2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çok kötü şeyler okudum rabbim sabır versin, cennette size şefaatçi eylesin yavrumu inşallah. Zor ve ağır sınav ama rabbimin daha güzel planı vardır inşallah tezzamanda daha hayırlı evlat verecek rabbim

Kızlar bende su gelmesiyle hastaneye gittim, yatış verdi doktor 1 cm açılma ile..akşama 5 cm oldu ama sancı yoktu. 24 saat bekledik açılma 5 te kaldı sancı da yoktu, suni sancı verdi 30 saat e kadar bekledik doğal doğum için ama maalesef olmadı doktor da bebeği riske atmak istemedi sezeryan ile minik emanetimize kavuştuk dün öğleden önce 🤲🏻hamd olsun.ama sezeryan berbat birşey gerçekten beni çok etkiledi kasıldım hala da tam toparlayamadım lütfen duanızda eksik etmeyin

Kızlar bende su gelmesiyle hastaneye gittim, yatış verdi doktor 1 cm açılma ile..akşama 5 cm oldu ama sancı yoktu. 24 saat bekledik açılma 5 te kaldı sancı da yoktu, suni sancı verdi 30 saat e kadar bekledik doğal doğum için ama maalesef olmadı doktor da bebeği riske atmak istemedi sezeryan ile minik emanetimize kavuştuk dün öğleden önce 🤲🏻hamd olsun.ama sezeryan berbat birşey gerçekten beni çok etkiledi kasıldım hala da tam toparlayamadım lütfen duanızda eksik etmeyin
Canım gözü aydın allah analı babalı büyütsün inşallah 🙏 neden sezeryan etkiledi seni bi problem mi yaşadın

Çok şükür sağlıcakla kucağına almışsın minik emanetini. Gözünüz aydın. Sezeryan berbat dediğin için merak ettim. Genel anestezi mi, epidural mi oldu? Sana bu kadar kötü hissettiren şey nedir? Geçmiş olsun. Iyilesme sürecin hızlı olur inşallah.

hayırlı olsun sağlıkla büyütün inşallah. belki normal olsa daha zor olacaktı. demek hayırlısı senin için iyisi böyleymiş. sağlığınız olsun da gerisi geçer inşallah.

Geçmiş olsun canım inşallah çıkmaz tekrar korkma Rabbim korusun bebişleri 🤲 beni de doktor korkuttu çok kilo vermiş sarılık olabilir dedi kanda bakıldı çok şükür 7 çıktı sonuç Cuma günü sadece gözünü kontrol edicem dedi şuan gözünde yok gibi bilmiyorum bir sürü kan aldılar çocuktan zaten ne kadar kanı varki olanı da aldılar şekerine falan baktılar alet bozukmuş başka bir alet getirdi onunla baktı kaç kez deldiler çocuğumun topuğunu topuk kanı iki kez alındı yapılan testlerde hiçbir şey çıkmadı tamam bakmak zorundalar ama boşu boşuna hırpaladılar bebeğimi elinden kan alırken çok zorlandı hemşire en sonunda tüpü eline bastırarak aldı mosmor oldu minicik eli ben hüngür hüngür ağladım bebek ağlıyor ben ağlıyorum herkes bize bakıyor eşim de çok üzüldü bana sarılıp teselli etti eve geldik bir de ateşi çıktı kalın giydirmişiz sıcakta bebeği resmen yakmışız ince giydirdik geçtin çok şükür o gün çok kötü bir gündü ilk bir hafta çok acemilik çektim şimdi daha iyi kuzucuğum yarın kontrolümüz var bakalım ne diyecek doktor inşallah kilo sorunu yoktur
2 sarilik degerinden biri sınırda diye elinden kan aldilar, damar yolunu bulamadiklari icin iki kez deldiler kuzumu, o agladi ben agladim valla. Ayni sonuc ciktigi ama yuzunde sarilik ibaresi olmadigi icin doktor tam karin ultrasonu istedi, safrada sizma olabilir diye.
Her seyi yasayarak ve deneyerek ogreniyoruz iste.
Saglik ocaginda bana da kilo alimi az dediler, bakalim ne yapacagiz?

