2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ya hanımlar sizinle bir şeyi dertleşmek istiyorum. Yaşım genç diye mi acaba diye de düşünüyorum bazen ama durum şu ki ben çocuğumu birinden yardım almadan büyütebileceğime inanıyorum. Her şeyini kendim görmek kendim yaşamak istiyorum her anında yanında olmak istiyorum. Zaten çalışmam gibi bir durum da yok. Ben inanıyorum kendime insanların gözünde genç ve deneyimsiz de olsam bakarım diyorum oysaki iki erkek kardeşimi ben büyüttüm sayılır bir emzirmemişimdir... ayrıca her anne ilk çocuğunu kucağına aldığında acemidir bilgisizdir ne kadar kitap okursan oku bebeğini hissederek büyütüyorsun sonuçta. ama kaynanam olsun çevremizdeki insanlar olsun bizim çocuğa tek başımıza bakmak istediğimizi duyar duymaz yapamazsınız nasıl yapacak ki tek başına bakamaz edip duruyorlar eşime bana yüzümüze karşı. Ben daha bebeğimi kucağıma alamamışım bir düşüğüm olmuş öncesinde belli etmesem de korkuyorum içten içe bir şey olursa oğluma diye herşeyini görebilmek istiyorum doğru olanı öğrenebilmek yapabilmek ona istediği gibi mutlu bir bebeklik çocukluk verebilmek istiyorum. Bir tek kendi annem inanıyor bana o da zorlanırsan biz her zaman yanındayız zaten diyor ama beni bakamazsın edemezsin diye asla sıkmıyor. Hem kendi bildiklerini zorla yapacaklar diye hem de benim doğrularım başkalarından farklı olabilir diye eşimle birlikte kendi doğrularımıza göre büyütmek istiyoruz çocuğumuzu ama insanlar neden daha hiçbirşeyi görmeden bizi doğru düzgün tanımadan böyle diyip duruyorlar anlamıyorum. Kalbim çok kırılıyor bötle yaptıklarında ve bunu duyduğumda. Doğumum yakın diye stres yapmamaya kafaya takmamaya çalışıyorum. Sonumuz hayrolsun bakalım 🤷‍♀️
Canım cok haklısın "çocuğu birilerinin yardımıyla büyütmek" deyince biraz insanın morali bozulur, çocuk yapmayı biliyoruz da bakmayı yetiştirmeyi bilmiyo muyuz kaldı ki eski nesillerden daha bilgiliyiz, dogru bilgiye ulaşma imkanımız cok fazla. Onlar arada derede işin gücün içinde öylesine büyütmüş bizleri. Ama eger dedikleri dogumdan hemen sonra birkac hafta sana yardımcı olmak, lohusa olduğun icin yemekle ev temizliğiyle uğraşmadan sadece bebeğinle ilgileneceğin bir ortam hazırlamak, seni dinlendirmek ve acemilik çektiğin konularda yardim etmekse ben bunu normal buluyorum ve istiyorum da. Ama tam olarak bu düzeyde kalmasi şartıyla.. kendi annem ve ablam dönüşümlü gelip ilk günler yatılı kalcaklar, eminim yardıma tecrübeye ihtiyacım olacak çünkü. Ben de doğrusunu öğrenip yanlış yapa yapa tecrube ederim illaki ama kendi konforum için istiyorum onları açıkçası. Tabi insanlarin bakamazsin bilemezsin yorumlari çok kırıcı bu konuda çok haklısın.. ilk zamanlardaki yoğunluk ve alışma süreci geçtikten sonra herkes kendi evine geçer, ben kendi doğrularımla yetiştiririm çocuğumu, hatta anneannesi babannesi çocuğuma yanlış bisey öğretecek olursa mudehale ederim, onlar benim kurallarima saygu duymak zorunda, suan ablamin bebegi 20 aylık ve onlarda da bu şekilde ilerliyor süreç..

Şu işi öğrenebilsem, net hayat kalitem yükselir. Hayranım senin gibi insanlara. O pratik zeka yok bende ama, iş olur biter sonra gelir aklıma. Ama not aldım bunu, yeri gelirse gelişine yapıştıracağım 😃
Yapıştır gitsin kız boşver herkesin dediği yanına kalıyor valla benim yanıma kalsın diyorum artık ama tavır önemli en saygılı ses tonu ve güler suratla söyleyeceksin 🤣

Bizimde ziyaretçi yasağı var gelseler eve gelecekler zaten ama ne gerek var. Biz çıkarken gelsinler işte. BIzimki de hemen laf eder kocama hemen siz zaten her şeyi biliyorsunuz bilmem ne falan der. Hele 3 gün konuşmayayım telefonda hemen bir tavırlar falan başlıyor ama eşim bu konuda hiç affetmez kim haklıysa onu savunur hiç ezdirmedi bu zamana kadar. Zaten laf etmeye hazırda bekliyor ama karşılık alınca susuyor 😅
En yiisini yapıyoe eşin öyle olmasa katlanamayız bu durumlara 😅

