2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Topuğunu sıkmayı denedin mi biraz sık canı yanarsa belki uyanır. Buarada ortaları okumamıştım gözün Aydın doğum yapmışsın bebeğine kavuşmuşsun hayırlısıyla.
Teşekkür ederim valla denemediğim şey kalmadı bu arada 2830 kilosu hemen emzirmek istiyorum miniğimi göğüslerim büyük olduğu için zorlanıyor sanırım

Bence iyi gelir günde 3 defa sür Bir de emzirdikten sonra kendi sütünle göğsüne etrafında sütünü sür onu öyle kurumasını bekle hemen emzirme sütyeni içerisine göğsünü koyma kuruduktan sonra göğsünü koy Pamuklu iç çamaşırı giymeyi dikkat et
Teşekkür ederim, deneyeceğim tavsiyeni 🙏

Kızlar salı günü sezeryan oldum. Estetik dikiş değil normal ipli dikiş dikişlerim. Yan taraflar aşırı sızlamaya başladı akıntı kızarıklık yok. Ağrılar da devam ediyor ama çok kötü değil. Sızlama çok kötü. Sizin sızlama kaçıncı gün geçti?
Canım 1 hafta on güne geçer inşallah benim de yanları sızlıyor minoset alıyorum işe yatıyor
Geçmiş olsun
İlk yaramı gördüm sol memede 😕 zaten en başından beri solla ilgili derdimiz var.
8-10 güne geçecekse işe yarayıp yaramayacağından emin olmadığım bir şeye o kadar para vermek istememiştim açıkçası. Burada da memnun kalan çokmuş 🙃 kafam karıştı 🤔
Benim de çok sızlıyor . Kalk olayı benim de kafamı çok karıştırıyor. her emme sonrası krem sürüp göğüs pedi ile kapatıyorum üstüne atlet . İşe yarıyor mu ilerleyen günlerde göreceğim inşallah yara olmaz geçmiş olsun.
Gece 3 te doğurdum kızlar şuan bebek iyi emmiyor sadece uyanmıyor. Kilosunu frlsn hiçbir şeyini bilmiyorum. Çok zor ameliyat oldum. Belden uyuşturmayı hissedemedim ameliyatta canım çok yandı sonra gene anestezi verildi. Birde inanmıyorlar acı hissettiğime. Şuan ağrım çok var tek güzel şey bebeğim, emzirmeye çalışıyorum uyumak daha tatlı geliyor sanırım
Hayırlı olsun sağlıkla büyüsün maşallah 🤗

Merhaba kızlar aranızda sezeryan sonrası idrar yaparken yanma şikayeti yaşayan var mı.. ameliyatın 10 gününden itibaren basladi.. normalde de yanmaya başladı sadece tuvalette değil..
Bence sezeryanla alakalı değil ama normalde daha önceden çok sık enfeksiyon geçirmiş biri olarak, enfeksiyon olabilir diyorum. Hatta bende kum oluyordu bazen kanlı idrar bile yapabiliyordum. O yüzden yarın bi doktora gidip idrar tahlili yapsınlar derim. Geçmiş olsun 💐

Teşekkür ederim valla denemediğim şey kalmadı bu arada 2830 kilosu hemen emzirmek istiyorum miniğimi göğüslerim büyük olduğu için zorlanıyor sanırım
Canım benimki de uyanmıyor diye mendili buza sardım bacaklarında diz ve dirsek arkalarında gezdirdim hafif uyanınca tıktım memeyi ağzına 😟😟
napayım Valla aç kalmasından daha iyidir 🤦🏻‍♀️
Zaten gözler sararmaya başladı risk alamıyorum hiç
Hepsi Allah’a emanetler 🤲🏻🌺

Benim de ikisinin de başında oluştu yaralar. Henüz ağlayacak kadar değil ama kötüler 😕 Bebek çok güzel tutuyor bence meme başını, kocaman açıyor ağzını ve komple alıyor ağzının içine. Öyle olsa geçerdi bence, iyice yara oldu. Alışma süreci diye umuyorum. Mustela krem bana daha iyi geldi, garmastan denemedim. Zeytinyağından da pek emin olamadım. Dün geceden beri bir şey sürmeden, kendi sütümle bıraktım ama dediğim gibi pek iyi durumda değiller hala. Bir de sürekli memeler dışarıda geziyorum hava alsınlar diye 🤭 eşim dalga geçiyor bereket tanrısı gibi geziyorsun evde diyor 😂
Bu arada memeyi tutturmak için bir elinle bebeğin kafasını (kafanın arkasından komple kavrıyorsun kafayı), bir elinle de memeyi C şeklinde tutarsan, ağzını tam açtığı anda sokuyorsun, hop alıyor. Sol mememi pek sevmiyor mesela bizimki, veya dediğin gibi ucunu alıyor bazen, ben böyle çözdüm 🙃
Aynen ben de memeler ortada geziyorum hersey cok saçmalaştı 😊 teorik olarak hepsini biliyorum ama bu zamana kadar iyi uygulayamamisim demekki ağlayacak duruma gelmişim insallah cabuk iyilesir

