2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Herkese günaydın. Hastane çantasına biberon ve emzik koyacağım da ne kadar kaynatmak gerekir. İnternette 10 dk yazdı çok geldi. O kapakları var ya onları kaynatmayacağım. Son anda sıcak suya sokup çıkarayım diyorum. Yoksa onlar da kaynatılır mı. Hani aventin kapakları daha ince plastik onlar
Ben hepsini kaynattım 👍 avent benimkilerde 5 10 dk kaynatmak yeterli bence

Selam kızlar dün kontrol vardı benimde 35+3 ölçümleri güzel çıktı çok şükür yaklaşık 3 hafta var daha magnezyuma devam bacak krampları için kansızlık çok var demir haplarını mutlaka doğumdan sonra da devam dedi sizde mutlaka doğumdan sonra içmeyi ihmal etmeyin bizim depolardan yiyecek yavrular onları takviye etmek gerekiyor hastane çantam hazır sayılır kapatmadim bir kaç eksik dışında kalmadı bişey doğum yapacaklara Allah kolaylık versin dualar tüm hamislere
Evet benimki de 6 ay demir d vitamini devam dedi. Decavit ocean magnezyum onları bitene kadar devam deid. Bir de tiroid mesela benimki gebelik tiroidi normalde yoktu. 25 mg içiyorum 1ay devam et sonra test yaptır dedi

Ay hadi gözün aydın çok sevindim 😊🙏🏻endişeni çok iyi anlıyorum benimde vardı öyle sorunum gerçi benimki böbrek genişlemesi her muayenede soruyorum doktor dikkat çeken önemli birşey yok diyor diyorsa doğrudur diyorum ama gene de aklımın bir ucunda kalıyor inşllah bizde de sorun hallolur 🥰
İnşallah yaa çok sağol 😊😊🙏

Ben ve sorularım devam ediyoruz. Ebeye verilecekleri ayrı poşete koydum. Kese falan almadım. Onun içine battaniye de koydum ama gerek yok mu ki. Müslin mi koysaydım. 2 müslin bavula koydum zaten
Ben bilmediğim için bir battaniye bir muslin koydum eğer aklıma gelirse doğumdan önce sorucam hemşireye. Gereksiz olanları çıkarırlar heralde geri verirler 😅

Az önce yazdım sayfa kendi kendine yenileniyor bence altı aylık bir sure daha beklemelisin bu hormonlala aklı selim duşunecek durumda değlsin birileride bu karnındaki bebeği duşunup akıl birliği yapmalı seni bu sureçte çocuğun ile yanyana getirmeli babasıda yeni doğacak bebeğ ile bu çocuga yazık değil mi bunun ne suçu var bunun içinde hazırlık yapıp mutlu bir dunyaya doğmaya hakkı var karnında stres olursa doğmak bile istemez duşunmen gereken onun içinde yapman gereken şeyler buna odaklan dinimiz bile lohusa kadınlan ayrılmyı erteliyor hele birde daha doğmamış babası ile aklı selim insanlar konuşmalı ve her ikinizde geri adım atmalısın seninde duygunların dizginlenip akıl cercevesinde hareket edenr kadar o zaman boşansan bile bebeğine karşı daha dik ve özverili olabilirsin bunun ustesinden gelebilirsin ama bu zaman şimdi değil şimdi eşinle konuş kimse aracı olmuyorsa çocuğum için altı ay bu işleri ertelemek istiyorum bebeğme haksızlık etmek istemiyorum de ve onun içinde alınması gerekenlerin listesini eşine ver o alsın bari lohusa kadına bunu yapmaya devam ediyorlarsa Alllahlarından bulsunlar ama akıl selim olman için tek başına bir bebeğm duygusal ihtiyaçlarını karşılamak için zamana ihtiycınmvar geri adım at derim
İlk çocuğuma da dayanamıyorum uzak kalmak beni çok yıprattı. Annesiyle beraber yaşıyorduk ayrı eve çıkarırsa gideceğim yoksa dediğiniz gibi 6 aylık bir süreç vereyim. 2 çocuk var ortada onların da ortada zayii olmasını istemiyorum. Herkes çocukları değil kendini düşün diyor. Çocuklar her türlü büyür felan filan.

