2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Şuan pek birşey tüketemiyorum ilk hafta salatalar srbzeler az da olsa yiyebiliyordum şimdi sadece günleri sayıyorum en iyi 12 en kötü 16-17. haftada biter bu durum diye bekliyorum.iğne olmasamda kan sulandıran şeyleri yiyordum .Şunuda söylemek isterim bırak diyince bdnde endişelenmiştim ama iğnelerin uzun vadede etkisi kötü bunda da doktor derse bırak bırakacam yiyeceklerle devam edeceğim inş

Bi güzel haberde benden hanımlar 🥰 bgn kalp atışı duyduk minnağın. 7+3diye gittik 7+1 dedi doktor. normal o 3-5 günlük sarkma dedi doktor. Ben balık etliyim rahim yerleşimim geride karından görüp duyabileceğimizi sanmıyodum ama karından gördük 1cm olmuş 🥰 cinsiyet tahminlerinizi alırım 🤗😍 ultrasonda daha netti ama resimde bulanık olmuş yine...

Eklentiler

• 886FD65A-3685-48E0-8E27-D90A41314005.jpeg
    886FD65A-3685-48E0-8E27-D90A41314005.jpeg
    78,5 KB · Görüntüleme: 51
Bi güzel haberde benden hanımlar 🥰 bgn kalp atışı duyduk minnağın. 7+3diye gittik 7+1 dedi doktor. normal o 3-5 günlük sarkma dedi doktor. Ben balık etliyim rahim yerleşimim geride karından görüp duyabileceğimizi sanmıyodum ama karından gördük 1cm olmuş 🥰 cinsiyet tahminlerinizi alırım 🤗😍 ultrasonda daha netti ama resimde bulanık olmuş yine...

Maşallah 🥰 çok anlamam ama erkek hissettim

Kızlar bir konuda konuşmaya ihtiyacım var..hormonların mı etkisi bilemiyorum..bu bebek için gece gündüz ağladım hiç birşeyden mutlu olamadım çok dua ettim şükürler olsun allah nasip etti ama kendimi çok garip hissediyorum..içimde kötü olumsuz bir his yok ama Yinede tam olarak o mutluluğu yaşayamıyorum.neden böyle sizce?
Bir çoğumuzda öyle canım muhtemelen...☺️ Endişelenme bu hormonlar nelere nelere kâdir... kendini olumlu düşünmeye yönlendir. Benim eşim mesela bebekle ilgili bişiler buluyo internetten gösteriyo hevesini kırmamaya çalışarak bizim geç döllenmedir belki kalbi daha duymayız bizimki bu kadar değildir diyodum bgn 7+3 diye gittik 7+1 dedi doktor gördük kalbini duyduk çok mutlu olduk(ben daha ziyade çok şükür kalbi duyduk atıyo demek ki modundayım🙈) tabi ki onu çok seviyorum ama işte bu hormonlardan kafalarımız karışık

İlk olacak inşallah🙏 Önce 2 düşük olduğundan sağ salim olsun hayırlısıyla kucağımıza alalım diye düşünüyoruz ama işte merak sadece cinsiyet kısmı

Evet merak tabi ki var ben de hep diyorum sağlıklı olsun diye ama bir yandan da çok merak ediyorum 🥰 kız oldu diye ya da erkek oldu diye üzülecek miyiz asla. İnşallah sağ salim alırız kucağımıza 🤲

Midesi bulanan da şikayetçi, bulanmayan da☺️ Sizin kaçıncı haftalarda bulanmaya başladı kızlar, bende tık yok da🙈
Çok şanslısın inşallah öyle devam eder ☺️ Benim genelde alttan alttan oluyo bulantı(5+3te öğrendik hemen hemen o zamanlardan beri var 7+3teyim) Aç kalmayıp hep bişiler yersem daha az bulantı oluyo ama hazım sorunu ve şişkinlik rahatsızlığı oluyo bu yedikçede 🙈
Bazen öyle bi oluyo ki yemek yiyoken bi yandan içim kıyılıyo gibi bi his geliyo tam tarif edemiyormuşsun ve bulantı başlıyo beşine o en kötüsü...

Çok şanslısın inşallah öyle devam eder ☺️ Benim genelde alttan alttan oluyo bulantı(5+3te öğrendik hemen hemen o zamanlardan beri var 7+3teyim) Aç kalmayıp hep bişiler yersem daha az bulantı oluyo ama hazım sorunu ve şişkinlik rahatsızlığı oluyo bu yedikçede 🙈
Bazen öyle bi oluyo ki yemek yiyoken bi yandan içim kıyılıyo gibi bi his geliyo tam tarif edemiyormuşsun ve bulantı başlıyo beşine o en kötüsü...
Şanslı mıyım bilmiyorum valla, böyle sanki hiç hamile değilmişim gibi bir endişe kaplıyor içimi. Çarşamba doktor randevum var, iple çekiyorum bakalım.
İlerleyen haftalarda azalacak ve umarım tamamen geçecek sizlerin de

