2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
HPV enfeksiyonu bazen uykuya geçip tekrar olabiliyor diye okudum internette bence hiç riske atmamak en doğrusu çünkü bebeğe geçerse baya zarar veriyormuş küveze konuyormuş bebek 🙁
BU efenksiyon siğil ultrason ile anlaşılıyor mu yada rahatsızlık sonucu mu anladınız böyle bir durum olduğunu

Hiç içinden gelmiyor sezaryen ama ikimiz de sağlıklı olalım da, artık çok önemli değil nasıl geldiği 🙃
Yuruyuş yap gelr ben çok yol yurumuştum 36. Haftada nişanım gelmişti yani akşam serinde bir saat yuru temizlik yap adacayı iç merak etme gelir heran sancılar ben de 39 olunca bir öncekinde kırk olacak derken geldi 39+3 ama ben akşam yuruyuşlerini ihmal etmedim birde rutin işleri yapıyırdum hep hatta evi silip sermiştim halıları felan

İlk kızımda hastanede pek kullanmamıştık evde hiç kullanmadik. Bu baya tırnaklı doğdu cikaramiyoruz 🙈
Benim elli bedenler kendinden eldivenli ve patikli delikli olanlarda bile var turnakları olduğu için ben dikkat ediyorum hep ama gumuş kapak almadım daha onu akacağım inş e bebekte var fiyatı uygun acaba kullanıp memnun olan var mı

Montessori eğitiminde eldiven kullanmayın dedi bize eğitim aldığımız hoca. Dokunma refleksi bebekler için çok önemli, anne karnında da ilk kendilerine dokunarak gelişiyorlar, yüzlerine kendilerine, size dokunsunlar dedi. O yüzden becerebilirsek biz de kullanmak istemiyoruz ama doğar doğmaz tırnak kesemeyiz bence 😃 hastanede en azından olsun yanımızda yedek.
Hmm ilk duydum, ben de tam tersi biliyordum, hassas ya ciltleri

Eveeettt kontrolüm vardı bugün. Burda nts ye falan bakmıyorlar yada çatı muayenesi diye bişey yok sanırım, anlamadım gitti buranın kurallarını çünkü sadece ultrasondan baktı .Herşey yolunda dedi bebekğin kafası aşağıdaymış, sanırım bu kanala inmiş demek oluyor.2 hafta önce ebe muayene etmişti oda aşağı inmiş demişti zaten. Kilosu 2.728 dedi boyunu ölçemedim dedi iki büklümmüş. 35+3 deyiz yeri rahat sanırım 4 haftan var dedi.

Eveeettt kontrolüm vardı bugün. Burda nts ye falan bakmıyorlar yada çatı muayenesi diye bişey yok sanırım, anlamadım gitti buranın kurallarını çünkü sadece ultrasondan baktı .Herşey yolunda dedi bebekğin kafası aşağıdaymış, sanırım bu kanala inmiş demek oluyor.2 hafta önce ebe muayene etmişti oda aşağı inmiş demişti zaten. Kilosu 2.728 dedi boyunu ölçemedim dedi iki büklümmüş. 35+3 deyiz yeri rahat sanırım 4 haftan var dedi.
Maaşallah, her şey yolunda demek ki. Yalnız bebeğin kafasının aşağıda olması farklı, kanala girmesi farklı. Baş aşağı olması pozisyonunu bildiriyor sadece. Benim 1 aydır belki baş aşağı ama kanala girmedi daha. Nst yi her dr bizim kadar önemsemiyor. Ultrasonda bir sıkıntı yoksa yapmayabilirler de.

Kızlar magnet yaptırdım nasıl olmuş 😁

Eklentiler

• AC6A58FA-10C5-4192-B4C2-0961B2796DAB.jpeg
    AC6A58FA-10C5-4192-B4C2-0961B2796DAB.jpeg
    72,4 KB · Görüntüleme: 62
  • 0134E637-DEDD-4CE2-B6F5-11209E56F98E.jpeg
    0134E637-DEDD-4CE2-B6F5-11209E56F98E.jpeg
    74,6 KB · Görüntüleme: 62
Gözün aydın canım güzel haberlerle gelmissin 😍 ya böyle güzel kilolar görünce çok seviniyorum bu bebişler için inşallah bende p.tesi gittiğimde baya toparlamış olur 🙏 nst önemli bir durum aslında yapılsa daha iyi ama çatı muayenesini doktorların %30u yapmıyormuş geçenlerde araştırdım biraz. Doğum esnasında ne kadar esneme olacağı bilinmez 3 kilo bebeği herkes rahatlıkla doğurabilir diyordu bir doktor. Hakkında hayırlısı olsun inşallah seninle günümüz aynı o yüzden ayrı bir heyecanla takip ediyorum seni😅😂💖

Ne karara yaptırdın canım ve ne kadar sürdü gelmesi ben hala yaptırmadım Yasin istiyordum dağıtmak için isimli onada karar veremedim 🤷‍♀️
Tanesini 20 tane üzeri 4 tl ye yaptırdım normalde 4.5 dan yapıyor. Tasarım sevdam sayfasını ekliyorum. Yasin dua türü şeylerde var özel tasarım da yapıyor istersen bi görüş. Yapan hanımda hamile olunca çok güzel ilgilendi 🥰

Eklentiler

• 8E097393-0985-46ED-9A9D-019634BE8270.png
    8E097393-0985-46ED-9A9D-019634BE8270.png
    395,4 KB · Görüntüleme: 61
Hadi bakalım, ne diyecek doktor. Umarım girerler kanala.

Sorma 😃

Merakla bekliyorum haberlerini 😍

Ben de biraz aşağı inmiş gibi hissediyorum ama dün anneme gösterdim göneğimi, inmemiş yukarısı bayağı boş kalıyor inince dedi 😒 rüyamda da hastanede bir ede bakıyordu, oo hiç inmemiş diyordu 😂

Kanala girmezse, ve doğum başlamazsa tabi, suni sancıyla falan deniyorlar mı yoksa direkt sezaryene mi yönlendiriyorlar? Annemin iki doğumu da suni sancıyla başlatılmış ama sebebini bilmiyoruz tabi tam. Kaçıncı haftaya kadar bekliyorlar acaba? 42’ye kadar bekleyen arkadaşlarım var ama onlar da sezaryene döndüğü için anlamsız da olabilir beklemek. Kafamda deli sorular 🤨
Özele gidiyorsan 42'yi beklemeden başlatılır doğumun. Çünkü bebek kilolandıkça normal doğumdaki riskler artıyor. Benim 36.haftada kafası kanala girmişti ama hala geceleri midemde yanma oluyor. Yani o karnın tepede muhabbetlerine takılma 😁 kontrol ne zaman?

X