2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım bulantıda doğum belirtisi diyorlar ama hiç yasamadım.
Benim mide hep kötü olduğu için olsada anlamam.
Baska bir belirti varmı peki.
Başka belirti yok canım ama buraya yazdıktan kosa süre sonra şekerim 70lerin altına düştü şuanda da yüksek iyice dengesize bağladı benimki anlamadım bende
Evet son zamanlarda bendede var normalmiş dün doktora söylemiştim vücut yoruluyor ondan dedi. Soda yada gaviscon yatıştırıyor benimkini…
Şekerle alakalı bişey sanırım benimki bugün dengede tutmaya çalışıcam yarın direk dahiliye doktorumu arıcam
Bana da aralıklarla geliyor. Bende hamileliğim boyunca hiç bulantı yaşamamış insanım. Geçen gün olmuştu 2 gün üst üste bir de dündü sanırım yine oldu. Ben doğum belirtisine yordum ama seninki nedir bilemiyorum başka belirtin var mı?
Yok canım başka belirtim çarşamba randevum var artık o güne kadar şekeri filan dengeli em ya da yarın ilk iş doktorlarla konuşucam

Ben de son dönemlerde pek yaşamamıştım, öncesinde çok oldu ama. Bu sabah bulandı midem, ama artık bebek büyüdü ve kanala girmedi. Mideme baskı yapıyor dyr düşündüm. Yanma da yaşıyorum çünkü son zamanlarda ara ara. Doğum belirtisi de olabiliyor sanırım.
Bünyelerimiz alt üst oldu sanırım artık ne yapcam bilemedim çarşamba son kontrol zaten benim bebeğim önde gidiyor doktor 4 kiloyu geçecek dedi sanırım kendim de stres yapıyorum artık az kaldı diye 🤦‍♀️

Canim hayırlı uğurlu olsun, sağlıcakla büyüt inşallah kızını🥰 eğer meme emmeyi bilen bir bebekse sütüm yok diye sakın pes etme o çeke çeke getirir. İlk gün benim de gelmedi ama mutlaka memeye tuttum, ikinci gün akşama doğru artık gelmeye başladığını hissettim (ilkinde üçüncü gün gelmişti) bu sürede mama versem bile bebek emmeyi bildiği için memeyi hep verdim. Evet uçları yara oldu biraz tepinerek emzirdim ama 10 günden sesleniyorum çok şükür yoluna girdi herşey 🙏 hiç saat sınırı koyma, bebek ağladıkça ver. O zaten karnı agridikca refleks olarak emmek isteyecektir.
Canım gece 2 kez 20 ser ml mama verdi hemşireler. Ben sürekli emzirmeye çalışıyorum ama çok karşı koyuyor. Alınca bazen emiyor, bazen tutmuyor. Süt yok diye hircinlasiyor. Daha 24 saat bile olmadı doğalı tabi. Inşallah sütüm yetecek kadar gelir kızım da emer. Uykusuzluk ne fenaymış, zombi gibiyim şimdiden 🤭 Eşimle hep böyle uykusuz mu kalacağız diye soruyoruz birbirimize🤦‍♀️

Başka belirti yok canım ama buraya yazdıktan kosa süre sonra şekerim 70lerin altına düştü şuanda da yüksek iyice dengesize bağladı benimki anlamadım bende

Şekerle alakalı bişey sanırım benimki bugün dengede tutmaya çalışıcam yarın direk dahiliye doktorumu arıcam

Yok canım başka belirtim çarşamba randevum var artık o güne kadar şekeri filan dengeli em ya da yarın ilk iş doktorlarla konuşucam
Şekerin varsa bişey diyemicem şekerde yapar olabilir yani en iyi doktor evet 👍

Ben 9 aldır öksürüyorum ama boğulurcasına 11.kattan sanırım 1.kat komşuları duyuyordur..sorunum midem reflü gastririt ben ararsan var..boğazımda sürekli bir gıcık ..allah düşmanıma bile vermesin..şimdi korkum sezeryan sonra ne yapacam...valla dikişlerim atar..ama çare bulamadık..endoskopi yapılacak..mahvoldum kısaca
Bende de gastrit reflü var. 3. Aydan sonra mide ilacı verdi doktorum o kadar iyi geldiki anlatamam. Hamilelikte tek kabusum mideydi. Yemeklerden sonra gaviscon da alıyorum. Çok şükür bu zamana kadar geldik. Doğum sonrası öksürük azalır diye düşünüyorum. Hormonlarda tetikliyor mideyi. İnşallah geçer.

Bende de kasılmalar var artık sancilarda kasılmalar da hangisi gerçek hangisi yalancı bilmiyorum valla su gelince anlicam 😂
Yalancı diildir bak o ben de kendimde öyle sandım geç gittim, zor yetiştim, git şimdiden doktora
Ya düzenli olan bir ağrı olmadigindan anlıyorum karnıma sıcak su tutunca veya pozisyon degistirince geçiyor ☺☺

Bünyelerimiz alt üst oldu sanırım artık ne yapcam bilemedim çarşamba son kontrol zaten benim bebeğim önde gidiyor doktor 4 kiloyu geçecek dedi sanırım kendim de stres yapıyorum artık az kaldı diye 🤦‍♀️
Ben de çok stresliyim ya. Annem geldi yanıma iki gün önce. Dün sıradan geçirdim herkesi evde 2’şer tur. En sonunda annem bozulup yatmaya gitti 😏 üzüldüm de, kadın kendi düzenini bırakıp geldi benim için. Ama tutamıyorum kendimi 😕 stres de doğumu geciktirebilirmiş 😃 ama doğum gecikiyor diye stresliyim. Tam bir çıkmaza girdim 🤣🤣

Oh oh ayakta olan minnaklar nasılsınız yalancı sancı yaşıyorum hemde bu saatte 😀 siz napiyonuz

Şuan nasıl bir his var? Adet sancısı gibi mi?