Canııım sağol dikkat edip ve sorduğun için 🥰🙏 gayet iyiyim şükür bi sıkıntım yok son sipariş işlerimi bitiriyorum o yüzden pek giremedim artık bu hafta sonundan itibaren sessiz sakin bekleyeceğim 😁 yarın kontrolüm var bakalım doktor ne diyecek 35+3 üm bugün sanırım daha var gibi görünüyor bana
Sevindim canım iyi olmana 🤗 Alıştık burda birbirimize, sesiniz çıkmasa gözüm arar oldu 😊 Doğum yapanlar bebekleriyle ilgileniyordur da, yapmayanların sesi çıkmayınca merak ediyorum. Yarın kontrolden sonra haberdar et bizi de. Güzel haberlerle gel inşallah 🙏

Ya hanımlar sizinle bir şeyi dertleşmek istiyorum. Yaşım genç diye mi acaba diye de düşünüyorum bazen ama durum şu ki ben çocuğumu birinden yardım almadan büyütebileceğime inanıyorum. Her şeyini kendim görmek kendim yaşamak istiyorum her anında yanında olmak istiyorum. Zaten çalışmam gibi bir durum da yok. Ben inanıyorum kendime insanların gözünde genç ve deneyimsiz de olsam bakarım diyorum oysaki iki erkek kardeşimi ben büyüttüm sayılır bir emzirmemişimdir... ayrıca her anne ilk çocuğunu kucağına aldığında acemidir bilgisizdir ne kadar kitap okursan oku bebeğini hissederek büyütüyorsun sonuçta. ama kaynanam olsun çevremizdeki insanlar olsun bizim çocuğa tek başımıza bakmak istediğimizi duyar duymaz yapamazsınız nasıl yapacak ki tek başına bakamaz edip duruyorlar eşime bana yüzümüze karşı. Ben daha bebeğimi kucağıma alamamışım bir düşüğüm olmuş öncesinde belli etmesem de korkuyorum içten içe bir şey olursa oğluma diye herşeyini görebilmek istiyorum doğru olanı öğrenebilmek yapabilmek ona istediği gibi mutlu bir bebeklik çocukluk verebilmek istiyorum. Bir tek kendi annem inanıyor bana o da zorlanırsan biz her zaman yanındayız zaten diyor ama beni bakamazsın edemezsin diye asla sıkmıyor. Hem kendi bildiklerini zorla yapacaklar diye hem de benim doğrularım başkalarından farklı olabilir diye eşimle birlikte kendi doğrularımıza göre büyütmek istiyoruz çocuğumuzu ama insanlar neden daha hiçbirşeyi görmeden bizi doğru düzgün tanımadan böyle diyip duruyorlar anlamıyorum. Kalbim çok kırılıyor bötle yaptıklarında ve bunu duyduğumda. Doğumum yakın diye stres yapmamaya kafaya takmamaya çalışıyorum. Sonumuz hayrolsun bakalım 🤷‍♀️
Kendin bakabilirsin tabi ki neden bakamayasin. Ne tecrübe ile ne yaşla ilgisi var bunun. Çok yardım etmek istiyorlarsa yemek konusunda sana destek olurlar. Dogurunca analık yükleniyor zaten 😊

Canım cok haklısın "çocuğu birilerinin yardımıyla büyütmek" deyince biraz insanın morali bozulur, çocuk yapmayı biliyoruz da bakmayı yetiştirmeyi bilmiyo muyuz kaldı ki eski nesillerden daha bilgiliyiz, dogru bilgiye ulaşma imkanımız cok fazla. Onlar arada derede işin gücün içinde öylesine büyütmüş bizleri. Ama eger dedikleri dogumdan hemen sonra birkac hafta sana yardımcı olmak, lohusa olduğun icin yemekle ev temizliğiyle uğraşmadan sadece bebeğinle ilgileneceğin bir ortam hazırlamak, seni dinlendirmek ve acemilik çektiğin konularda yardim etmekse ben bunu normal buluyorum ve istiyorum da. Ama tam olarak bu düzeyde kalmasi şartıyla.. kendi annem ve ablam dönüşümlü gelip ilk günler yatılı kalcaklar, eminim yardıma tecrübeye ihtiyacım olacak çünkü. Ben de doğrusunu öğrenip yanlış yapa yapa tecrube ederim illaki ama kendi konforum için istiyorum onları açıkçası. Tabi insanlarin bakamazsin bilemezsin yorumlari çok kırıcı bu konuda çok haklısın.. ilk zamanlardaki yoğunluk ve alışma süreci geçtikten sonra herkes kendi evine geçer, ben kendi doğrularımla yetiştiririm çocuğumu, hatta anneannesi babannesi çocuğuma yanlış bisey öğretecek olursa mudehale ederim, onlar benim kurallarima saygu duymak zorunda, suan ablamin bebegi 20 aylık ve onlarda da bu şekilde ilerliyor süreç..
Yok keşke bahsettikleri o olsa bebek için gelmeye inatları bana yardımcı olmaya değil malesef 😞 işe yardım etmeye olsa amenna. Benim annem çalışmasa kesin gelirdi ysrdım için. Hamileliğimde de iki üç kere evi temizlemeye yardıma vs. geldiler çünkü.

