2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim çok az şişti ya bel agrım da hep var ama öyle sancı falan yok. Hadi belki seninkiler doğuma işarettir hayırlısı olsun

Canım süt Allah vergisi gelirse geliyor orası ayrı bir konu. Ama sen emzirdikçe daha da artacak. Depolanan bir şey değil. Kızım 2 saatte bir uyanırsa emziriyorum, uyanmazsa da sağmaya çalışıyorum 3 saat olunca zorla uyandıyorum. Önce sağdığım sütü biberonla verip, devamında emziriyorum. Her günü ayrı oluyor zaten. Bazen daha çok memede, bazen uykuda. Kendi sütünü göğüs ucuna sürmediysen sürmeyi deneyebilirsin. En az lansinoh kadar etkili. Ben bir kendi sütümü, bir de lansinohu sürüyorum. Dönüşümlü olarak. Bir göğüs ucum digerine göre büyük o göğsümü acıtıyor benim de. Diğer göğsümde kahverengi kısımla birlikte ağzına aldığı için o acımıyor. Zamanla buna da dikkat et istersen. Düzgün tutarsa memeyi acıtmıyor. Emmek istedikçe emzir ki hem sütün artsın hem de bebeğin sakinlessin.

Sütün yağlı kısmı sona kaldığı için bir sonraki emzirmede o yağlı kısmı alsın bebek diye öyle söylüyorlar.

38 de daha zor olur demiiii kız zaten dün kaburgamı çok zorladı dedim kırmaz inşallah
Hayırlısıyla bi doğum yapsak . Az kaldı bence nişanın bugün yarın gelir senin bana öyle geliyo

Kızlar sona yaklaştığımı hissediyorum O yüzden inanılmaz bir heyecan, korku, endişe içindeyim. Her ağrıda gülüyordum hoşuma gidyordu. Şimdi ağlamak istiyorum akıntım tamamen berraklaştı . Bir evlenirken böyle oldum bide şimdi strese girdim benimkiyle kavga etmek istiyorum o derece adam etrafımda dönüyor. Bahanemde yok kavgaya. Sanki adet olacakmışım gibi bi sinir hali var. Ay çıldıriciiimmm …

Sakin ol adama bulaşma sakın kalp kırma bacım . Bak hayatınıza güzellik katacak minik gelecek öyle düşün stres yapma Bende yapıyorum sana desemde ama bir doğumla bambaşka bir hayata geçicez

Sakin ol adama bulaşma sakın kalp kırma bacım . Bak hayatınıza güzellik katacak minik gelecek öyle düşün stres yapma Bende yapıyorum sana desemde ama bir doğumla bambaşka bir hayata geçicez
Ya öylede elimde değil. Dünden beri o kadar çok kafasını oynatıyorki bi an çıkıyormuş gibi hissediyorum ağrı veriyor.

Kızlar ben mochi süt pompasindan çok memnun kaldım. Lansinoh elektrikli sağma makinesi de var elimde, o göğüs ucumu vakumlayıp acıtıyor. Performans olarak güzel ama biraz gürültülü. Mochi can yakmadan aynı ml de süt sağıyor. Hem de sessiz sedasız, hareket etme imkanı da veriyor. Yorumlardan etkilenip merakımdan almıştım. Bu kadar iyi olacağını tahmin etmiyordum.

Bende şuan aynı durum içerisindeyim her an birşey olacakmış gibi tetikte bekliyorum son günler biraz stresli heyecanlı ve korku dolu geçiyor herşeyi takıyorum kafaya bazen ağlamaklı oluyorum bazen düşünceli aklımda binlerce sorular

Çatı muayenesi oldunuz mu ben 10 gün önce gittiğimde yapılmamıştı haftaya gitsem yapılır diye düşünüyorum 38+3 olacam o zaman devlet hastanesi birde o yüzden biraz arada kalıyorum
Benim tam geçen hafta 37+2 de oldu çatı muayenem ve kemik yapın gayet iyi dedi doktorum. Zaten doğumla ilgili tek güzel belirti bu heralde şuan yaparlar heralde ya bazı yerlerde daha erken bile yapıyorlar ama devlete belli olmuyor belki son ana kadar bekler hiç bilemiyorum

Son düzenleme:
Merhaba canim anne sütü sagiyor musun ? Benim bebekte emmiyor uyumaktan
İlk iki hafta sağdım canım günde iki üç kez 20-25 CC çıkıyordu bu hafta 10 CC anca çıktı yarım saat uğraştığıma değmedi meme uçlarımı da acıtınca bıraktım sağmayı bebiş de emmiyor dün bir kez emdi sonra yine emmedi mecburen mama veriyorum ilk günden beri başta sarılık olmasın diye vermek zorunda kaldım zaten sonra da emmediği için verdim kilo kaybetmesin diye mamalar da bir pahalı ki aklıma sütü olmayıp da mama alacak durumu olmayan anneler geliyor hep lohusa duygusallığı

Ayyy ben bile heyecan yaptım ya. Hadi inşallah az kaldı bence senin, geliyor gelmekte olaaannn

Malesef ki dediğiniz gibi devlette pek belli değil benim şeker yüklemesini bile çok geç yaptılar bakalım haftaya gitsem yapar inşallah benim de içim rahatlamış olur en azından

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…