2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar annemle eşim tartismadan geçer inşallah bu 40 meselesi. Annem hergun eşime laf sokuyor. Guzel bebeğim dese nazar değer deme öyle. Kucağına alsa alma alistircan sen yokken kızım uğraşamaz oyle falan eşimde bugün azarladı annemi . Bu seferde ben gideyim dedi annem. Arada kalmak beni oyle yoruyor ki. Insanlar lohusayken bakıma muhtaç. Bense kafam rahat yatamıyorum yatağıma ya. Eşim inanmıyor hurafe şeylere annemde tam tersi. Kafam daha çok doldu lohusalikta bitse de su 40 rahatlasak ya

Ya bendede alt değişme bezi gibi bişey var burda devlet veriyor yatağa sermek için su falan gelirse yatak batmasın diye ama kullanmak istemiyorum naylon gece ses yapar diye. O yüzden sordum nişanıda eğer hissetmezsem birden gelirse ev kirlenirmi işte koltukta oturuyorum acaba hertarafa o naylondanmı sersem bilemedim

Artık çok yoruldum resmen parayla bile doğuramıyorum. Şuan bel kuyruk sokumu alttan ağrım bacak ağrılarım yüzünden oturamıyorum yatamıyorum. Tuvalete gidiyorum akıntım var. Nst ye giriyorum sancı yok. Arkadaşım sezaryen zaten neyin sancısı? Deli olucam artık annemler de benim bu ağrılı halimi görüyor hastaneye götürmek istiyor dün gittik adam 1 hafta bekle diyor milliyetçilik değil ama şansıma da Suriye'li doktor geldi. Kafayı yicem artık

Lanet olsunki bu sorunlar asla bitmez . Ben daha doğum yapmadım ama bütün gün doğuma gelecek tayfa yüzünden gerginim annem babam kv gelecek hatta kızkardeşimde gelecek aileler zıt kutuplar. Eşim de devamlı aman arayı bulalım tatlı geçsin herşey diyor. Ama zaten tatsızlık çıksa kv den çıkar gelde bunu kabullendir. Doğuma mı gircem yoksa ara buluculuk mu yapcam anlamadım anasını satım

Canım doktorun bana dediklerini yazayım bençok sıcaksa uyur evet ama ne olursa olsun uyandırmak gerekiyor kan şekeri düştüğü için de daha çok uyurmuş Allah korusun sarılık riskini arttırıyor bu da biz geçirdik sarılık fototerapi gördü bebeğim dikkat et ve 2 saatte bir zorla da olsa uyandırıp emzir ya da mama ver mutlaka sağlıklı güzel haberler ile dön inşallah

Şimdi kontrolden geldim. Nişanmış gelen ve 1 cm açılmam var ama doktora göre SAT 4 ocak felan doğumum eylülün sonu görünüyor ve bebek 3 kilo bile değil 2497 felan. Doktor şuan alırsak direk yoğunbakıma gider dedi. Zaten ben ağla ağla öldüm o ara evde ki aklıma geldi bu hafta doğum var diye getirmiştik şimdi doğum olmazsa geri yollamam gerekiyor. Doktora durumu anlattım üzüldü felan ama karnındakini de düşünmemiz lazım çok küçük dedi 1 hafta sonraya randevu verdi. Bu 1 hafta protein ağırlıklı besleneyim üzülmekten yemek yiyemiyordum

Merhaba canlarım, 39+4 de normal doğumla çok şükür kavuştuk biz de bu gece saat 11.30 gibi.
İlk doğumum çok çok zordu, ama ikincide Güzel bir hikayem oldu bu sefer, sizinle paylaşıp normal doğumdan korkan arkadaşım varsa cesaret vermesini isterim. Ben olumlu hikayeleri dinledikçe rahatliyordum çünkü. İlk fırsatta yazarım inşallah.

Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün

Benim sat 18 Aralık. inşallah Doğum yarın. Doktor bana bile iki gün için erken dedi . 13 Eylülmü dediğimde erken olur 15 iyidir demişti düşün. Mutlak vardır bir bildiği. Erken alsa problem yaşasanız daha da zor olacak belki de. Olsun bakalım az daha dur Allah büyük vakti zamanı gelince olur inşallah

Gözün aydın sağlıkla analı babalı büyüsün inşallah
Seclsare yanlış alıntılamışım

Suyum geldi galiba. Tuvalete gidince pedimde islaklik vardi sonra ayaga kalkinca sizinti seklinde geldi ama cok degil. Hafif adet sancisi var. Hemen mi gitmek lazim hastaneye ??

Zor bı süreçten geciyosun, güçlü kalmak, güzel beslenmek gerçekten zordur eminim.. ama sat 4 ocaksa gerçekten erkenmis. Benim 19 Aralık hatta düzeltilmiş hali bu, normalde 12 Aralık ama geç yumurtlama diye dr 19 Aralık diye düzeltti sat ı. Ona rağmen kilomuz 3100. 10 günde 100 Gr almış, son iki kontroldür geriye düştü gelişimi yavasladi, hem ben beslenmeyi baya saldım hem de olacağı bu kadar iste bu ölçümle yarın doğumum var inşallah. Yani acele etme senin için daha erken. Diğer çocuğunun dogum zamanı yanında olmamasi belki senin hayrınadır, zaten yanında değildi ve yine gidecekse seni bebekle görüp kıskanabilir dengeyi saglaman zor olabilir. İnşallah doğum yaptığında eşin yine insafa gelir yavrunla seni bulusturur ve yeni günahsız meleğin hürmetine Rabbim seni yavrularından hiç ayırmaz bi daha..

Suyum geldi galiba. Tuvalete gidince pedimde islaklik vardi sonra ayaga kalkinca sizinti seklinde geldi ama cok degil. Hafif adet sancisi var. Hemen mi gitmek lazim hastaneye ??
Su birden boşalmadiysa yani tüm su gitmediyse ılık bi duş alıp sakin sakin gidebilirsin bence kanama vs yoksa. Tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir tabi

Merhaba herkese. Aradaki mesajları okuyamadım (hep özenmiştim bu cümleye ) doğuranlar olduysa gözünüz aydın sağlıkla büyüsün yumurcaklar.
Biz pazar günü sabah yattık hastaneye. Sabaha karşı nişanım gelmişti bu arada. Hastaneye geldiğimizde de 1 cm açıklık vardı. 12 gibi suni sancıya başladık, gece 12’ye kadar sürdü. Valla zormuş suni sancı ama aromaterapi (biz lavanta yağı kullandık) masaj, pilates topu, meditasyon iyi idare ettik. Çok işe yarıyor, çok daha iyi karşılanıyor dalgalar. Gece 12’de açıklık 3 cm olmuştu ancak. Bebeğin kafası hala yukarıda, ilerleme çok yavaş. Ben de hem psikolojik hem de fizyolojik olarak yorulmuştum. Ve sezaryene karar verdik.
Psikolojik olarak biraz sıkıntılı gittim açıkçası, hem dediğim gibi çok yorgundum, hem de normal doğum olsun istiyordum. Fakat spinal doğumun nasıl olacağını hiç bilmiyormuşum o psikolojiyle, tüm hareketleri hissetmek beni çok zorladı. Zaten bebişi alıp beni bayılttılar
Kızım şu anda çok güzel emiyor, hemen geldi sütümüz. İnanılmaz tatlı ya, çok güzel bir duyguymuş. Biraz geç hissettim ben bu kadar güzel olduğunu, muhtemelen süreçten dolayı fakat gerçekten hepsi geçiyor. İnanılmaz güzel bir duygu
Sezaryen olacak arkadaşlara önerim, sonrasındaki gaz sancısı biraz zormuş ben yeterince yürüyemedim sanırım, bol bol yürüyün bir de öncesinde ameliyatta ne hissedeceğinizi bir konuşun. Hazırlıklı olmak önemli.
Ve tüm doğum yapmayan arkadaşlarım, her şey çooook güzel olacak
Kızımla ben hepinizi öpüyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…