2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Islak pamuğu kol içine diz arkasına degdirip uyandırıyorduk biz canım, valla çocuk uyandırma kısmı çok zor. emerken yoruluyor tabi sızıyor, sen yine de mümkün olduğunca emmesi için uğraş. Emzirmek mama hazırlamaya bakarak büyük kolaylık. Olmazsa da yapacak bişey yok tabi.
Bazen 1 meme de yetiyor sütüm artmaya başlamış olabilir, ondan devam etmiyordur.
Eklem yerlerine soğuk bez degdirin demişti bize hemşire biraz işe yaradı, bir de altını açıyorduk. Şimdi zaten saat başı kalkıyor 😁
Alt açınca yada çıplak soyunca uyanirdi o huyu da değişti 7 günlük olduk biz 😊😊 zamanla bir cokbhuyu değişir sanıyorum 💕💕

Dogumu ailemin evinde yapacagim elimde olmayan sartlar, esimin isi sebebiyle. Dogumdan once esim gelecek insallah. Dogumdan sonra da annesi babasi gelecekmis. İki uc gun kalacaklar ama ailelerimiz cok zit kutuplarda, bir de ev benim evim degil misafiri baskasina agirlatmis gibi olacagim.Korona da cabasi. İl disindan gelecekler. Gerildim simdiden 🤦🏻‍♀️
Dogum yapan kadinin kafasina ususme olayi bizim ulkeye mi ozgu acaba ya
Eşiniz söylese siz eve dönünce size gelirler. Bende ailemin yanına geldim doğum için kv sadece doğum olunca iyiyim de yeter dedi. Eşime kalsa tüm sülaleyi getirirdi. Eşiniz ısrar etmiş olmasın. Anne yorulmayın okadar yolu gelince bize gelirsiniz deseniz alınırlarmı?

Hanımlar bende doğurdumm size yazdığım da meğer doğum başlamış normal doğum yaptım sorularınıza cevap verebilirim çok şükür evimize çıktık meme ile cebelleşiyoruz 😀🙃 dikişlerim var iyileşmeye çalışıyorum 😃
Hayırlı olsun Rabbim saglıcakla buyutmeyı nasıp etsin inşallah 🥰

Dr bana da bir öğün mama, bir öğün anne sütü dedi. Ben de bazen memeyi tutmazsa sağıp biberonla veriyorum. Dr siringa ile verme dedi. Biberonda yine emme refleksi var şırınga olunca ağzı açık bekliyor, emmeye çabalamıyor. Huyu sürekli değişiyor. Bu gece 2 göğsümü de emdi. Biberonla beskendikten sonra da bazen meme istediği oluyor, memede uyumak istiyor sanırım. Biraz da öyle emiyor. Her günümüz çok farklı geçiyor.
Aynı canim benim de öyle şırınga ile eşimle annem hastanede hep verdi. Ben besleyemedim dikişlerden. Sonra baktık zor oluyor biberonla geçtik. Şimdi uyanık olursa veya ağlıyorsa meme emiyor.sorun yaşamadık yani biberin veripte uykudan kendini alamıyorsa kaldiramiyorsak ta ya sagip veriyorym yada hazir mama veriyorum biberonla uyku uyumazsa emiyor 😊neden bu kadar uyudugynu yarin doktora sorcaz bakalim . Gobek düşmedi yıkamadık o yüzden Belki de ondan mi uyuyor terleyip falan diyorum 🤔

Aynı canim benim de öyle şırınga ile eşimle annem hastanede hep verdi. Ben besleyemedim dikişlerden. Sonra baktık zor oluyor biberonla geçtik. Şimdi uyanık olursa veya ağlıyorsa meme emiyor.sorun yaşamadık yani biberin veripte uykudan kendini alamıyorsa kaldiramiyorsak ta ya sagip veriyorym yada hazir mama veriyorum biberonla uyku uyumazsa emiyor 😊neden bu kadar uyudugynu yarin doktora sorcaz bakalim . Gobek düşmedi yıkamadık o yüzden Belki de ondan mi uyuyor terleyip falan diyorum 🤔
Ilk zamanlar daha çok uyuyor, sonra azalıyor o uyku. Bizimkiler karnı tok demek ki diyordu ben uyandırmaya çalıştıkça. Ayrı ayrı doktor da, hemşire de açlıktan uyuyurdur 2 saatte bir uyandır dediler de Allahtan bizimkiler ikna oldu. Aç olsa uyur mu dediler sürekli. Ben doktora bebeğimi uyandıramadığımı söylemiştim, o da bana önce kıyafetlerini çıkarmamı, uyanmıyorsa altını açmamı, yine uyanmıyorsa topuğuna tirnagimla vurmamı söylemişti. Altını açınca uyanıyor artık kızım.

Tecrübeli anneler şu nişan gelmesi olayını merak ediyorum. Nişan geldiğinde hissediyormusumuz yoksa , bi wc ye gidip tesadüf mü görüyorsunuz ?

Tecrübeli anneler şu nişan gelmesi olayını merak ediyorum. Nişan geldiğinde hissediyormusumuz yoksa , bi wc ye gidip tesadüf mü görüyorsunuz ?
Canım benim geçen gece ansinizin su paylamasiyla geldi evin herhangi kan oldu. Cinayet islenmis gibi ama sanırım ikisi de aynı anda geldiği icin. Hatta önünü alamadım gelen suyun kanın depend külot üst üste giyip hastaneye gittim yoksa beni taksi falan bile almazdı heryer kan icin de alttan kanlı sular patlamis vaziyette

X