2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba canlarım, 39+4 de normal doğumla çok şükür kavuştuk biz de bu gece saat 11.30 gibi.
İlk doğumum çok çok zordu, ama ikincide Güzel bir hikayem oldu bu sefer, sizinle paylaşıp normal doğumdan korkan arkadaşım varsa cesaret vermesini isterim. Ben olumlu hikayeleri dinledikçe rahatliyordum çünkü. İlk fırsatta yazarım inşallah.
Hayırlı olsun Rabbim saglıcakla buyutmeyı nasıp etsin inşallah 🥰🥰🥰🥰

Merhaba herkese. Aradaki mesajları okuyamadım (hep özenmiştim bu cümleye 🤣) doğuranlar olduysa gözünüz aydın 🤗 sağlıkla büyüsün yumurcaklar.
Biz pazar günü sabah yattık hastaneye. Sabaha karşı nişanım gelmişti bu arada. Hastaneye geldiğimizde de 1 cm açıklık vardı. 12 gibi suni sancıya başladık, gece 12’ye kadar sürdü. Valla zormuş suni sancı 🤭 ama aromaterapi (biz lavanta yağı kullandık) masaj, pilates topu, meditasyon iyi idare ettik. Çok işe yarıyor, çok daha iyi karşılanıyor dalgalar. Gece 12’de açıklık 3 cm olmuştu ancak. Bebeğin kafası hala yukarıda, ilerleme çok yavaş. Ben de hem psikolojik hem de fizyolojik olarak yorulmuştum. Ve sezaryene karar verdik.
Psikolojik olarak biraz sıkıntılı gittim açıkçası, hem dediğim gibi çok yorgundum, hem de normal doğum olsun istiyordum. Fakat spinal doğumun nasıl olacağını hiç bilmiyormuşum 😂 o psikolojiyle, tüm hareketleri hissetmek beni çok zorladı. Zaten bebişi alıp beni bayılttılar ☺️
Kızım şu anda çok güzel emiyor, hemen geldi sütümüz. İnanılmaz tatlı ya, çok güzel bir duyguymuş. Biraz geç hissettim ben bu kadar güzel olduğunu, muhtemelen süreçten dolayı fakat gerçekten hepsi geçiyor. İnanılmaz güzel bir duygu 🥰
Sezaryen olacak arkadaşlara önerim, sonrasındaki gaz sancısı biraz zormuş 🤭 ben yeterince yürüyemedim sanırım, bol bol yürüyün 😄 bir de öncesinde ameliyatta ne hissedeceğinizi bir konuşun. Hazırlıklı olmak önemli.
Ve tüm doğum yapmayan arkadaşlarım, her şey çooook güzel olacak 🌺
Kızımla ben hepinizi öpüyoruz 😘😘
Masallah subhanallah Rabbim saglıcakla buyutmeyı nasıp etsin inşallah çok mutlu oldum hayırlı olsun 😍😍😍🥰🥰🥰🥰

Merhaba herkese. Aradaki mesajları okuyamadım (hep özenmiştim bu cümleye 🤣) doğuranlar olduysa gözünüz aydın 🤗 sağlıkla büyüsün yumurcaklar.
Biz pazar günü sabah yattık hastaneye. Sabaha karşı nişanım gelmişti bu arada. Hastaneye geldiğimizde de 1 cm açıklık vardı. 12 gibi suni sancıya başladık, gece 12’ye kadar sürdü. Valla zormuş suni sancı 🤭 ama aromaterapi (biz lavanta yağı kullandık) masaj, pilates topu, meditasyon iyi idare ettik. Çok işe yarıyor, çok daha iyi karşılanıyor dalgalar. Gece 12’de açıklık 3 cm olmuştu ancak. Bebeğin kafası hala yukarıda, ilerleme çok yavaş. Ben de hem psikolojik hem de fizyolojik olarak yorulmuştum. Ve sezaryene karar verdik.
Psikolojik olarak biraz sıkıntılı gittim açıkçası, hem dediğim gibi çok yorgundum, hem de normal doğum olsun istiyordum. Fakat spinal doğumun nasıl olacağını hiç bilmiyormuşum 😂 o psikolojiyle, tüm hareketleri hissetmek beni çok zorladı. Zaten bebişi alıp beni bayılttılar ☺️
Kızım şu anda çok güzel emiyor, hemen geldi sütümüz. İnanılmaz tatlı ya, çok güzel bir duyguymuş. Biraz geç hissettim ben bu kadar güzel olduğunu, muhtemelen süreçten dolayı fakat gerçekten hepsi geçiyor. İnanılmaz güzel bir duygu 🥰
Sezaryen olacak arkadaşlara önerim, sonrasındaki gaz sancısı biraz zormuş 🤭 ben yeterince yürüyemedim sanırım, bol bol yürüyün 😄 bir de öncesinde ameliyatta ne hissedeceğinizi bir konuşun. Hazırlıklı olmak önemli.
Allah bağışlasın cnm, çok sevindim Allah uzun ömür versin inşallah 🥰🥰

Merhaba canlarım, 39+4 de normal doğumla çok şükür kavuştuk biz de bu gece saat 11.30 gibi.
İlk doğumum çok çok zordu, ama ikincide Güzel bir hikayem oldu bu sefer, sizinle paylaşıp normal doğumdan korkan arkadaşım varsa cesaret vermesini isterim. Ben olumlu hikayeleri dinledikçe rahatliyordum çünkü. İlk fırsatta yazarım inşallah.
Hayırlı olsun 💐Allah analı babalı büyütsün inşallah 🤗 bize de anlat biraz rahatlayalim korku beni baya sarmış durumda 😂

