2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Nasılsın bebiş nasıl inşallah iyisinizdir🙏 Aslı sezaryenle bebeğine kavuştu suyu çok azalmıştı, arımaya da doğum sancısı çekiyormuş farkında değilmiş o da bebeğine kavuştu ama daha haber alamadık sanırım. Her gün yavaş yavaş eleniyoruz bakalım siradaki kim olucak 😅
Ben siradan kaydim bugun iyiyim cok sukur gece ariza cikmazsa 😁

Nasılsın bebiş nasıl inşallah iyisinizdir🙏 Aslı sezaryenle bebeğine kavuştu suyu çok azalmıştı, arımaya da doğum sancısı çekiyormuş farkında değilmiş o da bebeğine kavuştu ama daha haber alamadık sanırım. Her gün yavaş yavaş eleniyoruz bakalım siradaki kim olucak 😅
Iyiyiz sukur ikimizde benim hemoglabin cok dusmus kan takviyesi falan yapildi daha iyiyim sen nasilsin sancilar devam mi

Ama zaten artıyor genelde süt, fırsat olmamış ki ☹️ hayırlısı olsun, ben hep mamayla gittim ve az olmasına rağmen nerdeyse 1 sene verdim, pes etsem hemen hamile kalırdım,süt koruyor ya, artık komple bittiginde süt, hamile oldum, çocuğun süt hakki gitmesin diye çabaladım. Agliyodum sütüm cogalmadi, bizim arada 22 ay olacak inşallah 🤲 siz isteyerek mi düşündünüz hemen, tesadüf mü oldu peki ?
Hamile olduğumda doktoruma gittiğim de banada onu söyledi emziriyor musun diye hayır dedim emziriyor olsaydın kestirecektim çünkü hakkına giriyorsun öyle dedi , biz 3 senelik evliyiz kuzum bu benim 4. Hamile kalışım ilki evlenir evlenmez hamile kaldım ama 9 haftalıkken kalp gelişim durdu kürtaj oldum onun üzerine 1 buçuk seneye yakın çocuğum olmadı sebepsiz yere daha sonra oldu ve kimyasalı öğrendiğim gün kanama başladı , onun üstünden 2 ay geçmişti ki kızıma hamile kaldım çok şükür sağlıkla sıhhatle aldık kucağımıza 🥰 bu da 40ım çıktı 1 adet gördüm hamile kaldım ama nasıl eşim korunuyordu ben daha bebeğim küçük diye zaten istemiyordum olacağını da sanmıyordum zaten zor hamile kalmıştım😂 açık olacak biraz ama bizim ilişki olayı bittikten bi 10-15 dk sonra eşim korunamadığını bana hatırlattı 2 gün sonra adet oldum ama tutmuş bi kere eşimin gazabına uğradım yani 😂😂

Iyiyiz sukur ikimizde benim hemoglabin cok dusmus kan takviyesi falan yapildi daha iyiyim sen nasilsin sancilar devam mi
Geçmiş olsun daha da iyi olursun inşallah. Benim de devam valla bir de mide kasılması ve bulantılar başladı nişanım da gelmiş birkaç gün önce bakalım baya yaklaştık gibi hissediyorum.

Canlarım hepinize ayrı ayrı yazamıyorum bebek de ben de iyiyiz 50 santim 2915 gram doğdu sipinal sezeryan iğne ile uyuşturma kısmı iyiydi normal aşı olur gibi kan alınır gibi bir sızladı sadece iğne girerken sondayı da uyuştuktam sonra taktılar hissetmedim doğum anı güzel geçti biraz heyecan yaptım sadece onda da hemen sakinleştirici veriyorlar anestezi 10 dakika bebeğin çıkması 5 dakika dikişlerin yapılması 20 dakika falan toplam yarım saati 45 dakkaya odadaydım buraya kadar herşey iyi ama ayağa kalkarken bayağı zorlandım çok canım yandı tansiyonum düştü hemşireyi korkuttum görümcem ağladı acı çekiyorum diye neyse atlattık ilk yümeyi dikiş yerinde çok ağrım oldu ama ağrı kesiciler sayesinde idare ediyorum bebiş üç kez kakasını yaptı sütüm öyle akmıyor ama hemşire iyi dedi bilmiyorum bebek biraz zorlanıyor memeyi tutarken iki fırt çekip hemen yoruluyor inşallah sütüm artar da sarılık olmaz süt için malt içeceği bir tane içtim bir bardak da humana sitil tee çay içtim sağma makinesini de bir kez kullandım süt geliyormu diye bakmak için bir damla geldi meme ucum henüz yara olmadı ama sonra ne olur bilmiyorum baş ağrım olmadı hafif sağ omzum ağrıdı çok değil
Yaaaa coksevindim gulegule buyut prensesini

Hamile olduğumda doktoruma gittiğim de banada onu söyledi emziriyor musun diye hayır dedim emziriyor olsaydın kestirecektim çünkü hakkına giriyorsun öyle dedi , biz 3 senelik evliyiz kuzum bu benim 4. Hamile kalışım ilki evlenir evlenmez hamile kaldım ama 9 haftalıkken kalp gelişim durdu kürtaj oldum onun üzerine 1 buçuk seneye yakın çocuğum olmadı sebepsiz yere daha sonra oldu ve kimyasalı öğrendiğim gün kanama başladı , onun üstünden 2 ay geçmişti ki kızıma hamile kaldım çok şükür sağlıkla sıhhatle aldık kucağımıza 🥰 bu da 40ım çıktı 1 adet gördüm hamile kaldım ama nasıl eşim korunuyordu ben daha bebeğim küçük diye zaten istemiyordum olacağını da sanmıyordum zaten zor hamile kalmıştım😂 açık olacak biraz ama bizim ilişki olayı bittikten bi 10-15 dk sonra eşim korunamadığını bana hatırlattı 2 gün sonra adet oldum ama tutmuş bi kere eşimin gazabına uğradım yani 😂😂
Kayıpların için üzüldüm dile kolay, :KK43: bizim de sebepsiz yere olmuyordu, yaşımiz da var, o yüzden düşündüm ben ikinci çocuğu, yani çocuğu geç olan biri olarak, şimdi yok ben düşünmüyorum desem, demeye hakkım yoktu.

Bu arada memenin birini aldi digerini almamisti
Ucuda azdi memenin
Emzirme ebesi soyle bir yontem uyguladi
Sag memeyi emzirirken sag kola
Sol memeyi emzirirken sol kola yatiriyoruz ya bebegi
Biz sag memeyi emzirirken de sol kola yatirdik sanki sol memeyi emziriyormus gibi ters pozisyonda yatirdik bebegi hemen aldi memeyi
Hemsire dedi ki bazi bebekleranne karninda hangi pozisyondaysa otarafa yati uyumayi severmis o yuzden diger memenin pozisyonu tersgelir almazlarmis

X