2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben geçirdim canım baya da ağır geçirdim. Pandemi hast. Doktor doğunca yoğun bakıma girebilir vs diye korkuttu ama kendi doktorum doğuma kadar zaten bir sürü zaman geçmiş olucak öyle bir ihtimal olacağını düşünmüyorum dedi. Bebekte hasar bırakma durumu içinde daha bizim üzerimizde bile nasıl bir etkisi var bilmiyoruz anne karnındaki bebek için de bir şey demek anlamsız oluyor dedi. Ben gecireli 3 ay oluyor bebeğim su ana kadar gayet iyi herhangi bir sorun yok ama doğup büyüyünce göreceğiz. Bizde bile nasıl hasar bırakacak bilemiyoruz tabiki.

Çok rahatlatıcı konuşuyorsun yumuşadım hee valla ben inadımda kararlıyım almıcam kimseyi eve, buyursun gelsin kapıyı izlesin kendi kafasına göre gelirse de ya tamam iyiliği için yardım teklif edersin başka ama bunların yaptıkları daha başka bir şey hiç iyi niyet hissetmiyorum açıkçası ben sözlerinden. Kaynanamın ortanca oğlu hala onlarla kalıyor onun da yeni 1 yaşına girecek oğlu var sürekli hasta bebek daha ona bakamıyorlar bana neyin bilmişliğini taslıyorlar anlamış değilim

Ben en son kayınvalidem böyle bir tavır sergilemeye çalıştı bende dedim ki yapması zevkli olan şeye bakması daha da zevklidir dedim o gün bugündür bişey demiyor umursamıyorum artık beni kırmaya çalışanı ben de susturuyor artık çünkü benim moralim bebeğime lazım

Çok iyi lafmış ya çok beğendim

Çok teşekkürler beni öyle gördüğün için açıkçası ben eksiklerim olduğunu elbette biliyorum ama her bebek farklıdır bazı şeyleri çocuğumu kucağıma almadan nasıl bilebilirim ki kim bilebilir ki bunu o doğduğunda ben bir sürü şey yapmak istesem bile bunların devam edip etmeyeceğine de gene bebek karar verir hiç bir ebeveyn çocuğunu zorla çocuğun huzursuz olduğu şekilde büyütmez büyütemez sonuçta. Özellikle kaynanam inatla onunla derdim var herkesi alıcam eve onu almıcam sanıyor çıldırıyorum ya hayır beni darlıyor bana lafı yetmeyince eşimi darlıyor bana göstermeyeceksiniz beni istemiyor musunuz diye

Laf çok iyiymiş inat etmeye devam ederse düşüneyim ben bi ben şey dedim bebek çok bakmak istiyorsan yapın nurgüle kardeş hayır evde bebek de var yok değil yani

UkaderU Canım son günlerde görünmüyorsun. Her şey yolunda mı? Iyi misin?
Canııım sağol dikkat edip ve sorduğun için gayet iyiyim şükür bi sıkıntım yok son sipariş işlerimi bitiriyorum o yüzden pek giremedim artık bu hafta sonundan itibaren sessiz sakin bekleyeceğim yarın kontrolüm var bakalım doktor ne diyecek 35+3 üm bugün sanırım daha var gibi görünüyor bana

Ben de çok kafaya takarım, dert ederim böyle şeyleri. Pek yönetmeyi de beceremem. Çok iyi anlıyorum seni. Mümkünse eşin yönetsin kv ile ilişkiyi, onlar birbirine küsmez ama sen kötü olursun. Herkes çok güzel şeyler yazmış zaten. Mümkün olduğunca kafana takmamaya çalış. Bir şey sebebiyle endişelendiğimiz durumların toplamı, başımıza gelenden çok daha fazla oluyor genelde. Akışa bırakmaya çalış, kafana taktığın kadar kötü olmayacak büyük ihtimal

Çok iyi lafmış ya çok beğendim
Ben eşimin memlekete geldim 2 yıl oldu evleneli valla bana laf söylemeyi öğrettiler çünkü bazen dozunu kaçırmayınca onlar seni cahil gelin yerine koymaya çalışıyorlar baktım olmuyor bende arada ayar veriyorum hemde gülerek söylüyorum hiç bozuntuya vermeden bunu da onlardan öğrendim

Hayatta yapmaz kaynanam öyle bir şey kadın her şeye karşı test yaptırmaz karantinaya da ayıp olur gelene diye girmez düşün bak yürüyecek halim yok diye dolanır evde ama biri düğün desin hemen gider işine gelince öyle hareketli ki sorsan akraba ayıp olur. Eşimle konuştuğum için hala kavga çıkarmadım zaten yoksa şimdiye dördüncü kavgayı ediyorduk kaynanamla çok şükür eşim çok destek oluyor haksızsam haklıyım demez ama şuan haklıyım annesiylr konuşuyor sürekli anlasın diye de işte kadın zor yapacak bir şey kalmıyor bize

