2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bir önceki bebeğim de mebran dı galiba sıyırma yapmıştı drum doğumu hızlandırsın diye. İki kez oldu hiçbişey hissetmedim. 41 de doğum sancısı baslamıstı 😂
🤣🤣🤣Bende hızlandırma etkisini soracaktım..doktor da dedi bugün de tetikleyebilir yada 1 2 hafta sonra da olabilir etki etmez belki dedi

Ben ve sorularım devam ediyoruz. Ebeye verilecekleri ayrı poşete koydum. Kese falan almadım. Onun içine battaniye de koydum ama gerek yok mu ki. Müslin mi koysaydım. 2 müslin bavula koydum zaten
Alt üst takım, eldiven, çorap, şapka, penye battaniye, bir tane de bebek bezi bunlar bebek için ilk ayarladığım kıyafetler benim canım🥰 ilk verilecek kıyafet için müslin gerekli değil bence hiç o şekilde görmedim battaniyeye sarıp getiriyorlar 🤷🏼‍♀️ Müslini ben de ayrıca bavula koydum ama oda da kendimiz kullanırız diye 🥰
Çatı muayenesinde güldüm, korkmayayim diye 🤦 ama var ya doktor hiç derine gitmedi ben de anlamadım , bu kadar hafiflik yani 🤔🤔 diğer doğumumda baya kurcalanmisti 🙆🤦
Ele göre değişiyor sanırım😂 bende hiç ama hiç bir şey hissetmedim sanki yapmadı gibi o derece 😂

İlk çocuğuma da dayanamıyorum uzak kalmak beni çok yıprattı. Annesiyle beraber yaşıyorduk ayrı eve çıkarırsa gideceğim yoksa dediğiniz gibi 6 aylık bir süreç vereyim. 2 çocuk var ortada onların da ortada zayii olmasını istemiyorum. Herkes çocukları değil kendini düşün diyor. Çocuklar her türlü büyür felan filan.
Çocuklar her türlü büyümez. Annesiz bir çocuk hep eksiktir. Elde imkan varsa anne baba birlikte tabiki çok önemli ama baba birşeydir anne çok şeydir. Zor durumdasınız sanırım konunun detayını bilmiyorum Allahım yardımcınız olsun. Eğer aldığınız kararlar ile eşinizi biraz düzeltme şansınız varsa bence de direnin. Allah bir kapı açar inşallah. Ama boşanma sürecini biraz erteleseniz iyi olur en azından bebek dünyaya gelsin biraz toparlasın. Tabi siz de toparlanın. Doğum yapmak Yenidoğanla ilgilenmek kolay değil. Sizinde toparlanmaya iyileşmeye ihtiyacınız olacak.

Canım hurma ye günde 5 tane. Perine masajı yap. Yerleri sil bezle. Çömel kalk hareketleri yap. Merdiven in çık. Yardımcı olur belki
Doktorla da konuştuk, yürüyüş dışında kanıtlanan bir şey yok, kendisi karar verecek dedi ama ben elimden geleni yapıyorum 😃 hurma, perine masajı, yürüyüş, squat. Çarşamba günü arkadaşım gelip bası noktalarına bası yapacak. Ahududu çayı aldım, o gelecek internetten. Bir de oksitosin arttırma yöntemleri var, meme ucu uyarılması, sevişmek gibi 😍 daha da gelmezse yapacak bir şey yok 🤷‍♀️

Bence sen sanki pazartesi doğuracaksın gibi hissediyorum, kaç gündür diyeceğim ama demedim😍 hayırlısı ile gelsin ponçiğin.
Pazartesi mi 😅 esim sali gunu ameliyat olacak pazartesi gidiyor , sen ben hastanedeyken doguracaksin diyor surekli 😊 nasip bakalim canim saglikla dogsun insallah 🙏 ama sanci fenaymis yani baya tirstim ama cesaretlendim de , esime diyorum dogumdan korkuyordum dogum sancisi oldugunu dusununce korkum gecti bana bir cesaret geldi , o da dogurup kurtulmak istiyorsun ondandir bu cesaret diyor 😅

