2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aman strese girmesin minik kuzu Riskli günler geride kalıyor inşallah. Haftaya cumaya kadar biraz daha toparlar hem. Sağlıcakla doğsunlar da gözümüzün önünde büyüsünler

Günaydın ^^ minnak annişler sonunda ağustos bitti senelerdir ağustos ayındaydık sonunda eylul annesi olabilicez ☺☺
Ay cidden senelerdir ağustosta gibiyiz en zorlandığım şey sıcaklar oldu vallahi. Hala da sıcak Eylül de belki serinler diye bekliyorum. Yandım kavruldum sıcaktan bezdim yemin ederim.

Annemin zoruyla hastaneye gidiyom git baktir diyip duruyor bir anda butun agrilarim kesildi normal degil diyo ben acile gidince agrilarim kesildimi diyecem

Yok seker yüklemesi normal çıkmıştı yaş 31 ileri sayılır mı bilmem tansiyonum arada yüksek seyrediyor takip yapıyorum bende plesantada sorun yok suyu güzel direnç yok akım güzel nst güzel falan ama işte göremediğimiz nedenler de olabilir dedi doktorum genetikte olabilir dedi ben ve abim 9 aylik 2 kilo doğmuşuz ama riske atamam bebeği dedi bir hafta daha takip takip karar verecek işte cuma günü bakalım hayırlısıyla

37+0 bugün kontrol olduk ama doktorumun rahatlığı sağolsun ultrasonla bakmadı bu hafta nstye baktı oo keyfi yerinde dedi acil durum için kan tahlillerimi hazır etti 38+0 da gel bakalım dedi size ne güzel söylüyorlar benim canım selvi boylu doktorum keyfin yerindeyse sıkıntı yok diyor bende iyice saldım sanki doğuma 3 ay filan var gibi hissediyorum

Covid geçiren varmı kizlar doktorlarımız ne dedi bu duruma bebegin üstünde bir etkisi kalıcı bir hasarı fln olurmuymus ben yeni gecirdimde hafif geçirdim çok şükür ama kontrole gitmedim DHA ondan sormak istedim

Ya hanımlar sizinle bir şeyi dertleşmek istiyorum. Yaşım genç diye mi acaba diye de düşünüyorum bazen ama durum şu ki ben çocuğumu birinden yardım almadan büyütebileceğime inanıyorum. Her şeyini kendim görmek kendim yaşamak istiyorum her anında yanında olmak istiyorum. Zaten çalışmam gibi bir durum da yok. Ben inanıyorum kendime insanların gözünde genç ve deneyimsiz de olsam bakarım diyorum oysaki iki erkek kardeşimi ben büyüttüm sayılır bir emzirmemişimdir... ayrıca her anne ilk çocuğunu kucağına aldığında acemidir bilgisizdir ne kadar kitap okursan oku bebeğini hissederek büyütüyorsun sonuçta. ama kaynanam olsun çevremizdeki insanlar olsun bizim çocuğa tek başımıza bakmak istediğimizi duyar duymaz yapamazsınız nasıl yapacak ki tek başına bakamaz edip duruyorlar eşime bana yüzümüze karşı. Ben daha bebeğimi kucağıma alamamışım bir düşüğüm olmuş öncesinde belli etmesem de korkuyorum içten içe bir şey olursa oğluma diye herşeyini görebilmek istiyorum doğru olanı öğrenebilmek yapabilmek ona istediği gibi mutlu bir bebeklik çocukluk verebilmek istiyorum. Bir tek kendi annem inanıyor bana o da zorlanırsan biz her zaman yanındayız zaten diyor ama beni bakamazsın edemezsin diye asla sıkmıyor. Hem kendi bildiklerini zorla yapacaklar diye hem de benim doğrularım başkalarından farklı olabilir diye eşimle birlikte kendi doğrularımıza göre büyütmek istiyoruz çocuğumuzu ama insanlar neden daha hiçbirşeyi görmeden bizi doğru düzgün tanımadan böyle diyip duruyorlar anlamıyorum. Kalbim çok kırılıyor bötle yaptıklarında ve bunu duyduğumda. Doğumum yakın diye stres yapmamaya kafaya takmamaya çalışıyorum. Sonumuz hayrolsun bakalım

hay yaşa aynı ben. sanki 5-6 aylığım sancı yok kasılma var ama az. doktor da zaten keyfe keder çok şükür sorun yok diyip gönderiyor her seferinde . pazartesi kontrolüm var sanırım o gün belirlenecek. 13 Eylül olacak diye düşünüyorum bakalım hayırlısı hepimize.
ama girip bakıyorum çoğumuz aynı yerde aynı durumdayız aradaki süprüz yumurtalar hariç

Valla dediğim gibi işeme gibi. Tutmakla durmuyor ayakta silinirken bile akıyor.birde bitmiyor devam ediyor. Ya az az uzun süre geliyor yada bi anda çok geliyormuş sanırım

canım benim sakın özgüveninin yıkılmasına bunun zedelenmesine izin verme. ne güzel kendine güveniyorsun zaten iç güdülerin buna yardım edecek. koyun inek fil zürafa da hiç bilmeden anne oluyorlar ama yaradılıştan gelen annelik diye bir şey var. allah buna göre yaratıyor.
sana yapamazsın diyenlere de he de geç. malum ağzı olan konuşuyor. sadece kafana çok takma insanları çok ciddiye alma. sen aldıkça daha çok konuşup daha çok baskı yapacaklar çünkü. sen kırıldıkça ve bunu belli ettikçe daha da kırmak isteyecekler. bu yazdıklarımı acımasız bulabilirsin ama hepsi tecrübeyle sabit.
inşallah umduğuna nail olursun ve dilediğince büyütürsün bebeğini. çok sevgiler

