2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bu arada burda bir arkadaşımız da doğumdan sonra hemoroid olmuştu tedavi gördü mü nasıl oldu acaba ?
bende yeni farkettim hemoroid olduğumu genel cerrahi bölümüne randevu almam gerekiyormuş tedavisi yapılırsa hamilelikte yapacam eğer yapılmıyorsa dogumdann sonraya kaldi

Rabbim yar ve yardımcın olsun teselli yazacak kelime bulamadım.olumsuz düşünceleri at kafandan inan hepimizin sorunları var.kaç yaşındasın ben 41 e girdim ve 5. Çocuğumu 28 agustos 'da kucağıma aldım hayat gerçek den zor ve acımasız olabiliyor.dedigin gibi hele birde kendinden ödün verdiysen baş etmek hiç de kolay olmuyor.

Çok doğru tespit ama gerçekten çok zormuş. Zor olduğunu biliyorduk da, duygusal olarak bu kadar zorlayacağını tahmin etmemiştim. 3-5 posta ağlıyorum her gün sebepli sebepsiz
Doktorla konuşabildin mi? Bir şey dedi mi?

Neden acaba? Pek faydasını görmedim zaten. Ilk hafta denedim şimdi açmıyorum.
Doktor dogal uyaranlara maruz kalsin televizyon ve teknolojik cihazlara maruz kalmasin yoksa hiperaktivite ya da baska sorunlar olabiliyor ama gec kalinmis oluyor dedi. Bununla baglantili beyaz gurultu de iyi degil dedi.

Lütfen böyle düşünme senin miniklerin var ve asıl sen olmazsan onlar için kötü olur. Bak kendin söylüyorsun pozitif bir insansın ve bu sadece geçici bir süre. Lütfen kafanı dağıtmaya çalış bebisten ve diğer kuzulardan güç al sen çok güzel bir annesin. Mutlaka geçicek bu durum silkelen ve kendine gel ❤

Hepimiz hassas bir donemdeb geciyoruz uc cocugun sorumlulugu kim bilir ne zordur. Ancak gececek hayatimiz biraz daha kolaylasacak. Anneleri de cocuklari da iyi ki var meyrac boyle dusunceleri itelim uzerimize yapismasin

Gözünüz aydın. Sağlıkla büyüsün miniğin

Keşke sancimiz olsada koşarak gürsel dimi maşallah sorunsuz sıkıntısız geçiyor ama gelmiyorlar

Hissettikleriniz inanın anormal değil, lohusalık zihnin, hormonların allak bullak olduğu bir dönem. Hele bir de önceden tetikleyen yaşanmışlıklar varsa iyice ağırlaşıyor tablo. Kendinizi bırakmayın, gerekirse güvendiğiniz insanlardan veya doktordan yardım alın. Benim eski bir arkadaşım lohusa depresyonu tanısıyla hastaneye yatmıştı, bu gerçekten önemli bir rahatsızlık ve de sandığımızdan daha yaygın. Kendi iç gücümüze, sevdiklerimize, çocuğumuza tutunarak atlatmaya çalışmalı, iyi hissettiren şeyler yapmalı, atlatamıyorsak da yardım almalıyız.

Hosgeldi bebis Allah anali babali buyutsun

Keşke sancimiz olsada koşarak gürsel dimi maşallah sorunsuz sıkıntısız geçiyor ama gelmiyorlar
Bizimkilerin keyfi yerinde biz gece gündüz düşünüyoruz acaba ne zaman gelecek diye her an herşey olabilir ama bir bakmışiz sancı ile hastaneye koşuyoruz sağlıkla gelsinler inşallah

Doktor dogal uyaranlara maruz kalsin televizyon ve teknolojik cihazlara maruz kalmasin yoksa hiperaktivite ya da baska sorunlar olabiliyor ama gec kalinmis oluyor dedi. Bununla baglantili beyaz gurultu de iyi degil dedi.
Teşekkür ederim bilgi verdiğin için. Ben radyo eşliğinde uyutmaya çalışıyorum. Dikkat edeyim.

Ben de aynı.. sorma randevuya geciktik daha yeni çıktık yola hem bebegin hem benim muayenem hem isitme testi yetişecek mi bakalim. Evden çıkmadan çiş yaptı babasinin üstüne kendi üstüne. İyice geciktik

Iyi ki ameliyattan sağ salim çıktın. Sen olmasan çocukların ne halde olurdu kim bilir. Ne kadar eksik olurlardı. Kaç yaşında olursa olsun insan, annenin varlığı bir başka. Lohusa hali gerçekten çok zor. Hepimiz zorlanıyoruz. Eşten destek görmeyenler bu süreci daha zor geçiriyor tabi. Seni nasıl teselli edebilirim bilmiyorum. İçine atma, ağla, konuş kendini ifade et. Paylaş derdini. Anlatmak bir nebze iyi geliyor.

Canim şu an eşin hakkında düşüncelerin bile hormonlarin etkisi ile. Herşeyi 5kat fazla hissediyoruz. Benim de ilk lohusaligim çok güzel geçmişti ama evde başka bakıma muhtaç çocuklar da olunca daha zor oluyor. Yardım edecek halinden anlayam biri varsa kesinlikle destek işte. Hatta başa çıkamayacak durumdaysan psikolojik destek de al bu surectey. Hormonlarımiz düzelince inşallah biz de duzelecegiz

Sabah 8 den beri uyutmaya çalışıyorum kızımı. Tam uyuyor 10 dk sonra çığlık atarak uyanıyor. Gaz sancısı var gibi. İçim gidiyor bir yandan, diğer yandan da kafam kaldırmıyor. Başım ağrıyor artık. Pusetinde durmayı sevse site içinde dolastiricam ama pusette daha çok ağlıyor.

Şimdi rengi nasıl

Bizimkilerin keyfi yerinde biz gece gündüz düşünüyoruz acaba ne zaman gelecek diye her an herşey olabilir ama bir bakmışiz sancı ile hastaneye koşuyoruz sağlıkla gelsinler inşallah
Sorma ya keyifci çıktılar Vallahi uykularım kaçıyor artık ya son 6 gün ama sancım yok çok fazla ağrılı kasılmam var başka bir şey yok inşallah birden pat diye sancımız gelir

Şimdi rengi nasıl
Dizlerine kadar inmişti sarılık en yüksek değerinde, sonra karnına kadar çıkmış demişti doktor şimdi sadece yüzü sarı siyah gibi, gözlerinin de sadece çok uçlarında kaldı. Gün ışığında sen de sarılığın nerelere geldiğini fsrkedebilirsin. Çıplak baktığında renk farkı görülüyor. Kaç gün olmuştu sizin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…