2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar benimle yakın zamanda olanlar mide bulantılarınız nasıl gidiyor?
Ben birkaç gündür prilama rağmen kötüyüm ya.sizde durumlar nasıl?
Kızımda 12.haftada rahatlamış 14 te tamamen bitmişti bulantım.inşallah bunda da öyle olur ya.etten,kahveden tiksindim.takviyeleri kullanmak ölüm gibi😐

Merhaba arkadaşlar herkese iyi akşamlar diliyorum umarım herkes iyidir şöyle uygulamalarımı yazayım bir yanlışım olursa bilgilendirirseniz beni günde iki litre su içiyorum bir litresini kahvaltıdan sonra akşama kadar bir litresini de akşam yemeğinden sonra yatana kadar içiyorum mide bulantılarım öğlen oluyor genelde midemi boş suyla doldurmamaya çalışıyorum yanında kraker meyve falan yiyorum her gün süt içiyorum biraz gaz yapıyor ama yine de içiyorum hergün yumurta haşlıyordum kahvaltıda ama bir haftadır biraz bulantı yaptığı için bıraktım zorlamıyorum kendimi kusmaktan korktuğum için çok şükür hiç kusmadım inşallah yumurtaya tekrar başlayabilirim çünkü bizim için en faydalı besin balık et falan çok yiyemediğim için doktorun verdiği regenesis multivitamini içiyorum hergün bir adet doktora D vitami içeyim mi diye sordum 12. haftadan sonra başlatıyorum dedi kahvaltıda yarım çay bardağı açık çay içiyorum günde bir fincan da Türk kahvesi içiyorum benden bu kadar 😊

Kızlar bir konuda konuşmaya ihtiyacım var..hormonların mı etkisi bilemiyorum..bu bebek için gece gündüz ağladım hiç birşeyden mutlu olamadım çok dua ettim şükürler olsun allah nasip etti ama kendimi çok garip hissediyorum..içimde kötü olumsuz bir his yok ama Yinede tam olarak o mutluluğu yaşayamıyorum.neden böyle sizce?

Kan pıhtılaşması olup iğne kullanan arkadaşlar varmı aramızda ben kan sulandırıciğne kullanıyorum doktorum bırak dedi artık başka doktorları gezdim kesinlikle bırakmamak gerektiğini söylediler bırakmama kararı aldım iğne vurulan varsa nekadar süre vurulucaksınız arkadaşlar?

Kızımda 12.haftada rahatlamış 14 te tamamen bitmişti bulantım.inşallah bunda da öyle olur ya.etten,kahveden tiksindim.takviyeleri kullanmak ölüm gibi😐
2 adet prilam içtim ama hala kötüyüm 2 saattir yatakta dönüp duruyorum zerre uyku yok bulantı çokkk

Malesef ben de prilama ragmen kotu olabiliyorum. Hatta ilac icmek ve su icmek inanilmaz midemi bulandiriyor. Butun yemeklerden tiksindim demir ilaci kullandigim icim ekstra bulanti yapiyor ve cay kahve hic icmiyorum. Prilami uyumadan once aliyorum ertesi gun sabah ve oglen bi tık tutuyo beni ki cogu zaman yediklerimi geri cikartiyorum malesef, ama aksama dogru felaket bulanti yine basliyor 😢😢

2 adet prilam içtim ama hala kötüyüm 2 saattir yatakta dönüp duruyorum zerre uyku yok bulantı çokkk
Prilama ragmen ben de normale dönemedim, eczaci bana bulantılarinin yogun olduğu saate göre ic dedi, benim sabahlari olmuyo kahvaltidan sonra başlıyo o yüzden kahvaltıdan önce bir tane iciyorum ama yine de oluyodu, aksam yemeklerinde cok istahsizim aç olduğum halde hicbisey yiyesim gelmiyo o yüzden daha cok bulaniyorum diye bide öğleden sonra içtim pek farketmedi. Hamile gibi değil hasta gibiyim, cok moralim bozuldukca kendime hasta degil hamile olduğumu hatırlatıyorum, bu bebegi ne kadar cok istediğimi sevdiğimi, milyonlarca kadının bunları yaşamak icin dualar ettigini hatırlatıyorum ama insanoglu iste yine de enerjim çok düşük 🤷

Kan pıhtılaşması olup iğne kullanan arkadaşlar varmı aramızda ben kan sulandırıciğne kullanıyorum doktorum bırak dedi artık başka doktorları gezdim kesinlikle bırakmamak gerektiğini söylediler bırakmama kararı aldım iğne vurulan varsa nekadar süre vurulucaksınız arkadaşlar?
Doktorunuz ne sebeple bırakmanızı istedi acaba? Ben kullanıyorum şuan doğuma kadar kullanmamı söylediler