Aslında son haftalarda hep çağırması gerekmiyor mu kuzum o kafama takıldı kızda mesela haftada birdi kontrol hayırlısı olsun inşallah kontrol günümüz çabuk gelse bari bu ay sanki hiç geçmiyor gibi geliyor bana 🤷‍♀️
Ben işte ilkini erken doğurunca hiç bilmiyorum canım ama beni her gün çağırsa gidecek moddayım gerçi bende doğumla alakalı hiç belirti yok. Ne sancı ne açılma ne kasılma daha başlamadı. İlki sezeryandı dr 10undan sonra alalım dedi ama normali denemek istiyorum dedim iyi 6sında gel duruma bakalım dedi keşke daha sık çağırsa 🙈

Aa doğru sen sezeryan olacaktın. Az kalmış ne güzel. Haftaya gideceksin, sonraki hafta doğum zaten 😉
Evet kuzum sezeryan spinal istiyorum planlı olursa daha iyi tabi ama gece olursa anestezi ekibi olmuyor ve genel oluyorsun sezeryanı kızımda öyle olmuştu gece geldiği için belden uyuşturmalı olamamıştı ve sonda narkozdan önce takıldığı için canım yanmıştı 🤦‍♀️

Ben işte ilkini erken doğurunca hiç bilmiyorum canım ama beni her gün çağırsa gidecek moddayım gerçi bende doğumla alakalı hiç belirti yok. Ne sancı ne açılma ne kasılma daha başlamadı. İlki sezeryandı dr 10undan sonra alalım dedi ama normali denemek istiyorum dedim iyi 6sında gel duruma bakalım dedi keşke daha sık çağırsa 🙈
Senin baya var ozaman arada kuzum normal yapa bileceksen , benim sene bile yok 😂 gerçi düşünüyorum da normal doğumu yapamazdım heralde o çatal muayenesi beni bitiriyordu 😂

Sanki gercek dogum sancisi gibiydi ya öyle siddetlendi ki ben de tamam doguruyorum dedim ama sonra geçti. Butun gun gece agri cektim siddetli bir agriyla final yapti durdu.
Bence sen sanki pazartesi doğuracaksın gibi hissediyorum, kaç gündür diyeceğim ama demedim😍 hayırlısı ile gelsin ponçiğin.

Ben bebito gelsin diye bakıyorum 4 cm açıklık var sanci yok cam siliyorum tül çamaşır yıkıyorum bugün 🤣🤣🤣
Kasilmalar baslamadiysa corek otu yag ic, hurma kaynat 11 hurma 3 su b su yariya düşene kadar kaynat 1bucuk su bardagi hurma suyunu iç, ananas ac karnına yemekte işe yarıyormuş birde ada çayı ve ahududu yaprağı çayı doğumu tetikliyor. Hayırlısıyla gelsin bebişin ❤️

Ben ve sorularım devam ediyoruz. Ebeye verilecekleri ayrı poşete koydum. Kese falan almadım. Onun içine battaniye de koydum ama gerek yok mu ki. Müslin mi koysaydım. 2 müslin bavula koydum zaten
Canım ben herseyı buzdolabı poşetlerine koydum🤭 iç çamasırlarımı bile. Kullanmadığım temiz kalsın diye. Kirlenecek olan yine poşette olur 🥰

Senin baya var ozaman arada kuzum normal yapa bileceksen , benim sene bile yok 😂 gerçi düşünüyorum da normal doğumu yapamazdım heralde o çatal muayenesi beni bitiriyordu 😂
Çatı muayenesinde güldüm, korkmayayim diye 🤦 ama var ya doktor hiç derine gitmedi ben de anlamadım , bu kadar hafiflik yani 🤔🤔 diğer doğumumda baya kurcalanmisti 🙆🤦

Kızlar geçenlerde sanki biri sıvazlamadan bahsetmişti. Elle sıyırma vs diye de geçiyor. İşlem yaptıran var mı aranızda
Bir önceki bebeğim de mebran dı galiba sıyırma yapmıştı drum doğumu hızlandırsın diye. İki kez oldu hiçbişey hissetmedim. 41 de doğum sancısı baslamıstı 😂

Bir önceki bebeğim de mebran dı galiba sıyırma yapmıştı drum doğumu hızlandırsın diye. İki kez oldu hiçbişey hissetmedim. 41 de doğum sancısı baslamıstı 😂
Sıyırma falan korkuyorum hepsinden yaa, en korkak benim sanırım , acilmam yine hızlı olacak inşallah, içim rahat ama Ikınma ve doğru yerde nefes almayı da iyi ve güçlü yapayım ya amin 🤲 öyle gucsuzum ki Allah'ım yardım ediyor, ne kadar şükretsek az

X