2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Normal doğum yapan anneler, dikişiniz varsa ne alemde? Kaç günde düştü? Benim ilk 5 gün sıkıntım olmadı ama şu an acayip bi kaşınma be acı hissi geldi normal mi bu yoksa doktorun kapısını çalmam lazım mı?
İki gun sıkıntı yaşdım sekzinci gun bugun dikiş çok dışarda değil zaten anlamıyorum biri alime geliyordu bende altta herşey gebelik öncesine dönmuş taharet alırken iki gundur rahatım formu normale geldi kaşınır gibi birkaç gun önce hissediyordur iyleşme belrtisi o patikonlu su le taharet aldım ben iki gun oturukende anlamıyorum geçen sefer içerdeydi çok rahatmış hiç anlamadım bir hafta oldu geçti artık birde koku yoksa ltihap yoktur kuru tut su değnce ben ölu dogumumda çok dikiş vardı kurutup batikon ve fito krem suruyordum onbeş gun oturup kalkamamıştım onun için bu dikişlerbana nırmal geliyor acısı ağrısı çok beterini yaşadım

Bende sana yazacaktım doğurdun mu diye ben hala doğurmadım da 😅🤣 ya benim mideme vuruyor bu aralar sanki ayaklarını dayıyor mideme şişiyor orası yumurta gibi. Hani son zamanlarda iyice aşağı inerdi mide karın rahatlardı benim niye böyle 🤣 sığmıyor bence ama gelmiyor da son 9 gün kaldı ne yapacağız böyle 😅
Tam 5 dakika önce eşime aynısını söyledim 🤣 karnım aşağıda bu midemdeki ne diye 😁 oda ayaklarıdır dedi. Hatta bende sana şeyi soracak arada nefesin kesiliyormu, kalbin hızlanıyormu? Ya elim ayağım boşalıyor derler ya öyle bir his geliyor nefes alamıyorum 😒 yalnız ayak uzatıp değilde bacakları açıp karın aşağı sarkık pozisyonda oturunca bildiğin vajinamın içinde hissediyorum oynamasını 😁😁

Bizim sağlık ocağına gideceğime bi koca karı teyzeye danışmak daha sağlıklı olur 😊 hasyanede de kaka az yapmıştı bizimki zaten 24 saat durduk sadece. Siyah kaka sanirim anne karnında biriken mekonyum, o boşalıp bittikten sonra normal hayata adapte olurken kaka hafif yeşile dönüyor. Dün epey bi yeşilimsi yaptı sonra banyo yaptirdik ondan beri tık yok iste bakalım biraz sakin kalıp beklemeye karar verdim canım
Normal ne bilmiyorum ama bdnim her bezim kakalı oluyor ama bazı beneklerim sindirim durumu farklı o da notmal kabul ediliyor zannımca birde ben hergun et yiyorum ve meyve yiyorum ekdtra komposto şu bu yemedim onun etksi olduğunu duşunmuyorum sut urunleri ve gaz yapan şeyler yemessen daha iyş olur zannımca ama sutun besinli olması lazım dörduncu gun beb biberonu yıkarken sutun yağlanmış olduğunu farkettim yağlı sut doyurucu ve uzun uyutuyor yoksa içilen sular sut olur amabesleyiviliği olmaz iki gun sut yoktu mama verdim kzkslı bez sayısı azdı ne zamanki kendi sutun geldi emxirmdddn önce ve sonra açıyorum ben kakalı kalıp pişik olmasın diye beş gunluk antibiyotik vermiştş içmiştim bu sefer ondan çok dikkat ettim

Tam 5 dakika önce eşime aynısını söyledim 🤣 karnım aşağıda bu midemdeki ne diye 😁 oda ayaklarıdır dedi. Hatta bende sana şeyi soracak arada nefesin kesiliyormu, kalbin hızlanıyormu? Ya elim ayağım boşalıyor derler ya öyle bir his geliyor nefes alamıyorum 😒 yalnız ayak uzatıp değilde bacakları açıp karın aşağı sarkık pozisyonda oturunca bildiğin vajinamın içinde hissediyorum oynamasını 😁😁
Bazen öyle bir nefesim kesiliyor ki ter içinde kalıyorum valla hele bu aralar kasılma geldiğinde nefes darlığı da çok baskın oluyor 😅 benimde sanki bacaklarım da kollarımda hiç güç kalmamış gibi oluyor. Ben özellikle gece yatınca vajinada hissediyorum sanki çıkacak gibi valla ama gelmiyor ya.