Sıyırma falan korkuyorum hepsinden yaa, en korkak benim sanırım , acilmam yine hızlı olacak inşallah, içim rahat ama Ikınma ve doğru yerde nefes almayı da iyi ve güçlü yapayım ya amin 🤲 öyle gucsuzum ki Allah'ım yardım ediyor, ne kadar şükretsek az
Canım ben normal doğum hiç yapamadım ama okadar tevekkül sahibiyim ki şu doğum konusunda, millet sokakta tarlada doğurmuş ben şimdi doğumum başlasa 11 yasında ki kızımla sakince yaparım gibi geliyor. Korku sıfır, sen pozitif bakarsan o zaten pozitif gelir. Şöyle söyleyeyim ilki makat geliş diye sezeryan oldum 42 haftada. İkinci ssvd sezeryan sonrası normal doğum denedim hersey çok iyi giderken bebişim suni verince hemşire stres yaptı kalp atısı yavaslayınca zorlamadık. Ama sancım acılmam çok güzeldi hemşire acele etmeseydi yani ebe normal olmuştu bence. Bunda sezeryan yapıcam he normal gelicem derse drda okeylerse yaparız ne güzel olur 😍 ayıptır söylemesi ilişki durumunda bile acı hisseden biri bunu söylüyor. Sen içindeki güce inan neleri basarmıyoruz ki, güzel bir amaç için yaşıyacağım hersey çok güzel olacak. Her dk her saniye yaşadıklarım beni bebeğime yaklaştırıyor, mutluluk ile karşılıyorum diye telkinlerde bulun işe yarar inşallah 🥰 musmutlu doğumlar diliyorum ❤️

Ya hepinize kontrol 2-3 günde bir denmiş sanırım ben en son gittiğim de herşey yolunda nst de sancı çıkmazsa 15 gün sonra gel tabi sancı su vs gelmezse demişti bende nst yaptıramamıştım işim çıktığı için şimdi kuzu kuzu 2 eylülü bekliyorum 15 gün dolsun diye 😂
Benim seninle günüm aynı. Son kontrollerim sırasıyla 29.07-23.08-30.08-06.09 bu son kontrolde sezaryen tarihi verecek bana. O tarihe kadar kendinden gelirse ne ala. Yoksa Allah’a emanet gideceğiz. Acele etme zamanını bekliyordur içerde geçireceği vakit dışardan daha verimli. İkilemde kaldıkça o da strese girecektir akışına bırak. Allah büyük bakarsın pat diye gelir. 🎈😍
Arkadaşım gelip sana baskı yapacakmış ama normal şartlarda daha 4 hafta var yani acaba dışardan müdahale etmesen mi 🙄

Çatı muayenesinde güldüm, korkmayayim diye 🤦 ama var ya doktor hiç derine gitmedi ben de anlamadım , bu kadar hafiflik yani 🤔🤔 diğer doğumumda baya kurcalanmisti 🙆🤦
Benim sancılar çıkıyordu hatırlarsanız o zaman 2 kere yaptı ebe elim hafiftir korkma dedi gel bide bana sor dedim anam ağladı bacım öyle bi kurcalıyor ki sanki bişey arıyor 😂

Benim seninle günüm aynı. Son kontrollerim sırasıyla 29.07-23.08-30.08-06.09 bu son kontrolde sezaryen tarihi verecek bana. O tarihe kadar kendinden gelirse ne ala. Yoksa Allah’a emanet gideceğiz. Acele etme zamanını bekliyordur içerde geçireceği vakit dışardan daha verimli. İkilemde kaldıkça o da strese girecektir akışına bırak. Allah büyük bakarsın pat diye gelir. 🎈😍
Arkadaşım gelip sana baskı yapacakmış ama normal şartlarda daha 4 hafta var yani acaba dışardan müdahale etmesen mi 🙄
Benim son kontrolüm ayın 20 sindeydi kuzum sağlıkla gelsinler de hangi gün gelirse gelsin farketmez acele etmiyorum bacım verdiği tarihte gelse benim için daha iyi en azından bilirim 😂 ama şimdi böyle yemek yerken bile düşünüyorum ulan ya gelirse kızımda genel olmuştu gece anestezi ekibi olmuyor hastanede bende spinal olsun istiyorum narkozu daha çabuk ata bileyim diye 😂

Sıyırma falan korkuyorum hepsinden yaa, en korkak benim sanırım , acilmam yine hızlı olacak inşallah, içim rahat ama Ikınma ve doğru yerde nefes almayı da iyi ve güçlü yapayım ya amin 🤲 öyle gucsuzum ki Allah'ım yardım ediyor, ne kadar şükretsek az
Canim ben de korkuyorum tek korkan sen degilsin hepimiz de korku var ama kendimizi telkin ediyoruz motive ediyoruz 😊 Allah kolay kavustursun kuzularimiza hepimizi

X