2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hanımlar sezeryan sorunsuz geçti doruk 3.180 gr 48cm doğdu koca kafalı 😅 emmeyle ilgili biraz sorun yaşıyoruz ama sezeryan ağrımdan dönemiyorum ondan birkaç saate o da bir nebze düzelir inşallah.
Canım hayırlı olsun Rabbim saglıcakla buyutmeyı nasıp etsin 🥰 sana da acil şifalar versin, bol bol sütlerin olsun inşallah ❤️

Içim yaniyor yenidogan katinda odam, su an yan odadan bebek aglamalari geliyor. O agliyor ben agliyorum. Bu yangin nasil gececek bilmiyorum. Nolur dua edin bana dayanamiyorum.
DOktorlar çok duşuncesiz benide koymuşlardı hemşireler dedi keşke bu hastayı buraya koymasaydınız ama doktorun ayarlaması gerekyordu ayarlamamıştı Rabbim yardımcın olsun herşeyde bir hikmet vardır öyle duşun Kuranda Hızır ile musa peygamberin yolculuğu var onu okuyun ya buyuseydi sonra kayıp olsaydı emin ol daha zor olurdu hayatta herşey oluyor maalesef Rabbim gereken sabrı verir inşaallah uzun ömurlu ikişerli uçerli yavrular versin inş

Valla bezdiriyo insanı normal doğum fanatikliği ve sezaryen kötülemeler. Kimse bayılmıyor yani kaç kat kesilmeye, uyuşturulmaya, ama gerekli ve bence büyük bir nimet. Nice anne bebek kurtulurdu daha önceleri olsaydı. 1 gün boyunca sancı çekip de ya da suni sancıyla normal doğuran mı varmış eskiden yeni yeni mevzular bunlar. Eskiyi 2021 yılına uydurmak istemenin sonu hep hüsran. Bana perinatolog küçük bebeklere normal doğum travması yaşatmak en akılsız iş demişti. Ama sorsan normalcilere küçük olunca daha kolay doğurursun, peki bebeğin alacağı riskler, fikir yok.
Hiç sorma aynen de öyle bir de bebek için daha sağlıklı denmez mi yahu ne ilgisi var sağsalim doğunca ikisi de sağlıklı yerine göre. Çağın nimetlerinden faydalanmak lazım . Ayrıca küçük bebek daha zor normalde kendini ittiremiyor gücü yok yazık . Bana o kadar yorumlar geldiki neymiş normal doğan bebek hayat boyu mücadeleci olurmuş. Yok neymiş vajina kısmından geçince oradaki organizmalar sağlık katarmış ne sağlığı iki aydır leş gibi mantarla mücadele ediyorum . Bir siğil faktörü olsa orda bebek için aşırı tehlikeli. Bazı şeyleri çok dert etmemek lazım

Sezeryana karşı olan bi topluluk var sanki sezeryan ile doğurunca doğum yapmamış oluyorsun ağzının ortasına vurasım geliyor öyle konuşanlara çıkmıyor kardeşim işte normal napalım yırtınalım mı hele bide ayyy sezeryan mı ben normal doğurmuştum çok uygundu ne göbek kaldı ne bişey diyenleri sallandırasım geliyor 😂😂
Ay sorma bacım sorma yaaa . Benim kv şey demişti adı üstünde normal doğum yani sezeryan anormal oluyormuş 😁 kaynanamın annesi de biliyor sezeryan yapılacağıno arada beni arıyor soruyo inşallah bir avazda diyo avaz yok illa avaz istiyorlarsa ben kendilerine avazım çıktığı kadar bağıracam 🤣 sezeryanla alınan bebek ağlamazmış doğum esnasında ciğerleri tam gelişmezmiş öyle şeyler duydum ki Allah tan eşim normal doğum istemiyor riske atmamak için yoksa her biri bi yandan muhalefetti ayıp yok yani ben yapamam korkuyorum

Ay sorma bacım sorma yaaa . Benim kv şey demişti adı üstünde normal doğum yani sezeryan anormal oluyormuş 😁 kaynanamın annesi de biliyor sezeryan yapılacağıno arada beni arıyor soruyo inşallah bir avazda diyo avaz yok illa avaz istiyorlarsa ben kendilerine avazım çıktığı kadar bağıracam 🤣 sezeryanla alınan bebek ağlamazmış doğum esnasında ciğerleri tam gelişmezmiş öyle şeyler duydum ki Allah tan eşim normal doğum istemiyor riske atmamak için yoksa her biri bi yandan muhalefetti ayıp yok yani ben yapamam korkuyorum
Çevremizde hep olacak şeyler bunlar ya anne olacak olan benim nasıl istersem öyle doğrurum yani bizde de mama mevzusu olay oluyor eşim dahil çok şartlama kendini falan diye diyorum annesi benim hem mama hem anne sütü ilk zamanlar için çok önemli bence şakır şakır gelmiyor yani 2-3gün aç mı kalsın bebem karışmayın şimdiden diyorum tamam sen nasıl istersen diyorlar ama fikirlerini söylemekten geri kalmiyorlar tabi 😅