Ne güzel bir mesaj okuyunca sizin adınıza çok sevindim 😍 gözünüz aydın olsun sağlıcakla büyütün darısı bizim başımıza artık o duyguyu rabbim hepimize nasip etsin az kaldı art arda gelen oluyor 😁

Merhaba doğum yapan Eylül anneleri beslenme ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum bebeğim dusuk kilolu 2385 doğdu kilo kaybı olmasın diye 30cc mama ile beslemeye geçtik ilk 2gün damla damla geldi sütüm duş alana kadar şimdi sütüm var çok şükür ama sorunum kaç cc anne sütü alması gerektiği çünkü biberonla besleme yapıyorum.genellikle uyuyor ve uyuduğu zaman asla emmiyor uyaniksa emiyor ama çok az sizler kaç cc anne sütü veriyorsunuz mama takviyeniz kaç cc kaç saatte 1 yapıyorsunuz beslenme?

😍😍Hayırlı olsun canım. Çok şükür sende kavuştun yavruna sağsalim❤️. Kızın kucağındayken bütün ağrılarını unutursun inşallah 🙏 😘😘 darısı geri kalanların başına 😁

Merhaba doğum yapan Eylül anneleri beslenme ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum bebeğim dusuk kilolu 2385 doğdu kilo kaybı olmasın diye 30cc mama ile beslemeye geçtik ilk 2gün damla damla geldi sütüm duş alana kadar şimdi sütüm var çok şükür ama sorunum kaç cc anne sütü alması gerektiği çünkü biberonla besleme yapıyorum.genellikle uyuyor ve uyuduğu zaman asla emmiyor uyaniksa emiyor ama çok az sizler kaç cc anne sütü veriyorsunuz mama takviyeniz kaç cc kaç saatte 1 yapıyorsunuz beslenme?
Kuzum daha anne olmadım ama moralini bozmaman için yazıyorum. Her bebek kilolu olmaz. O yüzden ne yaparsan yap kilo almıyorsa belkide minyon bir bebektir. Canını sıkma ama yeni doğanı 2 saatte bir emzirmek gerek diye biliyorum. Hatta uyuyorsa uyandırıcaksın demişti arkadaşım bana.

Lanet olsunki bu sorunlar asla bitmez . Ben daha doğum yapmadım ama bütün gün doğuma gelecek tayfa yüzünden gerginim annem babam kv gelecek hatta kızkardeşimde gelecek aileler zıt kutuplar. Eşim de devamlı aman arayı bulalım tatlı geçsin herşey diyor. Ama zaten tatsızlık çıksa kv den çıkar gelde bunu kabullendir. Doğuma mı gircem yoksa ara buluculuk mu yapcam anlamadım anasını satım
Benim ailem yanımda değil. Eşimlede konuştum ilk günler sadece görümcem gelecek bana bakmaya. İlk hafta kimseyi istemiyorum ziyaretçi olarak dedim sonradanda herkes tek tek gelsin dedim. Benimde sıkıntım eşimin bir arkadaşı var kimsesi yok gelir kalır çatı katını veririz yılda bir kere başka şehirde yaşıyor. Adam çok iyi biri varlığı yokluğu belli değil ama doğumdan sonra gelecekmiş. Onu düşünüyorum şimdi 2 günden fazla tahammül edemem ki. Birde emziricem bilmem ne olacak rahat edemem ki. En son geldiğinde yaklaşık 1 ay kaldı kriz geçiriyordum sıkıldım artık.Dışarı çıkıp vakit geçirdiği arkadaşıda olmayınca ses de çıkaramıyorum. 😒

Benim sat 18 Aralık. inşallah Doğum yarın. Doktor bana bile iki gün için erken dedi . 13 Eylülmü dediğimde erken olur 15 iyidir demişti düşün. Mutlak vardır bir bildiği. Erken alsa problem yaşasanız daha da zor olacak belki de. Olsun bakalım az daha dur Allah büyük vakti zamanı gelince olur inşallah
Kendi yorumum en erken 38+4 yani 10 gün öncesinde almayı tercih ediyorlar başka bir aciliyet yoksa. Benim de doktorum hep 10 gün öncesi şeklinde hesap ediyordu çünkü

Evet oyleymis ya bi oglum var ama 7 yil gecti unuttum ama onda az da olsa 30 gun olmustu diye hatirliyorum bunda boyle cok az surdu gibi gelince korktum acikcasi
Dr iyi temizlemiştir ondan az sürdü benim ilkinde 90 gün yoğun kanamam olmuştu. Bunda ilk günden beri pembe sümüksü bir şey geliyor. Sağlık ocağındaki ebe de doktorumda iyice içini temizledim ondan kanaman az geliyor dediler. Ara ara bir ped kadar kırmızı geliyor sonra yine pembe sarı renge falan dönüyor

Kızlar bebeğiniz mamayı biberonla içtikten sonra tazyikli bir şekilde hiç kustu mu? Bugün iki sefer mama verdim. Ikisini de kustu ama birini çok fena tazyikli bir şekilde çıkardı. Bütün gün ağladı zaten, kusunca rahatladı uyuyor simdi ama çok tedirgin oldum. 1 haftadır kullanıyoruz o mamayı, bugüne kadar hiç kusmamıştı. Mama aptamil bu arada.
Gaz yapmıştır canım

Hanımlar bende doğurdumm size yazdığım da meğer doğum başlamış normal doğum yaptım sorularınıza cevap verebilirim çok şükür evimize çıktık meme ile cebelleşiyoruz 😀🙃 dikişlerim var iyileşmeye çalışıyorum 😃
Allah analı babalı büyütsüm, darısı başımıza. Doğumunuzu anlatabilir misiniz:)

X