2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bana da öyle diyorlar ama anlatamıyorum çocuk hem tutmuyor hem sütüm yetersiz günde bir kez sağıp veriyorum anca o kadar çıkıyor buna rağmen yorum yorum yorum…
İyice acıksın tutar diyorlar yahu denedim olmuyor .. yavrum için için ağlıyor zaten zorlayınca kıyamıyorum da artık denemeyeceğim memeyi tutsun diye ..
Boşver annesi en iyisini sen bilirsin kimseden bir anneden daha merhametli olamaz
Şu an emzirme danışma bile tuttum kendim psikoloğum emzirme danışmanı da benim yaptıklarımı söylüyor ama çocuk meme aranması bile sadece acıkınca memeye düşkün bi bebek değil ama kimse anlamıyor ben hem annecim anlamıyorlar bu ilerde çocuğa travma bile yaratabilir bunun farkındayım ama yine de zorluyorum arada sonra vicdan azabı çekiyorum

Biberon direkt meme reddi sebebi canım o yüzden sağıp çay kaşığıyla verdim çok iştahlı içti hic efor sarfetmedigi icin bu da hosuna gitti. Memeyi sürekli denedim tutup tutup bıraktı ağladı hep. Arastirirken arastirirken memelere cok süt doldugunu sertlestirdigini farkettim bide biraz sağıp hafif bosaltıp öyle verelim dedik o şekilde tuttu. Yine ilk başta uğraştırıyor hatta hep ucunu tutuyor acı icinde emziriyorum yanlış tuttuğu icin ama yeterki emsin diye ses etmiyorum şimdilik. Memeyi tutmamasinin sebebini bulman lazım herkeste farklı bisey olabiliyor. Benimki başlarda güzel emiyodu süt çoğalınca böyle yapmaya başladı o yüzden de aklıma geldi. Netten cok araştırdım hatta gazi üniversitesinin laktasyon polikliniğinden randevu almıştım niye emmiyo diye ama randevu günü gelene kadar çözdük cok şükür
Parmakla besleme falan yaptım tekrar mememe tuttum ama malesef mememi tanıyor ona gelince emmek istemiyor sanki memeden tiksiniyor gibi çok değişik

Parmakla besleme falan yaptım tekrar mememe tuttum ama malesef mememi tanıyor ona gelince emmek istemiyor sanki memeden tiksiniyor gibi çok değişik
Ayni benimki de o şekildeydi iste sebebini bulmak lazım. Benim göğüsler çok süt dolunca gerginlestigi icin tutamamış, resmen ittiriyodu elleriyle daha bir haftalık çocuk. Ben cok emzirme danışmanı takip ediyorum Instagram'da çeşitli meme reddi sebeplerini duymuştum, düşün bakalim neden olabilir kendi durumunu sen biliyosun

Ya ben mantar olduğunu düşünüyorum sarı renkli çünkü . Dediğin gibi yapıyorum aslında devamlı çamaşır değiştiriyorum ama son zamanlarda günlük ped koydum . Dediğin gibi bende son 1 haftadır WC gittiğimde falan rahatsız oluyorum koku olayından çamaşırımdan baktığımda akıntı kokuyor neden oldu anlamadım . İnşallah doğumla birlikte düzelir yaa
Düzelicek inşallah yengem ebeydi dün oda sordu bana akıntın fazla olabilir diye. Demek ki normal yapacak bişi yok ped koyma eğer mantarsa daha çok çoğalır ve aslında ped daha çok koku yapar.

Arkadaşlar doğumdan önce memelerinde süt belirtisi olan var mı? Yani böyle sertleşme, dolma, damarlanma ne bileyim süt dolduğuna dair şeyler? Benimkilerde tık yok, hatta eskisine göre yumuşadılar, ne oluyor böyle anlamadım 😕 sütüm olmayacak mı hiç acaba?
Benimde aynı seninki gibi çok büyüymediler bile bende sordum birilerine merak etme doğumla birlikte dolacaklar dedi.

Arkadaşlar doğumdan önce memelerinde süt belirtisi olan var mı? Yani böyle sertleşme, dolma, damarlanma ne bileyim süt dolduğuna dair şeyler? Benimkilerde tık yok, hatta eskisine göre yumuşadılar, ne oluyor böyle anlamadım 😕 sütüm olmayacak mı hiç acaba?
Canım süt olayı plesenta ve bebeğin ayrılmasıyla başlıyor. Ben de doğum öncesi hep belirti aradım ama yoktu, sutyenime igne ucu kadar nokta nokta lekeler geliyodu sadece. Suan masallah baya fazla. Stres yapma. İlk günler normal dogumda da sezeryanda da süt az gelir sonra çoğalır emdikçe

Dün gece 11 de gaz sancısı başladı yavrumun sabah 7 ye kadar uyumadık ağlamaktan helak oldu kuzum damlalar da işe yaramıyor ilk defa bu kadar uzun sürdü hala uykuda ara ara inletiyor ama uykusuz kaldığı için uyumaya devam ediyor ben zombi gibiyim şuan 😟
Canım Orhan Osman yaz kolik bebek müzikleri çıkıcak telefondan dinletiyorsan uçuş moduna al dinlesin

