2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Malesef ki dediğiniz gibi devlette pek belli değil benim şeker yüklemesini bile çok geç yaptılar bakalım haftaya gitsem yapar inşallah benim de içim rahatlamış olur en azından
Inşallah yaparlar da rahat edersin bilinmezlik olunca rahat edemiyor insan. Sürekli acaba olucak mi çatım iyi mi vs diye düşünmekte yoruyor

Off hiç sorma kaç gündür bunu düşünüyorum zaten
Hadi inşallah çatın uygundur zorlanmadan normal doğum yaparsın zaten doktorlar şey diyor ortalama 3 kilo çocuğu herkes doğurabilir o yüzden çatı çok önemli değil asıl doğum esnasında ne kadar esneyecek o önemli

Sarılık ne oldu sizin. Malesef benim kzıım da sarılık oldu. Süt çok geliyor ama emerken hep uyuyor. Zaten asla kendi uyanmıyor hep biz 2 saattte 1 uyandırıyoruz. 17 çıktı değeri. Sizin kaçtı. Işık tedavisi sonrası iyileşmesi ne kadar sürdü. Lütfen bana her şeyi anlat

Anlık rahatsız edici bir his oluyo ama geçiyor benim bu 3. Kez test verisim, sezeryan olucam ben de onu düşünüyorum covid testi ne ki onun yanında
Bu sabah giricek sizdiniz sanırım inşaAllah rahatça atlattınız merak ettim valla nasılsınız
Mochiyi kullanan var çok memnun elim ayağım diyor bende onu aldım çokta şirim bişe kadehtende bebeğe içiliyormuş süt youtubede videoları var bakabilirsin

Aynen benim de hemen sutum geldi hem de baya vardi ama hic uyanmiyodu 2 saatte bi zorla uyandiriyoduk
Bizim 19 cikti 1 gece hastanede kaldik yaklasik 15 16saate yakin ışın aldi çiktigimizda 9 a dusmustu degeri 20gunluk oldu hala gozlerinde hafif sarilikvar
Doktoru sutumungelmesinin önemli olmadigini sutumun daha az doyurucu olabilecegini ve bebegin cenesinin hemen yoruldugu icin yeterli beslenemedigini o yuzden de sarilik arttigini soyledi
Soylebir yontem izledik 2 saatte bir zorla da olsa uyandirdim 15 dk sağ meme 15 dk sol meme de tutmaya calistim emse de emmese de arkasına hemen 30cc mama verdim ama her 2 saatte bir uyguladim bunu yaklasik 4 5 gun
Sonra kontrole gittik daha iyiydi bu sefer de dedi ki 3 saatte bir uyandir yine 15dk bir meme 15dk diger memede dursun arkasina mama yerine sağmış olduğun kendi sütünü30cc ver dedi bi 4 5 gun de boyle yaptik
Simdi de uyandirma ama 5 saati de gecmesin uyumasi dedi sadece ne kadar emiyosa o kadar emsin artik hem çenesi guclendi hem sutun yogunlasti dedi artik normale döndük
Sormak istedigin bir sey olursa sor lutfen

O zaman bütünn dualar sana kuzum ama bence artk eli kulağında yazdıklsrna bakarsan sağlıkla gelsn minnak da ısır onun her yerini
Ay cok teşekkür ederim hepimizin sağlıkla gelsin inşallah valla bugün gittik kontrole nst de 20yi geçmedi sancı bence bu haftada gelmez ama hayırlısı olsun artık diyorum

Ah canım benim bebek emmeyince uyarılmiyor göğüs gumus kapak bende işe yaradı acımıyor hep gogsumde deneyebilirsin istersen bizde hipp organik aldık 450grm 100tl Allah olmayanların yardımcısı olsun bazen çok geliyor atıyoruz üzülüyorum valla ama onlar iyi olsun yeter

Benim bebeğim de hep uyuyor rengi değişti mi tahlil yapmadan anladınız mı? Sağım yapıyorum ben uyuduğu 5-10dk emdiği için korkudan mamada verdim zaten küçük doğdu

Ben de çok memnunum. Kadeh de şırınga ile aynı mantık bence. Benim bebeğime iyi gelmedi o teknik. Sağdığım sütü biberonla veriyorum, sonra tekrar meme veriyorum. Çok şükür problem olmuyor.

İşte bende bende bendeee az önce üç kere birden ağrı girdi gaz sancısı dicem ama dün gece ve bugün sabah lavaboya da çıktım öyle kabızlık falanda yok ama çok ama çok korkuyorum bugün özellikle

Ayyy ben bile heyecan yaptım ya. Hadi inşallah az kaldı bence senin, geliyor gelmekte olaaannn
Elim ayağım tutmuyor düşün o derece kapı çalsa elim ayağım titriyor . Bugün bu psikolojideyim. rezene içtim bakalım umarım iyi gelir sakinleşirim. Arkadaşım böyle korkarsan doğumunda gecikir dedi sakin kalmaya çalışıyorum ..

Sut emdikce gelir, memelerin süt dolmasini beklemeyin yani. Meme ucu yaralari icin israrla "gumus kapak" diyorum ben.
Emzirme danismanlari iyi soyluyor, guzel söylüyor da verdikleri bilgiler biraz ezbere kaliyor bence. Yenidogan uykuya dalmissa en gec 2 saatte bir emzirilmeli dogru fakat yenidogan her ihtiyaci icin meme arıyor su an. 2 saate gerek kalmiyor ki, surekli memede oluyor zaten.

Korkma kuzum sakin kalmaya çalış rahatlat kendini bebiste güzelce gelsin belki doğum çok yakındır duygu değişimi falan oluyordur.

Bebegin sarılık olduğunu renginden mi anladınız acaba? Yoksa test yapıldı öyle mi belli oldu benim kızda çok uyuyor ya ama ben meme veriyorum biberonla anne sütü takviye yapiyorum çok çok az emiyor çünkü rengi pembe ama çok uyuması korkutuyor

konudan çok alakasız ama ben doğumdan sonra eşimden nefret eder hale geldim normalmi bu. yüzunü gormek istemiyorum sesini duymak konuşmak bile. her dediği laf bana batiyor. oglumun ismini göktug koymak istedi bende yanina efe koymak istedim nufusta sadece goktug koymus adini. cocugu gostermek bile istemiyorum hep icimden ogluma ne katkisi varki diyorum ben dogurdum ben bakıyorum butun acisini ben cektim eşinden benim gibi soğuyan varmı yoksa ben bu gidisle bu adami boşarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…