Kendin bakabilirsin tabi ki neden bakamayasin. Ne tecrübe ile ne yaşla ilgisi var bunun. Çok yardım etmek istiyorlarsa yemek konusunda sana destek olurlar. Dogurunca analık yükleniyor zaten 😊
Kafalarındaki gelme inadı bana destek olmak olsa bu denli karşı olmam ki zaten niye olayım ama onların derdi bebeği görmek herşeye karışmak 🤷‍♀️

Yapıştır gitsin kız boşver herkesin dediği yanına kalıyor valla benim yanıma kalsın diyorum artık ama tavır önemli en saygılı ses tonu ve güler suratla söyleyeceksin 🤣
Şu taktiği iş yerimde kullanmak istiyorum ben 😂Çocuğumu görmedim daha rüyamda, dün gece yine işe gittiğimi gördüm 😕 ne güzel geldi şu izin valla, hiç bitmese keşke 🥰
Eşimin ailesiyle sorun yaşamayız diye düşünüyorum, ama kendi annemden korkuyorum ben. Bize çok iyi baktı da, şimdiden okuduğum kitaplara laf ediyorlar, öyle çocuk mu büyütülürmüş. Bir de annem bakacak ben işe dönünce, bakalım neler yaşayacağız 😕

Kızlaaar yarın doğuma gidiyorum 😳 bebişin Mesanesi aşırı büyümüş yine çişini yapmıyor o yüzden hemen almalıyız dedi Dr. Yarın sabah yatış yapcaz 3 gibi doğum olucak inşallah. Dualarınızı bekliyorum 🙏
Kıyamam 😕 Çok rahat bir doğum olur umarım, bebişin de çok sağlıklı gelir 🙏

Kızlaaar yarın doğuma gidiyorum 😳 bebişin Mesanesi aşırı büyümüş yine çişini yapmıyor o yüzden hemen almalıyız dedi Dr. Yarın sabah yatış yapcaz 3 gibi doğum olucak inşallah. Dualarınızı bekliyorum 🙏
Şimdiden geçmiş olsun, çok tebrik ederim, Allah yardımcınız olsun. Hiç endişelenmeyin, güzelce kavuşacaksınız🙏🏻😍

38+1 bende sertlikler çoğaldı yada etkisi arttı kasılma bağırsaklarıma baskı yapıyor önceden öyle birşey olmuyordu doktor bir ay önce 38de gelebilir demişti sonra onbeşgun önce daha kalabilir dedi 39+ bekliyorum hayırlısı artık seninde belli olmaz bakrsın sancı gelmiş
Günaydın güzel anneler, ve anne adayları. Yine çok hareketli bir gece geçmiş. 38+6 oldum ben, yine tık yok 😃 bekliyoruz…

Kızlar çok şükür 30 Ağustos da bende sağ salim bebeğimi kucağıma aldım. Sağlımız yerinde fakat emzirme konusunda büyük sorunlar yaşıyoruz. Meme ucum yok başlık aldım fakat bebeğim bazen emmeyi kabul ediyor bazen asla ağzına almıyor. Neler önerirsiniz?
Meme ucu emdikçe uygun formatını alıyor sutun gitmemesi için gerekrse bence hastane makşnelerinde sut sağ onların vakumu daha guçlu sağ ve yendoğanlar için olan başlıklı biberonları kullan sutu onunla lanshion ödullu onun başlığı meme gibi nebkolay ne zor kolay akan verirsen memeye dönmez zorda cenesini yorar iki saatte bir sağ derim

Kızlar mesajları tek tek okuyamadım hepinizden Allah razi olsun ben yavruma kavuştum Rbbim bekleyenleride kavustursun insallah bu sabah 6da yaptm dogumu 3.830 dogdu 70gr eksik sadece 🤭Dogum yapanlarida tebrik ediyorum cok musait olunca yazacağım 🥰❣️
Çok tebrik ederim, gözünüz Aydın. Güle güle büyütün bebişinizi 🙏🏻😍🌸

X