2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaşlar doğumdan önce memelerinde süt belirtisi olan var mı? Yani böyle sertleşme, dolma, damarlanma ne bileyim süt dolduğuna dair şeyler? Benimkilerde tık yok, hatta eskisine göre yumuşadılar, ne oluyor böyle anlamadım 😕 sütüm olmayacak mı hiç acaba?
Sakın böyle düşünme. Bende de doğum öncesi hiçbir belirti yoktu. Sezeryandan sonra hemşireler göğsümü sıktı ve baktık ki sütüm gelmiş. Bol bol sütün olsun inşallah 🙏

Bu dikiş ağrıları ne zaman geçiyor acaba? Spinal sezaryen 3. Gün ve ayağa kalkarken bayaa ağrım oluyor günde 3 minoset içiyorum antibiyotik ve multivitamin. Geçmiyor bu ağrı. Gaz sancısı mı acaba ayırt da edemiyorum.
Aah ah benim kadar değildir 😭 hala yarım insan gibiyim. Gecen kontrolde doktora dedim ki bu kadar ağrı kesici içen ben duymadim dedim. Ben de duymadım dedi sen cok hassasmissin dedi 😢 ağrı yok ama dikiş cız cız yanıyo arada nefesim kesiliyo.

Inanamiyorum tam olarak aynı şeyleri yaşıyoruz regl sonrası ağrı ve halsizlik gibi bir hal ve fena bel ağrısı yaşıyorum. Hurma yiyor musun peki
Yaa gerçekten aynı bende aşırı yorgunum sanki bacaklarım tutmuyor ayakta 10 dk dursam düşücek gibi hissediyorum. Hiç yemedim başta erken doğum riskim vardı sonrada kaldı öyle. Son 3 kaldı diye pek etki etmez diye düşündüm ama yarın bitki çayı içicem bugün ıhlamur içtim biraz. Gerisi nasip artık.

Bu dikiş ağrıları ne zaman geçiyor acaba? Spinal sezaryen 3. Gün ve ayağa kalkarken bayaa ağrım oluyor günde 3 minoset içiyorum antibiyotik ve multivitamin. Geçmiyor bu ağrı. Gaz sancısı mı acaba ayırt da edemiyorum.
Bide karnın açılıp kapandi mutlaka gaz sancısı da vardir benim aşırıydi, kendini sıcak tut bol bol gaz çıkarmaya çalış kimseden cekinme valla insanin canını alıyor o gaz sancısı dikişler yüzünden

Yaa gerçekten aynı bende aşırı yorgunum sanki bacaklarım tutmuyor ayakta 10 dk dursam düşücek gibi hissediyorum. Hiç yemedim başta erken doğum riskim vardı sonrada kaldı öyle. Son 3 kaldı diye pek etki etmez diye düşündüm ama yarın bitki çayı içicem bugün ıhlamur içtim biraz. Gerisi nasip artık.
Sat ne peki senin benim 22 aralik

Midem de sürekli regl döneminde olduğu gibi gurul gurul

Canım biberonu ortadan kaldırmakla başlayabilirsin, oda ısısının iyi olduğuna emin olduğunda bebekle üst tarafın çıplak şekilde sürekli ten tene temas yapın ama öyle bi kere yaptım tamam değil her fırsatta sana dokunsun göğüslerine dokunsun sen onu sevgiyle tüm olumsuz düşüncelerden uzaklaşıp kucakla, birde kimyonu kaynatıp iç düzenli sütün bebeğe gaz yapıyor ise de bebek memeye gelmek istemiyor. Memen ona karın ağrısını hatırlatıyor ilk oğlumun tahin alerjisi varmış bende habire helva yiyorum güya bana süt yapacak çocuk memeye geldikçe deliriyordu ama İnan sabırla ve olumlu düşünceyle hepsi geçiyor. Yediklerine dikkat et, kimyonu kaynat iç boool bol ten tene temas gör bak nasıl değişecek annesi
Kimyon çayı nasıl yapılıyor? Toz kimyon mu? Tane var mı bilmiyorum gerçi 🤭

Benimde 21 Aralık

Bende hiç doymuyorum ya sürekli bir şeyler yiyorum 😅
Ee neden o zaman hemen sezeryan düşündünüz bence erken 42.haftada bile normal doğum yapanlar var ben beklemeyi düşünüyorum açıkçası. Açlık zaten ayrı da midem gurul gurul derken karnım demek istedim regl döneminde oluyor ya bi değişik oluyor onu demek istedim ama anlatamadim şimdi 😀

