2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Dizlerine kadar inmişti sarılık en yüksek değerinde, sonra karnına kadar çıkmış demişti doktor şimdi sadece yüzü sarı siyah gibi, gözlerinin de sadece çok uçlarında kaldı. Gün ışığında sen de sarılığın nerelere geldiğini fsrkedebilirsin. Çıplak baktığında renk farkı görülüyor. Kaç gün olmuştu sizin?
Yüzü ve karnı sarı. Hep böyleydi bacağına koluna hiç gelmedi. Ama renk olarak açılıyor. Bir de kırmızı bir bebk olduğu için bizimki resmen turuncu olmuştu. Bugün ü11 günlük oldu. Gözlerini günde 1 kez açıyor o da çok az. Yani gözündekini takip edemiyorum. Seninki kaç günlük

Bu arada burda bir arkadaşımız da doğumdan sonra hemoroid olmuştu tedavi gördü mü nasıl oldu acaba ?
bende yeni farkettim hemoroid olduğumu genel cerrahi bölümüne randevu almam gerekiyormuş tedavisi yapılırsa hamilelikte yapacam eğer yapılmıyorsa dogumdann sonraya kaldi
Bende hala var tedaviye gelince doğumdan bi süre sonra muhtemelen rahatsız etmicek ,beni hamileyken rahatsız etmişti şişmişti falan neyse şuan iyi kremim var rahatsız ettiği zaman kullanıyorum rahatlatıyor.

Çok teşekkür ederim. Bebiş iyi, çocuk doktoru gelip bilgi vermedi henüz ama kontrolleri yapılmış. 3215 gram 51 cm doğdu son ultrasonda 3400 gibi görünüyordu boyu da fl 3 hafta geriydi maksimum 47-48 cm gibi hesaplıyordum ama öyle değilmiş. 🥰 Çok şükür sağ salim 🧿 inşallah ummadığın kadar güzel geçer senin de. 💐
Çok sevindim bana da 2-3 haft fl geriliği çıkmıştı son aylarda bende yarını bekliyorum merakla hayırlı uğurlu olsun tekrardan maşallah 🥰 🧿

Bende hala var tedaviye gelince doğumdan bi süre sonra muhtemelen rahatsız etmicek ,beni hamileyken rahatsız etmişti şişmişti falan neyse şuan iyi kremim var rahatsız ettiği zaman kullanıyorum rahatlatıyor.
Sadece krem mi verdi doktorunuz başka tedavisi yapildi mi ?
Çok geç iyileşiyor muş uzun zaman sürüyor diyorlar ama inşallah öyle bir durumla karşılaşmayız

Ben de aynı.. sorma randevuya geciktik daha yeni çıktık yola 🤦 hem bebegin hem benim muayenem hem isitme testi yetişecek mi bakalim. Evden çıkmadan çiş yaptı babasinin üstüne kendi üstüne. İyice geciktik
Dün aynısı bize oldu kendine çiş banyosu yaptırdı tam evden çıkarken. Üstüne doktorda da bezini bağlayana kadar tartımdan sonra etrafı bi güzel suladı oğlum 😂 bir arkadaşım bebekle seyahat için kavimler göçü demişti, çok iyi anlıyorum şimdi 😆

Güzel anneler ve anne adayları, ben de kavuştum oğluma çok şükür, dualarımızdaki ve dileklerimizdeki gibi sağlıkla.
Spinalden çok korkuyordum ama hiçbir problem olmadı her şey çok güzel geçti.
Ağrım hafif var, uyuşukluk 3 saatte geçti. Bir ara çok titredim ama o da normalmiş. Katı bi şey yemek yasak sürekli sıvı alıyorum.
Bebeğim yanımda, emip uyuyor şimdilik. Ziyaretçi kesinlikle alınmadı, kızım kardeşini göremedi maalesef. Onun dışında her şey çok iyiydi.
Bu duyguyu tekrar yaşayabildiğim için şükrediyorum.
Hepinize çok sevgiler. 💐❤️
Ayyy sağlıcakla kavuştun çok sevindim güle güle büyüt darısı bizlere 😊🙏🏻 Herşeyin yolunda gitmesine çok sevindim 🥰🌸

Kızlar beşiğimizi hazırladık nasıl olmuş 😊

Eklentiler

• 35D29E2F-E37E-456B-92EE-B3C96879B1A6.jpeg
    35D29E2F-E37E-456B-92EE-B3C96879B1A6.jpeg
    57,7 KB · Görüntüleme: 57
  • 20880E5D-596C-4D99-AFB9-4E6B8F1A00E4.jpeg
    20880E5D-596C-4D99-AFB9-4E6B8F1A00E4.jpeg
    114,2 KB · Görüntüleme: 61
İlk kontrolümüzü olduk, 2950 dogan oglum 2700 olmus normal sınırlarda dedi dr. Biraz sarı gördü sarılık bakti o da normal çıktı şükür. Emmeyi reddetmesini söyledik olabilir sen ısrarla devam et dedi belki memen cok serttir öncesinde biraz sağ sonra emzir dedi. Alerji vs olabilir mi dedik pek ihtimal vermedi bu kadar küçük bebekte olmaz dedi ama yine de kafamda soru işareti bu konu. Kan alındıktan sonra emzirmeyi denedim, evde emmeyen çocuk hastanede yarım saat emdi🤦 gaz için bi damla yazdi bi de d vit başlattı.
Benim doktorum da dikişlerin normal olduğunu ve benim çok dayanıksız olduğumu söyledi. Bu kadar ağrı kesici kullanan pek yok dedi ama yine ağrı kesici yazdı. Hafif şişlik varmış dikişlerde ama temizmis. Ekstra antibiyotik ve madecesol krem yazdı insallah yanmaya etki eder.. işitme testine yetisemedik artık yarına kaldi. Bizden haberler böyle, pozitif görünüyor cok şükür. Oglum simdi uyuyo ki gece bizi ayağa dikecek enerjisi olsun 😍