Bazen öyle bir nefesim kesiliyor ki ter içinde kalıyorum valla hele bu aralar kasılma geldiğinde nefes darlığı da çok baskın oluyor 😅 benimde sanki bacaklarım da kollarımda hiç güç kalmamış gibi oluyor. Ben özellikle gece yatınca vajinada hissediyorum sanki çıkacak gibi valla ama gelmiyor ya.
Tam olarak aynı şeyleri hissediyoruz. Ya terazi burcu olsun istiyorum ya çok yürüyüş yapmıyorum bi 4 gün daha beklesin diyorum sonra squat yürüyüş ne varsa yapacam 😁😁

Tam olarak aynı şeyleri hissediyoruz. Ya terazi burcu olsun istiyorum ya çok yürüyüş yapmıyorum bi 4 gün daha beklesin diyorum sonra squat yürüyüş ne varsa yapacam 😁😁
Bizde terazi olsun istiyoruz ama bir yanda da boşver gelsin diyorum bilemedim 🤣 dün eşimle yemeğe gitmiştik sonrasında da biraz yürüdük arabaya gelince bana bir sancı geldi ki sorma tamam dedim doğurcam ama geçti 😏 gece yine oldu yine geçti olsun dedim bu da bir şeydir hiç sancım olmuyordu sadece şiddetli kasılma var. Yavaş yavaş squat yürüyüş falan yapıyorum bende ama 40ı doldurucam bu gidişle.

Bizde terazi olsun istiyoruz ama bir yanda da boşver gelsin diyorum bilemedim 🤣 dün eşimle yemeğe gitmiştik sonrasında da biraz yürüdük arabaya gelince bana bir sancı geldi ki sorma tamam dedim doğurcam ama geçti 😏 gece yine oldu yine geçti olsun dedim bu da bir şeydir hiç sancım olmuyordu sadece şiddetli kasılma var. Yavaş yavaş squat yürüyüş falan yapıyorum bende ama 40ı doldurucam bu gidişle.
Aynen bende dün gece bi sancım oldu dedim geliyor😁 ama yok saniyelik sonra geçti şimdi dışarı çıkcaz bakalım çok yürümek istemiyorum tetiklemek istemiyorum çünkü 4 gün var terazi olmasına 😂 düşünsene 3 gün sonra geliyormuş bizimkiler 😁😁 ne gülerim ya teraziye 1 gün kala 😂😂

Aynen bende dün gece bi sancım oldu dedim geliyor😁 ama yok saniyelik sonra geçti şimdi dışarı çıkcaz bakalım çok yürümek istemiyorum tetiklemek istemiyorum çünkü 4 gün var terazi olmasına 😂 düşünsene 3 gün sonra geliyormuş bizimkiler 😁😁 ne gülerim ya teraziye 1 gün kala 😂😂
Bende cok heveslenmistim olmadı🤣 yaa deme öyle o kadar dayanipta 1 günle başak olması tam bir skandalllll😅🤣🤣🤣

Selam herkese, yavaş yavaş okuyayım dedim forumu ama yetişemedim 🙃
Herkes iyidir umarım 🙏 🥰
Biz 4. günümüzdeyiz. Geceyi ayakta geçirdik. Sütüm biraz az 🤭 az önce sağdık, 3 mm falan geliyor iki memeden toplam. Kızım sürekli emmek istiyor ve sinirleniyor vs. Dün doktora gittik, takviye mama verelim dedi. Biraz daha zaman geçsin diye almadık gündüz ama gece hiç durmayınca dayanamadım, getir’den gece 3’te aptamil söyledik (doktor da onu önermişti, araştıramadan almak zorunda kaldık) ve bugün 3. kez ortalama 20’şer cc ek mama verdik. Kendine geldi miniğim 🙏 gözleri açtı, herkese neşe saçtı. Şimdi de uyuyor. Ne güzelmiş onu mutlu görmek 🥰 Zamanla sütüm de artar diye umuyorum. Fakat annemle eşim o da süt yapar bunu da ye derken beni 3 katıma çıkartacaklar bence 🤭
Öyle işte, bir kendimi hatırlatayım dedim 🙃
Onun dışında iyileşme süreci iyi geçiyor. Bugün bayağı normal hareket edebiliyorum. Haftaya spor bile yapabilirsin dedi doktorumuz. Koca göbeğim duruyor tabi, 6 hafta içinde inermiş o da.
Süt için incir kompostosu denedin mi? Bence arttırıyor sütü.

