2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Meme yarası beni öyle perişan etti ki ağlaya ağlaya emziriyorum. Bazen dayanamıyorum bıraktırıyorum o kadar üzülüyorum ki. Bebek bilmiyor tabi uç kısmı tutuyor biraktıramiyorum. Emzirme danışmanlarının dediğine göre meme başı yarası bebeğin memeyi yanlış tutmasindan oluyomus. Ablam destekliyo da dogru tutturabilirsek bi tık daha rahat oluyor emmesi. Sürekli havalandiriyorum. Garmastan krem, hakiki zeytinyağı, kendi sütümü sürerek iyilesmesini bekliyorum ama iyilesmiyo. Napcam bilmiyorum hic böyle hayal etmemiştim

Gözün aydın sağlıkla büyüsün miniğin.
Ameliyatta ben de bağırdım, canım acıyor diye sonra bebeği çıkartıp, bana gösterip uyuttular beni. Dün doktorla konuştuk, biz iki doktor test ettik seni, hissetmedin hiçbir şey dedi. Korkudan öyle oluyor, zaten sonrasında sakinleştirici verdik sadece, uyutmadık bile, o korku kırılınca sen de uyudun dedi. Belki öyle bir şeydir, bilemedim. Yine de geçti gitti, bebişine odaklan artık

Benimki en dış yapıştırma ama altlar normal dikiş tabi. Sağ tarafta aşırı yanma vs hafif şişlik oldu doktora msj attim başlarda düğüm yeri var böyle olması normal dedi. Bisuru ağrı kesici iciyorum, biraz geciktirince oranın acısından duramıyorum

Benim de ikisinin de başında oluştu yaralar. Henüz ağlayacak kadar değil ama kötüler Bebek çok güzel tutuyor bence meme başını, kocaman açıyor ağzını ve komple alıyor ağzının içine. Öyle olsa geçerdi bence, iyice yara oldu. Alışma süreci diye umuyorum. Mustela krem bana daha iyi geldi, garmastan denemedim. Zeytinyağından da pek emin olamadım. Dün geceden beri bir şey sürmeden, kendi sütümle bıraktım ama dediğim gibi pek iyi durumda değiller hala. Bir de sürekli memeler dışarıda geziyorum hava alsınlar diye eşim dalga geçiyor bereket tanrısı gibi geziyorsun evde diyor
Bu arada memeyi tutturmak için bir elinle bebeğin kafasını (kafanın arkasından komple kavrıyorsun kafayı), bir elinle de memeyi C şeklinde tutarsan, ağzını tam açtığı anda sokuyorsun, hop alıyor. Sol mememi pek sevmiyor mesela bizimki, veya dediğin gibi ucunu alıyor bazen, ben böyle çözdüm

Tahin yağı bana iyi geldi bir dene istersen

Garmastan pomat aslinda hemen etki eder gundr 3 defa sur benim ki sadece bu kremle iyilesti ne lansinoh ne zeytin yagi nede kantron yag hic biri fayda etmedi

5 gune biseyin kalmaz ama hissizlik bi sure daha devam eder

Garmastan pomat aslinda hemen etki eder gundr 3 defa sur benim ki sadece bu kremle iyilesti ne lansinoh ne zeytin yagi nede kantron yag hic biri fayda etmedi
Benim bir göğüs ucum göğsümden ayrılıyor gibi oldu. Damağıyla açmış orayı benimki. Garmastan bu tip açıklığa iyi gelir mi sence?Şu an lansinoh ve süt sürüyorum sadece. Göğüs ucumun iyice açılmasından korkuyorum

Kızlar 1 hafta oldu doğum yapalı sütüm geliyor diye hiçbir doktor mama vermiyor,hastanede de vermediler. Bebeği emziriyorum ancak emme sonrası ağlama,huzursuzluk ve ellerini yumruk yapıp yemeye çalışıyor doymuyor mu diye endişeliyim kaybettiği 300 gramın 110 gramını geri almış doktor 5 gün sonra bakalım dedi,geceleri 2,5 saatte bir gündüzleri 2 saatte bir uyandıyorum bazen 1 saatte kendisi uyanıyor ama dediğim gibi emme sonrası gazını alıp uykuya yatırdığım olmadı hep yumruğunu yiyor bende mama verdim emme sonrası 30cc’lik ama yine yiyor ellerini sinirlenerek ve ağlayarak..tüm çeşit emzikleri aldım herbirini ittiriyor tiksinerek,biberon da almıyor verdiğim mamayı zar zor bitirdi..bu durumu yaşayan var mı?

