2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Herkese günaydın. Hastane çantasına biberon ve emzik koyacağım da ne kadar kaynatmak gerekir. İnternette 10 dk yazdı çok geldi. O kapakları var ya onları kaynatmayacağım. Son anda sıcak suya sokup çıkarayım diyorum. Yoksa onlar da kaynatılır mı. Hani aventin kapakları daha ince plastik onlar
Kuzum önce yıka onları sonrasında suya at su kaynamaya başlayınca çıkar çok durursa erir zaten

Hay allah ya paranoyalar geldi mi gelir işte. Hareket hep iyidir derler aslında. Haberlerini bekliyoruz artık sabah oldu heralde doktora gitmişsnizdir 🙏🏼
Ay çok şükür gittik isemis kerata sorun çözüldü 😅 derin bir nefes aldım yaa hakikaten insanın başına gelince çok başka. Halbuki ben bilmiyor muyum tabi ki hareketin faydası var zararı yok ama dediğin gibi paranoya.. çok şükür 🙏

Ya hepinize kontrol 2-3 günde bir denmiş sanırım ben en son gittiğim de herşey yolunda nst de sancı çıkmazsa 15 gün sonra gel tabi sancı su vs gelmezse demişti bende nst yaptıramamıştım işim çıktığı için şimdi kuzu kuzu 2 eylülü bekliyorum 15 gün dolsun diye 😂

Kizlaarrr cildimde renk degisiklikleri fark ettim. Bacagimda da beyaz beyaz benekler olmus. Ödemden midir nedir ? Bebeklerin cildi olur ya kirmizimsi ici gorunuyormus gibi kollarim bacaklarim oyle. 🤔 Fikri olan basina gelen var mii
Gergin ve parlak görünüyorsa ödem olabilir.

Herkese günaydın. Hastane çantasına biberon ve emzik koyacağım da ne kadar kaynatmak gerekir. İnternette 10 dk yazdı çok geldi. O kapakları var ya onları kaynatmayacağım. Son anda sıcak suya sokup çıkarayım diyorum. Yoksa onlar da kaynatılır mı. Hani aventin kapakları daha ince plastik onlar
Bende avent kullanıyorum biberonda kızıma kapaklarında kaynata bilirsin kuzum

Kizlar erken doğum riskim olduğu için bunu soruyorum doktora sormak o an aklıma gelmedi şimdi prematüre siniri 37 ya 36+2 prematüre sayılıyor mu
Teorik olarak evet sayılıyor. Ama pratikte 36 yı doldurmuş bebekler %99 kuveze girmiyor yani prematüre olmuş olmuyor gibi diyim. Yani olsa da korkma artık baya olmuş

Günaydın kızlar , 38+4 ten selamlar :KK54:
38+1 ile günaydın 🥰❤️
Ben önce emzil biberon temizleyicisi ile yıkadım sonra kaynamış suya attım ama suyu ocaktan almıştım suyla kaynatmadım yani. Sonra sıcak suda 5/10 dk filan beklettim. Suyada temizleyiciden attım. Sonra ılık sade su ile duruladım.. yeterlidir diye düşünüyorum 😂

38+1 ile günaydın 🥰❤️

Ben önce emzil biberon temizleyicisi ile yıkadım sonra kaynamış suya attım ama suyu ocaktan almıştım suyla kaynatmadım yani. Sonra sıcak suda 5/10 dk filan beklettim. Suyada temizleyiciden attım. Sonra ılık sade su ile duruladım.. yeterlidir diye düşünüyorum 😂
Aynen bende öyle yaptım. Youtube de bi kız öyle yapıyodu aynıı ondan baka baka🤣

Canlarım hepinize ayrı ayrı yazamıyorum bebek de ben de iyiyiz 50 santim 2915 gram doğdu sipinal sezeryan iğne ile uyuşturma kısmı iyiydi normal aşı olur gibi kan alınır gibi bir sızladı sadece iğne girerken sondayı da uyuştuktam sonra taktılar hissetmedim doğum anı güzel geçti biraz heyecan yaptım sadece onda da hemen sakinleştirici veriyorlar anestezi 10 dakika bebeğin çıkması 5 dakika dikişlerin yapılması 20 dakika falan toplam yarım saati 45 dakkaya odadaydım buraya kadar herşey iyi ama ayağa kalkarken bayağı zorlandım çok canım yandı tansiyonum düştü hemşireyi korkuttum görümcem ağladı acı çekiyorum diye neyse atlattık ilk yümeyi dikiş yerinde çok ağrım oldu ama ağrı kesiciler sayesinde idare ediyorum bebiş üç kez kakasını yaptı sütüm öyle akmıyor ama hemşire iyi dedi bilmiyorum bebek biraz zorlanıyor memeyi tutarken iki fırt çekip hemen yoruluyor inşallah sütüm artar da sarılık olmaz süt için malt içeceği bir tane içtim bir bardak da humana sitil tee çay içtim sağma makinesini de bir kez kullandım süt geliyormu diye bakmak için bir damla geldi meme ucum henüz yara olmadı ama sonra ne olur bilmiyorum baş ağrım olmadı hafif sağ omzum ağrıdı çok değil
Gözun aydın olsun birkaç gune ağrıların geçer inş

