2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Eşim tek doz aşı oldu. Ikinci dozu doğum sonrasına denk gelir büyük ihtimal. Iki test arka arkaya negatif olayı benim hastanede de var mı bi sorayım iyice.
Benim eşim de tek doz canım hatta yarın ikinci doz randevusu vardı ama ilk doz çok zor geçti yataktan kalkamadı diye biraz erteledi. Ondan ikinci testi istemediler sadece benden istediler. Sen yine de sor hazirlikli olmakta fayda var 😊

Dün hasta olmama rağmen bana da bir enerji gelmişti hastaneye gidene kadar mutfağı temizledim buzdolabını temizledim ortalığı toparladım. Ama sonra gördüm sebebini şimdi kıçımın üstüne oturuyorum malum 😅😂😂😂😂😂
Yarin cati muaynem var görcem anyayi konyayi dogum baslarsa muayneyle 🙄 Esim eve gelince çildirdi zaten simdi yaninda oturuyorum ama kimildayip duruyorum dolabi bosaltmistim onlari yerlestirmedim masanin ustunde duruyor aklim onlarda birkaç defa hamle yaptim kalkmak icin esim izin vermedi 😂 insallah gece bir sey olmaz sana olan gibi

Arkadaşlar selam, sizlere bir sorum olacak, özellikle anne yanı beşik alanlara. Chicconun 2.elini aldım bugün kurdum ama bir sorun var, kitapçıkta “anne yatağı ile beşik arasındaki yükseklik maximum 2cm olsun, yatağınız 58cmden yüksekse beşiği almayın” yazıyor. Boşluk değil yükseklik. Ben bunu yeni farkettim. Ve benim yatağım beşikten neredeyse elim kadar yüksek kalıyor, foto ekliyorum. Bunun ne sakıncası olabilir düşündüm düşündüm bulamadım. Bebeğin üstüne düşeceğim falan diye değildir heralde? Bilgisi olan aydınlatırsa çok sevinirim
Bebek yatağının baş ve ayak kısmından boy ayarlama yeri olmasi lazım, bizim yatakta basıp yukarı aşağı çekiyorsun ona rağmen mi yatak yüksek kalıyor?

Canım bizim de iki taraf çok iyi anlaşıyor diyemem hepsi birbirini idare ediyor ama benim kv biraz sorunlu annemde biraz sinirli. Annemi 1 hafta önce çağırdım doğumdan sonra 20 gün kalacak. Kv de doğumdan 1-2 gün önce gelip o da 20 gün kalacak ve aşırı gerginim bir tatsızlık çıkacak diye eşimde gergin 😟 benim kv patavatsızca insanlar alınır mı gücenir mi düşünmez bilmiyorum napıcaz
İlk 20 gün biri gelse gitse sonra diğeri gelse sana da daha çok faydaları olurdu. Valla ben hiç kimseyi istemiyorum. Sezaryen ağrım geçene kadar eşim olsun yanımda evel Allah’ın izniyle gerisini ben hallederim. Kv stresi yaşamak beni yoruyor artık ama gelcem demiş😏

Canım geçmiş olsun ne yalan diyim sevindim kötünün iyisi diye düşündüm.olsun yatarak geçecek bu günler doğuma hazır olursun maddi manevi 🤗😘

Ben küçük kavanozlara ev yapımı reçel koyup etiketleyen bile gördüm 😍 eline sağlık bu da gayet güzel. Herkes bana gelmeyelim hastalık vakti sizi riske atmayalım dediği için hiç bir şey hazırlamıyorum 😄 işime geldi sanırım

ayrıca H Hayalumutbasari canım aklımdasın sen de N Numlock17 da. Sağlıcakla doğurun 😍💐🎈

bugün kontrole gittim 2800 49 cm doktor hareket yok yürüyüş yok sadece günlük işlerini yap Kasılma olmasın magnexyumu ihmal etme dedi. 6 eylüle tekrar gün verdi o güne kadar sancı su kanama olmazsa sonraki haftaya alacağım dedi. Yani bende Rahim ağzında kısalma yok ama kasılmalar yüzünden hareketi yasaklamıştı.
benden böyle 🥳 güzel haberlerinizi eksik etmeyin güzel anneler 🤗😘😍🎈💐🙋🏻‍♀️
Sağol canım inşallah senin de güzel haberlerini bekliyoruz 🙏

