2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İyi hazirlamissin 👍, çocukların arası 11 ay mi olacak 😲😲 ilk mi diye profiline tıklayayim dedim, profil mesajını gördüm, Allah bağışlasın 🤲 hemen hamile olunca sütün kesilmedi mi? Ya da daha artmamisti belki
Evet kuzum 11 ay , benim sütüm gelmedi kızımda 3 gün boyunca damla damla daha sonrasında kesildi mamayla büyüdü arada bi geliyordu sıkınca onuda sağıp veriyordum tabi ama 5 cc bile zordur yani bende kirpiklerine sürerdim hep o geleni 🥰 şimdi yine damla damla geliyor ama bu sefer tecrübe kazandım biberon vs vermicem çünkü o azcık sütüm geldiği zamanlarda memeyi kabul etmedi kızım bilmiyordum 5-10 liralık biberonla içiriyordum mamayı sonrasında avente geçtik tabi ama nafile 🤷‍♀️

Son düzenleme:
Kağıt havluda koymuşum göğüs ucu kremi lansinoh koydum , yedek gecelik koymamıştım 🤦‍♀️
Lansinoh ped aldım ben de e bebekten, başka markalar da vardı ama geçen kardeşim vermişti, hiç memnun kalmadım, hem de kalın kalındı , hiç konforlu diil, kaliteleri yakın olsa isme para vermem ama olacak gibi değil, boyle de tanesi 1 TL mi ne 🤭

Lansinoh ped aldım ben de e bebekten, başka markalar da vardı ama geçen kardeşim vermişti, hiç memnun kalmadım, hem de kalın kalındı , hiç konforlu diil, kaliteleri yakın olsa isme para vermem ama olacak gibi değil, boyle de tanesi 1 TL mi ne 🤭
Ben geçen sefer onu bile koymamıştım çantam falan hiç bişeyim yoktu pat diye gelince benim kız 😂 hasta bezi takmışlardı 😂😂

Evet kızlar hastane çantam tamam oğluşuma 4 takım koydum biri isimli hastane çıkışı , eldiven , çorap , ağız mendili , ıslak mendil, bez , battaniye, emzik ve biberon koymadım çünkü sütüm gelmezse şırınga ile vermeyi düşünüyorum mama vs , göğüs pompası, kendime de lohusa takımı taç terlik 😂 depend iç çamaşırı , aklıma gelen bunlardı eksik birşey varsa söyleyin 😂
Ben bebegime 3 alt ust takim , bir tulum, 3 citcitli badi, , eldiven , agiz mendili, mûslin bez, nohut battaniye , penye battaniye, kundak , , pisik kremi, bez, islak pamuk , temizleme pamugu , bebe losyonu, biberon, emzirme yastigi.

Kendime 3 pijama takimi, bir lohusa gecelik , bir penye pantolon , emzirme sutyeni, depend, gögus pompasi , lansinoh gögus kremi , gögûs pedi, humana çay , kahve , terlik ,hastaneden cikis icin kiyafet. Havlu , havlu pecete , maske , kirliler icin çöp poseti.

Evet kuzum 11 ay , benim sütüm gelmedi kızımda 3 gün boyunca damla damla daha sonrasında kesildi mamayla büyüdü arada bi geliyordu sıkınca onuda sağıp veriyordum tabi ama 5 cc bile zordur yani bende kirpiklerine sürerdim hep o geleni 🥰 şimdi yine damla damla geliyor ama bu sefer tecrübe kazandım biberon vs vermicem çünkü o azcık sütüm geldiği zamanlarda memeyi kabul etmedi kızım bilmiyordum 5-10 liralık biberonla içiriyordum mamayı sonrasında acente geçtik tabi ama nafile 🤷‍♀️
Ama zaten artıyor genelde süt, fırsat olmamış ki ☹️ hayırlısı olsun, ben hep mamayla gittim ve az olmasına rağmen nerdeyse 1 sene verdim, pes etsem hemen hamile kalırdım,süt koruyor ya, artık komple bittiginde süt, hamile oldum, çocuğun süt hakki gitmesin diye çabaladım. Agliyodum sütüm cogalmadi, bizim arada 22 ay olacak inşallah 🤲 siz isteyerek mi düşündünüz hemen, tesadüf mü oldu peki ?

