2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Siz böyle diyorsunuz da ya ben doğurursam 😂 benimde ağrılarım kasılmam artıyor gibi eğer artarsa bana da acil yolu görünüyor 😅 allahım nolur bugün olmasın ama salı olsun kontrolde olsun ki kaynanam gelmesin 😂 bugün kaynanamın kontrolden sonra doğuma kadar bize gelme planı yaptığını öğrendim ki ben iki tarafa da kimseyi istemiyorum virüs var bir süre görüşmeyelim dedim çakallık edip gene gelmeye çalışıyor 😪
Herkes sırasını beklesin lütfen 🤣 inşallah her şey gönlüne göre olur kv ile uğraşmakta doğum kadar zor 🤣

Ben götürmeyi düşünüyorum. Hatta bir çanta daha yapıp ekstra böyle yastıktı ıvır zıvırla doldurmayı düşünüyorum. Odaya çıkmasın ama bagajda elimizin altında olsun acil ihtiyacımız olursa elimiz ayağımız dolanmasın.
Bir şey soracağım. Bu yastığı da yıkamak gerekli mi? Kumaşı çıkan var çıkmayan da. Siz ne yaptınız?
Benimkinin kumaşı çıkıyor, fermuarlı. Yıkadım ben. Ben de sizin gibi düşündüm, bir poşette götüreyim, ne olacak sanki.

Herkes sırasını beklesin lütfen 🤣 inşallah her şey gönlüne göre olur kv ile uğraşmakta doğum kadar zor 🤣
Kız ben senden önceyim bir de benim oğlum ileri 2 hafta erken doğum bekliyoruz zaten biz 😅 ya eşimin de benim de haberimiz yok. Görümcem yanımdaydı yardım için okullar açıldığından geri dönüyor o gidince kaynanam gelecekmiş riskliyim ya ben de neymiş yalnız bırakılmazmışım gelip yatacak oysaki o da hasta çünkü 😞 sırf ben eve kimseyi istemiyorum diye geliyor zaten burda olursa kovamam diye. Aradan anneme de laf çakıyor olaysız atlatsak bari 😅 hadi sen de hayırlı haberlerle gel inşallah 😊

Kız ben senden önceyim bir de benim oğlum ileri 2 hafta erken doğum bekliyoruz zaten biz 😅 ya eşimin de benim de haberimiz yok. Görümcem yanımdaydı yardım için okullar açıldığından geri dönüyor o gidince kaynanam gelecekmiş riskliyim ya ben de neymiş yalnız bırakılmazmışım gelip yatacak oysaki o da hasta çünkü 😞 sırf ben eve kimseyi istemiyorum diye geliyor zaten burda olursa kovamam diye. Aradan anneme de laf çakıyor olaysız atlatsak bari 😅 hadi sen de hayırlı haberlerle gel inşallah 😊
Ay bu kvler illaki bir fenalık yapıyor 😅 stres yapma mümkünse hayırlısı ile gelsin bebiş inşallah. Belki bende doğurmam hemen bakalım ne sonuc çıkacak 🤣

Selam kizlar, bugun ben de sıkılıyordum derken günün akışı birden değişti. Kahverengi kanama gibi bir leke geldi, doktora söyledim hemen gel bakalım dedi. Vajinal muayene etti, açıklık vs yoktu. Ultrasonla baktı, karın dün 34 çıkmıştı bugün 35 çıktı. Nst de iyi çıktı. Ama doktor bebeğin gelişimi artık durdu gibi diyor, bebek büyümüyor diyor malesef 🥺 bundan sonra her gün kontrole gideceğim. Biraz takip edecek duruma göre konuşacağız. Bana haftaya sezaryene kayacak durum gibi geliyor. Yeter ki sağlıkla atlatalım da şu süreci, ani işler çıkınca insan panik oluyormuş.
Artık riskli haftaları geçtik öyle düşün canım ama beklenmedik planlar olunca insan tuhaflaşıyordur tahmin ediyorum 🥰 yeter ki sağlıkla kucaklayalımmm.. bizi haberdar et durumlardan hep mutlaka 🥰

Selam kizlar, bugun ben de sıkılıyordum derken günün akışı birden değişti. Kahverengi kanama gibi bir leke geldi, doktora söyledim hemen gel bakalım dedi. Vajinal muayene etti, açıklık vs yoktu. Ultrasonla baktı, karın dün 34 çıkmıştı bugün 35 çıktı. Nst de iyi çıktı. Ama doktor bebeğin gelişimi artık durdu gibi diyor, bebek büyümüyor diyor malesef 🥺 bundan sonra her gün kontrole gideceğim. Biraz takip edecek duruma göre konuşacağız. Bana haftaya sezaryene kayacak durum gibi geliyor. Yeter ki sağlıkla atlatalım da şu süreci, ani işler çıkınca insan panik oluyormuş.
Canım inşallah sağlıkla alırsın bebeğini kucağına. Dışarda güzelce beslersin toparlar hemen annesi korkma hiç❤️Bizim eylül bebişleri sabırsız çıktı gelmeye başladılar yavaştan. Bakalım bize ne zaman sıra gelicek benimki de fazla durmıcak gibi hissediyorum hepte hayırlısı..

BEnimki ama 38 olarak gidiyor en guzel gun ebced hesabına göre 6eylul o gun doğan bebekler şanslı tabi ismide ebced hesabına göre 11 olması lazım benim kızım eşim koyuyor ismini 5 oluyor çokta şanslı durmuyor sezeryan olanlar altısına çeksin
Nasıl hesapladın danısmanlıkmı aldın acaba

Ben götürmeyi düşünüyorum. Hatta bir çanta daha yapıp ekstra böyle yastıktı ıvır zıvırla doldurmayı düşünüyorum. Odaya çıkmasın ama bagajda elimizin altında olsun acil ihtiyacımız olursa elimiz ayağımız dolanmasın.
Bir şey soracağım. Bu yastığı da yıkamak gerekli mi? Kumaşı çıkan var çıkmayan da. Siz ne yaptınız?
Eğer kılıflıysa kılıfını yıkayabilirsiniz sadece. Diğer türlü direk attım ben ana kucağını falan. Zaten çok sıcak hemen kuruyor☺️

Geçmiş olsun 😕 umarım kolay bir süreç atlatırsınız ve sağlıkla gelir minik 🙏

Inşallah sağlıkla gelir kuzum üzülme yeterki sağlıkla gelsin. Benim 35+0 da 2.383 çıktı ama ölçümler için geri demedi doktor. Ölçümlerin nasıl peki bak benim ki böyle atayım görseli. Bende şimdi şüpheye düştüm.
Benim açımdan 28.32.cm fl 7.09 yanında yazıyor benim canım ac nin kac hafta ile uyumlu olduğu sende de yazıyordur ama çekmemiştir bpd ofd hc senle aynı hemen hemen

Banynest de öyle yıkanır mı? Benim aldığım babynest in yatak kısmı çıkıyor ama yan kısımları çıkmıyor. Makineye atsam bozulur mu acaba?
Benimde öyleydi attım makinaya hiç bişey olmadı ama etiketinde yıkanabilir diyodu bide düşük devirde sıktırırsan bişey olmaz bence ama yinede etiketine bak istersen ne yazıyo. En kötü kısa programda düşük devirde yıka ya hiç bişey olmaz

X