2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Dün 2691 ölçtük, karın çevresi 34 ile uyumluydu dün. Bugün ise karın çevresi 35 çıktı bilmiyorum 100 gram daha fazla mıdır 🤷🏻‍♀️Sizin kaç kilo? Aslında kilosunda değilim de gelişim geriliği korkutuyor.
2340 çıktı bugün 35+2 yim ben bugün sizin hafta tam kaç? Hakkımızda hayırlısı gönlümü ferah tutmaya çalışıyorum

Hah o sanci bende de var dun geceden beri. Var bir seyler ama ben de cozemedim
Mesela beni endiselendiren dün hiç böyle ağrı acı ya da saçı adı herneyse hiç yoktu sadece kasılma vardı ama bugün öyle değil. Birazdan çıkıyorum evden bakalım nst de sancı çıkacak mi

Selam kizlar, bugun ben de sıkılıyordum derken günün akışı birden değişti. Kahverengi kanama gibi bir leke geldi, doktora söyledim hemen gel bakalım dedi. Vajinal muayene etti, açıklık vs yoktu. Ultrasonla baktı, karın dün 34 çıkmıştı bugün 35 çıktı. Nst de iyi çıktı. Ama doktor bebeğin gelişimi artık durdu gibi diyor, bebek büyümüyor diyor malesef 🥺 bundan sonra her gün kontrole gideceğim. Biraz takip edecek duruma göre konuşacağız. Bana haftaya sezaryene kayacak durum gibi geliyor. Yeter ki sağlıkla atlatalım da şu süreci, ani işler çıkınca insan panik oluyormuş.
Canım tahmini doğum tarihin 10 Eylül sanırım. Zaten son günler. Risk kalmadı çok şükür. Sağlıcakla kucağına al da, doğunca büyütürsün güzelce. 🙏

Canım tahmini doğum tarihin 10 Eylül sanırım. Zaten son günler. Risk kalmadı çok şükür. Sağlıcakla kucağına al da, doğunca büyütürsün güzelce. 🙏
38 olduk diye icim bir taraftan rahat ama diger taraftan da hazir miyim, her sey yolunda gider mi diye korkular dusunduruyor. Uzaktan dogurmak istiyorum demek kadar kolay degilmis bugün anladım😁

Benim 38 tam, 36+5 de 2950 cikmisti, 37+6 da 2690 a dustu. Olmazsa haftaya alacagiz bebegi gibi hissediyorum
38i doldurmussunuz maşallah prematüre sınırını da geçmiş ama insan endişelenmeden edemiyor tabi sizi çok iyi anliyorum normal planda bile 38 de alınıyor sezaryene kilodan çok anne karninda ki vakit önemli allahin izniyle sağlıkla kavuşuruz inşallah

Internette hastane çantası videosu çeken hesaplarda iyi ki emzirme yastığını götürmüşüm diyenlere çok denk geldim. Sonuçta israrla emzirmeye çalışacağız uyandırıp. Sarılık olmasın, süt gelsin diye.
Ben götürmeyi düşünüyorum. Hatta bir çanta daha yapıp ekstra böyle yastıktı ıvır zıvırla doldurmayı düşünüyorum. Odaya çıkmasın ama bagajda elimizin altında olsun acil ihtiyacımız olursa elimiz ayağımız dolanmasın.
Bir şey soracağım. Bu yastığı da yıkamak gerekli mi? Kumaşı çıkan var çıkmayan da. Siz ne yaptınız?

Ay inşallah desem digerimize ayıp 😅🤣 benim bugün sancım var sabahtan beri rahatsız eden inceden inceye var bir şeyler bakalım birkaç saat sonra anlıcaz benimkini😅
Siz böyle diyorsunuz da ya ben doğurursam 😂 benimde ağrılarım kasılmam artıyor gibi eğer artarsa bana da acil yolu görünüyor 😅 allahım nolur bugün olmasın ama salı olsun kontrolde olsun ki kaynanam gelmesin 😂 bugün kaynanamın kontrolden sonra doğuma kadar bize gelme planı yaptığını öğrendim ki ben iki tarafa da kimseyi istemiyorum virüs var bir süre görüşmeyelim dedim çakallık edip gene gelmeye çalışıyor 😪

38i doldurmussunuz maşallah prematüre sınırını da geçmiş ama insan endişelenmeden edemiyor tabi sizi çok iyi anliyorum normal planda bile 38 de alınıyor sezaryene kilodan çok anne karninda ki vakit önemli allahin izniyle sağlıkla kavuşuruz inşallah
Amin inşallah sadece doğum yaklaştıkça korkular artıyormuş ☺️ Hepimiz sağsalim bebeklerimize kavuşuruz inşallah 😇

Mesela beni endiselendiren dün hiç böyle ağrı acı ya da saçı adı herneyse hiç yoktu sadece kasılma vardı ama bugün öyle değil. Birazdan çıkıyorum evden bakalım nst de sancı çıkacak mi
Canim ben de dün geceden beri kasilma ve agri yasiyorum hic bu kadar olmamisti. Vakti ne zamansa saglikla gelsin insallah canim bir kontrolden gec bakalim doktor ne diyecek. Ben daha gitmeyi dusunmuyorum beklicem.

Benim kasiklar da dolu hafif aag kasikta agri da var bazen kasilip kaliyor sag kasigim. Senle ben bay yaklastik gibi
Galiba baya yaklaştık ben şimdi yoldayım bu sefer direk doğum hastanesine gidicem. Biraz uzakta ama mutlaka yazarım burdan. Bizimkiler baya benziyor sanada fikir olur belki

X