Geçmedimi hala sancın…?
Ben de gece adet sancısı gibi bir sancıyla uyandım. Az önce yne oldu ama öyle saniyelerle geçmiyor, 5-10 dk kalıyor. Başka bir şey de yok zaten. Böyle başlamaz değil mi? Bugün eşimin doğum günü. Geleydi minnoş, doğum günü hediyesi olurdu 🥳

Ben de çok stresliyim ya. Annem geldi yanıma iki gün önce. Dün sıradan geçirdim herkesi evde 2’şer tur. En sonunda annem bozulup yatmaya gitti 😏 üzüldüm de, kadın kendi düzenini bırakıp geldi benim için. Ama tutamıyorum kendimi 😕 stres de doğumu geciktirebilirmiş 😃 ama doğum gecikiyor diye stresliyim. Tam bir çıkmaza girdim 🤣🤣
Birde son günler çabuk geçer derler. Geçmiyor ya , çok sıkıldım evde oturup kaplumbağa gibi iş yapmaktan. Tek aktivitem akşamları yürüyüş onuda iki gündür yapamıyorum ☹️

Arkadaşlar hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Tek tek cvp yazmayı çok isterdim ama emzirmeyle ilgili savaş halindeyiz. Epiduralin uyuşukluğu geçince sonda çıktı ama öyle çok acılı bir şey değil. Bir anda çekiliyor zaten. Depend in en büyük boyunu alın rahat edin. Ben m almışım 80 kiloya çıkınca yırtıldı. Alt kısmını kesip büyük beden çamaşıra koydum. Yan yatış yastığını getirdim hastaneye. Kolaylık oldu. Gecelik çok rahat oluyor. Aklıma gelenler bunlar şimdilik.

Ben de gece adet sancısı gibi bir sancıyla uyandım. Az önce yne oldu ama öyle saniyelerle geçmiyor, 5-10 dk kalıyor. Başka bir şey de yok zaten. Böyle başlamaz değil mi? Bugün eşimin doğum günü. Geleydi minnoş, doğum günü hediyesi olurdu 🥳
Hiç belli olmaz birden de gelebilir. Sadece kasık sancısı değil bel ve karnın komplesi ağrıyor o kadar değişik bir ağrı ki hemen anlarsın doğum sancısı olduğunu 😬

Birde son günler çabuk geçer derler. Geçmiyor ya , çok sıkıldım evde oturup kaplumbağa gibi iş yapmaktan. Tek aktivitem akşamları yürüyüş onuda iki gündür yapamıyorum ☹️
Sorma ya, bir şeyden keyif de alamıyorum artık. Varsa yoksa doğum derdim. Beklemek dışında da bir şey yapamıyoruz. İyi ki burası var 🥰

Arkadaşlar hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Tek tek cvp yazmayı çok isterdim ama emzirmeyle ilgili savaş halindeyiz. Epiduralin uyuşukluğu geçince sonda çıktı ama öyle çok acılı bir şey değil. Bir anda çekiliyor zaten. Depend in en büyük boyunu alın rahat edin. Ben m almışım 80 kiloya çıkınca yırtıldı. Alt kısmını kesip büyük beden çamaşıra koydum. Yan yatış yastığını getirdim hastaneye. Kolaylık oldu. Gecelik çok rahat oluyor. Aklıma gelenler bunlar şimdilik.
Aman besle bebeğini onunla ilgilen sonra yine bol bol konuşucaz nasılsa gazı var sancısı var diye 😂

Hiç belli olmaz birden de gelebilir. Sadece kasık sancısı değil bel ve karnın komplesi ağrıyor o kadar değişik bir ağrı ki hemen anlarsın doğum sancısı olduğunu 😬
Belimde de vardı gece, hatta ayaklarıma kadar ağrıyordu, çok ilginçti. Ama dün çok yoruldum sanırım. Yine de çok mutluyum bu ağrılarla, hiçbir şey yok çünkü, en azından bir şeyler hissediyorum 😂 ama sanırım doğum değil 😬

Belimde de vardı gece, hatta ayaklarıma kadar ağrıyordu, çok ilginçti. Ama dün çok yoruldum sanırım. Yine de çok mutluyum bu ağrılarla, hiçbir şey yok çünkü, en azından bir şeyler hissediyorum 😂 ama sanırım doğum değil 😬
Sürekli yürüyüş yap. Eğer yapabilirsen. Benim arkadaş geçen yıl doğum yaptı 42. Haftada. Ama hiç yürümedi yormadı kendini birde 3. Doğumuydu . Egzersiz ve yürüyüş çok faydası var. Belden kadıktan karına vuruyor işte yavaş yavaş başlıyor belkide.

X