Teşekkür ederim 🙏 az miktarda mama takviyesi de yaptık, ve sanırım ikimiz de biraz daha alıştık 🙃

👍 her gün farklı macera gerçekten 🤭

Ne garip bir süreçmiş şu süreç ya. 4 günde ne korkular, ne telaşlar, ne mutluluklar yaşadım. Dün memeyi almıyor, sinirleniyordu. Vermeyi başarınca acısını unuttum resmen 😃
Ama yine çok acıyor. Tutmasında bir sorun yok bence, kocaman açıyor ağzını, bayağı geniş alıyor. Lansinoh krem kullanıyorum ama mustela daha iyi geldisanki. Fakat emzirmeden önce temizlenmesi gerekiyormuş, ondan içime pek sinmedi. Zeytinyağı da pek işe yaramıyor gibi. Sütüm az, kendime pek kalmıyor 😕 var mı başka önerisi olan 🤨

Doğum nedeniyle ciğerlerinde kalan şeyleri temizliyorlar hapşırarak. Bizde de hırıltı vardı bugün, ben de bir korktum ama o da normalmiş. Geçti zaten 🙂ben de acemiyim, bir şey olacak diye içim gidiyor ama sıcaktan bunalıp ağlamasını da görünce rahatladım biraz 😬
Benimki de hırıltılı. Sezeryandan kaynaklıdır diye düşünüyorum.Pzt doktora soracağım. Hapşırık da arttı. Güzel de giydiriyorum, üşütmüyordur sanırım.

Gumuş gögus ucu kullanıyorum değmezse açımaz garmastan suruyordum bıraktım diğerlerini hiç alıp para verme derim önleyici oluyorlar çatlagı gidermiyorlar en etkilisi bebeği doğru tutmak kesikler bir kaç gune iyleşyor bebeğ gögsune aldığında tam paralel durmasına dikkat et bebeğin gövdeside memeye dönuk olmalı birde emzirme yastıgı kullan o daha rahat pozisyon verir eğer alırken değil emzirirkende acıyorsa meme tam almamış oluyor ama krem surmesende geçer ama kalkan kullan ben daha öncekinde avent almıştım gögus ucu almıştım hepsi işime yaramadı avent kanallara baskı yapıyor sonra ağrılar oluşur gögus kanallarında onu alma derim gumuş kapak en iyisi krem surme zaten elimiz kesilse en fazla uç gune iyleşiyor benim bu ssefer kısa surecek gibi geçen sefer kanlı sutler veriyordum lk zaman memeyi alıştırmak zor oluyor bazı meme dokusu hasas ne yapsn yara oluyor benimki öyle ama bugun gelince benmki azaldı kremi kestim kuru olunca bence yara çabuk iyleşiyor gibime geldi
Tam paralel tutmuyorum, biraz açılı yatıyor. Buna dikkat edeyim. Yarı çıplak geziyorum zaten, hava alsınlar diye 😅 gümüş kapakla ilgili de yorumlar ya çok iyi ya çok kötü, emin olamadım.

Bende cok heveslenmistim olmadı🤣 yaa deme öyle o kadar dayanipta 1 günle başak olması tam bir skandalllll😅🤣🤣🤣
Aslında benim hesaplarıma göre bebeğin doğum tarifi 30 eylül yanlız 27 sinde gelirsede fena olmaz çünkü suda doğum için 27 sine gün aldık erken gelirse suda doğum yapamam 😬😬 sende önce normal doğumu bekliceksin sanırım.

Aslında benim hesaplarıma göre bebeğin doğum tarifi 30 eylül yanlız 27 sinde gelirsede fena olmaz çünkü suda doğum için 27 sine gün aldık erken gelirse suda doğum yapamam 😬😬 sende önce normal doğumu bekliceksin sanırım.
Evet önce normali deneyeceğim zaten az da olsa açıklık var o yüzden suni sancı da dener doktorum öyle demişti 😅 eğer hicbir şekilde gelmezse mecbur sezaryen olacak ne yapalım 🤣

Hatırlıyorum tabi🤗 kaynatmak daha teferruatlı geldi makineler de mi öyle ki?😬
Evet ya su koyuyosun o suyla 20 dk sterilize 20 dk kurutma vs çıkınca makineyi çalkala parçalarını vs çok da yer kaplıyordu weewel mi neydi benimki. Biberon almadığı için kaşık dişlik mendil falan sterilize ediyodum. Hiç biberon kullanmadığım için kaynatma işinin zorluğunu bilmiyorum ama. :/

X