2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım kaşimasan da çatlıyor. Kaşirsan belki daha kötü olur ama ben kasimadim yine çatladı

Tavsiyelerini bize de yaz olur mu? Çok merak ediyorum
Bugün görüşme sonucum hala yönteme karar veremedim lokal anestezi için daha geç ayaklanıliyor korkum vardı ama çok farketmiyor dedi doktor, genel anesteziye göre daha rahat olur izlenimi verdi anlatırken. Ben her ikisi için de not alıyorum senin o anki isteğine göre doktorunuzla karar verirsiniz dedi. Bide bebeği yanına verip fotoğrafını çekiyoruz dedi zaten direkt lokal anesteziye kaydım sonda konusunu merak eden arkadaşlar vardı, sondayi uyusturduktan sonra takıyorlarmis. Çok nadir uyusmama durumu oluyormuş o zaman da genel anesteziye çeviriyoruz zaten dedi.

Doğum yaklaşmış olabilir mi enerji patlamasından bahsediliyor çünkü. Yuvalama içgüdüsü de oluyormuş aynı zamanda.
Daha zamanım var benim ama olabilirde öyle çok ağrım sancımda yok doğum yaklaşınca bebek hareketleri de az olur derler ama oğlum maşallah benden daha enerjik

Yaa çok iyi anlıyorum seni. Keşke hiç kötülük olmasa kimsenin arasında. Zaten olan hep suçsuza oluyor onlar anlaşamıyor diye. Hayır stres sütü bile etkileyen en önemli şey , biz de neleri stres yapmak zorunda kalıyoruz en güzel günlerimizken.. inşallah bu süreci sorunsuz atlatırız canım

Kuzum ozelde yaptirmana gerek yok ki ben devlete gidip yaptiricam yarin
Istediginiz yerde yaptirin dediler biz3
Canım daha sezaryan olacağım kesin değil ki benim. Şu an normal doğum gibi sancı gelince gidicem, eğer bir değişiklik olmazsa. Mecbur orda yaptırcam. Planlı sezeryana karar verirsek dediğini yaparım.
Eşim tek doz aşı oldu. Ikinci dozu doğum sonrasına denk gelir büyük ihtimal. Iki test arka arkaya negatif olayı benim hastanede de var mı bi sorayım iyice.
Benim doğum yapacağım hastane bir refakatçi kabul ediyormuş. Eşim "annem gelmek istese gelemeyecek mi?" deyip duruyor Ben kayinvalidemi severim, gelmesinde problem yok da, ikinci kişi hakkım olsa kendi annemi yanımda isterim yine de. Nazım kendi anneme daha çok geçer. Bi alem benim bu kocam Senin için sevindim, hem annen hem eşin yanında olacak inşallah. Bir kisiye bir öğün yemek olayı nedir ya... Hep aynı şeyi diyorum ama tonla para veriyoruz doğum için, farkinda mi bunlar? Yemekten bile kısıyor adamlar.
Hadi bakalım çarşamba günü karar verirsin artık. Kararını ve tecrübeni sen kendine gelince öğreniriz senden. Ona göre biraz daha şekillenir bizim de

sadece kolum agridi acikcasi, 2. doz daha agir yan etki yapiyor diyorlar, allah yardim etsin hepimize, kendim ve bebegim icin dogruyu yapmisimdir insallah...
İnşallah bana da yapmaz inşallah doğruyu yapıyoruzdur Allah korusun hepimizi ve bebeğini

Ay evet her hastane farklı bir şey istiyor benim sezaryen olursa belki benden de farklı şeyler isterler. Yemek kısmını yazarken eksik yazmışım 3 öğün olucak orası ama tek refakatciye diğeri kendi başının çaresine bakıcak. Ne saçma ya ayıp bir kere cidden o kadar para veriyoruz sanki kiloyla mı yemek verecekler önümüze.