Sürekli kullanamiyorum sık sık memede oluyo bebek ama elimden geldiği kadar kullanıyorum garmastanı. Henüz cok etki etmedi 🙁
Benimkiler ikiz olmasina ragmen hic memem bos kalmiyo du ama catlak olunca aci cekince 1 ogun meme 1 ogun mama verdim iyilesmesi icin memenin kendine musade et bu sekilde yap sende

Teşekkür ederm fikirleriniz için..bu hafta doktoruma gittim ultrasonda bakmıştı rahim gayet güzel bi sıkıntı yok dedi..ertesi gün benim yanmalarım başladı.. benim karnım.neredeyse dümdüz oldu hiç bisi kalmadı alt karin üst karin sanki doğum yapmamış gibiyim gerçi 16 gun oldu normaldir belki böyle olması.. umarm gecer bol su içmeye çalışıyorum başka da bisi gelmiyor elden

Teşekkür ederm msjiniz için dün acile gitmistim zaten dayanamadım gece kötüleşir diye.. kendim laboratuvarda çalışıyorum şuan kanamam olduğu için idrar sonucu sağlıklı çıkmayacaktir..dün tahlil istemedi dr sırf bu nedenden

Benim de büyük çok aşağıda ve acayip sivri. Ve kızımda yassıydı bunda bariz erkek karnı diyor herkes. O durum bende doğru çıktı yani. Bir süpriz olmaz sana heralde bu saatten sonra. 😬
Benim çok aşağıda değil ama sivri yassı falan değil yani acaba insanın vücuduyla mı ilgili dicem ama senin birinde sivri birinde yassıymış 😁 bende yanılmazlar inşallah ama öyle yuvarlak sayılmaz pek. Tekrar sormuş olcam ama bu gebeliğin erkekti dimi hep karıştırıyorum 😅

Benim çok aşağıda değil ama sivri yassı falan değil yani acaba insanın vücuduyla mı ilgili dicem ama senin birinde sivri birinde yassıymış 😁 bende yanılmazlar inşallah ama öyle yuvarlak sayılmaz pek. Tekrar sormuş olcam ama bu gebeliğin erkekti dimi hep karıştırıyorum 😅
Evet erkek, kızımda yassıydı bariz şekilde yanlara doğru bunda sivri tam dedikleri gibi oldu yani benim. Detaylıda yanılabileceklerini sanmıyorum merak etme. ☺️

Elektrikli olandan kuzum netten baktım kimi göğüs sağıma elverişli olmuyomuş dün 1 saat sağım yaptım 15 cc anca çıktı ama elle sıkmaya devam ettiğimde hala süt geliyordu makinede gelmiyordu sanırım başka makine almam gerekiyor
Evet bence de sanki senin makinede sıkıntı var gibi. Bana görümcem verdi Philips avent elektrikli olanı ben çok memnun kaldım.

Benimkiler ikiz olmasina ragmen hic memem bos kalmiyo du ama catlak olunca aci cekince 1 ogun meme 1 ogun mama verdim iyilesmesi icin memenin kendine musade et bu sekilde yap sende
Ya sütüm varken mama vermeyi hic istemiyorum, olmasa hic tereddüt etmezdim tabi.. bugun ablam epey öğretti doğru emzirmeyi yani bennde teorik olarak biliyodum ama kahverengi kısmın çoğunu ağzına sokabilmek gerekiyor diye ama yapamiyodum demekki acemlikten. Panik yapmadan doğru şekli bulana kadar vermicem memeyi artık dikkat edince aşırı acımadan emzirebiliyorum gibi bakalim.
Seninkiler ikiz zaten mama kaçınılmaz o yüzden bunu memelerin iyilesmesi icin kullanmak çok mantıklı. Allah yardımcımız olsun

Ya sütüm varken mama vermeyi hic istemiyorum, olmasa hic tereddüt etmezdim tabi.. bugun ablam epey öğretti doğru emzirmeyi yani bennde teorik olarak biliyodum ama kahverengi kısmın çoğunu ağzına sokabilmek gerekiyor diye ama yapamiyodum demekki acemlikten. Panik yapmadan doğru şekli bulana kadar vermicem memeyi artık dikkat edince aşırı acımadan emzirebiliyorum gibi bakalim.
Seninkiler ikiz zaten mama kaçınılmaz o yüzden bunu memelerin iyilesmesi icin kullanmak çok mantıklı. Allah yardımcımız olsun
Amin kuzum iyilesti benimkiler cok sükür rahat emzire biliyorum

Merhaba bne 37+0 da doktora gittim nst de 20 dk 2 sancı çıkmış ama ben bişey hissetmedim. Çıkarken odadan bu hafta suyum geldi diye arayabilirsin dedi☺️ Çatında müsait dedi ama bizim bebek iri o gün bile 3600 dü ekmek şeker kes hepsini dedi. Geldğimizden beri alt tarafta bir gerilme var ve alırı hareketli canım yanıyor. Bide dünden beri hep tuvalete çıkma isteğim var. Deneyimli anneler yada benimle aynı durumda olanlar yazabilir mi çok gerginim☺️ Sanki biri bi tokat atacakmış ama vakti belli değilmiş gibi gerginlik var üzerimde.
Aynen bende böyle oldum 2-3 güne doğurdum canım. Hayırlısı az kalmış demek ki inşallah su gibi bir doğum olur🙂

X