon sıkılmış çorap giydirmek çok işe yarıyor güzel dengeliyor ateşi. Soğan suyunu büyük ihtimalle içmez içse antibiyotik içerdi ama limonu yapabilirsin

Bende senin gibiydim 10-11 haftada başladı cok şiddetli değil ama iştahımı kesti simdi 13 haftalığım hala devam ediyor doktorum 14-16 haftalarda biter dedi

Ay hadi yaa ben de fazla hava atmıyım o zaman bulantım yok diye 🤩 inşallah geçer seninde çok zordur bulantı cinsiyeti öğrendiniz mi

Evet sanırım şanslıyız 😍😍 ben sadece bazı yiyeceklerden tiksindim yani mesela et falan yemek istemiyorum canım hep hamurlu şeyler çekiyor 😁 cinsiyeti öğrendiniz mi bu arada
Tiksindigim seyler benimde oldu ama hic mide bulantim olmadi cok sukur. Hatta midem bulansada azicik zayiflasam dedigim oldu🙈 hep hamur istiyorum bende onlardan hic tiksinmiyorum🤣 cuma gunu 2li test icin kontrolum var bakalim o zaman belli olacak mi🎈

Tiksindigim seyler benimde oldu ama hic mide bulantim olmadi cok sukur. Hatta midem bulansada azicik zayiflasam dedigim oldu🙈 hep hamur istiyorum bende onlardan hic tiksinmiyorum🤣 cuma gunu 2li test icin kontrolum var bakalim o zaman belli olacak mi🎈
Ayy dimi yaaa bak aynı ben gibiymişsin bende hem hamurlu şeyler istiyorum mantı börek makarna falan 🤩 hiç tiksinmiyorum onlardan genelde kız bebekte aşerilirmiş ama belli Olma cinsiyeti öğrenince bana haber ver yaa çok merak ettim 🙏🏻😍

Merhabaaa doktordan geldim bebek iyi💃 3 kez adet gibi kanama geçirdim. 17 gündür hiç geçmeyen yer yer kırmızı yer yer kahve kanamalar oldu. Bunu buraya kanaması olup umutsuzluğa düşenler için yazıyorum. Tam bebek kadar bir kanama alanı varmış. 2 ihtimal var dedi. Belki ikizdi düşüyor dedi. Ama ben sanmıyorum öyle olsa 3 kez ultrasona girdim. Kimse görmez miydi?
2.si de işte kanama dedi. Plasentayı kapatabilir bebeği engelleyebilir dedi. Perinatologa git bebeğin gelişimine baksın dedi. Zaten ben de randevu almıştım. Böyle işte.
Canım bin kere maşallah o kadar kanamaya tutundu ki güçlü yavrun inşallah iyi olmaya hep devam etsin. Sen her kontrol sonucu buraya güzel haberlerini ver inşallah.

Cook gecmis olsun canim.. kaç yaşında kizin? Bir yaş itibariyle kullanilan bir damla var ust solunum yolu enfeksiyonları tedavisinde kullanılıyor. İsmi UMCA. İnternetten de araştırabilirsin. Dogal icerikli. Gerçekten cok fayda ediyor. Gunde 3 kez 10 damla kullanılıyor cok etkili. Enfeksiyon ilerlediyse antibiyotik şartsa doktora antibiyotik icmedigini söylersen igne yazar. Hem kisa sürede iyilesir. Ben de bazen antibiyotik verildiginde keske igne verseydi diyorum. Cok zor icirmek cidden.
Evde de bitki caylari icirebilirsin. tarçınlı zencefilli, balli limonlu çay, ihlamur ayva kabugu elma kabugu sogan kabugu, limon ile kaynatinca da cok iyi geliyor. Keçiboynuzu pekmezi zaten cook iyi geliyor. Hasta olacağımi hissettigimde bir kasik yiyorum ustune su icmiyorum, inanilmaz rahatlatiyor bogazimi. Bir de cold mix diye bir damla var burun tikanikligini acmak icin odaya damlatabilirsiniz ve hatta odadaki bakterileri bile öldürüyormus. Allah şifalar versin inşallah 🙏

X