Aaaa bu bende var bugun esimin yoklugundan istifade edip butun evi indirip kaldirdim, cam pencere kapi ne varsa sildim supurdum
Dün hasta olmama rağmen bana da bir enerji gelmişti hastaneye gidene kadar mutfağı temizledim buzdolabını temizledim ortalığı toparladım. Ama sonra gördüm sebebini şimdi kıçımın üstüne oturuyorum malum

Canım geçmiş olsun ne yalan diyim sevindim kötünün iyisi diye düşündüm.olsun yatarak geçecek bu günler doğuma hazır olursun maddi manevi
Kızlar kolonya hediyelik yapıyorum da sizce sus yerine neler yapabilirim. Evde bisiler uydurdum ama ne olabilir başka diye fikir almak istedim
Ben küçük kavanozlara ev yapımı reçel koyup etiketleyen bile gördüm eline sağlık bu da gayet güzel. Herkes bana gelmeyelim hastalık vakti sizi riske atmayalım dediği için hiç bir şey hazırlamıyorum işime geldi sanırım

ayrıca H Hayalumutbasari canım aklımdasın sen de N Numlock17 da. Sağlıcakla doğurun

bugün kontrole gittim 2800 49 cm doktor hareket yok yürüyüş yok sadece günlük işlerini yap Kasılma olmasın magnexyumu ihmal etme dedi. 6 eylüle tekrar gün verdi o güne kadar sancı su kanama olmazsa sonraki haftaya alacağım dedi. Yani bende Rahim ağzında kısalma yok ama kasılmalar yüzünden hareketi yasaklamıştı.
benden böyle güzel haberlerinizi eksik etmeyin güzel anneler

Oglumdayken genel anesteziyi reddettim oglumu ilk goren ben olmaliyim ilk dokunan ilk koklayan ilk sesini duyan her seyiyle her seyiyle ben olmaliyim dedim iyi ki de oyle yapmisim simdi oglumu saat kacta aldilar ne zaman agladi dogar dogmaz naptilar nasil kokuyodu her seyini biliyorum
Hicte oyle gec ayaklanmadim 11.20 gece oglum dogdu ben 3 gibi kendim wc ye gidebildim hic de zor gelmedim kendime sadece boynum agridi geceye dogru kas gevsetici kremle onu da atlattik
Insaallah kizimda da ayni zevkleri tatmak istiyorum

İlk olunca bilgi veriyorlar normal epidural spinal hakkında sanırım ondan bir ön görüşme gerekiyor.
Ne güzel haberlerr Maşallah kilosuda her şeyi de yerinde. İnşallah doğum şeklinizde seninle bebek için en hayırlısı olur

Maşallah bebişe doğum şekli hayırlısı ne ise o olsun canım sağlıkla kucağına almak nasip olsun inşallah
Çok teşekkür ederim inşallah bebişlerimiz en rahat en sağlıklı şekilde gelirler

Sagol canim buyumus minnak masallah
Bol bol dinlen o zaman dinle doktorunu

Bizim refakatcilerden de istediler odadan kalacak yemeklerden yiycekler diye

Arkadaşlar selam, sizlere bir sorum olacak, özellikle anne yanı beşik alanlara. Chicconun 2.elini aldım bugün kurdum ama bir sorun var, kitapçıkta “anne yatağı ile beşik arasındaki yükseklik maximum 2cm olsun, yatağınız 58cmden yüksekse beşiği almayın” yazıyor. Boşluk değil yükseklik. Ben bunu yeni farkettim. Ve benim yatağım beşikten neredeyse elim kadar yüksek kalıyor, foto ekliyorum. Bunun ne sakıncası olabilir düşündüm düşündüm bulamadım. Bebeğin üstüne düşeceğim falan diye değildir heralde? Bilgisi olan aydınlatırsa çok sevinirim

Eklentiler

• E7B2B338-F5FB-447C-81BB-EE7D9EA90A26.jpeg
    91,2 KB · Görüntüleme: 68
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…