Benim bebeklerim de aynı şeyi yapıyor emziği ve biberonu kabul etmiyor sma mama almıştım onu içmiyor lar bir iki defa denedik kustular emiyolar sadece gaz probleminden dolayı öyle olduğunu düşünüyorum benim Kızın bir tanesi aşırı gazlı O da elini yumruk yapıyor ve p******* havaya kaldırıyor bacaklarını çekiyor Biogaia bağırsak düzenleyici kullanıyorum O bayağı işe yaradı denemek istersen
Doktora sorup alayım hemen gaz sancısı herhalde yani bu kadar ağlaması,uyumamasını gaza bağlayacağım artık ..gerçi 11 gün oldu doğalı gaz sancısı varmıdır bilemedim ama doktor baksın yine bir..

Pozitif bir insan olarak (yani öyleydim) sanırım lohusa depresyonuna girdim, hayat çok manasız geliyor çocuklarımı seviyorum ama yasamak istemiyorum. Bugun tek düşüncem keske ameliyattan sağ çıkmasaydım. Onlar için hayat daha kolay olurdu diyorum. Eşimin manipülasyonları yüzünden göz yaşım dinmedi. Kimseye de belli edemiyorum, kendime hakim olamamaktan korkuyorum, lütfen sizler gençsiniz eşiniz dahi olsa karakterinizden ödün vermeyin. Sonra 13 yıl sonunda kendinizden hiçbirsey kalmamış eksik hissedersiniz sadece...
Böyle hissediyor olman çok normal doğum gebelik tüm vücudumuz değişiyor ama evlatların seni çok seviyor bunu hiç unutma eşinin bu dönemde sana destek olması gerekiyor ama bazen onlarda lohusa psikolojisine girebilir sen sakince eşinle konuş sevgisine desteğine ihtiyacın olduğunu anlat herşey konuşmaktan geçiyor

Sabah 8 den beri uyutmaya çalışıyorum kızımı. Tam uyuyor 10 dk sonra çığlık atarak uyanıyor. Gaz sancısı var gibi. İçim gidiyor bir yandan, diğer yandan da kafam kaldırmıyor. Başım ağrıyor artık. Pusetinde durmayı sevse site içinde dolastiricam ama pusette daha çok ağlıyor. :KK43:
Hepimizde ayni dert bu ara bebisler gazlandi uykudan aglayarak uyaniyorlar, kiyamiyorum hic 🥺

Yüzü ve karnı sarı. Hep böyleydi bacağına koluna hiç gelmedi. Ama renk olarak açılıyor. Bir de kırmızı bir bebk olduğu için bizimki resmen turuncu olmuştu. Bugün ü11 günlük oldu. Gözlerini günde 1 kez açıyor o da çok az. Yani gözündekini takip edemiyorum. Seninki kaç günlük
27 günlük oldu

İlk kontrolümüzü olduk, 2950 dogan oglum 2700 olmus normal sınırlarda dedi dr. Biraz sarı gördü sarılık bakti o da normal çıktı şükür. Emmeyi reddetmesini söyledik olabilir sen ısrarla devam et dedi belki memen cok serttir öncesinde biraz sağ sonra emzir dedi. Alerji vs olabilir mi dedik pek ihtimal vermedi bu kadar küçük bebekte olmaz dedi ama yine de kafamda soru işareti bu konu. Kan alındıktan sonra emzirmeyi denedim, evde emmeyen çocuk hastanede yarım saat emdi🤦 gaz için bi damla yazdi bi de d vit başlattı.
Benim doktorum da dikişlerin normal olduğunu ve benim çok dayanıksız olduğumu söyledi. Bu kadar ağrı kesici kullanan pek yok dedi ama yine ağrı kesici yazdı. Hafif şişlik varmış dikişlerde ama temizmis. Ekstra antibiyotik ve madecesol krem yazdı insallah yanmaya etki eder.. işitme testine yetisemedik artık yarına kaldi. Bizden haberler böyle, pozitif görünüyor cok şükür. Oglum simdi uyuyo ki gece bizi ayağa dikecek enerjisi olsun 😍
İlk cocugumda alerji olduğu için ben de senin gibi diyet yaptım ama doktor yoğurdunu kasarini yemeyi ihmal etme bezinden takip edeceğiz alerjiyi dedi. Henuz mukus yok kakasinda zaten. Birde tecrübeli olmama rağmen teşhisi koymak için gerçekten çok erken ben de diyet yaparken anlamadım var mı yok mu diye. İlk kızımda da ikinci ayında anlatmıştık canım. Hayırlısı bakalım umarım yoktur

Güzel anneler ve anne adayları, ben de kavuştum oğluma çok şükür, dualarımızdaki ve dileklerimizdeki gibi sağlıkla.
Ağrım hafif var, uyuşukluk 3 saatte geçti. Bir ara çok titredim ama o da normalmiş. Katı bi şey yemek yasak sürekli sıvı alıyorum.
Bebeğim yanımda, emip uyuyor şimdilik. Ziyaretçi kesinlikle alınmadı, kızım kardeşini göremedi maalesef. Onun dışında her şey çok iyiydi.
Gözün aydın olsun 🥰 sağlıkla büyüt bebeğini

Çok sevindim sağlıklı anneli babalı uzun ömrü olsun inşallah🥰 güzel bir doğum hikayesi duyduğuma da çok memnun oldum kaç gündür rüyalarıma giriyor çok korkuyorum

X