Bitane örneği de benim kuzenimdi 40 haftada normal doğum yapmış ayyy ben normal doğurdum çok rahattı bana sen elli tane de doğurursun dediler sezeryan kötü ya göbek kalıyor vs vs o an ağzının ortasına vurmamak için zor tuttum kendimi bide lohusasın bu gitsin yoksa parçalıcam bunu demiştim 😂 ciğerleri nasıl gelişmezmiş acaba kızımı da sezeryanla doğurdum 37+6 da maşallah iyiydi olmayınca napıcan anacım başka neremizden çıkaracaz çocuğu 😂

Çevremizde hep olacak şeyler bunlar ya anne olacak olan benim nasıl istersem öyle doğrurum yani bizde de mama mevzusu olay oluyor eşim dahil çok şartlama kendini falan diye diyorum annesi benim hem mama hem anne sütü ilk zamanlar için çok önemli bence şakır şakır gelmiyor yani 2-3gün aç mı kalsın bebem karışmayın şimdiden diyorum tamam sen nasıl istersen diyorlar ama fikirlerini söylemekten geri kalmiyorlar tabi 😅
Ben doğurduğum gün kendime gelmeye çalışıyorum hastane odasında ayy sütün gelmiyor demişlerdi o anki tepkim çok kötü olmuştu al sen emzir ozaman neremden çıkartayım diye bağırmıştım 😂 benim sütüm hep damla damla geldi yetmedi bebeğime 3 gün emdi sonrasında mamayla büyüdü ee ne oldu şimdi anne sütü almadı diye büyümedi mi çocuk büyüdü böyle çok bilmişlik yapanları gırtlaklayasım geliyor 🤷‍♀️

Mama mevzusu bizde de oldu bacım 😁 hala da oluyo kv dakka başı inşallah sütün yarar da diyor . Ben eşime dedim süt başta çok gelmeyebilir mama da bulunduralım sarılık etmeyelim dedim açlıktan. Bizde kan uyuşmazlığı da olduğu için sarılık riski daha fazla. Şakır şakır süt gelecek sanki. Benim kv eşimi 2 yaşına kadar emzirmiş doktor bile diyomuş senin sütün çok besleyici diyormuş ona 🤣 açıp emmiş sanki töbe . Diyoki şakır şakır süt akıyodu diyo. Nasıl psikolojiye girdiysem geçen gün rüyamda göğsümden süt fışkırıyodu içimden diyodum ki rüyada. Kv bin süt gibi karşıya fışkırıyo diyodum rüya içinde dalga geçiyodum ya 😅

Bitane örneği de benim kuzenimdi 40 haftada normal doğum yapmış ayyy ben normal doğurdum çok rahattı bana sen elli tane de doğurursun dediler sezeryan kötü ya göbek kalıyor vs vs o an ağzının ortasına vurmamak için zor tuttum kendimi bide lohusasın bu gitsin yoksa parçalıcam bunu demiştim 😂 ciğerleri nasıl gelişmezmiş acaba kızımı da sezeryanla doğurdum 37+6 da maşallah iyiydi olmayınca napıcan anacım başka neremizden çıkaracaz çocuğu 😂
Ay demekki çok açılması olmuş herkesin çatısı bir değilki bu insanın elinde değil 😁 alakası yok sezeryanda da önlem alırsan kalmaz göbek korseni tak gediğine içtiğine biraz daha dikkat et ya da kalırsa da kalsın yaaa . Valla bu bebeklerin 2 çıkış yolu var 3. Bir şık yok yani😁 yapabilen normal yapar yapamayan cerrahi yöntemle yapar kıyas kabul etmez ki . Şuan gördüğümde o hanımlar normalle gidip sezeryanla dönüyorlar olmayınca zorlamanın manası yok

