2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
1. memeyi daha aktif emiyor, 2.ye gucu azaliyordur ve daha kisa sure emip uykuya geciyordur memeyi tam bosaltamadan. Bu sefer ikinci memedeki son sut dedikleri sutun yagli kismini alamamis olur. O yuzden yeni periyotta son kalandan baslaniyor.

Bilemedik ki oglumdayken hemen bilmistik hafifte sariligi vardi ona ragmen
Bunda bilemedik biz beyaz tenli bebek bu sefer doktor ondan bilememissiniz demisti hic anlamadik

Bugün biraz daha rahatım teşekkür ederim cevaplarınız için..çok sinirlendiğim nokta doktoruma bunu sormama rağmen ilk defa duyuyorum demesi beni tereddüte soktu..yani kaç yıllık doktor bunu bilmemesi tuhaf yada bilerek böyle söylüyor bilmiyorum güvenimi kırdı böyle yaparak..iyi ki burası var da sizlere sorup rahatlayabiliyorum..

Kesinlikle ayni fikirdeyim, gak dedikce meme, guk dedikce meme dayiyorum.
Hayırlı olsun darisi bizim başımıza inşallah

Hahah bende herhalde bu gidişle en sona kalacam bizimkinde tık yok heyecanla bekledik herkesi sıra bize gelince durdular keyifleri yerinde
Sizinki şey gibi oldu biraz; sene icinde herkesin dogumgunu kutlanir ama yaz dogumlularin dogumgunu gume gider ya

Korkma kuzum sakin kalmaya çalış rahatlat kendini bebiste güzelce gelsin belki doğum çok yakındır duygu değişimi falan oluyordur.
Ay ne bilin rezene falanda içtim sakinleşim diye . Sakın sancı ağrı hissetmiyorum diyip dertlenme inşallah seninki birden böyle oldu bitti olur farkına bile varmazsın çünkü bu cidden hiç hoş bir duygu değil tamm güzel gelecek kavuşucam ama sinirlerim bozuldu şuan gözüm seğriyor…

Lohusalik hüznü ya da depresyonu yasiyor olabilirsiniz. Su an butun hormonlariniz alt ust olmus durumda, fiziksel olarak yorgunsunuz, 7/24 size ihtiyac duyan bir varlikla birliktesiniz. Ama duygulariniz yavas yavas dinecek. Ben de kayinvalidemin sorularina, laflarina asiri bileniyordum, su an hepsi gecti.
Isim konusunda haklisiniz, 2.ismi ekletebilirdi gayet.

Ben de çok memnunum. Kadeh de şırınga ile aynı mantık bence. Benim bebeğime iyi gelmedi o teknik. Sağdığım sütü biberonla veriyorum, sonra tekrar meme veriyorum. Çok şükür problem olmuyor.
Bir şey sormak istiyorum manuel süt sağma pompası mi daha iyi mochi mi ben henüz almadım bugün yarın alacağım hala karar veremiyorum ya. Wee ya da lansinoh falan da düşündüm ama mochi nasıl? Süt sağnak için mi yoksa akan sütü toplamak için mi tam olarak? Yanı rahat sağım yapılıyor mu bebek emmedigi zaman

Kızlaar anca girebildimm. 13 Eylül sabah 10.56 da bebeğimiz dünyaya geldi çok şükür. Buraya yazdım mı hatırlamıyorum ama sabah 05.00-5.30 da sancım başlamıştı. Eşime dedim sancım geliyo geçmezse duşa giricem. Baktım geçmiyo sancılar sonra bi duşa gireyim dedim. Ama bu seferki sancım farklıydı anlamıştım. Sonra duşta suyum geldi az az hiç panik yapmadım. Hasta bezini giydim hafifte kanamam vardı. Sonra eşimi uyandırdım. Hastaneye geçtik. Zaten 10 dk yakın hastanemiz. Sancılarım sıklaşmaya başladı. Ebe muayene etti 4 santim olmuş doğum başlamış dedi. Suyum fazla geldiği için suni sancı verdiler. Ondan sonra çok hızlı ilerledi çok şükür doğumum. Tüm süreçte yanımda eşim de vardı yanımda. Annelere bile doğumun son anında haber verdik Çok şükür kavuştuk oğlumuza. Çok güzel bir duyguymuş Rabbim doğumu bekleyen tüm arkadaşlarıda evlatlarına kavuştursun inşallah Arada girmeye çalışıcam kızlar sizi gerçekten çok seviyorum Burda bebeklerimizi büyütürüz birlikte inşallah Sormak istediğiniz bişey olursa cevaplarım kızlar. Depend hasta bezi çok önemliymiş büyük kurtarıcı gerçektenGecelik çok rahat oluyor. Ama bi takımda altlı üstlü takım olsa iyi olur