Hanımlar 38+1 deyim, bebeğimin hareketleri birkaç gündür çok yavaş. Bazen bir defa hızlanıyor kıpır kıpır, ama genel olarak yavaş. Böyle olan var mı? Doktorum da izinde aksi gibi, son haftada bunun normal olduğunu biliyorum ama yine de kafama takıyorum bazen. Acaba acile gitsem mi diye düşünüyorum

Ben biraz panik yaptım. Çnceisnde. Var olan yorgunluk üstüne panikle.birleşince operasyon esnasında kötüleştim bi 10 dk kadar uyutuldum, vücudum biraz kontrolden çıktı yani 🤭🙈 sonrasında da ilk yürümede yine kasıldım zorlandım hamd olsun ama iyiyim şuan en azından yürüyebiliyorum hastane yada doktorla alakalı değil biraz benimle alakalı

Hanımlar 38+1 deyim, bebeğimin hareketleri birkaç gündür çok yavaş. Bazen bir defa hızlanıyor kıpır kıpır, ama genel olarak yavaş. Böyle olan var mı? Doktorum da izinde aksi gibi, son haftada bunun normal olduğunu biliyorum ama yine de kafama takıyorum bazen. Acaba acile gitsem mi diye düşünüyorum
Bebek kanala girince hareket azalıyormuş. Doktor bana bebek kanalda hareketi az olacak endişelenme demişti o yüzden

İyi ki sezaryen diye bir şey var. Normal doğum gördüğünüz gibi bir problem oluyor ve sezaryenle kavuşıyor insanlar yavrularına, eskiden olan normal doğumlar yok artık, suni sancılar 20-30 saat açılmasız sancılar, bebeği riske sokuyor resmen. Allah herkese hayırlısıyla sağlıkla kavuşmayı nasip etsin. Şekli önemli değil!

Senin enerjini ortak kullandığınız için acaba yorulmuş olabilir misin? Biraz bişiler yiyince dinlenip falan takip et istersen öyle mutlaka bir hareket oluyor.

Geçmiş olsun canım inşallah çıkmaz tekrar korkma Rabbim korusun bebişleri 🤲 beni de doktor korkuttu çok kilo vermiş sarılık olabilir dedi kanda bakıldı çok şükür 7 çıktı sonuç Cuma günü sadece gözünü kontrol edicem dedi şuan gözünde yok gibi bilmiyorum bir sürü kan aldılar çocuktan zaten ne kadar kanı varki olanı da aldılar şekerine falan baktılar alet bozukmuş başka bir alet getirdi onunla baktı kaç kez deldiler çocuğumun topuğunu topuk kanı iki kez alındı yapılan testlerde hiçbir şey çıkmadı tamam bakmak zorundalar ama boşu boşuna hırpaladılar bebeğimi elinden kan alırken çok zorlandı hemşire en sonunda tüpü eline bastırarak aldı mosmor oldu minicik eli ben hüngür hüngür ağladım bebek ağlıyor ben ağlıyorum herkes bize bakıyor eşim de çok üzüldü bana sarılıp teselli etti eve geldik bir de ateşi çıktı kalın giydirmişiz sıcakta bebeği resmen yakmışız ince giydirdik geçtin çok şükür o gün çok kötü bir gündü ilk bir hafta çok acemilik çektim şimdi daha iyi kuzucuğum yarın kontrolümüz var bakalım ne diyecek doktor inşallah kilo sorunu yoktur. Anne sütü ile 2 saati, mama ile 3 saati geçirmemeye dikkat et. Gak guk dedikçe memeyi vermeye çalış. Meme için besleme saati diye birşey yok diyor Doktorlar en hızlı kilo alımı bol besleme ile oluyor bu dönemde. Zaten çok minik çeneleri olduğu için yoruluyorlar 😔 çok sıcak tutmak bebekte sıvı kaybına neden olur. Şu an hepimiz birşey ile uğraşıyoruz. Allah yardımcımız olsun. Bizde de kilo alımı iyi ama sarılık yüksek 😔

X