Selam herkese. Doktor kontrolümüz vardı bugün. Suyu iyi, kalp atışları, hareketleri iyi. 39+1’deyiz. 3.550 olmuş kilo, kafa boyu da sınırda dedi doktor. Rahim ağzında kısalma yok, açıklık yok, kanala girmemiş vs, durum aynı yani. Bir hafta daha %99 gelmez dedi. Haftaya 40+2’de tekrar kontrol var, seçeneklerimizi konuşuruz o zaman dedi.
Membran sıyırma konusunu sordum, bir bölge gösterdi, orada 1 mm de olsa bir ayrışma olmalı ki, biz o işlemi yapabilelim dedi, bende yapışık. İkinci üçüncü gebeliklerde orası zaten ayrık oluyor ve bu işlem yapılabiliyor dedi. Suni sancı için de, rahim ağzının yumuşaması vs lazım ki sancı işe yarasın dedi, yoksa sadece boşu boşuna acı çekersin dedi. Tabi istiyorsan yine de deneriz ama bir işe yarayacağını hiç sanmıyorum dedi. Dolayısıyla henüz beklemek dışında bir seçeneğimiz yok.
Haftaya cumartesiyi bekliyoruz heyecanla 😕

Kızlar bende su gelmesiyle hastaneye gittim, yatış verdi doktor 1 cm açılma ile..akşama 5 cm oldu ama sancı yoktu. 24 saat bekledik açılma 5 te kaldı sancı da yoktu, suni sancı verdi 30 saat e kadar bekledik doğal doğum için ama maalesef olmadı doktor da bebeği riske atmak istemedi sezeryan ile minik emanetimize kavuştuk dün öğleden önce 🤲🏻hamd olsun.ama sezeryan berbat birşey gerçekten beni çok etkiledi kasıldım hala da tam toparlayamadım lütfen duanızda eksik etmeyin

Hanımlar sezeryan sorunsuz geçti doruk 3.180 gr 48cm doğdu koca kafalı 😅 emmeyle ilgili biraz sorun yaşıyoruz ama sezeryan ağrımdan dönemiyorum ondan birkaç saate o da bir nebze düzelir inşallah.
Gözünüz aydın 😍 darısı kalan bizlerin başına 🙃 sağlıkla gelsin minikler 🙏

Ben doğurduğum gün kendime gelmeye çalışıyorum hastane odasında ayy sütün gelmiyor demişlerdi o anki tepkim çok kötü olmuştu al sen emzir ozaman neremden çıkartayım diye bağırmıştım 😂 benim sütüm hep damla damla geldi yetmedi bebeğime 3 gün emdi sonrasında mamayla büyüdü ee ne oldu şimdi anne sütü almadı diye büyümedi mi çocuk büyüdü böyle çok bilmişlik yapanları gırtlaklayasım geliyor 🤷‍♀️
Valla süt gelirse iyi olur gelmezse de oturup ağlayacak değilim aç kalacak hali yok mamayla da büyüyen çocuk çok böyle şeyleri lohusa anneye sorunmuş gibi aksettirmemek lazım . Ben kendim 20 gün emdim mamayla büyüdüm 30 yaşındayım şükürler olsun kışın soğuk aldığımda grip olurum en fazla başkada rahatsızlığım yok 😅

Bende sezaryen sonrası normal doğum olsun diye uğraşacaktım ama şuan sağ sağlim gelsin de alttan mı gelmiş üstten mi önemli değil. Fazla anlam yüklemiyorum artık. Sonuçta ilk sezaryen benim isteğimle olmadı. Sezaryen doğum yapmak suç değil. Ama işte sezaryenle doğan bebeler çok hasta oluyor felan diyorlardı kendi oğlum çok şükür hastalanınca bile hemen atlatır o yüzden hiçbir doğum şekli için ısrarcı olmuyorum sağlıklı bir şekilde kavuşmak önemli

Selam herkese. Doktor kontrolümüz vardı bugün. Suyu iyi, kalp atışları, hareketleri iyi. 39+1’deyiz. 3.550 olmuş kilo, kafa boyu da sınırda dedi doktor. Rahim ağzında kısalma yok, açıklık yok, kanala girmemiş vs, durum aynı yani. Bir hafta daha %99 gelmez dedi. Haftaya 40+2’de tekrar kontrol var, seçeneklerimizi konuşuruz o zaman dedi.
Membran sıyırma konusunu sordum, bir bölge gösterdi, orada 1 mm de olsa bir ayrışma olmalı ki, biz o işlemi yapabilelim dedi, bende yapışık. İkinci üçüncü gebeliklerde orası zaten ayrık oluyor ve bu işlem yapılabiliyor dedi. Suni sancı için de, rahim ağzının yumuşaması vs lazım ki sancı işe yarasın dedi, yoksa sadece boşu boşuna acı çekersin dedi. Tabi istiyorsan yine de deneriz ama bir işe yarayacağını hiç sanmıyorum dedi. Dolayısıyla henüz beklemek dışında bir seçeneğimiz yok.
Haftaya cumartesiyi bekliyoruz heyecanla 😕
Maşallah miniğine 🥰🧿🙏🏻 Kendisi gelmek istemezse çok bekletme istersen

X