Nasıl başardınız çok ağlıyor mecburen tekrar veriyorum biberonu mememi ağzına alıyor ama asla emmiyor
Canım biberonu ortadan kaldırmakla başlayabilirsin, oda ısısının iyi olduğuna emin olduğunda bebekle üst tarafın çıplak şekilde sürekli ten tene temas yapın ama öyle bi kere yaptım tamam değil her fırsatta sana dokunsun göğüslerine dokunsun sen onu sevgiyle tüm olumsuz düşüncelerden uzaklaşıp kucakla, birde kimyonu kaynatıp iç düzenli sütün bebeğe gaz yapıyor ise de bebek memeye gelmek istemiyor. Memen ona karın ağrısını hatırlatıyor ilk oğlumun tahin alerjisi varmış bende habire helva yiyorum güya bana süt yapacak çocuk memeye geldikçe deliriyordu ama İnan sabırla ve olumlu düşünceyle hepsi geçiyor. Yediklerine dikkat et, kimyonu kaynat iç boool bol ten tene temas gör bak nasıl değişecek annesi

Şimdi çıktım hastaneden. Doktorum da kontrol etti bebek gayet iyimis yine kanama olursa mutlaka gel dedi. Allah korusun bebek eşinden erken ayrılabiliyor ya da acil doğum gerekebiliyor dedi. Muhtemelen doğum başlıyormuş ondan kanama olmuş şuan için bir şey yok ama olucak gibi dedi. Biz yine de eğer olmazsa sezaryene karar verdik dedik salı günü 10.30 da gün verdi ama ben doğuracağını düşünüyorum o yüzden çok rahatım iptal de ederiz dedi. Tam hastaneden çıktık arabaya yürüyoruz bir sancı vurdu ki yürüyemedim kaldım yolun ortasında. Inşallah gerçekten doktorunda dediği gibi olur 🙏
Bende aynı şeyi yaşadım dün gittim doktora sancı çıkmadı, doktorum heran olabilir 3 güne de olabilir ilk doğumun olduğu için çok kolay olmaz açilman vs dedi. Iki gündür adet olacakken ki bel ağrısı var nişan da devam ediyor rengi biraz açıldı bakalım neler olacak yalnız hurma yemeye korkuyorum hurma yeyince rengi koyulaşıyor kanamam olur da açılma olmadan doğuma alırlar diye hurma yemiyorum, çünkü hurma yeyince renk koyulaşıyor

Bende aynı şeyi yaşadım dün gittim doktora sancı çıkmadı, doktorum heran olabilir 3 güne de olabilir ilk doğumun olduğu için çok kolay olmaz açilman vs dedi. Iki gündür adet olacakken ki bel ağrısı var nişan da devam ediyor rengi biraz açıldı bakalım neler olacak yalnız hurma yemeye korkuyorum hurma yeyince rengi koyulaşıyor kanamam olur da açılma olmadan doğuma alırlar diye hurma yemiyorum, çünkü hurma yeyince renk koyulaşıyor
Banada öyle her an olabilir, doğuracaksın sen dedi ama ne bileyim bir yanım ümitli bir yanım değil. Bugün baya sancılar yokluyor. Sanki regl olmuşum ilk gün 2 tane ağrı kesici içmişim de yarım yamalak ayakta olduğum günlerdeki gibiydi. Bende hareket ediyorum burda hava kötü yürüyüş yapamadım ama sürekli squat falan denedim inanılmaz bel agrım var inşallah 3 güne bir şeyler olur olmazsa da sezaryen artık. Inşallah seninde kendiliğinden gelir sağ salim.

Bende doğurdum bugün 3 200 doğdu oğlum ilk suni sancı sonra da kendi sancım geldi öyle devam ettik 7cm kadar açıklık vardı ancak sonradan oğlumun kalp atışı sancılarda azalınca spinal sezaryen oldum. İkimizde çok iyiyiz şükür darısı bekleyenlere inşallah
Gözün aydın canım masallah sağlıkla büyüt bebeğini bizler içinde dua et 🙏😍

Bende doğurdum bugün 3 200 doğdu oğlum ilk suni sancı sonra da kendi sancım geldi öyle devam ettik 7cm kadar açıklık vardı ancak sonradan oğlumun kalp atışı sancılarda azalınca spinal sezaryen oldum. İkimizde çok iyiyiz şükür darısı bekleyenlere inşallah
Maşallah 🤩 sağlıkla büyüt inşallah.. ❤️❤️darısı başımıza olsun zaten 3 kişi kaldık herhalde 😁

Bu dikiş ağrıları ne zaman geçiyor acaba? Spinal sezaryen 3. Gün ve ayağa kalkarken bayaa ağrım oluyor günde 3 minoset içiyorum antibiyotik ve multivitamin. Geçmiyor bu ağrı. Gaz sancısı mı acaba ayırt da edemiyorum.

Banada öyle her an olabilir, doğuracaksın sen dedi ama ne bileyim bir yanım ümitli bir yanım değil. Bugün baya sancılar yokluyor. Sanki regl olmuşum ilk gün 2 tane ağrı kesici içmişim de yarım yamalak ayakta olduğum günlerdeki gibiydi. Bende hareket ediyorum burda hava kötü yürüyüş yapamadım ama sürekli squat falan denedim inanılmaz bel agrım var inşallah 3 güne bir şeyler olur olmazsa da sezaryen artık. Inşallah seninde kendiliğinden gelir sağ salim.
Inanamiyorum tam olarak aynı şeyleri yaşıyoruz regl sonrası ağrı ve halsizlik gibi bir hal ve fena bel ağrısı yaşıyorum. Hurma yiyor musun peki

X