Oglumdayken genel anesteziyi reddettim oglumu ilk goren ben olmaliyim ilk dokunan ilk koklayan ilk sesini duyan her seyiyle her seyiyle ben olmaliyim dedim iyi ki de oyle yapmisim simdi oglumu saat kacta aldilar ne zaman agladi dogar dogmaz naptilar nasil kokuyodu her seyini biliyorum
Hicte oyle gec ayaklanmadim 11.20 gece oglum dogdu ben 3 gibi kendim wc ye gidebildim hic de zor gelmedim kendime sadece boynum agridi geceye dogru kas gevsetici kremle onu da atlattik
Insaallah kizimda da ayni zevkleri tatmak istiyorum
Evet ya ilk gören olmak o ana şahit olmak çok güzel olmali 🥰benim genel anestezim de zordu, acayip bir gaz sancım vardı 😔hala neyi düşünüyorsam

Valla bizimkilerin de gerginliği düğünde başlamış bizim haberimiz bile yok keşke hiç görmeseler birbirlerini 😂 ikisi de inanılmaz baskın karakter ama kv masumları oynayıp annemi kötü gösteriyor 😂 böyle böyle zaman geçecek inşallah 🤓 bi de onca şeyden sonra çok iyi anlaşıyorlarmış ne gülerim şu endişelerime 😂 doğru diyorsun canım eşimle konuşmak en doğrusu çok teşekkür ederim 🥰
İnşallah minimum stresle geçer gider 🥰
Bu arada sekil verip hamurlu haliyle atiyorum demek istedim 🙏🏼
Tamamdır canım teşekkür ederm ❤️🥰

Evet ya ilk gören olmak o ana şahit olmak çok güzel olmali 🥰benim genel anestezim de zordu, acayip bir gaz sancım vardı 😔hala neyi düşünüyorsam
Dur bekle bakalim kuzum neler olcak sezaryen diye gidip normal doguran da var
Genel isteyip epidural olan
Epidural isteyip genele cevrilmek zorunda kalanda var
Bakalim gorelim rabbim neyler neylerse guzel eyler

Yaptırmam diince eşimi tekrar aramışlar yeni mutasyon için iki testin arka arkaya negatif çıkması gerekiyormuş. Kesinlikle SGK primleri ile karşılanmalı o zaman, yazık günah ya hem zorunlu tutuluyor hem de dünya para isteniyor. Dedigin gibi yapsinlar testlerini de bir mantık çerçevesinde yapsınlar. Aşı olana mutasyon uğramıyor mu? Uğramıyor desinler 4 doz yaptırayım
Ben bu iki test arka arkaya niye yapiliyo anlamadim
Hastane iki tane mi test yapiyomus

