2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bu arada emzirme sandalyesi aldım ikedan süper rahat bişey. Şuan hamilelik için kullanıyorum ama kalkmak istemiyorum o kadar rahat emzirirkende rahat olacağını düşünüyorum. Tavsiye ederim…
Güle güle kullanın. Ben de vivenseden sallanır koltuk aldım tavsiye üzerine. Çok memnun kalacağım diye düşünüyorum şimdiden

Teşekkürler canım merak ettiğim 15-35 dkka arası kalmalı yazmışsın iki meme arasında mı ardarda demiyorlar yani

Çooook teşekkür ederim hızlı dönüşleriniz için. Bir süre monte yaşayacağız bu durumda. 15-35 dk’da bir de değiştiriyorum bu durumda mememi mükemmel bilgiler. İyi ki varsınız

Kız kasılma o zaman ama düzenli değil sanırım o yüzden gülüyorum gene de bilinmez adet ağrısı gibi oluyo sonra yumuşuyor ağrı geçiyo ama düzenli değil ben durayım yaa daha 37+2 yim
Aa tamam olabilir yalancı kasılma geçen hafta cuma günü bendede olmuştu acile gittim yalancı kasılma bebek kanala giriyor dedi hatta alttan baktı yumuşama var dedi.

Eğitimde tuttuğum notları tüm detayla aktarıyorum, işinize yaramasını umarım:
Bebek 2 saatte bir emzirilecek. Uyandırmak için bezi açılıp havalandırılacak ve üzeri soyulacak zıbınla falan kalacak. Uyanması için yüzü suyla silinebilir. En son hangi memeyle emzirildiyse ondan devam edilecek. Meme, siyahından uzak olacak şekilde c şeklinde tutulacak. Bebek tutuşu: avuç içi ense-sırtta, baş parmak ve orta parmak boyun kenarında olacak şekilde tutulacak. Meme ucu bebeğin ağzına yukarıdan aşağı doğru sürtülecek ağzı kocaman açması sağlanacak, açtığı anda memenin tüm siyahı bebeğin ağzına verilecek. Bebeğin burnunun açık olduğuna bakılacak. Bir meme 15-35 dk emzirilecek. En az 15 dk. Sonra gazı çıkarılacak. Gaz çıkarma kalp üstüne bebeğin kafası gelecek şekilde bebek konup sırtı aşağıdan yukarı doğru sıvazlanıp parmaklar birleştirilip avuç içinde boş alan kalacak el konikleştirilip sırtına vurulacak. 5 dk yapılacak bu işlem. Sonra Diğer memeye geçilecek. 15-35 dk sonra yine gaz çıkarılacak.

Emzirme esnasında uyursa ayağının altı gıdıklanarak, yüzü ıslak pamukla silinerek vs uyandırılacak.

Bebeği memeden ayırmak için serçe parmak bebeğin ağzının alt veya üst kısmına sokulacak o ara çıkacak meme ağızdan.

Emzirmesi biten meme sıkılıp süt meme ucuna sürülecek. Eğer meme ucu kremi kullanılıyorsa sadece meme ucuna sürülecek, tüm siyahına değil.
Bebek bezi bağlama: göbek bağı varsa ona değmeyecek şekilde ön kısmı katlayıp bağlıyorsun. Sıkılık ayarı: Göbek kısmından 2 elinde 1er parmağı aynı anda girebilecek, bacak kısmından da. Çok sıkı olmayacak.

Not: Ben henüz deneyimlemedim, sadece eğitim notlarıdır. Bir de her emzirme danışmanı farklı önerilerde bulunabiliyor bu yüzden araştırmanızı öneririm. Kimseye yanlış bir tavsiyede bulunmuş olmak istemem.

Aa tamam olabilir yalancı kasılma geçen hafta cuma günü bendede olmuştu acile gittim yalancı kasılma bebek kanala giriyor dedi hatta alttan baktı yumuşama var dedi.
Hadi ya belki de bende de öyle oldu kanala giriyordur. Ya birde bugün oynarken onun eklem yerlerini bile hissettim sanki çok kuvvetliydi kaburgam falan acıdı tuhaf oldu takla mı atıyordu napıyosa artık

Kızlar bu sabah 10:10da bizde doğduk çok şükür ❤ herşey çok güzel ama bir o kadar da hep sorgulayıcı ilk olmanın tecrübesizliği de var sanırım her dk doydu mu rahat mı yapabildimmi diyorum inşallah doğum yapacak arkadaşlar sağlıklı bir şekilde kucağınıza almak nasip olur inşallah

Kizlar merhaba dün 16.42 de kızım dün dünyaya geldi aradan baya geçti yazamadım yazan dua eden herkese teşekkür ederim Çok şükür herşey yolunda sayılır sezeryanla spinalle ilgili merak ettiğiniz endişe ettiğiniz şeylerde yardımcı olmaya çalışabilirim. Doğumu bekleyenlere şimdiden kolay dogum ve bebek isteyen her anneye Allah sağlıkla versin inşallah çok güzel bir duyguymus tarifi yok bunun yaşamadan anlasilmiyormus gerçekten

Güle güle kullanın. Ben de vivenseden sallanır koltuk aldım tavsiye üzerine. Çok memnun kalacağım diye düşünüyorum şimdiden
Teşekkür ederim. Umarım memnun kalırsın. Benimkide sallanır zaten. Şu son haftalarda oturup yatamıyorum süper rahatlatıcı geldi.

Hadi ya belki de bende de öyle oldu kanala giriyordur. Ya birde bugün oynarken onun eklem yerlerini bile hissettim sanki çok kuvvetliydi kaburgam falan acıdı tuhaf oldu takla mı atıyordu napıyosa artık
1 hafta sonra görürüm seni o zaman . Şikayetlenirsin uyuyamıyorum diye kaburgana bağdaş kurup oturucak. Şuan inanılmaz aşağıda oynuyor bildiğin vajinama baskı yapıyor sertleşiyor o kadar ağrım varki anlatamam bi nişan gelmedi o kadar yani sanki doğurucam öyle canım yanıyor

geçmiş olsun canım. Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin… inşallah herşey yolunda devam eder. Bol sütlü günlerin olsun

Ya doktorun demesine bakılırsa sat 4 ocak oluyorsa bebe 36+2 günlük oluyor. Ben kovit öncesi gittiğim zaman 2 buçuktu çocuk demek ki kovit zamanı bebeğim kilo almadı geri kaldı.

Biliyorum aslında acı duymayacagimi da ben yapilanlari gözüme canlandırıp fenaslama olayını yasicam diye korkuyorum saçmalığa bak
Kendini kötü hissettiğini belirtince sakinleştirici veriyorlar geçiyor canım korkma benim en güzel geçen kısım ameliyat olmuştu gülerek girdim gülerek çıktım sonrasında ayağa kalkarken yürürken çok zorlandım bir de ödemim oldu on gün sürdü ne oturabildim ne kalkabildim o da herkeste olmuyormuş ben de oldu ondan da korkma sonuçta hepsi geçiyor bebişinin varlığı yetiyor onu düşün canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…