2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kötü ihtimalleri bilince gerçekten ikilemde kalıyor insan. Benim bebeğimin de kilosu önden gidiyordu, sonra normale döndü. Normal doğumu yaşamayı çok istiyordum, bebek için de daha sağlıklı. Ülkemizde sezeryan doğum çok yaygın. Doktorlar da kolaya kaçıyorlar. Dogum esnasında bakılacak çatıya daha erken bakıp, bir yol çiziliyor. Belki doğumda esneyecek. Bu yüzden insan emin olamıyor. Kendi doktoruma güveniyorum ama yine de insanın aklında gerçekten doğuramaz mıyım diye bir tereddüt oluyor.

Şu an kaç haftalıksın normal bekliyorsun sanırım ben şu an 37+4

Hanımlar bişi sormak istiyorum cumartesi çatı muayenesi olacam ama bebek haftasına göre öndeydi en son 36+5 de 3260 gramdı normal doğum olmaz gibi dedi doktor olmaz mı ki gerçekten
Doktor neye göre dedi kilo için sadece böyle demesi çok sağlıklı değil gibi bugun bana 3650 dedi biraz fazlamı dedik 3590felan dedi ama engel değil dedi 38+2 yim

Hayatta hiçbirşeyin garantisi yok doktorların sebep koyamadığı bahaneler ile kayıplar oluyor 22 haftada bebeğimi kaybettiğimde birşey diyemedim kendime çunku içimdeki bebeğim ile gelecek hayalleri kurmamı birşey etkiliyordu trkrar hsmile kalınca uç ay sonra o his gine içimdeydi arkaya atsamda gelecek hissi oluşmuyırdu sanki bunuda kaybedeceğim hissi vardı ve doktorun bir sayfa yazdığı raporda biran kendime gelemedim ama içime bir ferahlık gelmişti o kadar buyuk ve şoktan sonra bir dayanma gucu grldi zaten hayata tutunamayan bebeğimi doğurdum duygularımı geriye ittim ve onunla dokuz ay bağ kurmadan yaşamaya çalıştım nstden ulttasondan korkup çırpınışlarını hissettim ama geriye itttim benim sabrımı öncesinde bildirerek vermişti rabbim hem his hemde sorunları ama tam kucağına alacakken böyle bir acı ile karşılaşmak çok ağır olsa gerek komşum ve teyzem yaşadı bir gun yaşadı bebekleri benimde bazen bu duşunceler aklıma grliyor ama sonra ya daha buyurse kaybedersem o zaman daha acı oluyor arkadaşa söyleyeceğim tek şey artık o bir fert olduğunda fuyguları mutluluğu sevinçleri olduğunda kaybetmek en acısı böyle bir kaybın yada kaybımız olmaması için rabbime dua etmek teselli bulmak rabbim sağlıklı ömrun bıyunca seninle yaşacak hayırlı evlatlar verir inş sana tavsiyem plsenta aytılmalarında bir çok neden oluyor tedavisi olacak bir durum olabilir iyşce araştırıp tedavi olduktan sonra tekrar gebe olman bu sayfada bir çok kişi yılmadan denedi

Canım nedenir ne söylenir bilmiyorum

Daha önce yaşadığım erken kayıplardan korkularım hiç geçmedi şimdi okuyunca dondum kaldım dahada korktm rabbim sizi cennetinde buluşturacak Allahım sana sabırların en büyüğünü versn iyice korkmaya başladım hadi kızlar bu geve cuma geces hepimiz arkdşa dua edip birbirmze dua edelim inşirah suresi dinleyelm okuyalım bol bol rabbm korktuklarımıza uğratmasın hepmz sağlıkla kavuşalm dusnızı eksk etmesn bugünn dualarm hepnize bütün bekleyenlere olacak

Çatı muayenesi oldunuz mu
Bir doğumum yada iki doğumum var hiçbirinde çatı muanesi olmadım çatıda kafa buyukluğunde tereddut ediyorlar ma ondada kemikler iç içe geçtiği için sığıyor stres yapmayan bebekler için kilo sorun değil her zaman kuvvetli ve hareketli bebek dönuşleri iyiyaparak doğmak istiyır ama stresli durumlar hem bizi hemde bebeğimizi etkiler kilo olmayabilir bebeği stres yapan annne birkaç dogumdannsonra sezeyan oldu benim bebeğimde kasılmalardan etkileniyor gibime gelyor doktora söyledim ama her kasılmadan sonra hareket ediyor o zaten hareketli dedi tabi dogum anında bakıp görup yaşaycağız ben butun bu ihtimalleri değerlendirsin diye bu doktora gidiyorum yuksekte dogum ucreti ödeyeceğim çokta uygun doktorlar seçebilirdim ama bana her ihtimali gören kaçırmayan doktır istedim buna rağmen birşeylerters olursa rabbimin bileceği sende içini frah tut çoğu doktor dogumum zordu şöyle böyle denmemesi için insanları bence kesiyorlar doktorlar kadar iyi ticaretçi yok hiç indirim yapanını gördunuz mu yok birkaç doktırla göruş eğer aklında soru işareti varsa derim

İnşirah suresi ve insikak süresinde okuyalım doğum için inşikak sureside okunmalı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…