Kızlarr 🤗 sizin anneniz de kayınvalidenizi sevmiyor mu bununla nasıl başa çıkıyorsunuz? 🤗 annem doğuma yanıma gelecek sonrasında bebeğe de o bakacak ben çalışacağım için, ama annem çok gergin biri ve eşim de öyle, özellikle de kendi ailesine karşı aşırı hassas. Kayınvalidem/görümcemle annemin arasında bir problem olursa (ki olur , iki taraf da lafını esirgemez) bizim de eşimle aramızda problem olur. Doğum stresinden çok bu beni yiyip bitiriyor. Annem yardımcı olmak için erken gelmek istiyor her gün bugün iyiyim gerek yok diyip erteliyorum. Yaşanacaklardan ne kadar uzun süre kaçsam o kar geliyor 😞
Canım bırak sakın araya girme, sen kendini soyutla, yattığın yerde stresten başka bir şeye yaramayacak senin üzülmen. Bizimkiler de bir araya çok gelmiyorlar o yüzden ben de daralıyorum ama düşünmüyorum banane koskoca insanlar . Bakıcılıklarını mı yapayım bu yaştan sonra 🤦🏻‍♀️
merhaba, 37.hafta dogum izniyle ilgili bir sorum var, konusulduysa kacirdim kusura bakmayin tekrar icin. 32. haftada aldigim calisabilir raporunda 30.08.2021 izne baslama tarihi yaziyordu, bu belgeyi kuruma verdim, simdi 31i ve sonrasi icin yeniden calisamaz raporu almam veya dilekce yazmam gerekir mi? rapor alan arkadaslar nasil ilerlediniz? tesekkurler
32+0 da çalışabilir aldım 35+0 da çalışamaz aldım. 37 ye kadar çalışabilir Raporunu kullanabilirdim ama yeter dedim az da evde kalmak istedim.
Kızlar doğumumu yaptım kızıma kavuştum darısı sizlere olsun inşallah
Hayırlı olsun sağlıkla büyütün 🤗😍

Ay cok haklısın benim eşim eskiden de böyle seylere cok kem küm ederdi ama hamilelikte iyice abarttı. Bide yatiyorum çıkmıyorum mecbur ona sipariş ediyorum ama alcak artik ikna ettim küserim yoksa mecbur gider alır 😂 benim psikolojimi bozma bak doguruveririm suraya diyorum 😂
Kocayı bıktırırsan asla tekrar hamile kalmanı istemez bıkar adam

Ben bu iki test arka arkaya niye yapiliyo anlamadim
Hastane iki tane mi test yapiyomus
Yok canım PCR testlerinde de hata payı oluyormuş ya kendilerince yeni varyantı iki test ile desteklemeye çalışıyorlar anladığım. Her hastane aynısını yapmıyor olabilir. Birde önceden bilgi vermediler gidince verdiler heryerde fiyat aynı mı bilmiyorum ama farklıysa başka yerde yaptırırdim

Bilmem ki tanımadığım birinin sütünü vermek istemezdim ben ne yeyip ne içiyor bilmiyoruz sonuçta hersey süte geçiyor da tanidik birinin sütü iyi olur tabi. Hatta ben eds yöntemiyle veririm diyodum yani bebek beni emerken ince bi borudan ablamın sütü bebegin agzins gelecek benin memeye yapıştırılmış bi boru. Veya bebek emerken üstten sütü damlatiriz ağzına gider, kandircaz yavrumu yani 😂 ama napiyim o emmezse sadece karni doysun diye biberon veya şırıngayla süt veya mama versek benim sütüm inmez ki. Bi şekilde bebek memedeyken ağzına mama veya süt annenin sütü gitmeli yani
Anne sutu keşfedilmemiş henuz tam dinimize göre nikah duşmuyor sut kardeşine birde bağışıklık dna karekter artık ne aktarılıyorsa sutunu emdiğin anneden birşeyler alıyırsun ben arkadaşımın kızına verrim bakalım bana benzeyecek mi bende merak içindeyim

Yok canım PCR testlerinde de hata payı oluyormuş ya kendilerince yeni varyantı iki test ile desteklemeye çalışıyorlar anladığım. Her hastane aynısını yapmıyor olabilir. Birde önceden bilgi vermediler gidince verdiler heryerde fiyat aynı mı bilmiyorum ama farklıysa başka yerde yaptırırdim
Vallahi su testi aliyolar ya sezaryenden cok korkuyorum ne buyuk acı benim icin
Bi de iki kere falan yapmasinlar ya aglarim oturup🤣

X