Kızlar kabızlık için öneriniz varmı? Dünden beri acı acı ağlıyor yapamıyor bu sabah biraz yaptı ama açık sarı ve sert bir şekli vardı çok zorlanarak yaptı..
Karnına sırtına masaj yapıyorum, poposunun orayı zeytinyağı ile yumuşatıyorum. Birde bugün sağdığım süte bir çay kaşığı zeytinyağı ekledm işe yarar mı bilmiyorum
Günde iki kez anne sütü sağdığımda ne çıkarsa geri kalanında mama veriyorum.. farklı olarak dün ocean 400 olan d vitamininde bir fıs verdm acaba o mu yaptı diyorum bugün geceye kadar vermeyeceğim bakalım .. ama nasıl ne yapsam bilemedm

Sağol canım. Atak yapmış gelmeden tombik olayım demiş biraz. Gece uyuyamıyorum hiç düzgün. Provalar başladı galiba vücutta.
Aferin ona maşallah bizimkide en son 3.400 dü . Bakalım çarşamba kontrol var son muayene ne çıkacak. Annem geldi dün diyor karnın büyük . Seninde karnın büyük mü . Ya benim bebeğin cinsiyeti kız ama karnım sivri aynı erkek karnı diyo erkek çıkmaz dimi 3 doktorda kız çıkmıştı herşey pembe alındı uyku benimde yok artık yaaa geceleri uyuyamıyorum

Sanırım gazı oluyor ve emerek rahatlamak istiyor

Bizim doktor da eczacı 14 günde. Önce d vitamini vermeyin dedi ocean bizimki de

Bence iyi gelir günde 3 defa sür Bir de emzirdikten sonra kendi sütünle göğsüne etrafında sütünü sür onu öyle kurumasını bekle hemen emzirme sütyeni içerisine göğsünü koyma kuruduktan sonra göğsünü koy Pamuklu iç çamaşırı giymeyi dikkat et

Benim bebeklerim de aynı şeyi yapıyor emziği ve biberonu kabul etmiyor sma mama almıştım onu içmiyor lar bir iki defa denedik kustular emiyolar sadece gaz probleminden dolayı öyle olduğunu düşünüyorum benim Kızın bir tanesi aşırı gazlı O da elini yumruk yapıyor ve p******* havaya kaldırıyor bacaklarını çekiyor Biogaia bağırsak düzenleyici kullanıyorum O bayağı işe yaradı denemek istersen

Benim de büyük çok aşağıda ve acayip sivri. Ve kızımda yassıydı bunda bariz erkek karnı diyor herkes. O durum bende doğru çıktı yani. Bir süpriz olmaz sana heralde bu saatten sonra.

Merhaba kızlar aranızda sezeryan sonrası idrar yaparken yanma şikayeti yaşayan var mı.. ameliyatın 10 gününden itibaren basladi.. normalde de yanmaya başladı sadece tuvalette değil..
Rahim yerine yerleşmemiş alttan destekl korse tak takıyorsan internette vardı sadece karnı baskılayan korseler rahim srkıtıyormuş o yanma bebek kanala inşnce doğumda başladı geçti bende eşimin korseli atletini giyordum çıkardım o bideoyu izledikten sonra takmıyorum birşey ve alt karnım gitmiş mi kontrol ediyorum aynada rahim baskılıyıridrarın yanıyor gibi oluyorbirde uzan dinlen ve sakın ağırkaldırma dogum sonrasıyspılacsk harrketler var onları yap

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…