2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ayyy gözün aydın canım maşallah sağlıkla büyüt inşallah şimdi keyfini çıkar kuzunla

Benim de hpv vardı, riskli bir türü değildi. Negatife de dönmüştü. O zaman muayene olduğum dr riskli türü olmadığı için hamile kalmam durumunda vajinal doğuma engel olmayacağını söylemişti. Dogumumu yaptıracak olan doktor da hpv geçmişimi biliyor ama bir şey demedi bununla ilgili. O yüzden merak etmiştim. Teşekkür ederim cevabın için. Benim ilk doğumum olacak inşallah. Çoğunluk normalden korkar ben de senin gibi sezeryandan tedirginim. Hayırlısı ile doğsunlar sağlıcakla kavuşalım da, artık vajinal, sezeryan hangisi olursa olsun.

O kadar fazla dolasiyorumki merdiven inip cikiyorum doguracam inat ettim ama suan felaket agrim var biraz abartmis olabilirim

Sırt ağrılarından artık gece uyuyamıyorum ya dört beş defa kalkıp tekrar uyuyorum uykularım kaçtı artık bu beni çok yordu gece dayanamayıp ağladım şuan hala sırt ağrısı çekiyorum bu kadar olması normal mi acaba

Evet eldiven zaten çıkarılmıyor 1 ay falan ,yani çıkarılmıyor derken kullanılıyor kolay gelsin,
Montessori eğitiminde eldiven kullanmayın dedi bize eğitim aldığımız hoca. Dokunma refleksi bebekler için çok önemli, anne karnında da ilk kendilerine dokunarak gelişiyorlar, yüzlerine kendilerine, size dokunsunlar dedi. O yüzden becerebilirsek biz de kullanmak istemiyoruz ama doğar doğmaz tırnak kesemeyiz bence hastanede en azından olsun yanımızda yedek.

Uuu nasıl düdüklüyolar arkadaş yaa biliyolar tabi her kadın doğuruyor eli mahkum
Aynen öyle. Allahtan doktorum paragözlü değildi de normal doktora gidebileceğimi söyledi. Yoksa bana dese ki çok risklisin oğlunun hayatını düşün benim totom yer mi normal doktora gitmeye zaten ilk gittiğim 24. Haftada şekeri görünce beni bir güzel korkutmuş bu hastane sana bakmaz diye. Üstüne oğlum sürekli hafta hafta ileriydi kilolu olur doğuramazsın diye de korkuttu bir güzel. Şekerden önce de iriydi sonra da yapısı bu çocuğun ama sen niye öyle diyorsun ki bir anneye

Günümüz yakın seninle. Benim de geçen gün omzun ve boynum tutulur gibi oldu bir anda ama geçti. Ben hiç ağrı sızı bulantı gibi hamilelik sorunları yaşamadım o yüzden bir şey diyemiyorum ama normaldir artık karnımız büyüdü ağırlık merkezi değişti. Eşin ya da annen kardeşin falan yanındaysa masaj desteği alabilirsin biraz rahatlatır.

Evet canm bir kaç gün var aramızda ama her an herşey olabilir Herhalde bebekten dolayı böyle oluyor eşim sağolsun her akşam yapar sabah işe gitmeden önce de yapar gider diğer türlü kendim baş etmeye çalışıyorum bir an önce geçsin şu sırt ağrısı

Çok zordur eminim benim hamilelikten önce de sol kolumda kulunç vardı hala arada ağrı yapar boynuma doğru inşallah bir an önce geçer ağrıların son zamanları rahat gecirirsin

Heyecan bende de çok var .. çok sabırsızlanıyorum tanışmak için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…