Ya hepinize kontrol 2-3 günde bir denmiş sanırım ben en son gittiğim de herşey yolunda nst de sancı çıkmazsa 15 gün sonra gel tabi sancı su vs gelmezse demişti bende nst yaptıramamıştım işim çıktığı için şimdi kuzu kuzu 2 eylülü bekliyorum 15 gün dolsun diye 😂
Canım benim de 2 haftada birdi. Sancim olunca 1 haftaya düştü ve öyle devam ediyorum. Daha 2-3 güne bir düşmedim ben de.

Ay çok şükür gittik isemis kerata sorun çözüldü 😅 derin bir nefes aldım yaa hakikaten insanın başına gelince çok başka. Halbuki ben bilmiyor muyum tabi ki hareketin faydası var zararı yok ama dediğin gibi paranoya.. çok şükür 🙏
Ay hadi gözün aydın çok sevindim 😊🙏🏻endişeni çok iyi anlıyorum benimde vardı öyle sorunum gerçi benimki böbrek genişlemesi her muayenede soruyorum doktor dikkat çeken önemli birşey yok diyor diyorsa doğrudur diyorum ama gene de aklımın bir ucunda kalıyor inşllah bizde de sorun hallolur 🥰

Kızlar meryem ana otunu duydunuz mu? Ben aldım. Kolay doğum için suya atılıyor dualar ediliyor o sırada bitki açılmaya başlıyo tabi açılmamız başlayınca koyuluyomuş suya. Tam öğrenmedim henüz. Duyan veya yapacak olup öğrenen varsa yazabilir mi?🥰
Ben okudum bi kaç yerde ama tam bilmiyorum.. alıcam diyorum çıkmaya vakit olmadı evden .. bende yapmak istiyorum her şey duayla sonuçta inşallah işe yarayacaktır bnce 🥰🤲🏻

Hesaplamayı tam anlayamadım tekrar anlatır mısınız?
Bir de neden en şanslı gün 6 eylül?
BEn yanlış hesplamışım yıldıznameye göre doğum tarşhşndeki sayılar toplanıyor altıdan buyuk olanların kabiliyeti ve şansı iyi oluyor tabi birde isminin ebced değeride bu sayıya yakın olması gerekiyor isminin esması var birde anne isminin ebced değeride alınıp esma bulunuyor ona göre yotum yapılıyor eskilerin ilmi yıldızlara bakıp ona göre isim koyarlarmış tabi yuzun şekline görede aslında tek doğum tarihindeki raksmlara göre hesaplanmıyor hepsi birlikte yorum yapılıyır ama brn tekrsr toplayınca eylulde doğan çocukların o kadar kabiliyet mi şans mı diyelim yuksek değil onbir rakamını yakalayamadım dokuz vr dördu ama on sayısında gizli kabiliyet mi şans mı öyle birşey var çokta bilmiyorum bu ilimle uğraşsnların esma diye kitapları var onları almak lazım hesaplama 0+4+0+9+2+0+2+1=18=9 öyle yaparak bulabilirsin tabi internette bak ismin ebced değeride gliba bu rakamdan duşuk olmayacak ki tam cevher ortaya çıksın

Kızlar meryem ana otunu duydunuz mu? Ben aldım. Kolay doğum için suya atılıyor dualar ediliyor o sırada bitki açılmaya başlıyo tabi açılmamız başlayınca koyuluyomuş suya. Tam öğrenmedim henüz. Duyan veya yapacak olup öğrenen varsa yazabilir mi?🥰

Ben okudum bi kaç yerde ama tam bilmiyorum.. alıcam diyorum çıkmaya vakit olmadı evden .. bende yapmak istiyorum her şey duayla sonuçta inşallah işe yarayacaktır bnce 🥰🤲🏻
Benim de kayinvalidem verdi. Tam olarak hangi dualar okunuyor bilmiyorum ama arkadaşıma meryem suresini, inşikak suresini falan okutayım ota diyorum. Sancim gelince de suya koyarım. Sancı arasında 1 kaşık kadar içiliyormuş o sudan sanırım. Doğum olunca da sudan çıkartırız.

Aksine bebek küçük diye bir korku sardı beni sorun olmasın sezaryene dönelim diye düşünür oldum, kendi de kanala girmedi daha minnoşumun, hakkımızda hayırlısı ne diyelim
Zayıf olsada bazı bebeklerin kasları iyi gelişmiş oluyor özellikle harrketli bebekler onların doğumuda çok kolay oluyor kanalda çıkışları kanala girmeyi bence sorunnetme kasılmalarla birlikte ilerliyor birde suyu grlince yarım saat bir saat içinde ilerleme hızlanıp doğuyorlar aslında bebekle ilgili sancı gelince kalp atışlarından belli eder bebek kendini

X