2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hayır öyle düşünme 20mm olmuyor. 4,93 cm 49,3 mm dir. 49,3-47,2=2,1 mm büyümüş 20 değil. Metre gibi düşünme. Hem cihazdan cihaza da fark eder. Boyutu büyüdüğü halde haftası aynı kalmış
Ahahhaha dur benim beyin yandı anlamaya çalışıyorum ee hafta niye aynı kalmış o zaman bacı

Kalp atışı olması gerektiğin altında olsa söylerdi çünkü doktorlar her ihtimali söylüyorlar sonrasında haklı olmak için bebeğin kalbinin durma ihtimali var diye söyler) benim görüşüm bu yönde 140-160 arasında atıyorlar benim gittiğim perinatologlar kalp atış hızına çok önem veriyorlar hatta takibimi yapan doktorda mutlaka söyler hatta takip notlarında yazar bilgisayarına daha önce gittiğin doktor kalp hızını demiş miydi
Önceki 7+1de ilk kalp duyuşuydu ve hiç aklıma gelmedi o zaman sormak. Normal demesi yettiğinden sanırım. Bu defa az olması çok olması konuşunca sormak aklıma geldi sanırım

Ahahhaha dur benim beyin yandı anlamaya çalışıyorum ee hafta niye aynı kalmış o zaman bacı
Çünkü aşağı yukarı aynı ölçmüşler bi hafta geçmesine rağmen. Devlette çok dikkatli ölçmemiştir büyük ihtimalle. Özele tekrar gittiğinde haftasıyla uyumlu olur eminim ki

Yok ben hiç sormadan o kendi baktı kalbi atıyo diyip başladı az atsada arttırm yolu yok çok atsada azaltma yolu yok falan demeye bende kaç atıyo dedim onun üstüne o benzer şeyleri söyledi ben 3defa sordukça. Öyle bişi demese rakam sormak gelmezdi bile aklıma. Normal takip doktorum 7+1de kalbi iyi atıyo normal demişti o zaman sormamıştım kaç falan diye. Normalse normaldir ben ne bileyim yoksa rakamım anlamını😂
Hii ben de once sen sordun, o da soylemek istemedi sandim. Cok tuhaf bir doktormus o😅 hic takma..😂

Bir aydır troit ilacı kullanıyorum bugün yeniden ölçtürdüm anca 2.5 olmuş ben baya düşmüştür diye düşünüyordum. Bir ay daha kullanacağım sanırım
Doktorumu cok seviyorum ve guveniyorum, uzun yillardir ailecek bizi tedavi eden biri. Ancak tsh a bakmadi, sorunca klinik bir durum yoksa gerekli degil dedi. Ben de israr edemedim. Aklima takilip duruyor malesef ya 😟

Merhabaaa doktordan geldim bebek iyi💃 3 kez adet gibi kanama geçirdim. 17 gündür hiç geçmeyen yer yer kırmızı yer yer kahve kanamalar oldu. Bunu buraya kanaması olup umutsuzluğa düşenler için yazıyorum. Tam bebek kadar bir kanama alanı varmış. 2 ihtimal var dedi. Belki ikizdi düşüyor dedi. Ama ben sanmıyorum öyle olsa 3 kez ultrasona girdim. Kimse görmez miydi?
2.si de işte kanama dedi. Plasentayı kapatabilir bebeği engelleyebilir dedi. Perinatologa git bebeğin gelişimine baksın dedi. Zaten ben de randevu almıştım. Böyle işte.

Doktorumu cok seviyorum ve guveniyorum, uzun yillardir ailecek bizi tedavi eden biri. Ancak tsh a bakmadi, sorunca klinik bir durum yoksa gerekli degil dedi. Ben de israr edemedim. Aklima takilip duruyor malesef ya 😟
Aslında gebelikte istenen paket testlerin içinde TSH var ama demek gerekli görmedi

Evet hep duyuyorum sizlerden. Olmadi bir ara kendi kendime kan vereyim bakalim🤭
Aile hekimi de bakar. Dediğin gibi bir ara kendi kendine verirsin. Her doktor gerçekten çok farklı ya benimki de o kadar fazla şey istemişti ki devlet Hastanesi'ndeki doktor çok şaşırmıştı buna ne gerek var ilk defa görüyorum demişti

Aile hekimi de bakar. Dediğin gibi bir ara kendi kendine verirsin. Her doktor gerçekten çok farklı ya benimki de o kadar fazla şey istemişti ki devlet Hastanesi'ndeki doktor çok şaşırmıştı buna ne gerek var ilk defa görüyorum demişti
gerçekten öyle çok kafayı karıştırmaktan da korkuyorum, herkesin farklı bir tarzı oluyor. Olmadı aile hekimi bakar dediğin gibi çok teşekkür ederim 🌸

X