Ben bebegime 3 alt ust takim , bir tulum, 3 citcitli badi, , eldiven , agiz mendili, mûslin bez, nohut battaniye , penye battaniye, kundak , , pisik kremi, bez, islak pamuk , temizleme pamugu , bebe losyonu, biberon, emzirme yastigi.

Kendime 3 pijama takimi, bir lohusa gecelik , bir penye pantolon , emzirme sutyeni, depend, gögus pompasi , lansinoh gögus kremi , gögûs pedi, humana çay , kahve , terlik ,hastaneden cikis icin kiyafet. Havlu , havlu pecete , maske , kirliler icin çöp poseti.
Humana çayı şuan almadım o gün eczaneden temin ederim diye normal battaniye koyduğum için Müslüm battaniye koymamıştım onuda ekleyeyim

Selam canlar bir firsat buldum yazayim dedim
Öncelikle iyi dilekleriniz icin cok cok tesekkur ederim dogum yapaniniz oldu mu bu arada
Ya da bana sormak istediginiz bir sey
N Numlock17 nasilsin tatlim iyi misiniz
Nasılsın bebiş nasıl inşallah iyisinizdir🙏 Aslı sezaryenle bebeğine kavuştu suyu çok azalmıştı, arımaya da doğum sancısı çekiyormuş farkında değilmiş o da bebeğine kavuştu ama daha haber alamadık sanırım. Her gün yavaş yavaş eleniyoruz bakalım siradaki kim olucak 😅

:KK57:

Eklentiler

• Screenshot_2021-08-28-12-51-48-77.jpg
    Screenshot_2021-08-28-12-51-48-77.jpg
    77,3 KB · Görüntüleme: 26
Kızlar nacizhane birkac tavsiyede bulunucam size
Pijama takimimi hic giyemedim giymek de istemedim bol bol geceligimle durdum keske 2 3 tane elbise gecelik alsaydim
Bir de ben gram terlemem spor yapsam bile ama dehset terler döktüm atlet pismanlik oldu geceligi cikar atleti cikar baska atlet giy surekli mahvetti beni artik annem esime 5 6 tane ince buyuk havlu aldirdi surekli sirtima onu koyup degistirdik buyuk kolaylikoldu
Yaniniza mutlaka kucuk su isiticisi alin gece annemle bol bol cay kahve ictik
Uzerinize ince bir şal alin uzunlardan yururken sabahlik giymek yerine onu aliveriyordum sirtima
Ozellikle de wc ye girerken usuyosun yataktan terli kalktigin icin şal iyi oluyor
Bebeğe 10 tane bez almistim 8 tane kullandik
Benim hemen sutum geldi ama cocuk doktorlari mutlaka 2 gun emzirme sonrasi mama takviyesi istedi sariliktan korumak icin biberon ve kaşık gibi olan biberonları verdirmediler şırınga kullandirdilar hep mama icin
Bebek dogunca ilk 8 saat sicak tutun sonra 24 derece de kalsin hep dediler ona gore bi kaloriferi actilar sonra odanin isisini dusurduler
Hala duzenli lansinoh kullaniyorum gogus kremi sukur sızım bile yok
Dis fircasiymis banyoymus hep hikaye ama normal dogum icin bilmiyprum

Humana çayı şuan almadım o gün eczaneden temin ederim diye normal battaniye koyduğum için Müslüm battaniye koymamıştım onuda ekleyeyim
Ben her seyini aldim çok sukur o gûne bir sey birakmadim karisikliktan alamam diye. 50 defa kontrol ettm belkide eksik var mi diye 😁 muslin battaniye cok lazim oluyormus koydum ben de

X