Oyy ben sana kıyamam ya yok kuzum valla hiç dert etmiyorum sadece özledim bebeğimi görmek istiyorum diye tez canlılık benimki. Inşallah geçicek bugünlük bir şeydir rahatlarsın umarım

Sen gittin mi doktora ne dedi ? K Kbo4
Bugün çok değişik bir kontrol oldu ya kendi doktorum izinli başka bir doktora gittim aynı hastanede ama kadın beni hiç tatmin etmedi. Iki inşallah maşallah dedi muayene bitti bebiş 3.036 gr olmuş gelişimi büyümesi haftasıyla uyumlu baş geliş pozisyonunda sancı vs çıkmadı. Aşı oldun mu falan dedi olmadım doğumdan sonra düşünüyorum dedim mutlaka zaman kaybetmeden ol dedi ben zaten atlattım o yüzden doğum bitince olucam dedim. Göğüs ucu için krem sür gibi tavsiyeler verdi. Benim için önemli olan suyu kilosu gelişimi falandı oraları çok hızlı geçtik 5 dkda bitti muayene yani kadın bebekten çok başka şeyler anlattı ama olsun yavrum iyimis hiç değilse onu öğrendim

Merhaba bne 37+0 da doktora gittim nst de 20 dk 2 sancı çıkmış ama ben bişey hissetmedim. Çıkarken odadan bu hafta suyum geldi diye arayabilirsin dedi Çatında müsait dedi ama bizim bebek iri o gün bile 3600 dü ekmek şeker kes hepsini dedi. Geldğimizden beri alt tarafta bir gerilme var ve alırı hareketli canım yanıyor. Bide dünden beri hep tuvalete çıkma isteğim var. Deneyimli anneler yada benimle aynı durumda olanlar yazabilir mi çok gerginim Sanki biri bi tokat atacakmış ama vakti belli değilmiş gibi gerginlik var üzerimde.

Ay bu gerginlikler falan doğumla ilgili bence ya. Sizin doğumlar yaklaştıkça bir gerilme geliyor heralde deneyimim yok ama tuvalete çıkma isteği ruh hali değişimi falan doğuma işaret diye okudum hep. Sağlıkla gelsin inşallah

Doğrudur benim henüz bir tecrübem yok.
1. memeyi daha aktif emiyor, 2.ye gucu azaliyordur ve daha kisa sure emip uykuya geciyordur memeyi tam bosaltamadan. Bu sefer ikinci memedeki son sut dedikleri sutun yagli kismini alamamis olur. O yuzden yeni periyotta son kalandan baslaniyor.
Çok mantıklı

Canım bebek emmese bile taktığında süt akıyor mochiye. Ben bunu dün keşfettim. Bir göğsümde lansinoh bir göğsümde mochi ile sağıyordum. Sonra hadi bi mochiyi tek deneyeyim dedim baktım akıyor, hem de lansinohla elde ettiğim ml kadar. Evin içinde o halde hareket de edebildim. Göğüs ucumda acımadı. Lansinoh da güzel ama fiyat performans olarak mochiyi daha çok sevdim.

Çok teşekkür ederim ya o zaman mochi diyorum bendegenelde bebek emerken süt toplayıcı olarak kullanılıyor sağma makinesi gibi değil diye yorumlar okumuştum senden duymak iyi geldi

Merhaba lansinoh ve mochi kullanıyorum mochi dolu memeyi boşaltıyor eğer sutunuz çoksa lansinoh kadar süt topluyor sağım yapıldığında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…