Ee neden o zaman hemen sezeryan düşündünüz bence erken 42.haftada bile normal doğum yapanlar var ben beklemeyi düşünüyorum açıkçası. Açlık zaten ayrı da midem gurul gurul derken karnım demek istedim regl döneminde oluyor ya bi değişik oluyor onu demek istedim ama anlatamadim şimdi 😀
Aa anladım şimdi tamam benimde sabah öyleydi geçti sonra 😅 40 hafta dolduktan sonra doktorum 1 hafta daha bekleyebileceğini söyledi sonra suni sancı deneriz dedi ama ben risk almak istemedim. Doktoruma güveniyorum anlattığı riskleri almak bana güvenli gelmedi o yüzden eşimle böyle bir karar verdik. Ne kadar normal doğum istesemde zorlamanın anlamsız olduğunu düşünüyorum kendi fikrim tabi bu. Inşallah seninki kendiliğinden gelir sağ salim

Daha erken canım 5. Ve 6. Günden sonra daha iyidim ay ben çişimin geldiğini bile anlamıyordum sancım var ama ne sancısı diye düşünüyordum. Gaz ve kabızlıkta sancı yapıyor dikkat et kendine. Zamanla azalıyor benim az kaldı tabi eskisi gibi hızlı hareket edemiyorum ama ağrılarım YÖK gibi

Haklısın zaten daha kötü yaptı. Düzelsin bari bakalım 🙏🏻
Peçete koy ped gibi. Ben öyle yapıyorum kağıt havlu kullanıyorum üstelik sürekli kuruluk hissi veriyor. Birde yıkadıktan sonra iyice kurulaki nemli kalmasın. Adı üstünde mantar nerde yetişir nemli yerde aklında bulunsun😉

Inanamiyorum tam olarak aynı şeyleri yaşıyoruz regl sonrası ağrı ve halsizlik gibi bir hal ve fena bel ağrısı yaşıyorum. Hurma yiyor musun peki
Ben sürekli hurma yiyorumda ne oluyor sanki, sen geçen gün hurmayı çok yedim ondan nişanım geldi diyince oturdum akşama kadar hurma yedim dün. Akşamda ananas yedim ilişki falan da denedim, sabah ve akşam 1 saate yakın yürüyüş te yapıyorum, hergün belki 10 kere merdiven inip çıkıyorum. Üstelik ev işi yemek aksatmıyorum. Bu kadar tempoya erken doğum olur diye beklerken nerdeyse günüm geldi tık yok bende 😫😫

Aah ah benim kadar değildir 😭 hala yarım insan gibiyim. Gecen kontrolde doktora dedim ki bu kadar ağrı kesici içen ben duymadim dedim. Ben de duymadım dedi sen cok hassasmissin dedi 😢 ağrı yok ama dikiş cız cız yanıyo arada nefesim kesiliyo.
Ah kıyamam. Benim 2. Sezaryen ama hiç böyle çok ağrı olduğunu hatırlamıyorum herkes de normal diyor. Biz aceleci miyiz nedir.

Arkadaşlar doğumdan önce memelerinde süt belirtisi olan var mı? Yani böyle sertleşme, dolma, damarlanma ne bileyim süt dolduğuna dair şeyler? Benimkilerde tık yok, hatta eskisine göre yumuşadılar, ne oluyor böyle anlamadım 😕 sütüm olmayacak mı hiç acaba?
Benim dogumdan 2-3 gun once goguslerim sismisti regl donemi oncesi gibi. Ondan once bir belirti yoktu. Hatta bu sisligi gorunce dogum mu yaklasiyor acaba diye dusunmustum. Benim normal dogum olmadi ama nisanim vs geldi. O yuzden simdiden sutum olmayacak mi diye dusunme bence.

Bide karnın açılıp kapandi mutlaka gaz sancısı da vardir benim aşırıydi, kendini sıcak tut bol bol gaz çıkarmaya çalış kimseden cekinme valla insanin canını alıyor o gaz sancısı dikişler yüzünden
Bana da gaz sancısı gibi geliyor arada gelen sancı. Diğeri de ayağa kalkarken sağa solaa dönerken o kesin dikiişlerden, rezene ve kimyon içmeye başladım gaz için.

X