2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Cok sagolun sizin de gozunuz aydin. Dogduktan uc dort saat sonra direkt aldilar yogun bakima isin tedavisine. Esim b pozitif ben 0 pozitif. Alt kan uyusmazligi var dediler.3 gun kuvozde kalacakmis. Sizin durumunuz nasil?
2 saat aralıkla meme anne sütü gerekirse formül bir şekilde düzenli beslemeye çalışıyoruz ama sarılık bacaklara doğru inmeye başladı. Yarın 7. Tepe günüymüş, doktor beğenmezse kan tahliline gidecek ama sebep olarak bize de dediler kan uyuşmazlığı da İkincil bir sebep olabilirmiş sarılığa. biz de 0 ve B + iz anne baba olarak. Sizi çok erken almışlar ama içinizi ferah tutun. Bir bildikleri vardır illa ki.

Kızlar doğum yaptığınız ilk gün nasıl beslediniz bebişerinizi? Yani kaç ölçek ne kadar mama verdiniz ilk gün? Yada ne kadar emzirdiniz
2 saatte bir 30 CC mama verdik sütüm hemen gelmedi gelince de bebeğim emmedi bugün biraz emdi sevindim tamam artık emer dedim ama sonra yine emmedi ben mamaya devam ne yapalım canı sağolsun kuzumun

Hayırlı olsun Rabbim saglıcakla buyutmeyı nasıp etsin inşallah

Hayırlı olsun Rabbim saglıcakla buyutmeyı nasıp etsin inşallah

Hayırlı olsun sağlıcakla büyütün doktorların dediği ve benim iki bebeğimde de uygulayarak sütün artmasıni sağlayan memeyi başlarda saat tutmaksizin vermek. Cocugu her kucağına aldığında, her ağladığında her arandığında mutlaka meme ver hatta emzik niyetine memeyi ver ki beyni uyarıp süt uretsin. İlk 15 gün Uyuduğunda 2 saati geçmemesine dikkat et ve mutlaka uyandır. Sonra uyandırmaya gerrek kalmayacak. Benim meme uçlarım yara oldu zeytinyağı+göğüs ucu kremi sürerek idare ettim 10 gün sonunda da şükür iyileşti. Memeyi verirken sadece ucunu değil de kahverengi bölgesi de ağzına görecek şekilde vermeye çalış canım sadece ucunu alınca yara oluyor. Benim bu kız ısrarla ucunu aldı ama şimdi alıştı.

Hayırlı olsun darisi bizim başımıza inşallah
Ben daha da duracak gibiyim saldım artık ben siz doğurun ben kapatırım burayı
Hahah bende herhalde bu gidişle en sona kalacam bizimkinde tık yok heyecanla bekledik herkesi sıra bize gelince durdular keyifleri yerinde

BEnde varım kızlar bizimkilerin keyfi keyif neyseki pazartesiyi saymazsak 4 gün kaldı diyorum geçmiyor zaman sağlıkla gelsinler en son biz doğuracağz sırayla sağlıkla gelsinlerde geç olsn güzel olsn
Senin yine günün belli bende o da yok çaresizce bekliyorum arada minik ağrılar hariç bir şey yok birden ağrı falan olucak heralde

Yok yok birlikte kaparız kaç haftalık oldun sen bakim
38+2 olduk doktora gidiyoruz kontrole bakalım ne diyecek hiç başka doktora gitmemiştim acildekileri saymazsam ilk defa özelde başka doktor bakicak farklı ve güzel bir şeyler söylese bari

Senin yine günün belli bende o da yok çaresizce bekliyorum arada minik ağrılar hariç bir şey yok birden ağrı falan olucak heralde
Dün yeğenimle konuştum onun son haftada akıntısı biraz daha berrak oluyormuş, ayakları şişiyormuş, beli ve kasıkları ağrıyormuş, birde dediki ben hiçbirşey anlamadım wc ye gidip nişan gördüm dedi 2 hamilelik geçirdi. Öyle çok ağrı olmuyor anlamıyorsun dedi. Nişandan sonra tabi doğum sancısı başka… Benimde bu hafta ayaklarım şişince dedimki doğurucam herhalde.

Nota yazmadığım birşey daha geldi aklıma, bebek eğer 2 saatten önce bir daha meme isterse (ara öğün diye tabir etti eğitmen) 2 saati hesaplarken bunu dikkate almıyormuşuz. Yani tam emme olacak 2 aaat hesabında ara öğünü yok sayıyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…