Benim kaynanam bakalim ne yapacak pek karışacagını düsünmuyorum ama sadece bana sarı dulbent ort sarilik olmasin dedi bende doktor örtmeyin diyor dedim tamam dedi. Öyle her halta karışan bir kadin degil Allahtan. Asil korkum benim eşim herseye cok karisir bu boyle su soyle olsun diye benim asil kaynanam eşim sanirim

Şu işi öğrenebilsem, net hayat kalitem yükselir. Hayranım senin gibi insanlara. O pratik zeka yok bende ama, iş olur biter sonra gelir aklıma. Ama not aldım bunu, yeri gelirse gelişine yapıştıracağım

Hadi bakalım beybi yarın kontrolüm var benim senin ne zaman 23 ü atlatıp terazi yapalım minikleri
Hadi hayırlı ve güzel haberlerle gel yarın. Minnoş çok iyi olsun. Benim 7sinde kontrol doktor tatilde. Göbeğin ne alemde canım? Benim çok aşağıda zaten aşağıdaydı iyice inmiş. Bi de iştahım sıfır, hiçbi şey yemek istemiyorum.

Neden bakamayacakmışsın ki halt etmişler tabiki de bakarsın hem de pekala
Zaten kardeşlerimi de büyüttüm diyorsun zira ben de öyle ilk kardeşimin altını temizlediğimde 7-8 yaşındaydım. 14 yalındaykende diğer kardeşime baktım yemeğinden bezinden eğitiminden herşeyine kadar gayette yaparız. Kız yaşın genç senin diye öyle diyorlar ama ben 30 yaşında olmama rağmen eşimin ailesinden bana kendini hazır hissediyor musun diye sordular dedim ben 14 yaşında anne oldum kendi çocuğuma mı bakamıcam . Bir daha biri öyle birşey diyemedi. Hatta kaynanamın annesi geldi dediki çocuğa kim bakacak ne saçma bir soru ya ben bakıcam dedim tabiki dedim. Kediler köpekler doğurup bakıyo yani

Rahatla gitsin ya Aklında ne varsa onu yap sonra pişman oluyor insan. Bende başlarda saygımı bozmayayım kalp kırmayayım dedikce tepeme çıkmaya başlamıştı sonra verdim ayarı şimdi pek ses etmiyor. Yine karışıyor ama sonunda hep yinede sen bilirsin tabi cümlesi ekleniyor. Şimdi şey diyor mesela ben gelmeden doğurma sanki çocuğun geleceği gün belli de biz de bebek doğduktan sonra haber vermeyi düşünüyoruz hatta eşim şey diyor biz hastaneden çıkıp eve geldiğimizde gelin dicem önceden gelmesinler biz hastanedeyken gelmelerinin bir anlamı yok kaynanam bunu duyunca aşırı bozulacaktır eminim ama adam haklı yani. Biz kendi keyfimize bakıcaz o ne der bu ne yapar diye diye biz acı çekiyoruz boşver gitsin gülerek lafını söyle yine de söyle benim gibi

Ben kaynanamla mümkün mertebe konuşmuyorum gebeliğimin ortalarından beri. Beni bir depresyona soktu hem de riskli bir dönemde ondan beri merhaba merhabayım. Eşimle konuşturuyorum aynen ama eşime de laf etmeye acımıyor hiç onu da beni de strese sokuyor. Doğumum yakın belki bir haftam var ya da yok ondan hiç strese girmemeye çalışıyorum normal doğum istiyorum mutluluk hormonu salgılamam gerekirken stres düşmanım şuan

Çocuğa kim bakacak nedir ya tabiki annesi babası bakacak ne saçma soru bu annem benim küçüklüğümden beri çalışıyor en çok ben görmüşümdür gene annemi. Kardeşlerimi anneannemle birlikte büyüttük diyebilirim. Bebekler de çok sever beni kaynanamların zaptedemediği hırçın bir torunu daha var büyük oğlundan beni çok sever öyle herkesi seven bir kız da değildir. O zaman bile annesinin kardeşine benziyormuşum da ondan seviyormuşmuş beni yahu kız beni seviyoe işte oynuyorum ilgileniyorum bunun neyini yediremiyorsunuz kendinize

Özellikle özelde zaten ziyaretçi yasağı var kim gelecek ki hastaneye gelseler kapıda beklerler anca o zaman oğluna ispiyonluyoe yanımızda bile olsa bana demeye yemiyor eşimi darlıyor aleyna böyle böyle yaptı diye çocuk gibi ya

Bizimde ziyaretçi yasağı var gelseler eve gelecekler zaten ama ne gerek var. Biz çıkarken gelsinler işte. BIzimki de hemen laf eder kocama hemen siz zaten her şeyi biliyorsunuz bilmem ne falan der. Hele 3 gün konuşmayayım telefonda hemen bir tavırlar falan başlıyor ama eşim bu konuda hiç affetmez kim haklıysa onu savunur hiç ezdirmedi bu zamana kadar. Zaten laf etmeye hazırda bekliyor ama karşılık alınca susuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…