Şanslı mıyım bilmiyorum valla, böyle sanki hiç hamile değilmişim gibi bir endişe kaplıyor içimi. Çarşamba doktor randevum var, iple çekiyorum bakalım.
İlerleyen haftalarda azalacak ve umarım tamamen geçecek sizlerin de
6.haftada 2gün kadar benimde geçti bulantı ağrı meme hassasiyeti falan. Bi endişelenmiştim. Şimdi bulantı devam, ağrılar arada olup geçiyo,meme hassasiyeti bazen geliyo 2gün durup geri gidiyo 😂 bişi mi oldu endişesi yaratıyo tabi oda. Hepimizde farklı ama neticesi hep birlikte sağlıkla yavrulara kavuşalım inşallah sağ salim🙏

Yaa keşke eşine kaldırtsaydın canım. Bişey olmaz belki ama önlem almamız gerekiyor lütfen dikkat et☹️
Benim eşim genelde yok canım 😊 3 yıldır ayrı şehirlerde yaşıyoruz iş nedeniyle. Bir dahakine dikkat edicem ama sonrasındaki bel ağrısı hiç hoş olmamıştı.

Ben de hep çok su içen biri olmuşumdur ama sabah uyandığımda susuzluktan ölmüş oluyorum. Bi ara geceleri uyanıp yudum yudum su içiyordum. Dil damak kurumasi sekeri dusundurttu bana ama bu da vesvesedir 😁

ama bu donemde kimimiz yiyemiyoruz, kimimiz icemiyoruz. Ilk 12 haftayi hayirlisiyla bir atlatalim da nasilsa her sey daha rahatlasir diye umuyorum 🌸
evet ben şuan öyleyim. hatta açlık kan şekerime bakıldı gayet normal. ama tabi 6. aydan sonra netleşir diyorum. Aman midemiz bulanmadıkça içmeye devam :KK48:

Kızlar bugun saglıl ocagına gıttım bana d vitamıni verdi ama doktora sor bazıları sımdı bazılarıda obur hafta baslatıyor dedı ılaca siz kullanıyormusunuz ben daha sormadım doktora
Canim muayene eden doktor yazdi. Sonra gebelik kaydi icin farkli bir doktorun odasina gittigimde, hemsireyi beklerken oradaki kadin dogum doktoruna, doktorumun bana dvit damla yazdigini ama bende venatura marka d vit.damla oldugunu, kullanmamda bir sakinca olup olmadigini sordum, once kullanabilirsin dedi. Kac haftalik oldugumu ogrenince yuzume teessufle bakip ilk uc ay kullanma dedi🤔 saglik ocaginda da kesinlikle kullanmamam gerektigini soyledi. Burda okuyorum kullananlari görüyorum..hangisi dogru bilemedim. İki oglumda da doktorlarim yazmamisti.🤷

Kan pıhtılaşması olup iğne kullanan arkadaşlar varmı aramızda ben kan sulandırıciğne kullanıyorum doktorum bırak dedi artık başka doktorları gezdim kesinlikle bırakmamak gerektiğini söylediler bırakmama kararı aldım iğne vurulan varsa nekadar süre vurulucaksınız arkadaşlar?
Ben varım canım.Hamılelık sonuna kadar

Canim muayene eden doktor yazdi. Sonra gebelik kaydi icin farkli bir doktorun odasina gittigimde, hemsireyi beklerken oradaki kadin dogum doktoruna, doktorumun bana dvit damla yazdigini ama bende venatura marka d vit.damla oldugunu, kullanmamda bir sakinca olup olmadigini sordum, once kullanabilirsin dedi. Kac haftalik oldugumu ogrenince yuzume teessufle bakip ilk uc ay kullanma dedi🤔 saglik ocaginda da kesinlikle kullanmamam gerektigini soyledi. Burda okuyorum kullananlari görüyorum..hangisi dogru bilemedim. İki oglumda da doktorlarim yazmamisti.🤷
Ben hamilelerin kullandığı bir multivitamin kullanıyorum içinde d, b, omega 3,iyot, folik asit var. Gittiğim ayrı iki doktor da devam et dedi sıkıntı olacağını sanmıyorum günlük dozda aldığım için. Ama doktorların yazdığı dvit3 ampuller bi anda d vit yüklemesi yaptığı için normalde de zararlı diye biliyorum

Kızlar bu ileri haftalarda sanırım detaylı ultrason incelemesi ile kalp beyin damarlarına bakılıyormuş bunu hamilelik takibi için gittiğimiz kadın doktoru mu yapıyor yoksa ayrıca başka bir doktora mu gidiyoruz radyolog gibi? İlk hamileliğim tecrübesizim şimdiden merak ettim doktoruma da sormadım henüz ..
Perinatoloji bolumunden uzman doktor bakiyor canim. O zamana daha var ama simdiden bulundugumuz sehirde hangi hastane kac tl ye yapiyor ve ne zaman randevu almak gerekir gibi arastirma yaparsak cok iyi olur. Ben istanbuldayim, bezmialemde yaptirmak istemistim ama en az uc hafta once randevu almak gerekiyormus bu yuzden orda yaptiramamistim. Sonra Özel bir hastanede 2019 eylul ayinda 450 tl ye yaptirmistim simdi ucmustur fiyatlar sanirim. :/

X