Prilama ragmen ben de normale dönemedim, eczaci bana bulantılarinin yogun olduğu saate göre ic dedi, benim sabahlari olmuyo kahvaltidan sonra başlıyo o yüzden kahvaltıdan önce bir tane iciyorum ama yine de oluyodu, aksam yemeklerinde cok istahsizim aç olduğum halde hicbisey yiyesim gelmiyo o yüzden daha cok bulaniyorum diye bide öğleden sonra içtim pek farketmedi. Hamile gibi değil hasta gibiyim, cok moralim bozuldukca kendime hasta degil hamile olduğumu hatırlatıyorum, bu bebegi ne kadar cok istediğimi sevdiğimi, milyonlarca kadının bunları yaşamak icin dualar ettigini hatırlatıyorum ama insanoglu iste yine de enerjim çok düşük 🤷
Enerjim çok düşük öyle saçma şeylere midem bulanıyor ki mesela telefona bakmak tv izlemek bile bana işkence..hiç konuşmadan sadece koltukta oturup boş boş bakıyorum..

Ben kullanıyorum kan sulandırıcı iğne ve aspirin.İğne de 7500 lük yüksek doz bende kanama yaptı 2 gün bıraktim sonra yine devam ediyorum .İğnenin dozunu dahi düşürmüyor doktorum aspirini 2 günde 1 alacağim. Doğumdan 1 ay sonrasina kadar kullanacağim en az.Sizin hangi genlerinizde pıhtılaşma var?

Kızlar bir konuda konuşmaya ihtiyacım var..hormonların mı etkisi bilemiyorum..bu bebek için gece gündüz ağladım hiç birşeyden mutlu olamadım çok dua ettim şükürler olsun allah nasip etti ama kendimi çok garip hissediyorum..içimde kötü olumsuz bir his yok ama Yinede tam olarak o mutluluğu yaşayamıyorum.neden böyle sizce?
Hormonlardan kaynaklı bunun geçici bir şey olduğunu hatırlat her fırsatta kendine seni nelerin mutlu ettiğini düşün ve o mutlu eden şeyleri yapmaya çalış

Enerjim çok düşük öyle saçma şeylere midem bulanıyor ki mesela telefona bakmak tv izlemek bile bana işkence..hiç konuşmadan sadece koltukta oturup boş boş bakıyorum..
🙁 Çok iyi anlıyorum seni. Hormonların en hızlı yükseldiği dönemdeyiz, ondandir heralde. 10. Haftadan sonra hcg bile düşmeye başliyomus. suan hamile karnım yok ama hamileyim birsuru bulanti iştahsızlıkla uğraşıyorum, hasta gibiyim ama 12. Haftadan sonra hamileliğin balayi günleri baslicak, karnım belirginleşcek, bulantilar geçip istah articak gercek bir hamile gibi hissedicem diye o günleri iple çekiyorum hayal ediyorum hep

Merhaba, kesinlikle hormonların etkisi 😊 ilk çocuğa zor sahip oldum, ikinci hamileligim lütuf gibi oldu cuma ezan saatinde test yapmadan önce dua ettim ama öğrendiğimde de mutsuz oldum. Bakabilecek miyim, ilk çocuğa haksızlık olacak mı, Ne olacak bu memleketin hali? Her şey çok mutsuz ediyordu.... Ta ki bu haftaya kadar. Bir mucizenin büyüdüğünü yeni yeni hissediyorum, kendime geldim. Tüm kötü hislerden arindim. Umarım sende de kısa sürede geçer ve yerine tekrar konmayacak bu anların keyfini çıkarırsın 🙏10
Haftamdayim

Bende mutasyon var ilk zaman kullandım yirminci haftada doktor bırak dedi (prof bunu söyleyen) bıraktım gebeliğimde sıkıntı olmadı şuan bu gebeliğimde başlattı doktor ilerleyen haftalarda ne der bilmiyorum (şuan bir docente gidiyorum ) ama günlük sebze ağırlıklı beslenip bir limon tüketmeye çalışıyordum

Bebeği de daha tam hissedemiyoruz ki☺️ Arada karnımı sevip bi şekilde bağlantı kurmaya çalışıyorum ben de ama daha var mı yok mularla geçiyor. Kalp atışını duyduğumda da bende öyle bir duygusallık olmadı, oh çok şükür modundaydım ☺️

X