2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
3 gün evet ben biraz abartmışim biz tabi 3 haftayı geçtik yaşanmışlık çok bizde demir ilacı da yapmış olabilir canım rutine girecektir

Ya ahhahah senin hala doğurmaman... Grupta ilk erken doğum aksiyonunu bize yaşatıp hepimizden sonra doğuracak olman.

Ya ahhahah senin hala doğurmaman... Grupta ilk erken doğum aksiyonunu bize yaşatıp hepimizden sonra doğuracak olman.
Ahahaha valla herkes şok insanın azıcık sancısı olur bir sey olur ama nerdeeee. O malum günden beri hala ısrarla kasılmam var ama gelen giden yok şimdi hepiniz doğuracaksınız en son ben toplucam buraları

Şapka eldiven takıyor musunuz. Ve uyurken ne örtüyorsunuz
Ben eldiven takıyorum doktor tak demişti tırnakları çok minik şuan kesilmez kesebileceğim kadar büyüyünce eldiveni bırakacağım şapka takmıyorum sadece banyo yapınca bir müddet takıp çıkarıyorum havanın ısısına göre bazen müslin bez örtüyorum bazen penye battaniye ama bugün Yenidoğan kundak aldım onun içinde uyudu hiçbir şey örtmedim aslında en güvenli olanı bu çünkü üzerine bir şey örtünce yanından ayrılamıyorum aklım onda oluyor acaba suratına mı çekti ağzını mı kapattı diye

Ahahaha valla herkes şok insanın azıcık sancısı olur bir sey olur ama nerdeeee. O malum günden beri hala ısrarla kasılmam var ama gelen giden yok şimdi hepiniz doğuracaksınız en son ben toplucam buraları
Herkesten tüyoları alıp hiç soru işareti olmadan ohhh maşallah uyanık seni. 27 Eylül yazıyor muhtemel doğum tarihin sen onu da geçip 28inde doğurursun kesin. Şaka bi yana da iyi oldu güzelce durdu minik.

@Meyracc caMom dualarım seninle Allah yardımcın olsun
ManyakPrenses @mururuzaman tebrik ederim kuzular sağlıkla büyüsünler inşallah Bol sütlerimiz olsun hepimizin
Ve sabır tabi o da önemli
Canım çok sağol amin inşallah. Gerçekten sabır isteyen bir şeymiş annelik bi o kadarda eşsiz bir duygu. Allah hepimizin evlatlarına sağlıklı uzun ömürler versin inşallah

Herkesten tüyoları alıp hiç soru işareti olmadan ohhh maşallah uyanık seni. 27 Eylül yazıyor muhtemel doğum tarihin sen onu da geçip 28inde doğurursun kesin. Şaka bi yana da iyi oldu güzelce durdu minik.
Hahaha valla hepinizin hikayesini okurum bebekle baş etme yollarını da iyice kafama kazırım öyle doğururum 28ine yine şükrederim ben 41 lere geçer suni sancıyla doğururum bu gidişle

Benim disarda birde siyirma yaptigi icin vajinanin tam girisinde 2 dikisim var daha 1 dikisim düstü simdilik digerleri duruyor ama ben artik baya eski halime dondum sayilir daha rahat oturup kalkiyor egilip comelebiliyorum birde dikişlerim düserse daha rahatlicam kasinma ve batisma normal bendede oldu batisma arada devam ediyor iyilestigi icindir o bh arada 17 gun oldu dogum yapali

Bugün kontrolüm vardı 38+0 oldum ama bebek hala kanala inmemiş Sizin ne zaman indi kanala bebeğiniz? Ya da kanala inme süreci kaç günde oluyor? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

Her gün vitamin veriyorum kaşık biberonun kaşığıyla. İçime sinmiyor her gün kaynatıyorum Sterilizatör de uzunmuş ama ya pratik bir cihaz var mı ona bakayım ben p zaman.

Hayırlı olsun sağlıkla büyüsün

Bugün kontrolüm vardı 38+0 oldum ama bebek hala kanala inmemiş Sizin ne zaman indi kanala bebeğiniz? Ya da kanala inme süreci kaç günde oluyor? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?
36 dan sonra yanılmıyorsam kanala geçiş yapması lazım ama kimisinde 40. Haftada iniyor ve doğum oluyor hiçbir şey belli olmaz yani bi bakmışsın 3 gün sonra kanala inmiş 2 gün sonrası doğurmuşsun. Tamamen bebeğe bağlı bişey ama sen mümkünse günde 1 saat düzenli yürüyüş yap. O zaman bebeğin kanala inme şansını artırmış olursun… benimki 2 hafta önce indi kanala düzenli yürüşte yaptım hala doğum olmadı şimdi pek yürümüyorum azcık daha kalsın içerde terazi burcu olsun diye haftaya inmezse sezeryanda alabilir fakat bebegin pozisyonu eger bas aşağı ise biraz daha bekler .

Şapka eldiven takıyor musunuz. Ve uyurken ne örtüyorsunuz
Eldiveni hiç çıkarmıyordum doktor dünyayı elleriyle tanıyor eldiven takmayın, en fazla gece uyurken takın dedi. Ben de kestim tırnaklarını şimdi takmıyoruz, sanki bebişimin hareketleri değişti göğsümü elliyor çekiyor, pozitif katkısı oldu bence. Şapkayı banyodan sonra saçının nemini çeksin diye taşıyoruz

Kızlar salı günü üçüncü oğlum dünyaya geldi. Sezeryan oldum. Ağrılarım biraz devam ediyor ama ilk halime göre çok iyiyim. 39+2 de aldı bebeği doktorum. İyi de oldu. Emme refleksi bayağı iyi maşallah ama benim sütüm daha tam inmedi. Doymuyor mama takviyesi yapıyorum. Ağrılarım geçince mamayı azaltarak kesicem. Şuan üç saatte bir kırk cc veriyorum. Gerisinde hep memede. Emzik gibi bile olsa bol bol emziriyorum. Bakalım anne sütünde nasibimiz var mı? Diğer iki oğluşumu emzirmiştim darısı buna. Allahım herkese sağlıklı evlat dünyaya getirmeyi ve sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.

Normal doğum yapan arkadaşlar, 5 gün oldu ben doğum yapalı. Belim, diz eklemlerim, bacaklarım çok ağrıyor. Siz yaşadınız mı böyle birşey? parol verdi doktor ağrılar için dayanamadıgim zaman içiyorum ama tekrar başlıyor geçmiyor bu ağrılar. Normal mi acaba?

Kızlar 12 günlük bebeğim midesi bulanıyor bugün 3 kere kustu süt burnundan geldi gözleri aktı nefesini döndüremedi yıkadık banyoda biraz açıldı. Emdi duruşu biraz eğimli olsun diye ana kucağına yatırdım orda da kusmuş. Neden olmuş olabilir üşüttüm mü bilmiyorum ki. Aslında mümkün değil hava bayağı sıcak evi cereyana veremiyoruz ama sık sık havalandırıyoruz ona rağmen oda sıcaklığı 26 derece bu şekilde üşütmüş olamam dimi

Reflü olabilir mi acaba? Belki usutmemissinizdir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…