Öyle yapmak istiyorum ama bu hormonlar mahvetti beni. Bir de şu aralar kaynanamla uğraşıyorum inatla bize gelmeye çalışıyor doğum öncesi sonrası. Sürekli hasta beni de hasta edebilir ayrıca ben hasta kadından nasıl bir şey isteyeyim benim yatmam gerekiyor içim el vermez ki bir şey istemeye. Doğjmdan sonra da virüs yüzünden korkuyorum sürekli geziyor ona buna gidiyor birileri geliyor ona annemle babama da ilk aylar kimseyi eve almıcam dedim ona da aynısını dedim ama o sanki ona özel yapıyorum onu istemiyorum sanıyor. Ben oğlumu ve kendimi korumak zorundayım ya ben hasta olursam bu sadece virüs değil grip oluyorlar sürekli bana da geçti iki bayramdır hastayım ne zaman onlara gitsem... ne kadar dil dökersem dökeyim anlamıyor kasti ona yapıyorum sanıyor oysaki annemle babam kararıma saygı duyup inat etmediklerinden onlarla konu uzamadı tek inat eden o şuan. 2 hafta erkek kardeşim gelecek yanıma yardıma ilk hafta eşim de yanımda durucak. Kardeşim negatif test alıp karantinaya girip gelicek yanıma gelene kadar dışarı çıkmayacak mesela. 18 yaşında çocuk bunu düşünebiliyor ama 40 öarındaki kadın bunu umursamıyor ki ortanca oğlu ağır korona geçirdi geçen yıl ona rağmen umursamaz. İyice çökerttiler beni oğlumu görene kadar mutlu olamayacakmış gibi hissediyorum. Şu aralar korkarak uyanıyorum sürekli

İkinci bebeğini bekleyen bi anne olarak söylüyorum ki o siz yapamazsınız diyenler ortadan ilk kaybolanlar oluyor:) Sanmayın ki dedikleri gibi devamlı sizinle beraber bebek bakacaklar (istisnalar elbette olabilir) Ama zaten sen bebeğe hakim davrandığın an onlar ikinci planda kalıyor bebek zaten devamlı anneyi istediği için de kv nin pek şansı olmuyor. İlk çocukta bu konuda dertlenmiştim de boşunaymış :)

Buna da çok katılıyorum garip bi şekilde bazıları açık arayıp annenin hassas noktalarını keşfediyor ve daha çok üstüne gidiyor. Zevk alınıyor resmen. Bu yüzden biri bebeğe ben de bakıcam gibi bir laf ettiğinde ya tabiki bakacaksın sen bakıcaksın biz biraz eşimle kafamızı dinlicez dışarda dolaşıcaz belki çok alışır da bir iki günlük tatil bile yaparız size bırakıp diyin bakalım ne oluyor:))

O kadar çok var ki böyle insanlar gerçekten her kafadan ayrı ses çıkıyor. Bak bazen ben ya bebeğime bakamazsam annem uzak bir yerde eşim işe gidince nasıl olucak ilk yalnız kaldığım gün nasıl yapıcam diye çok korkuyordum. Şimdi hepsi geçti ve bir an önce gelsin istiyorum. Illaki bir heyecan korku acemilik var olucakta ama bak ne guzel kendine guveniyorsun ne istediğini biliyorsun. Bende 25 yaşındayım ilk bebeğim olucak biz bebeklerimize çok çok iyi bakıcaz. K.validenin yanında olması biraz olumsuz etkiler tabi ben iyiki uzaktayım diyorum kendim için. Hiç canını sıkma kafana takma gerekiyorsa kalp kır yine de işine karıştırma, yapılmasını istemediğin hicbir şeyi bebeğine yaptırma onun annesi sensin sen daha iyi bilirsin. Eski kafa insanlar konuşur durur kendileri nasıl yapmış zamanında biz neden yapmayalım ki. Çok iyi bir anne olucaksın ve bebeğine çok iyi bakacaksın hiç canını sıkma gerekiyorsa ters ol senin canın yanmasın onlar kırılsın.

çelik gibi olmak zorundasın. dimdik ve kararlı. muhtemelen genç olduğun için seni hafife alıyorlar ciddiye de almıyorlar. ama eşinle konuş. burada onun tutumu da çok önemli. sakın tartışmaya girme. tartışınca suçlu çıkan sen olursun. iki hafta kardeşin kalsın sonrasında gelecekse gelsin mesela ama o da test alsın karantinaya girsin vs gibi bir durum oluşsun. bu arada sen de biraz dinlenmiş ve psikolojik olarak kendini güvende hissetmiş olursun.
unutma sen dik ve kararlı durmalısın. kendine güven Allah yardımcın olsun

Canım ben burda tanıdığım kadarıyla yaşı genç ve kendini geliştirmiş, olgun bir hanım olarak görüyorum seni. Olgunluk yaşla olmaz ki. Bir çocuğa en iyi kendi annesi bakar, ondan daha iyi derdini anlayan olur mu hiç? Elbette yanımızda olabilirler, bize yardım edebilirler. Ama bu senin ve eşinin çocuğunuza bakamayacağı anlamına gelmez ki. Her söylenilene de, söyleyene de bakma. Insanlar konuşur, konuşmayı sever... Herkesin doğruları, çocuk yetiştirme tarzı farklı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…